Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Dragstar XVS 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    erguvenn7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dragstar650 sport, honda phantom custom 200
    selam arkadaşlar abiler dragstar sportum var geçen ay motor yatak sardı bayagı masraf ettim motor sün çıktı ama egsozla işimiz olmadıgına ragmen motor eski sesini vermiyor 250lik çin malı motor gibi ses veriyor fikri olan varsa lütfen yardımcı olsun neyden kaynaklı olabilir draggy abi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sefacakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XVS DRAGSTAR 650
    Arkadaslar 2005 model dragstarimin hastaligi vardi sonuc tps , yakit kesme selenoidleri ve diyafram lastilleri kisacasi karburator olmus durumda srvis parca fiyatlari 3200 tutuyor iviri ziviri genel masrafimla 5000 i bulacak gibi yardimci olabilecek arkadaslar varmi elinde olan bu parcalardan ve bildigi bir kisi motoru alali 3 ay oldu ve daha suremeden bu cikti yardimlarini bekliyor olucam :((

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    @erguvenn7, nasıl yatak sardırdınız yav, hiç mi yağ yoktu motorda Seste de açık değilse egsozun sıkıştırması güzelki beğenmediğin ses çıkıyor aslında stok egsozda o sesin gelmesi motorun sağlığını gösterir.

@Sefacakir Ebaya bak, komple karb 100 dolar civarı, tps i bulman zor ama o da 100 doalr civarı çıkması..

blackarca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki vn 900 classic , honda msx 125 , planet 2
    herkese merhaba ...
    yakın zamanda dragstar 650 ile aranıza katılmak istiyorum ,2006 model bir motorun üzerinde duruyorum ,fakat kafamı kurcalayan birkaç soru var ; öncelikle almak istediğim motorun üst egzozunun orta kısmında yanık izi var bu neden olur ? ikinci sorum; karşılaşabileceğim sorunlar nelerdir.iç lastikli olması yolda lastik patlamalarında başım ağrıyacağı hissini veriyor arka frenin kampana olması da sanki disk olsa daha iyi olurmuydu diye düşündürüyor ama gv 250 den dragstar geçiş yapacağım için sorun diye düşündüklerim yersiz kuruntu da olabilir . Yorumlarınız benim için oldukça önemli ,şimdiden teşekkür ederim

Motosikleti
    XVS DRAGSTAR 650
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @erguvenn7, nasıl yatak sardırdınız yav, hiç mi yağ yoktu motorda Seste de açık değilse egsozun sıkıştırması güzelki beğenmediğin ses çıkıyor aslında stok egsozda o sesin gelmesi motorun sağlığını gösterir.

@Sefacakir Ebaya bak, komple karb 100 dolar civarı, tps i bulman zor ama o da 100 doalr civarı çıkması..
    Yok abi bulamiyorum bulduklarimda kurdan dolayi cok bisey farketmiyor acikcasi gormedigim seyede milyarlar yatikmak pek aklim almiyo
    S.ÇAKIR...

Motosikleti
    XVS DRAGSTAR 650
    Karburaotu bulduk dedik sevindik taktik geziyorum yeterli guc gelmiyo nedense rolantide istop edip duruyo rolantiden dedim aciyim bu seper komprasire girmiyo ustaya gittim eski yamaha servisi zeytinbunnda ünal usta duymussunuzdur belki sagolsun karburatorude o buldu neyse konuya geleyim kapismdayim bu arada araliylem bimmistim far gitmisti tesisatta bi sikinti vardi herneyse motoru sabah calistiriyorum arka piston gec isinip duruyo isinincada rolantide istop ediyo benim eksolarda acik ama eskiye gore daha cok patlatiyo kesin dedim atesleme baktik burakirsin dedi motoru su gun boyle bim got eve kapida motor marsa basiyorum calismiyo abi pipoyu cikartirsi arka pistonun bi baktik atesleme yok kabololar yapismis birbirine isin guzel kismina geliyorim yamahanim fiyat lisletisi
    BEYİN SET : 3.580 tl
    TESİSAT : 1475 tl
    SARGI : 1.156 tl ( sargi set halinde satiliyormus onun bi kutu gibi biseyi arizali olabilirmis ama alinca komple daha guzel kismi hepsi olabilir ama biride olabilir tesisat garanti gibi digerleri icin bisey diyemiycem ama o sorunu hallettik simdi bu cikti hayr abdestsiz motorda binmem ama yani bilmiyorum ne yapicam burdan motorumu o kadar cok sevmeme ragmen boyle seylerin ust uste gelmesi cok aci ve bi okadarda uzaklastirici isim daha guzel kismi artik deneme yapicak parada kalmamasi aci gerkcekler...

Motosikleti
    Dragstar 650
    komple beyinli vstar 650 tesisatı bine satıyoruz kimse almıyor Ebay hocam tek çaren.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:21 ----------

bu arada işyerinde websense herşeyimi engellemiş, forumda sadece okuyabiliyorum, cevap yazamıyorum hiç bir şeye

Motosikleti
    XVS DRAGSTAR 650
    komple beyinli vstar 650 tesisatı bine satıyoruz kimse almıyor Ebay hocam tek çaren.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:21 ----------

bu arada işyerinde websense herşeyimi engellemiş, forumda sadece okuyabiliyorum, cevap yazamıyorum hiç bir şeye
    Vstar tesisatla beyin oluyomu dragstara abi bide satiyorz derken sen mi satiyosun gozu kapali alinir senden
    S.ÇAKIR...

Motosikleti
    Dragstar 650

aynı motorun amerikan versiyonu, motorum immobilizerli değil ise olur.
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    XVS DRAGSTAR 650
    aynı motorun amerikan versiyonu, motorum immobilizerli değil ise olur.
    Onu bilmiyorum abi ama 2005 model benimkisi bu arada v star enjeksiyonlu diye hatrliyorum ben beyin icin karburatorde sikinti cikarmazmi
    S.ÇAKIR...

jasonn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha v-star. 650 classic ��
    herkese merhaba

uzun zamandır 0 sorunsuz sürüyorum v starımı ama 52 bine dayandı motor ve her yeri dökülmeye başladı

egzozdan beyaz duman atıyor 2. silidirden geliyo üstteki egzzodan öndeki

çataldaki conta kırılmış yağ kaçırıyor .

kaçan yağ frenlere girmiş frenler tutmuyor

ön silindir click click click ses yapıyor çok sinir bozucu bir şey bunun için galiba valve adjustment gerekiyor ventil ayarı

bir senede 25 bin km sürmüşüm.

çok fazla masrsfı var ne yapıxam bilmiyorum ama tamda havalar güzelken süremiyorum

herkese kazasız belasız sürüşler

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı Sefacakir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu bilmiyorum abi ama 2005 model benimkisi bu arada v star enjeksiyonlu diye hatrliyorum ben beyin icin karburatorde sikinti cikarmazmi
    2005 ler immolu, komple tesisatı taksan uyar mı emin değilim, ustaya danışman lazım. Göztepe de Engin usta var tavsiye ettiğim..

vstar lar karb lı enjeksiyonlu değil bu arada.

Alıntı jasonn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba

uzun zamandır 0 sorunsuz sürüyorum v starımı ama 52 bine dayandı motor ve her yeri dökülmeye başladı

egzozdan beyaz duman atıyor 2. silidirden geliyo üstteki egzzodan öndeki

çataldaki conta kırılmış yağ kaçırıyor .

kaçan yağ frenlere girmiş frenler tutmuyor

ön silindir click click click ses yapıyor çok sinir bozucu bir şey bunun için galiba valve adjustment gerekiyor ventil ayarı

bir senede 25 bin km sürmüşüm.

çok fazla masrsfı var ne yapıxam bilmiyorum ama tamda havalar güzelken süremiyorum

herkese kazasız belasız sürüşler
    ABD de tamirine değmez, sen tamir etmiyorsan yenisini al işçilikten daha ucuzuna

jasonn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha v-star. 650 classic ��
    @draggy haklısın bende öyle yapmayi planlıyorum bunu 2300 civarında satabilirsem 3300-3500 civarında 1100 lükler var zaten benim 650 lik tamir 500 tutuyo 500 de ben koysam 2008 2006 model düşük kmli 1100 alırım

hatta şuna gidip bakmayi planlıyorum

https://phoenix.craigslist.org/nph/mcy/6069587793.html

bir de 1600 lük road star için 50 bin km nasıl ? 2004 model

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı jasonn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @draggy haklısın bende öyle yapmayi planlıyorum bunu 2300 civarında satabilirsem 3300-3500 civarında 1100 lükler var zaten benim 650 lik tamir 500 tutuyo 500 de ben koysam 2008 2006 model düşük kmli 1100 alırım

hatta şuna gidip bakmayi planlıyorum

https://phoenix.craigslist.org/nph/mcy/6069587793.html

bir de 1600 lük road star için 50 bin km nasıl ? 2004 model
    roadstara direkt geçme, 1100 çok güzelmiş
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Arkadaslar merhaba 2005 model 35.000 kmde bir dragstar ile araniza katilmis bulunmaktayim sormak istedigim bazi hususlar var yardimci olursaniz sevinirim;

1- Gostergenin ordaki turuncumsu isik kontagi cevirdigimde belli bir sure yanip yanip sonuyor sonra surekli yanik halde kaliyor. Sanirim ariza lambasi, eski sahibi 2 senedir o sekilde kullandigini belirtti. Bunun sebebi ne olabilir?

2- Motor blogunun birlestigi kisimdan terleme yapiyor cok hafif yag sizmalari var ne yapmak gerek?

3- motul 5100 yari sentetik yag koydum uygunmudur?

4- Sanzimanda bir sikinti var, kalkarken gaz verince yemiyor; motordan ses geliyor ama hareket etmiyor. Daha fazla gaz verince hareket ediyor. Fakat sadece kalkarken oluyor diger viteslerde bu durum yok. Balatami bitmistir yoksa komple sac falan mi degistirmek gerekir?

Simdiden tesekkur ediyorum.

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı voljjn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba 2005 model 35.000 kmde bir dragstar ile araniza katilmis bulunmaktayim sormak istedigim bazi hususlar var yardimci olursaniz sevinirim;

1- Gostergenin ordaki turuncumsu isik kontagi cevirdigimde belli bir sure yanip yanip sonuyor sonra surekli yanik halde kaliyor. Sanirim ariza lambasi, eski sahibi 2 senedir o sekilde kullandigini belirtti. Bunun sebebi ne olabilir?

2- Motor blogunun birlestigi kisimdan terleme yapiyor cok hafif yag sizmalari var ne yapmak gerek?

3- motul 5100 yari sentetik yag koydum uygunmudur?

4- Sanzimanda bir sikinti var, kalkarken gaz verince yemiyor; motordan ses geliyor ama hareket etmiyor. Daha fazla gaz verince hareket ediyor. Fakat sadece kalkarken oluyor diger viteslerde bu durum yok. Balatami bitmistir yoksa komple sac falan mi degistirmek gerekir?

Simdiden tesekkur ediyorum.
    yağ sızıntıları conta oring vb sebeplerdendir. Arıza ışığı çalıştırmada yanıp sönmeli, sürekli aynıyorsa bir problem olabilir, en basit arızası km teli.. diğer sorun balata gibi duruyor..

yağ sızıntıları conta oring vb sebeplerdendir. Arıza ışığı çalıştırmada yanıp sönmeli, sürekli aynıyorsa bir problem olabilir, en basit arızası km teli.. diğer sorun balata gibi duruyor..
    Hocam sizinle whatsappdan falan iletişime geçme şansim varmi? Dragstarda çok acemiyim bir kaç sormam gereken hayati sorular var.

Arkadaşlar merhaba,

Draggy üstada mesaj attım ancak kendisi sanırım özelden çok nadiren iletişim kuruyor, canı sağolsun. Aklımdaki sorunları buradan yazayım bari draggy hocam ve bilgisi olan arkadaşlar cevap verirlerse minnettar olurum.

1- Motoru ilk sahibinden aldım, 2005 nmodel, 35k kilometrede 18,500 lira fiyat. Sizce nasıl?

2- Üzerinden VANCE & HINES egzoz var ve ıslık sesi yapıyor egzozdan mı acaba? Bir sorun teşkil eder mi?

3- Şanzıman kaçırma yapıyor, kalkarken yada 5. viteste ani gaz verince falan. Sadece debriyaj balatalarımı değiştirmek gerekir yoksa saç falan oluyormuş onlarıda değiştirmem gerekir mi? Balatayı hangi marka almalıyım?

4- Lastik seçimi konusunda tubeless falan muhabbetleri okudum, sanırım iç lastiksiz olanlar tubeless oluyor tam emin değilim. Pirelli mt route 66 alıp direk takabilir miyim, herhangi bir işleme gerek varmı? Bu lastik iyimidir?

5- Arıza ışığından bahsetmiştim, bunun tam sebebini öğrenmek için makineye mi sokmak gerekir? Makineye sokmanın maliyeti nedir?

Son olarak Motosikletin resimlerini aşşağıya koyuyorum, yorumlarınız ve yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar, Teşekkürler.

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    Alıntı voljjn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Draggy üstada mesaj attım ancak kendisi sanırım özelden çok nadiren iletişim kuruyor, canı sağolsun. Aklımdaki sorunları buradan yazayım bari draggy hocam ve bilgisi olan arkadaşlar cevap verirlerse minnettar olurum.

1- Motoru ilk sahibinden aldım, 2005 nmodel, 35k kilometrede 18,500 lira fiyat. Sizce nasıl?

2- Üzerinden VANCE & HINES egzoz var ve ıslık sesi yapıyor egzozdan mı acaba? Bir sorun teşkil eder mi?

3- Şanzıman kaçırma yapıyor, kalkarken yada 5. viteste ani gaz verince falan. Sadece debriyaj balatalarımı değiştirmek gerekir yoksa saç falan oluyormuş onlarıda değiştirmem gerekir mi? Balatayı hangi marka almalıyım?

4- Lastik seçimi konusunda tubeless falan muhabbetleri okudum, sanırım iç lastiksiz olanlar tubeless oluyor tam emin değilim. Pirelli mt route 66 alıp direk takabilir miyim, herhangi bir işleme gerek varmı? Bu lastik iyimidir?

5- Arıza ışığından bahsetmiştim, bunun tam sebebini öğrenmek için makineye mi sokmak gerekir? Makineye sokmanın maliyeti nedir?

Son olarak Motosikletin resimlerini aşşağıya koyuyorum, yorumlarınız ve yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar, Teşekkürler.
    Bence bu motordan uzak dur, ne gibi arızalar çıkartacağı belli olmaz.

Merhaba arkadaşlar.

1100 classic Dragstarımı satıyorum.

Aşağıdaki linkten detayları inceleyebilirsiniz.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...0312750/detay/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler