Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234561454 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Windy S

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR -KANUNİ BOBCAT
    Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır Mondial gibi her tarafı Çinli fakat biraz kaliteli olanından! İkisi de montaj.

Nikon makinem Çinli, Revit montum Çinli, Sony monitörüm Çinli (4 senedir kullanıyorum tek ölü piksel yok renkleri diğer markalara taş çıkartır)

Arkadaşlar Çinde kaliteli 'marka' üretim var kalitesiz fason üretim var, bunu iyi ayırmak lazım. Ben Windy kullandım hatta kendi hatam yüzünden üstünden de düştüm. Her tarafının titrediği doğru, yeni modelde bunu önledik gibi bir iddiaları var. Peki soruyorum aradaki 1.200 küsür liralık fark için Cbf150 gibi bir motosiklet dururken görünümü geçmiş yüzyıldan kalma bu motosiklet alınır mı?! Bence alınmaz.

Üstelik yeri gelmişken şunu da söyleyeyim; bazı arkadaşlar "yerli malı yurdum malı herkes onu kullanmalı" gibi saf ve güzel bir düşünceyle Kanuniye destek veriyor. Verelim vermesine de bu marka önce bir karar versin kimlere mal sattığına, yeni modellerinin alayı yabancı isimde, Seyhan gibi bir modeli tek kalmış aralarında yakında onu da üretimden kaldırırlar. Ben bunu içime sindiremiyorum. Hem parayı ver parçayı ürettir burada montajla, belki de motorun her tarafına kaliteli takoz koyup titreşimi önle ve bununla yeni kıta bulmuş gibi öğün, üstüne yabancı kelimelerle kendi vatandaşına mal sat. Git kardeşim bu isimlerle ihracat yapıyorsan yabancı ülkelere sat, çıkardığın modelin adını bile söyleyemeyen yurdum insanının maddi çıkarlar uğruna dimağını bozmanın alemi nedir?! Kanuni kaliteliymiş! Kaliteli tabi bunu da fiyatlarına gayet güzel yansıtıyor, Mondial-Asya-Ramzey'in fiyatlarıyla aynı mı, Honda'nın fiyatlarıyla aynı mı? Ne kadar ekmek o kadar köfte işte, Kanuni kesesini dolduruyor başka olan biten birşey yok! Bize de tasası düşüyor tartışıp duruyoruz forumlarda. Kanuni tasarım mühendisi çalıştırıyor mu? Bunlara motosiklet verip kardeşim alın her yerde kullanın en güzelini üretin, Türk milleti kullanırken yurduna has, kendine has olduğunu anlasın gurur duysun diye bir düşüncesi mi var? Biz mi göremiyoruz senelerdir sattığı taklit ürünlerde ki tasarım eşsizliğini, güzelliğini!

Tasarım yarışması yaptılar, derece alanlara ödül verdiler. Hani nerede o tasarımlara birazcık benzer modeller? Neden üretemiyorlar, yoksa hazır kalıp fason üretim daha güzel mi kâr bırakıyor. Örneğini burada yapıp deneyip, test edip, çizimleri herşeyi üretebilen Çinlilere gönderip yeni tasarım ürettirmek daha mı maliyetli yoksa!!!
    kaliteli takoz koyup titreşimi önle demişsin motorda takoz yok bu bir motorun kendi vibrasyonunu azaltmışlar iletilen vibrasyonu değil bunu araştırmadan bunları yazman ya çok bilgisizce araştırmadan birşeyler yazdığını gösterir yada art niyetli olduğunu bence kanuni dünyanın en iyi motorunuda yapsa sizin zihniyetinizdeki insanlara yaranamaz.ama önemli değil piyasadaki her satılan 3 motordan biri kanuni buda insanların gerçek düşüncelerini açıkca ortaya koyuyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda CBR600F,Kanuni Windy S
    insanlar niye başkalarının malını kötüleme eğiliminde Kanuni çinde üretse neeee Türkiyede üretse neeee , mal sağlammı sağlam, uygunmu uygun, insanlarımız alıyomu alıyo eee kardeşim sizene ya bırakın şu zihniyeti artık herkesin doğrusu kendine niye diretiyosunuz,madem bukadar yamaha honda sevdalısısınız verin 3700 4000 lira parayıda millet hondaya yamahaya binsin, parça lazım olduğu zaman bi servise girip çıkması 200 300 lira onuda verin millet binsin... hayret ya

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı derya_motor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaliteli takoz koyup titreşimi önle demişsin motorda takoz yok bu bir motorun kendi vibrasyonunu azaltmışlar iletilen vibrasyonu değil bunu araştırmadan bunları yazman ya çok bilgisizce araştırmadan birşeyler yazdığını gösterir yada art niyetli olduğunu bence kanuni dünyanın en iyi motorunuda yapsa sizin zihniyetinizdeki insanlara yaranamaz.ama önemli değil piyasadaki her satılan 3 motordan biri kanuni buda insanların gerçek düşüncelerini açıkca ortaya koyuyor
    Öyleyse benim artniyetli olmamdan daha az maddiyatçı değilsin. İnsan ekmek yediği yeri över ama haksız yere bu kadar da değil. Eleştirilere kulaklarınızı kapayıp bildiğinizi okumaya devam ederseniz birgün daha iyisi, inşallah iyi bir firma mal sattığı insanlara değer verdiğinde piyasadan çok çabuk silinirsiniz. Gerçi sana birşey olmaz bir ihtimal yeni liderin malını satar varsa yine eksiklerini örtmeye çalışır, forumlarda şiddetle savunursun. İyi birşey yaptığını sanarsın fakat potansiyel alıcıları soğutup kendine, markaya zarar verirsin. Tabi bu arada tüketicilerde akıllanmalı, servis hizmetini sadece yedek parçanın ucuzluğuyla değerlendirmemeli.

Araştırma yapmadım, dikkatlice okumadığın için fark edememişsin 'belki' dedim. Yani bu bir varsayımdı. Bunu da yüksek fiyatlara sattığı mallarına binen biri olarak (alan değil, bu zihniyetlerini değiştirmedikleri sürece almam da) ve piyasadaki rakiplerine ticari ahlaka sığmayan davranışları yüzünden yaptım. Kanuni'nin yaptığı piyasadaki fason Çin üretimlerine nazaran biraz kaliteli mal ürettirmek ve bunu süsleyip yüksek kârla satmaktan ibaret. Süslemenin anahtar kelimesi, vitrini ise 'Ar-ge' ve ben bu konuda ciddi bir çalışmaları olduğuna inanmıyorum çünkü sonuç göremiyorum. Hani nerede yeni Windy'nin titreşimsiz motorunun patenti? Öyle ya motor için yeni bir teknoloji geliştirilmiş. Yoksa çok satan Kanuni'ye Çinli üreticilerin bir jesti mi bu teknoloji? Bak yine varsayıma göre yazdım. Peki neden biliyor musun? Nedeni karşımda elle tutulur bir sonuç veremeyen fasonculuktan çıkamamış, Ar-ge'yi ise kendine süs yapmış bir firma olması. Umarım ileride akıllarını başlarına devşirir ve yönlerini değiştirirler diyebiliyorum ancak.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    sen dünyada bir tane firma biliyormusun sattığı tüm motorların parçalarını kendi yapan.üretimin ve gelişimin ilk basamağı montajdır.km saatini km saati satandan alırsın dişliyi dişli yapan firmadan alırsın daha sonraki etapta iyileştirme yapmak için kendi istediğin tasarımda ve kalitede mal ürettirirsin gün gelir bir şey bulursun ve bunu kendin yapar tüm dünyaya satarsın gelişim böyle olur senin fasoncu dediğin kanuni firması mercedes vito ya dişli üretiyor bir motor için sadece titreşimi kesmek için 500 000 dolar para harcıyor ki bu parayla motor ithalat firması olanlar var fabrika kuruyor 25 milyon dolar yatırım yapıyor servisini tse standartlarına getiren firmalara yaptıkları tüm masraflar için bire bir yardım ediyor.tabiki bir honda veya yamaha gibi dünya çapında bi firma olması için daha çok çalışmaları gerekiyor ama inan çalışıyorlar.benim kanuni yi övmek gibi bir misyonum yok ayrıca başka motor bayiliklerimde var ama inan hiçbiri için bu forumda savunan bir tavra girmedim.ben kanuni yi işini gercekten iyi yaptığı için en azından iyi yapmaya çalıştığı için savunuyorum.benim mali kaygıyla buraya bir kelime bile yazmadığıma emin ol 5 tane farklı sektörde şirketim var inan en az para kazandığım iş motor işi bu işe başlamamın tek sebebi 8 yaşında başlayan motor aşkım dır.beni şurda yapılan iyi birşeyi insanların sadece markaya olan antipatilerinden dolayı yerden yere vurmaları hayret içinde bırakıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    yahuu arkadaşlar bu konular çok tartışıldı halada tartışılmaya devam ediyor..bırakın milletin kendi seçimidir...bu ara yeni windy''s alan arkadaşlar yokmu varsa windy'le görüşlerini buraya yazarlarsa seviniriz...

ömrünün uzun bi süresini yoldan geçen motorlara bakarak iç çekerek geçirmektense bu ay başında gider racerımı alırım arkadaş
    derya_motor sizin bayiliğiniz istanbulda mı ?
    bakın müşteri geldi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda CBR600F,Kanuni Windy S
    Alıntı ferotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahuu arkadaşlar bu konular çok tartışıldı halada tartışılmaya devam ediyor..bırakın milletin kendi seçimidir...bu ara yeni windy''s alan arkadaşlar yokmu varsa windy'le görüşlerini buraya yazarlarsa seviniriz...
    noldu st den windiyemi geçtin ?? gerçekten çok güzel makina tvs nin yamahanın titreşiminden farkı yok ne çok ne az,hatta yamahadan az titriyo diyenler bile var,malzeme kalitesi güzel,yakıt az,parça bol,garanti süper fiyatta çok uygun 2350 lira,valla alınır,tavsiye ederim.

Motosikleti
    Alıntı kameniv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ömrünün uzun bi süresini yoldan geçen motorlara bakarak iç çekerek geçirmektense bu ay başında gider racerımı alırım arkadaş
    derya_motor sizin bayiliğiniz istanbulda mı ?
    bakın müşteri geldi
    hayır ben mersin silifke bayisiyim benim buraya yazdıklarım yanlış anlaşılmasın motor satmaya çalışmak gibi bir niyetim yok.ben sadece bu saldırılara olan tepkimden dolayı bunları yadım

mates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba KEE 100 2017
    hayır ben mersin silifke bayisiyim benim buraya yazdıklarım yanlış anlaşılmasın motor satmaya çalışmak gibi bir niyetim yok.ben sadece bu saldırılara olan tepkimden dolayı bunları yadım
    derya_motor bu windy s ne kadara alınabilir öğrenci indirimi yokmu?

Motosikleti
    Kuba KEE 100 2017
    indirimi gördükten sonra yazmaz oldun derya motor ne kadar indirim yapılırsa yapılsın almayacagım artık çünkü param başka bir yere kaydı artık hayallaerimde binerim o motora kormadan yazabilirsin derya motor

Motosikleti
    kusura bakma ben sana yardım etmek isterdim silifke sana uzak burda olsan para mevzu bile olmaz gelişine dahi verirdim arkadaşım.dediğim gibi ben bu işi para için değil bir nevi hobi olarak yapıyorum.önce motor sevgisi benim için önemli

Motosikleti
    Kuba KEE 100 2017
    motor sevgisi benim için önemli[/QUOTE]

abi be ben 100 lük cup almak için 1 yıl mücadele verdim önce ev izin vermedi sonra psikolojimin bozulduğunu gördükten sonra izin verdiler para biriktirmek için tatilde bi baraj inşaatında çalıştım bütün paramla sol üst köşedeki motorsikleti aldım hiç bir babayiğit karşıma çıkıpta sana gelişine veririm demedi aldıgım magaza biraz indirim yaptı üniversite öğrencisi olduğum içinama artık indirim yapacak bi abimiz var artık (motor almadan önce motor sevgisi geceleri uyutmuyordu kime desem inanmıyorlar )ama ben doğru söylüyorum

Derya Motor abi sen yinede bizi sahipsiz bırakma olurmu ? Hep aklının bi köşesinde olalalım olurmu abi

Motosikleti
    tabiki herzaman aklımın bir köşesinde olacaksın emin ol

absolit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar ben yeni windy s ile ilgili bişiler yazmak istedi... benim yakın arkadaşım 3 hafta önce aldı... rodajını güzel açtı.. ilk bakımı olduktan sonra bir test sürüşü yapalım dedik... 47 km(gidiş geliş 94km) yol aldık... motor oldukça güzel ve kullanımı çok rahat.. arkadaşda a2 olmadığı için ben kullandım... eski windy'e göre titreşim yok denecek kadar az... hızı da tatmin edici.. düz yolda 2 kişi 120km/h gördük ama ne kadar doğru gösterio bilmiyorum çünkü bana hiç 125 km'hlık bir hız gelmedi ama bence fiyat olarak oldukça iyi.. parçası da ucuz... motor depo olarak falan ybr'ye benzio... arasında bi fark bence kalitedir... isterseniz bir kullanın... ben temmuzda almayı düşünüyorum... yakıta gelince... 100kmde 2.6_2.8 lt falan yakıo... bence alınacak motor.. göstergelerde gayet güzel(şekil, aydınlatma, benzin göstergesi, vites göstergesi olarak, ama hızın gösterişinin doğruluğunu savunamam...) bence kanuni iyi işcilik çıkarmış... motorda kesinlikle TİTREŞİM yok denecek kadar az... tavsiye ederim...
    __To Be Or NoT tO be__

EA-Bolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSXR-1000
    bunların paçaları çinden geliyor ufak tefek değişikliklerle biz yapmışız gibi gösteriliyor. çin malı yada türk malı şöle şekil r6 yada zx6 ya benzer bi model yapsalarda gurur duysak üzerinde turk marka taşıdığı için

Motosikleti
    motora binenler çoğaldıkca benim ne demek istediğimi anlıyacaksınızz

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    açık konuşayım begenmedım..bunu alacagıma 2. el tvs apache yada ybr 125 alırım...!

selcuk543 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA KS150-23 GREEN DRAGON
    bencede bu motosiklette gerçekten vibrasyon yoksa çok iyi bi alternatif olur ybr ye karşı
    No Manita No DIRDIR ONLY MAKARA ONLY GIRGIR

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))

tek silindir 124 cm3 4 zamanlı
    11 beygir
    9 nm

kanuni bu motoru yeni çıkardı motorun özelliği, motor tasarımının kanuni ve itü tarafından 1 yıl gibi bir çalışmayla yapılmış olması.motorda vibrasyon yok denecek kadar az.hatta yamaha ybr den bile az.son hızı 125 km/s ve çok seri bir motor.bence bu motor kanuni nin yaptığı gerçek anlamda ilk kaliteli commuter tarzı motor.
    Hayırlı olsun, hatta derler ya Pazar Olsun

Ancaaak bir şeyler eklemeliyim, İTÜ de kimlerle çalışılmış yaavv Bu kadar büyük kolpa olmaz, ben 10 yıldır İTÜ de Öğretim Görevlisiyim, hiç duymadığım gibi, İTÜ nün bu tip projeleri desteklemeye ne kadar karşı olduğunu da bilirim Olsa olsa, İTÜ de yeni laboratuarlar kuruldu ve ticari markalara test sonucu vermesi de serbest bırakıldı, hatta bir çok Prof. un karşı çıkmasına rağmen, AB ile yapılan sözleşmeler gereği. Olsa olsa bu motor bu labratuarlarımızda teknik testlere tutulmuş, ardında raporu verilmiştir firmaya He bu testlerin Uluslararsı minimum standartı nedir, yani bu motor yüksek değerleri tutturabildimi acaba diye sorarsanız, bu test standartları (AB nin) gerçekten düşüktür, çok kabaca Yamaha Ya da Honda gibi motor markaları bu standartların 2-3 misli üzerindedir

İTÜ ile beraber çalışılmış diye iddia etmek süpper bir şakadır Olmaz ya, olsa olsa egzost emisyon değerlerinin tesbitini falan yapmışlardır mıdır o da ayrı.

Lütfen yazdığımız mesajları Hurafelere dayandırmayalı, en azından, ''İTÜ ile geliştirildiği söylenen Motor'' falan demek lazım ki sonradan kıvırmaya olanak olsun

arkadaşım zaten çalışma kullanıcı beklentileri doğrultusunda başlatıldı.senin kuryelerden makina mühendisi varsa vibrasyonu kesebilecek söyle onla çalışalım.ayrıca kanuni parça konusunda en iyi çalışan firmadır bırak 2 3yıl önceki modelleri 89 model mz parçalarını bile hala satıyoruz.ama bana 5 yıl önceki bir tvs parçasını bul bakalım.
    Hele hele buı Kanuni ve yedek parça konusuna girmemek lazım, sadece ben arkadaşlarımın yaşadığı sorunları yazssam forum tıkanır kalır orada

Alıntı mates adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazı arkadaşlar bas bas bağırıp 1 yılda böyle bi motormu yapılır diye küçük düşürücü yazılar yazmış (o arkadaşlara sesleniyorum evet siz bir yılda dizaynı, duruşu çok hoş bir motor yapabilirsiniz) ama vibrasyon ,verim ,daha az yakan motor yapamazsınız bu durumları yapmanız çok maliyetli hemde çok uzun zaman alır çünkü bu durumlarda maddenin mikroskopik boyutlarında çalışmanız gerekiyor .(edison bi ampulü bulmak için 3000 başarısız deney yapmış onun vatandaşları edisonun önüne çıkıpta 3000 deneyden sonramı buldun bu ampulü diye dalga geçmemiş ) lütfen arkadaşlar bu 1 yıl çalışma üzerine küük düşürücü şeyler yazmayalım emeğe saygı
    Şu, mikroskobik boyutlara hakim birisi olduğun belli, bana da anlatısan 10 yıldır aşamadığım bazı mekanik teorilerime yardımcı olabilirsin
    Poturdak

Motosikleti
    bu motorun yapılış hikayesini direk bana kanuni arge müdürü veli tın bey anlattı.siz şimdi kanuni nin arge bölümü varmı diyeceksiniz size garip gelebilir ama var.benim kendi firmamın müdürü bana niye yalan söylesin+bu motordaki vibrasyon olayını kendi başlarına çözemedikleri için üniversiteden yardım istediler.ama aldıkları yardım teknik fikirmidir yoksa senin üniversitenin ekipmanlarınımı kullandılar labrotuvarınımı onu bilemem.bunun tam detaylarını ve üniversitenin hangi kısmından kimlereden ne gibi yardım aldıklarını özellikle yarın öğrenip sana bilgi vereceğim.ben yalancı değilim kolpa mı değilmi bunu sana en kısa zanamda öğrenip bilgi verince anlarız.

eğer dediğin gibi böyle birşey yoksa bir dahada bu sitede tek kelime yazmam hiç bir platformdada kanuni yi savunmam.yarın ilk işim bunu detaylı öğrenmek olacak

Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, hatta derler ya Pazar Olsun

Ancaaak bir şeyler eklemeliyim, İTÜ de kimlerle çalışılmış yaavv Bu kadar büyük kolpa olmaz, ben 10 yıldır İTÜ de Öğretim Görevlisiyim, hiç duymadığım gibi, İTÜ nün bu tip projeleri desteklemeye ne kadar karşı olduğunu da bilirim Olsa olsa, İTÜ de yeni laboratuarlar kuruldu ve ticari markalara test sonucu vermesi de serbest bırakıldı, hatta bir çok Prof. un karşı çıkmasına rağmen, AB ile yapılan sözleşmeler gereği. Olsa olsa bu motor bu labratuarlarımızda teknik testlere tutulmuş, ardında raporu verilmiştir firmaya He bu testlerin Uluslararsı minimum standartı nedir, yani bu motor yüksek değerleri tutturabildimi acaba diye sorarsanız, bu test standartları (AB nin) gerçekten düşüktür, çok kabaca Yamaha Ya da Honda gibi motor markaları bu standartların 2-3 misli üzerindedir

İTÜ ile beraber çalışılmış diye iddia etmek süpper bir şakadır Olmaz ya, olsa olsa egzost emisyon değerlerinin tesbitini falan yapmışlardır mıdır o da ayrı.

Lütfen yazdığımız mesajları Hurafelere dayandırmayalı, en azından, ''İTÜ ile geliştirildiği söylenen Motor'' falan demek lazım ki sonradan kıvırmaya olanak olsun

Hele hele buı Kanuni ve yedek parça konusuna girmemek lazım, sadece ben arkadaşlarımın yaşadığı sorunları yazssam forum tıkanır kalır orada

Şu, mikroskobik boyutlara hakim birisi olduğun belli, bana da anlatısan 10 yıldır aşamadığım bazı mekanik teorilerime yardımcı olabilirsin
    canım kardeşim kolpa bilgilerini şu an itibariyle aldım sana aktarıyorum.itü ile çalışılmış.zaten bu proje haricindede testler teknik destek konusunda itü ile çalışılıyormuş.otam denilen bir itünün kurduğu şirket varmış.onun aracılığı ile çalışılıyormuş.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234561454 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler