Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Motosiklet nedir?

Katılımcı sayısı
49. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Bir taşıt (nakil) vasıtasıdır.Herkes kullanabilir.

5 10.20%
  • Bir hayat tarzıdır.Bilen kullanır.

46 93.88%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

honda vtx 1300 hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    KEMALKOMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)
    Uzun km de yoruyor. Yada ben daha yeni alışmaya başladığım için öyle geldi. Şişliden Büyükçekmeceye gidip geldim. Bütün kaslarım sızladı. Ancak trafikte alete herkesin saygı duyduğunu gördüm. "Öylesine bir iki teker işte "gözüyle bakılmıyor. Durduğunuz her yerde motorunuzun başına üç beş kişinin birikmesi de ayrıca zevkli.
    www.gezginayaklar.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cemal yortanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 1300A MİDNİGT
    motorunuz hayırlı olsun ..güzel alettir..bunun amerikan versiyonunun 2008 modelide karbüratörlüdür..honda ne hikmetse vtx 1300 ü değiştirmiyor..yani bunun enjeksiyonlu modelleri daha dünya piyasalarında yok..size uzun yıllar yoldaşlık yapacağından emin olabilirsiniz..tekrar hayırlı olsun kazasız belasız binin..hoşca kalın
    2014 YAMAHA XVS 1300A MİDNİGT

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Çok güzel bir alet ama bu benzini icer be vergisi cabası bir yıldaki masrafı ile cinli filosu kurarsın :D ama param olsa düşünürdüm valla :D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)
    Benzin ona helal olsun. Bir çinli filosundan daha cazip benim çin. Yalnız dağ bayır için bir de bmw gs 1200 gibi birşey farz oldu.

Alıntı cemal yortanlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunuz hayırlı olsun ..güzel alettir..bunun amerikan versiyonunun 2008 modelide karbüratörlüdür..honda ne hikmetse vtx 1300 ü değiştirmiyor..yani bunun enjeksiyonlu modelleri daha dünya piyasalarında yok..size uzun yıllar yoldaşlık yapacağından emin olabilirsiniz..tekrar hayırlı olsun kazasız belasız binin..hoşca kalın
    Cemal Bey Büyükçekmece de bulunuyoruz anlaşılan. 1 hafta önce cumartesi akşamı oraları inlettim ama (sahil tarafına inmiştim) keşke birbirimizi göre bilseydik.
    www.gezginayaklar.com

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Arkadaslar ne zamandir bu basliga birseyler yazayim diyordum, kismet buguneymis

Bu motoru Subat'ta aldim ve su ana kadar 6800 km yaptim. Edindigim izlenimlerim sunlar;

Olumlu yonleri:

- Ilk baslarda sehir icinde, trafikte vs. zorluyor fakat alisinca cok da yormuyor.

- Motorun standart hali bile inanilmaz guclu. Hangi devir ve viteste olursa olsun, guce ihtiyaciniz oldugu zaman alabiliyorsunuz. Trafikteki anormal insanlardan kacip kurtulmaniz cok kolay oluyor

- Ben daha sonradan hypercharger taktirdim (jet kit ile beraber) Ilk basta sadece goruntusu icin taktirmistim fakat motora cok fazla hava girdigi icin hava-yakit karisimi bozuldu ve motor dusuk devirlerde gucten dustu. Bunun uzerine Jet kit'i de taktim. Sonuc: Motor dip gaz kalkinca 3. viteste dahi arkayi salliyor

- Standart 100 km'de 5.5 - 6 lt arasi yakiyordu. Hypercharger'i ilk taktirdigim zamanlar bu deger 8 lt'ye kadar cikti. Su anda 6.5 - 7 lt arasi yakiyor. (ev is arasi, Ankara Incek yolunda gidip geliyorum, genelde 120-130 km/h arasi bir hizla)

- 130'u gecmeyecekseniz, uzun yol cok keyifli. Motordan gelen tatli hirilti ile titresim vs. olmadan yolun tadini aliyorsunuz

- Motor cok dikkat cekiyor. Ustune oturup resim cektirmek isteyenler vb. insana mutluluk veriyor

- Motor gercekten cok saglam. Ne kadar agresif kullansam da, kac tane kasise girsem de simdiye kadar hic sorun cikarmadi (civatasi bile gevsemedi).

- Altinizda papyon gibi durmayacak bir motor ariyorsaniz, bu motor ideal

Olumsuz yonleri:

- Vergisi: yillik 840 YTL. motoru almadan vergisinin bu kadar oldugunu bilsem almazdim.

- Boyum 1.85, kilom 82 ve bundan onceki motorun shadow 750 idi. Buna ragmen motor dolu depo, koruma demiri ve diger aksesuarlar ile 350 kiloyu buldugu icin ilk basta baya zorlandim. Daha sonra alisiliyor fakat ilk zamanlar Rocky'nin antremanlari tadinda geciyor (aci yok Rocky, aci yok! )

- On cam sart. 140'dan sonra ruzgara karsi koymaktan boynunuz agrimaya basliyor.

- Dusuk devirlerde verdigi 123 Nm'lik tork ve 75 beygir, yeni baslayan biri icin cok tehlikeli olabilir.

- Viraj kabiliyeti cok kotu . Naked, SS vb. motorlarin oldugu gezilerde, arkamdan gelenler, "nasil yatirdin oyle motoru, egzoz yere degecekti" vs. diyor. Bilmiyorlar ki motor anca viraji aliyor

- Bu motorla 3 kere yolda kaldim. 3'unde de, motoru bir iki gun kullanmamistim ve benzin deposunu rezervde unutmusum. Benzin gostergesi olmamsi benim gibi unutkan insanlar icin buyuk sorun . Yolda kaldiginizda arayacaginiz kankalar yoksa, buyuk sikinti . Bu vesile ile St, rayjay ve marcos'a sevgilerimi iletiyorum

- 130'la yolda giderken bir anda benzininiz bitebiliyor ve siz o hizda bir yandan debriyaji sikarken, bir yandan sag elinizle, deponun altindaki ve sol taraftaki rezerv muslugunu cevirmek zorunda kalabiliyorsunuz

- Tum shadow'larda olan kronik plakaliktan ses gelme sorunu bu motorda da zamanla basliyor. Cozum 10 YTL'ye sanayida yaptirabileceginiz plakalik.

- Motor asiri derecede alcak. Bazi tumseklerden ne kadar yavas gecerseniz gecin (neredeyse duracak kadar yavas gecseniz dahi) altini surtebiliyrosunuz

- Aksesuarlari cok pahali ve bircok aksesuar Turkiye'de bulunmuyor.

Bu da bahsi gecen canavar (resimler onizlemede kucuk gorunuyordu, burada buyuk gorunuyorlar, kusura bakmayin)

Sissy bar ve yan cantalar takilinca ve motor daha cok bir gemiye benzemeye basliyor Gemi halinin resimlerini de daha sonra buraya eklerim.
    http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Ankarada olsam bir iki pozda ben isteyebilirdim Ne de olsa bana göre motorda son nokta alternatiflerinden bu motosiklet.
    Suzuki de başka duruyor
    pinkkuvars bunu beğendi.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    _alp_ bey çok güzel bi yazı olmuş. açıkçası +1000 cc cruiserların şehir içi performanslarını ve kullanılabilirliğini merak ederdim öğrenmiş oldum. tşk...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)

Tur

ÇIKIŞ : 04.08.2008
    DÖNÜŞ :23.08.2008
    YOL : İSTANBUL - ŞİLE -SARP

SARP- ÜNYE - AMASYA- İSTANBUL
    YAPILAN KM: 3580 KM.

Müthiş bir Karadeniz gezisinden döndüm. ayrıntıları biraz dinlendikten sonra yazmayı düşünüyorum.

İstanbula dönmek güzel. Selamlar,saygılar...
    www.gezginayaklar.com

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gezi notlarınızı sabırsızlıkla bekliyoruz Kemal bey..

iyi istirahatler..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    kymco ck 125
    Çok güzel motor muş be

serdar23_Bilgem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Alıntı mhrrmkpnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun ilerde yaslanınca binmek istedigim makinedir dragstar1100 bakarsınız ozmna kdr shadow1300 e binmek isterim

Niçin gençken binmeyi istemiyorsun da yaşlanınca binmeyi arzu ediyorsun ?

Biraz yorumlarsan sevinirim.
    Gönül ne gezi ister, ne dernek şahane;

Gönül iki kalıcı dost ister, motosiklet bahane.

her sabah odamdaki resmine bakıp günaydın edasıyla güne başladığım, gece yatağa girerken rüyalarda buluşuruz diyerekten uykulara daldığım, hayallerimin motoru.

_alp_ ve KEMALKOMAN abilerimiz izlenimlerini, tecrübelerini aktarabilirlerse çok müteşekkir olurum. 1 yıllık motor tecrübesi sonunda kullanabilecek, motoru idare edebilecek kabiliyete erişebilir miyim?
    Miami Florida Atlanta Georgia Raleigh North Carolina...

Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)

Ankete Katılalım

Arkadaşlar ankate katılırsanız sevinirim. Bir de sonuç olarak motosiklet konusunda genel olarak ne düşünüldüğünün herkese bazı ipuçları vereceğini düşünüyorum. Daha sonra sonuçları hep birlikte yorumlarız.
    www.gezginayaklar.com

Motosikleti
    Honda 1300s
    Bende ilk başta goldwing alıcaktım ama fazla konforlu geldi. Cruiser kullanmak bir yaşam tarzı torku, titreşimi ve rüzgarı hissstemek. Ön camı çok uzun yola çıkmadığım zamanlarda takmıyorum. Bu motorla ben makedonya, bulgaristan, yunanistan ve bosnaya gittim. En son ankara istanbul ve metallica konseri için bulgaristana gitttim. Motoru virajlarda yatırmak zor ama hemen kendini toparlıyor ve düzeltiyor. 100 le giderken ellerini bıraksan bile motorda titreme olmuyor oldukça dengeli. Bu yüzden virajları alırken hızını kesmen gerek. Uzun yolda dediğin kadar yormuyor alışma meselesi. Yoksa büyük çekmece istanbul arası uzun yol değil :D. Rüzgar olayına gelince kapalı kas kullanmanı tavsiye ederim 120 nin üstünde oldukça rüzgar yiyorsun. Sinek böcek vs suratına çarparsa oldukça can yakıyor :D. Boyun ağrısına gelince benim boyun kasları alışmış artık birşey hissetmiyorum. Bodybuildingde boyun ve omuz kası çalıştığımı söylemeliyim ama...

Yaza doğru suzuki vzr1800R alıcam yada Avrupadan suzuki M109R spraişedicem 2009 yada ozamana kadar 2010lar çıkabilir avrupada bakıcaz artık. Daha çok spor cruiser sınıfına giren bir araç. Virajlarda oldukça kıvrak....

Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)

Lütfen Ankete Katılalım

Lütfen Ankete Katılalım

[IMG]c[/IMG] ben neden resim ekleyemiyorum acaba.

Motosiklete bir hayat tarzı diyenler şu anda % 90 ama caddelerde genellikle nakil vasıtası olarak kullananları kaldırımda gezenleri yayalara saygılı olmayanları
    görüyoruz. Anlaşılan o ki bu tiplerden bu sitede bulunan yok. Oysa onların bu sitede olması ne kadar iyi olurdu. Hep birlikte gelişir ve ülkemize motosikletçiler olarak yapabileceğimiz en iyi şeyleri yapardık. Dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiyede de motosiklet ve motosikletçi saygınlığını kazanmalı ve klas olmalı. Saygılar.
    www.gezginayaklar.com

Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)
    anket sonucu şimdiden belli oldu gibi ama sanki yaşananları yansıtmıyor.
    www.gezginayaklar.com

Motosikleti
    Hysoung 250 gt R alacam Sağlam tmiz vrsa alarim :)
    Kazasiz Belasiz kullanmayi nasip etsin allah
    Ölüm, ölü için bir çözüm değildir.!

Motosikleti
    Honda 1300s
    Yani ankete katılalım katılalım deyip duruyorsunda bu ne saçma anket ne saçma sorular. Bir ton cevap yazılmış. Bunlardan cevap alamadıysan artık...
    Bir taşıt (nakil) vasıtasıdır.Herkes kullanabilir.
    Bir hayat tarzıdır.Bilen kullanır.

Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)
    arkadaşlar oylayın lütfen devamı gelecek.

motorsikletçi kardeş, sağol...
    www.gezginayaklar.com

Motosikleti
    Yuki yk 250-4
    Şu gezi ile alakalı yazacağım demişsin.Ne kadar benzin yaktın.Nasıl geçti.Rahatmıydı vs.
    Paylaşılmayan bilgi değersizdir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler