Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Windy S

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşalar bugün gezerken cadde de gözume farklı bır motor markası gozume carptı motorun ustunde (belderia) yazıyordu eve gelıp google ye belderia motor yazdım motorlara baktım biri sarı renklı 125 cc ve alt tarafata bırı 125 cc yıne kırmızı ve yanın da 150 cc kırmızı renklı 150 seyhan tıpıne benzetmısler onlar hosuma gıttı sız gordunuz mu motorları yoksa benmı yenı goruyorum motorlar nasıldır goren kullanan yorumlarınızı eksık etmeyınız ve ust tarafta touring tıpınde 250 cc var hıc bu zamana kadar o topte 250 cc mototr gormemıstım ılgımı cektı :)) sıteye gırıp bı bakmanızı tavsıye ederım .http://www.umitmotor.com/urunlerimiz.asp?kategori=43

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı savyer112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşalar bugün gezerken cadde de gözume farklı bır motor markası gozume carptı motorun ustunde (belderia) yazıyordu eve gelıp google ye belderia motor yazdım motorlara baktım biri sarı renklı 125 cc ve alt tarafata bırı 125 cc yıne kırmızı ve yanın da 150 cc kırmızı renklı 150 seyhan tıpıne benzetmısler onlar hosuma gıttı sız gordunuz mu motorları yoksa benmı yenı goruyorum motorlar nasıldır goren kullanan yorumlarınızı eksık etmeyınız ve ust tarafta touring tıpınde 250 cc var hıc bu zamana kadar o topte 250 cc mototr gormemıstım ılgımı cektı :)) sıteye gırıp bı bakmanızı tavsıye ederım .http://www.umitmotor.com/urunlerimiz.asp?kategori=43
    evet benimde dikkatimi çekti orjinalden 250 liğini çıkarmışlar demek piyasayı araştırmışlar millet 250-300 lüğünü yapınca piyasaya orjinalden çıkarmışlar bence bu motor tutar 250 lik yapmaya niyetlenenler alır
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    acil112 sen mayısın 2sinde yani pazartesi gün uşak ın ilçesi olan sivaslıdan gectın mi ? yoksa ben mi yanlıs gordum eger sensen o sıra calısıyordum meraba dıyecektım bıde pazartesi buranın pazarı olması dolayısıyla is coktu o yuzden tanısmak nasıp olmadı eger sensen yorumu okuyup cvp verırsen sevınırım
    Merhabalar Birkaç gündür yazamıyorum ve işte sebebi:
    Dün(2Mayıs) 75 günlük raporumun son günü idi ve Isparta'ya gitmem gerekiyordu. Havanın iyi olmasının da etkisiyle Bir süredir motosiklete ara verip-vermeme ikileminden kurtuldum. Kazadan sonra iki günde bir çalıştırıp temizlediğim motosikletimin üzerine ilk defa dün oturdum. Sol dizim %100 iyileşmemiş olsa bile motosikletimin oturuş pozisyonuna izin verecek kadar hareket edebiliyordu. Evin sokağında 40-50 metrelik bir mesafede ayağımın viteslerdeki kabiliyetini kontrol ettim ve sorun olmadığını gördüm.
    Artık karar verilmişti, motosiklete kaldığımız yerden devam
    Fakat bir sorun vardı bacağım alçılıyken motosikletimi eve getiren arkadaşıma montumu ve pantolonumu vermiştim. Evden kaskımı, balaklava, kışlık eldivenlerimi ve motosikletimin içi dolu olan arka çantasını aldım, istikamet Manavgat Erdem Motor

Clover GP5 mont(mavi) =450TL
    Ufo Mafsallı Dizlik =100TL
    Scoyco MC14 Eldiven(gri-siyah) =50TL

Yeni korumalarımı aldıktan sonra depomu da fulleyip yola çıktım. Karbüratör değiştikten sonra motorumu ilk defa kullanıyordum. Sesi, performansı değişmiş, seri ve max hızı artmış bir şekilde karşıma çıktı. Hiç mola vermeden 2saat 30Dk'da Keçiborlu'ya(215km) ulaştım. Kazayı duyan arkadaşlar beni motorla görünce çok şaşırdılar
    Öğleden sonra Babamları görmeye Dinar'a(30km) gittim, hava karardıktan sonra arkadaşların ısrarı üzerine yine Keçiborlu'ya döndüm. Ekipten ayrıldıktan sonra Saat 00:00 civarı yola düştüm ama Dinar'a gitmek yerine Afyon'a(140km) sürdüm motoru. Orda bir arkadaşla biraz vakit geçirdikten sonra tekrar Dinar'a(110km) doğru yola çıktım. Sabaha doğru eve geldim. Bugün de saat 17:00 da yola çıktım ve Antalya'dan önce birkaç yerde durarak tam gaz manavgat'a(240km) geldim.
    Bu hareketli geçen iki gün boyunca sadece iki kare fotoğraf çektim kusura bakmayın

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
    112ciyiz

Motosikleti
    oooo emin abi çok çok sevindim motora bindiğine gerçekten aramıza dönmen beni çok sevindirdi e ne zaman geziyoruz

az kaldı gezeriz Fatih, nereye gitsek milas'a mı?
    112ciyiz

oz.07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy S gitti
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyileşmiş olduğunuzu görmek güzel. Antalya'ya uğradığınızda tanışmak, birlikte bir çay içmek isterim
    Bu arada 2 günde toplam yaptığınız yol ne kadar? Uzun bi aradan sonra sıkı bir başlangıç olmuş. Ayrıca tebrik ederim

2günde ortalama 750km yaptım. Yakıt ortalaması da 2.9-3 lt idi. Tekbaşına olunca yollarda 70-80 km/h ile gitmek oldukça zor, ben de mecburen 95-110 arası seyrettim.
    112ciyiz

Motosikleti
    kanuni windy s 125

selam

kanuni windy s 125 modelini yamaha yada hondayla neden kıyaslıyorsunuz bu paraya bu motor on numara 5 yıldız ,hiç bu motor için ybrden iyi hondadan iyi diyen varmı kendı kedınıze mutlu olmaya çalışıyorsunuz ben yamahada kulandım hondada maddı nedenle sattım şimdilerde bütcem windy ,e uygun olduğu için bunu aldım gayet başarılı tasaruflu ve motorsiklet kullanma nefsimi köreltmeye fazlasıyla yetıyor kanuniyi kutluyorum. eleştirenleri kınıyorum

Alıntı darbext adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanuni windy s 125 modelini yamaha yada hondayla neden kıyaslıyorsunuz bu paraya bu motor on numara 5 yıldız ,hiç bu motor için ybrden iyi hondadan iyi diyen varmı kendı kedınıze mutlu olmaya çalışıyorsunuz ben yamahada kulandım hondada maddı nedenle sattım şimdilerde bütcem windy ,e uygun olduğu için bunu aldım gayet başarılı tasaruflu ve motorsiklet kullanma nefsimi köreltmeye fazlasıyla yetıyor kanuniyi kutluyorum. eleştirenleri kınıyorum
    Hoşgeldin.
    112ciyiz

Motosikleti
    olur abi sen gidersen ben zaten şu işleri bitirirsem gidecem zaten ayın 17 si gibi 1 hafta gezi planı var :D birde abi hiç bu kadar beklemiyordum motora 1-2 sene ara vereceğim demiştin ya bu biraz şok etkisi yarattı ve iyileşir iyileşmez 750 km yapmışsın seni tebrik ediyorum Allah tekrar kaza bela vermesin

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    @El_Aziz,

Motoru 1/3 gazla kullanmakla doğru yapıyorsun, endişelenme. Motorun zorlanıp zorlanmaması gaz kolunu ne kadar çevirdiğine bakar. O yüzden her durumda (hızlanma, yokuş vs) en doğru kontrol gaz kolu ile yapılır, devir saati , km saati ile değil. Yalnız anlayamadığım şey, yokuşları çıkarken de mi bu gazda çıktın yoksa yüklendin mi ? Yani gazı fazla vermediğin için mi çıkamadı motor ? Şişmiş falan olamaz ama sen yine de rodaj döneminde motora iki kişi binip hem motoru hem de frenlari zorlama. Bir yerden sonra (500 km falan) gazı 1/2 hatta 3/4 açmaya başla. Zaten 1000 km'yi geçince istediğin gibi kullanabilirsin ama tamamen açılması 2000 km'leri bulur. Tamamen açılması için de gereksiz zorlama normal kulllanmaya devam et kendiliğinden açılır. Son olarak da asla kırmızı devir bölgesinin içinde kalarak sürüş yapma ve kaliteli motosiklet yağı kullan.

Not: Motor en iyi şehir içinde açılır, uzun yolda değil.

o zaman gordugum motorlu kısı sen degıldın herhalde emın abı degıl mı yazdıklarından oyle anlasılıyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:43 ----------

bırde bu yukarda verdıgım sıtedekı motorlara baktın mı emın abı yenı mı cıktı yada vardı da benmı yenı gordum bu motorsıklet markasını yorum yapabılecek var mı motorlarla ılgılı

Motosikleti
    Windy 150S
    fat280,Seko İkinize de çok tşk. Seko gazı dediğim gibi en fazla 1/3 açtım. Zaten motor çok gaz açmaya gerek kalmadan çıkıyordu. Sonlara doğru 3 de 1 de az gelmeye başlayınca durup soğumasını bekledim. Yani biraz daha gaz versem çıkardı ama ben zorlamak istemedim.

Yağ olarak shell in 15-50 yağını kullanıyorum. Kanuni bu yağları öneriyormuş. Servislere de hep bundan gönderiyor. Sizce iyi midir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:52 ----------

2günde ortalama 750km yaptım. Yakıt ortalaması da 2.9-3 lt idi. Tekbaşına olunca yollarda 70-80 km/h ile gitmek oldukça zor, ben de mecburen 95-110 arası seyrettim.
    Abi dönüşün muhteşem olmuş. Allah bir daha kaza bela vermesin. Motora da müthiş bakmışsın. sıfır gibi duruyor. Maşaallah diyelim.

Motosikleti
    Alıntı El_Aziz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fat280,Seko İkinize de çok tşk. Seko gazı dediğim gibi en fazla 1/3 açtım. Zaten motor çok gaz açmaya gerek kalmadan çıkıyordu. Sonlara doğru 3 de 1 de az gelmeye başlayınca durup soğumasını bekledim. Yani biraz daha gaz versem çıkardı ama ben zorlamak istemedim.

Yağ olarak shell in 15-50 yağını kullanıyorum. Kanuni bu yağları öneriyormuş. Servislere de hep bundan gönderiyor. Sizce iyi midir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:52 ----------

Abi dönüşün muhteşem olmuş. Allah bir daha kaza bela vermesin. Motora da müthiş bakmışsın. sıfır gibi duruyor. Maşaallah diyelim.
    kardeş birşey değil ne demek yağa gelince shell in 15/50 yağları iyidir ama 2 çeşit var diye biliyorum sx ve vsx diye yağın üstünde sx yazıyorsa mineralli yağdır zaten kutunun altında yazar vsx lerde yarı sentetik bulabilirsen vsx15/50 al yarı sentetik shell in yok sx i varsa serviste onuda kullansan birşey olmaz ben kullandım

o zaman gordugum motorlu kısı sen degıldın herhalde emın abı degıl mı yazdıklarından oyle anlasılıyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:43 ----------

bırde bu yukarda verdıgım sıtedekı motorlara baktın mı emın abı yenı mı cıktı yada vardı da benmı yenı gordum bu motorsıklet markasını yorum yapabılecek var mı motorlarla ılgılı
    Yeni markalara pek sıcak bakmıyorum. Sektördeki hareketliliği görüp oluşturulmuş ve Çin'den en ucuz parçaları getirtip kullanıyorlar diye düşünüyorum. O yüzden kullanıcı yorumları olumlu olan ve piyasada bilinen motorları almak daha mantıklı, servis ağının gelişmiş olması da önemli.
    112ciyiz

Motosikleti
    kanuni windy s 125
    Alıntı mates adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazı arkadaşlar bas bas bağırıp 1 yılda böyle bi motormu yapılır diye küçük düşürücü yazılar yazmış (o arkadaşlara sesleniyorum evet siz bir yılda dizaynı, duruşu çok hoş bir motor yapabilirsiniz) ama vibrasyon ,verim ,daha az yakan motor yapamazsınız bu durumları yapmanız çok maliyetli hemde çok uzun zaman alır çünkü bu durumlarda maddenin mikroskopik boyutlarında çalışmanız gerekiyor .(edison bi ampulü bulmak için 3000 başarısız deney yapmış onun vatandaşları edisonun önüne çıkıpta 3000 deneyden sonramı buldun bu ampulü diye dalga geçmemiş ) lütfen arkadaşlar bu 1 yıl çalışma üzerine küük düşürücü şeyler yazmayalım emeğe saygı
    helal olsun kardeş eline sağlık karalama yapanlara kapak olsun

arkadaşlar şu an kullandıgım yuki 100-2h cup motorum var 2007 de almıstım motor 3 sibob oldugundan yakıtı fazla 100 km de 3 lıtre benzın yakıyor ama dıger 100 luklerden guclu motorumu 2007 aldıgım kılometrem hıc bozulmadı ve suan 14.872 km deyım motorum 2010 yaz ayına dogru caktı ama hata benım kardesımde yaglı benzın koydurmus motora ve parca ıstedık 1 ayda parça geldı ama yanlıs gelmıs ve 2 ay daha bekledık ve parca geldı yapıldı yanı 2010 nun yazını motorsuz gecırdım motordan sogudum motor caktıgından bu yana motor randıman vermedı ya conta yakıyor ya sııbob kesıyor bu hafta sonu cumartesı gunu 800 km lık bır gezıye cıkıcaz 7 kısı varız arkadaslarla ınsallah bı aksılık cıkarmaz motorum sızınle paylasmak ıstedım

Motosikleti
    arkadaşlar şu an kullandıgım yuki 100-2h cup motorum var 2007 de almıstım motor 3 sibob oldugundan yakıtı fazla 100 km de 3 lıtre benzın yakıyor ama dıger 100 luklerden guclu motorumu 2007 aldıgım kılometrem hıc bozulmadı ve suan 14.872 km deyım motorum 2010 yaz ayına dogru caktı ama hata benım kardesımde yaglı benzın koydurmus motora ve parca ıstedık 1 ayda parça geldı ama yanlıs gelmıs ve 2 ay daha bekledık ve parca geldı yapıldı yanı 2010 nun yazını motorsuz gecırdım motordan sogudum motor caktıgından bu yana motor randıman vermedı ya conta yakıyor ya sııbob kesıyor bu hafta sonu cumartesı gunu 800 km lık bır gezıye cıkıcaz 7 kısı varız arkadaslarla ınsallah bı aksılık cıkarmaz motorum sızınle paylasmak ıstedım
    abi aslında senin motorun bisanı vardı bende 3 sibobolu motoru kullanmamızı görses şaşarsın dışındaki grenajın her yeri çatlaktı ben arkadaşa satmıştım onda hala duruyor oda baya bir düşürdü kaza yaptı tık yok 45 bini devirmiştir hala motor yapılmayık debriyajı değişmeyik :D sen iyi o motra iyi bak sana baya gider uzun yoldada şuan sağlamsa korkma gitmem demez dayanır

Motosikleti
    kanuni windy s olacak
    ben windy s almayı düşünüyorum 1800 tl ye temiz bir var

ozzyx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco grand dink 250
    wındys gercekten saglam bende kullanmıstım ve sesı hosuma gıtmıstı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler