Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Motosiklet nedir?

Katılımcı sayısı
49. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Bir taşıt (nakil) vasıtasıdır.Herkes kullanabilir.

5 10.20%
  • Bir hayat tarzıdır.Bilen kullanır.

46 93.88%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

honda vtx 1300 hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    KEMALKOMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)
    Tüm arkadaşların Ramazan Bayramını en içten dileklerimlere kutlarım.
    Saygılar.
    www.gezginayaklar.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)

yağ değişimi

Yağ değişimi konusunda o kadar çelişkili bilgiler varki. Yetkili serviste bile iki usta biribirinin tam aksi şeyler söylediler. Ben en iyisi 3500 km. bir kimseye sormadan değiştireyim diyorum. Yağ değşimi ile ilgili bir konu açılmış oraya baktım. 10.000 den önce değiştirmem diyenler bile var.
    www.gezginayaklar.com

Motosikleti
    Hysoung 250 gt R alacam Sağlam tmiz vrsa alarim :)
    Hayirli Olsun
    Ölüm, ölü için bir çözüm değildir.!

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Alıntı KEMALKOMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ değişimi konusunda o kadar çelişkili bilgiler varki. Yetkili serviste bile iki usta biribirinin tam aksi şeyler söylediler. Ben en iyisi 3500 km. bir kimseye sormadan değiştireyim diyorum. Yağ değşimi ile ilgili bir konu açılmış oraya baktım. 10.000 den önce değiştirmem diyenler bile var.
    Dostum ben de service manuel var. Orada her 6000 km de bir degismesi gerektigi yaziyor (Ben de oyle yapiyorum). Yag degistirdigin zaman, yag filtresini de degistirmeyi ihmal etme.
    http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

Motosikleti
    BMW R 1200 GS ADVENTURE-2012-
    Aletin ruhsatını çıkarttım. Bugün kaskosunuda yaptırdıktan sonra bayiden teslim alacağım. Yan çantalar hakkında bazı endişelerim var. Birinci seçenek hondanın kendine özel yaptırdığı takım.(çantalar,ssbar,kasklık) ikinci seçenek piyasada bulunan diğer markalardan biri. Bu konuda net bir bilgim olmadığı için karar veremedim.
    Geç oldu ama hayırlı olsun.

Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)

Karadeniz Turu

KARADENİZ TURU BAŞLANGICI

GEzi 04.08.2008 günü saat 11.00 da Şişli den hareketle başladı.

Doğu karadenizi bir çok insandan dinledim. Ancak batı karadenizin pek lafı geçmezdi. Yolları görünce sebebini anladım.

http://g.imageshack.us/img530/0011dh6.jpg/1/]

Ağvayı sanırım hepiniz bilirsiniz. Yine de resimleri eklemek istedim. Bu sefer sadece Ağva.

http://g.imageshack.us/img530/00150sx3.jpg/1/]

Ağva'dan ayrılıyoruz.

www.gezginayaklar.com

Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)

Resim ekleme

Resim ekleme işi oldukça zaman alıyor. 7000 kare içinden seçim yapıldığıda düşünülecek olursa. Sani kendi sitemi yapsam daha kolay olabilirdi gibime geldi.
    www.gezginayaklar.com

Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)

fotoğraf üzerine

Fotoğrafın kendi dili yeterlidir diyorlar ama yine de söze ihtiyaç var sanırım. Bazen anlatmadan geçmek yetersiz kalıyor.
    www.gezginayaklar.com

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    kardeşim ALLAH nice turları nasip etsin yanına bide yol arkadaşı alıp dünyayı gezebilirsin o motorla :D yakıt sarfiyatı nasıldı toplam kaç km civarında gittin acaba

Resim ekleme işi oldukça zaman alıyor. 7000 kare içinden seçim yapıldığıda düşünülecek olursa. Sani kendi sitemi yapsam daha kolay olabilirdi gibime geldi.

bide eklemeden duramiicam yanlış mı yazdın yoksa 7000 resim mi çektin
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)

evet

Alıntı Süvarİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim ALLAH nice turları nasip etsin yanına bide yol arkadaşı alıp dünyayı gezebilirsin o motorla :D yakıt sarfiyatı nasıldı toplam kaç km civarında gittin acaba
    bide eklemeden duramiicam yanlış mı yazdın yoksa 7000 resim mi çektin
    Geziye eşimle birlikte gittim.Seyir halinde iken bile fotoğraf çekildi. Tam 20 gün, 3540 km. ve 7000 kare fotoğraf. Benzin sarfiyatı şu anda aklımda deyil ama litre olarak not alındı sonra yazarım.
    Selamlar.
    www.gezginayaklar.com

VTX1300 güzel bir makine fakat ülkemizin saçma sapan vergi politikasına kurban gidiyor.

Çok ağır olduğunu ve şehiriçi için asla uygun olmadığını düşünüyorum. Ancak dersenizki "ben uzun yol adamıyım, basar asfalt olduğu sürece giderim" işte bu sizin makineniz olabilir.. Ama bir gerçek daha varki, asfaltın bittiği yerde sizinde yolculuğunuz bitmiş olur!

yabancı forumlarda bu makinenin tek dezavantajının aynı segmentteki rakiplerine göre daha fazla kıç savurması olduğunu okumuştum. böyle bir durum varmı sizde de? Alakası yerde sağ sola savuruyormuş?
    Ne kadar [B]basit[/B]; o kadar [B]iyi[/B]... ::139::

Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)

1300 bence harika

Alıntı Full As adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    VTX1300 güzel bir makine fakat ülkemizin saçma sapan vergi politikasına kurban gidiyor.
    Çok ağır olduğunu ve şehiriçi için asla uygun olmadığını düşünüyorum. Ancak dersenizki "ben uzun yol adamıyım, basar asfalt olduğu sürece giderim" işte bu sizin makineniz olabilir.. Ama bir gerçek daha varki, asfaltın bittiği yerde sizinde yolculuğunuz bitmiş olur!
    yabancı forumlarda bu makinenin tek dezavantajının aynı segmentteki rakiplerine göre daha fazla kıç savurması olduğunu okumuştum. böyle bir durum varmı sizde de? Alakası yerde sağ sola savuruyormuş?
    VERGİSİ gerçekten ağır. Bu sene 420+420 ödedim. Kendiside ağır 350 kg. Şehir içinde gerçekten zor bir alet. Tabii bunu yazarken İstanbul için yazıyorum. Trafiği daha rahat bir yer için böyle bir zorluk söz konusu değil. Kıç atma konusuna gelince. Yok böyle birşey. Sen ne yaptırırsan onu yapıyor. Bu zaten bütün modeller için geçerlidir. Ne yaptırırsan onu yapar. Sadece kabiliyeti kadar yapar. Bu konudada epeyce kabiliyetli. Kendinizi asla güçsüz hissetmiyorsunuz. Yanınızdaki bir aracı saniyeler içinde arkanızda bırakabiliyorsunuz. Bir sıkışıklığın içinden fırlayıp çıkabiliyorsunuz.
    Evet dediğiniz gibi bir asfalt aleti. Zaten kitapçığındada öyle yazıyor. Ama bir sürü ara dere yollara girdim. Yaylalara gittim. Banamısın demedi.
    Ancakkkkk, yordu. uzun ve temiz yolda da stabilize yolda da şehir içindede dışındada hep yordu. 80-100 km de kıçınızı dinlendirmek zorundasınız. Yoksa işkence etmeye başlıyor.
    Selamlar.
    www.gezginayaklar.com

vauuv harika

benim favori motorlarımdan birine sahipsiniz çok şanslı olduğunuzun bilmem farkında mısınız gerek estetik açıdan, gerek motor gücü bakımından honda bu modelinde yine iyi bir iş çıkarmış ve siz de işinizi bilmişsiniz tebrikler

Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)

Henüz Ağva Bitmedi

Geceleri yol yapmadığımızdan güneş batmadan önce kalmaya değer bir yere yetişebilmek hep kaygımız oldu.

b

c

d

e

Görüş menziliniz sürekli 150-200 m. yol boyunca viraj,iniş ve çıkış. Batı karadeniz motosiklet yolculuğu için bulunmaz bir keyif. Aynı şeyi Doğu Karadeniz için söylemek mümkün değil. Samsun dan sonra yol sonsuza akan bir düzlem gibi.

[/URL]

h

ı

i

j

k

l

AKÇAKOCA Tezel Restaurant

m

n

www.gezginayaklar.com

cemal yortanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 1300A MİDNİGT
    güzel bir gezi olmuş size ve motorunuzada bu yakışırdı..nice güzelliklere teker dödürmeniz dilegiyle..hatırlarsanız motorunuz için karbüratör enjeksiyon tartışması vardı..vtx 1300 2009 modelleride karbüratörlü çıktı..ne hikmetse honda bu modelinde değişikliğe gitmiyor..tabi bda motorunuzun değer güncelliğini koruyor..hoşca kalın
    2014 YAMAHA XVS 1300A MİDNİGT

Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)

vtx 1800

güzel bir gezi olmuş size ve motorunuzada bu yakışırdı..nice güzelliklere teker dödürmeniz dilegiyle..hatırlarsanız motorunuz için karbüratör enjeksiyon tartışması vardı..vtx 1300 2009 modelleride karbüratörlü çıktı..ne hikmetse honda bu modelinde değişikliğe gitmiyor..tabi bda motorunuzun değer güncelliğini koruyor..hoşca kalın

Teşekkürler. Sarp sınır kapısına kadar foto göndermeye kalkarsam bir senemi alacak. Karbüratör konusunda en fazla endişem bir iki ay içinde injeksiyonlu yeni bir modelin çıkması böylecede motorun benim gözümden düşmesi idi. 2009 modelden haberim yok. İlk sizden duydum ve sevindim. Ama bu sırada vtx 1800 içinde hazırlığımı yapmaya başladım.
    selamlar.
    www.gezginayaklar.com

Evet dediğiniz gibi bir asfalt aleti. Zaten kitapçığındada öyle yazıyor. Ama bir sürü ara dere yollara girdim. Yaylalara gittim. Banamısın demedi.
    Ancakkkkk, yordu. uzun ve temiz yolda da stabilize yolda da şehir içindede dışındada hep yordu. 80-100 km de kıçınızı dinlendirmek zorundasınız. Yoksa işkence etmeye başlıyor.
    Selamlar.
    Zaten belirtmeye çalıştığımda buydu. Tabiiki araç dayanabilir! Scooter'ları cross misali kullanan onlarca arkadaş tanıyorum!! Ancak önemli olan o platformlarda pilotunu fazla yormamasıdır.. Dağ - taş - dere - tepe off road makinelerin (cross - enduro) işidir. Ama asfaltta cruiserların krallığıdır. Anlatmaya çalıştığım buydu.

Kıç atma meselesine gelince. Bu tarz makinelerde ağırlık merkezi orta katmanda yoğunlaştırılarak mümkün olduğunca yere yakın üretilir ve dolayısıyla yol tutuşta extra bir kazanç sağlanır. Ancak ağırlığın ortada sahiplenilmesi (daha uygun kelime bulamadım) sonucu kıç atmalar olabiliyor. Ama dediğiniz gibi; bu yüksek oranda sürücünün hakimiyetine kalmış bir durum..

Güzel bir makineniz var; dilerim uzun yıllar ve uzun yollar boyunca dostluğunuz hiç bitmez..
    Ne kadar [B]basit[/B]; o kadar [B]iyi[/B]... ::139::

Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)

gezi notlarından

KARADENİZ' DE 20 GÜN

Yola çıkış : 04/08/2008
    Sarp Sınır Kapısı'na Varış : 13/08.2008
    Sarp Sınır Kapısından Dönüş : 13/08/2008
    İstanbul'a Varış : 23/08/2008

Gidiş Dönüş Katedilen Km. : 3539 Km.
    Sarf Edilen Benzin : 186,345 Litre
    Benzin Maliyeti : 621,16 YTL.
    100 Km.de en fazla sarfiyat : 6,18 Litre (İnebolu-Ayancık yolu)
    100 Km.de en az sarfiyat : 4,18 Litre (Bolu-Körfez yolu)
    Genel Ortalama : 5,27 Litre
    Toplam Konaklama Masrafı : 1760.00 YTL.
    Konaklama Yerleri (gidiş) : Ağva-Akçakoca-Amasra-İnebolu-Sinop
    Terme-Maçka-Uzungöl-Ayder.
    Konaklama Yerleri (dönüş) : Akçaabat-Ünye-Amasya-Ilgaz(dağı)
    Safranbolu-Bolu Gölcük-Bolu Abant. İstanbul......
    En Çok Beğendiğim 3 Yer : Ilgaz Dağı,Gölcük Gölü-Akçaabat Sera Gölü.
    En Beğenmediğim 3 Yer : Ayder-Safranbolu- üçüncü yok.
    Mutlaka Görün : Bolu Gölcük-Maçka Zigana,Amasya
    Mutlaka Kalın : Ilgaz Dağı Dağ Evleri

Bu gezinin en başarılı yönleri : 1. 20 günlük planlama bilmediğimiz bir yol için çok iyi yapıldı.
    2. Motosikleti aldıktan iki ay sonra ve ilk defa bukadar uzun bir yol
    düşmeden ve kazasız bitirildi.
    3. Yanımıza aldığımız bütün malzemler gerekliydi fazlalık bir şey alınmadı.
    4. Gezi eşimle birlikte gerçekleştirildi.
    5. 7000 kare fotoğraf çekildi.
    6. Eski dostlar ziyaret edildi, yeni dostlar edinildi.
    7. Vatanımı sevmek için yeni bir argümana ihtiyacım yoktu ama şimdi
    daha çok seviyorum.

Bu gezinin en başarısız yönleri : 1. Yanımızda mutlaka çadır bulunması gerekirken düşünülemedi.
    2. Oltalarımız bizimle birlikte olsa iyi olurdu.

Kullanılan ekipman : Deri mont-yağmurluk-bot-full kask-eldiven-canon EOS 350-Samsung NV10

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<Sevgiler>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

gezi ayrıntılarınız ilginç

insanlar bir yerleri geziyor ve gördüklerini ya da gezideki tecrübelerini kendilerine saklıyor siz paylaştığınız gezi notlarınızla sanırım hem gezi anılarınızı tazeliyor hem de gitmeyenlere önbilgi veriyorsunuz bu bağlamda faydalı olduğunuzu düşünüyorum,örneğin ben amasya nın görülmeye değer bir yer olduğunu öğrendim bu notlardan bu da kısa günün karıayrıca gezinizi detaylı bir biçimde etüt etmişsiniz ve bu tip bir gezide olması ve olmaması gerekenleri gözden geçirmemize yardımcı oldunuz nice gezilere diyorum size ve unutmadan çadır büyük eksiklik olmuş gerçektende

Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)

Teknik Özellikler

VTX 1300S

Motor : sıvı soğutmalı 4 zamanlı 6 sübaplı SOHC V2

Motor hacmi : 1312 cc

Silindir çapı: 89.5x104.3

Sıkıştırma oranı : 9.2 : 1

Yakıt sistemi : 38 mm lik CV tip karbüratör.

Maksimum güç : 74.8/5000

Maksimum tork : 123/3000

Şanzıman : 5 vites

Güç aktarımı : Şaftlı
    www.gezginayaklar.com

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler