Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Dragstar XVS 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı Tormentor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar, Yaklaşık 1 aydır bende xvs 650 sport modeline sahibim. Forumu bolca inceledim fakat atlamış olma ihtimalime karşı sizlere birkaç şey sormak istiyorum. Öncelikle elektrik tesisatını hatta mümkünse gaz,fren ve debriyaj kablolarını krom görünüme geçirmek istiyorum. Bunun için duş borusu dışında ne kullanabilirim. Mümkünse görsel ve link istiyeceğim sizden. İkincisi ise Ankara'da düzgün ve güvenilir sele yaptırabileceğim neresi var. Mevcut seleleri bozmak istemiyorum. Onun yerine özellikle artçı için daha konforlu bir şeyler arıyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    Saygılar.
    Orjinal yamahalar pahalı seti 300 dolar civarına geliyor. Magnum nispeten daha ucuz gibi ama oda 250 dolar civarı seti.. En güzeli ebayda metre usulü satılan kaplamalar var. Biraz işçilik ister ama memnun kalırsın. hemde çok çok ucuza halledersin.

Alıntı bobber8715 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yardımcı olabileceğinizi düşünmüştüm. Fakat hiç yönlendiren arkadaşım yok.
    Bobber farklı bir olgu adı üstünde kesip biçilecek, sen uyduracaksın parçaları. Ancak istediğin belli bir parça olursa ona göre nereden bulabileceğin konusunda yönlendirebiliriz. Ama %99 ebay olacak bu yönlendirmeler..

Alıntı erkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok tesekkurler @draggy yarin bi gidicem.

Bir de aktif olan bir dragstar grubu var mi? Tur programlari , toplantilar falan organize edilen.Katilmak isterim.
    Facebookta "Star Riders Turkey" yazarak ulaşabilirsin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

[QUOTE=draggy;3959392]Yakın zamanda subap ayarı yaptırdıysan, ayar yapılan kapağın oringinin değişmesi gerekiyordu, çoğu usta atlar bunu sonra da terleme yapar oradan 2-3 tl lik bir parça..

Teşekkür ederim @draggy üstadım sipariş verdim gelir bugün yarın 😊

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    arkadaşlar istanbulda makinasını satan varmı?

Motosikleti
    Dragstar 650 Sport
    Draggy hocam ilgin ve yönlendirmen için teşekkür ederim. Peki arkadaşlar Ankarada sele yapımı ile ilgili bana yardımcı olabilecek varmı ?

arkadaşlar a2 ehliyet ile bu motor sürülebilir mi?

Facebookta "Star Riders Turkey" yazarak ulaşabilirsin.[/QUOTE]
    Bugun gittim Engin Meral ustanın yanına keyifli bir sohbet ettik.Grup ile de ilgilenmeye calışacagım. Tesekkürler
    @draggy
    draggy bunu beğendi.

Merhaba arkadaşlar ben Semih 98 model bir dragstara 5 yıldır sahibim kendisi karakızım olur;) bu forumu da uzun zamandır takip ediyorum özellikle draggy çok güzel bilgiler veriyor. Hepinizi kucak dolusu selam olsun umarım yolumuz bir yerlerde kesişir..
    draggy bunu beğendi.

onx09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xvs 650 dragstar classic
    merhaba arkadaşlar bayram tatilini fırsat bilip biraz yol yapayım dedim

Eşimle beraber çıktık yola bayramın birinci günü erkenden ilk gün toplamda 1100 km kadar yol gittim molalarla birlikte 17 saat felan sürdü

4100 km de toplam 1066 lira yakıt harçamışım defalarca denedim düşük hızlarda daha çok yaktı ne alakysa eşimlede hem fikir olduğumuz bir konu düşük hızlarda rüzgar daha fazla sarstı bizi ama hız arttıkça daha rahattık

Bir kere lastik patladı onuda kısa sürede hallettik sağolsun diğer motorcu arkadaşlar koştu imdadıma burdan onlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum

Genel olarak motor ve gezi hakkında söylemek istediğim dragstar ile ilk defa bu kadar uzun bir yolculuk yaptım ''sakın deneme bu yol bitmez'' dien arkadaşlar oldu ama inanın daha öncede başka marka model motorlarlada yol yaptım hiç bu kadar keyf almamıştım yeri geldi yağmurda sürdüm yeri geldi güneş altında devam ettim ne bir savrulma ne bir hararet ne ben bu rampayı çıkmam demedi

Buda gezinin ilk videosu zamanla diğer kısımlarıda yükleyeceğim
    https://www.youtube.com/watch?v=XOMCIYxZvnM
    draggy ve jackonbir bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 Custom
    Selam Arkadaşlar,
    Bugün durduğum yerde motoru (dragstar 650) sola duşurdum ve çat diye soldaki ayaklık kırıldı. Eminim orjinal ayaklığı palet tarzı ile modifiye edip boşta kenarda bekleten birileri vardır. Hibe etmek/ satmak isteyen olursa lütfen haber etsin. Motoru şu haliyle kullanamıyorum, bir an önce sorunu çözmem gerek.
    Görüşmek üzere

ape hanger yaptırıyorum telleri krom görünümü kazandırmak istiyorum önerisi olan var mı ?

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 Custom
    Dragstar Türkiye Grubundan Devrim Bilgi'ye selam olsun. Parçayı verdi arkadaş, taktım. Mutluluk...

TheWitac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 883L '09
    Merhaba arkadaşlar. İstanbul'dan 98 model bir Dragstar 650 Classic buldum. Kendince modifiye işine girilip hoş birşey ortaya çıkarılmış. Makina galeriden satılık ve galerici arkadaş motorun orjinal 29 binde olduğunu söylüyor. Sıkıntısı vs. birşeyi yok diyor fakat arkadaşın bana yolladığı fotoğraflarda motorun altında yağ birikintisi görünüyor. Bilmiyorum belki başka birşeydir sudur veya başka makinanındır. Ve bu makinanın fiyatı 13-14 bin lira civarı. Bu fiyat bana 29 bindeki bir makina için ilginç geldi çünkü makina hem custom yapılmış hem de üzerinde Vance & Hines egsoz var. Yakın zamanda İstanbul'a gidip makinaya bir bakmayı düşünüyorum. Motorun şusuna busuna bak tavsiyeleriniz, satıcıya sorulucak sorularınız ve şu ustaya götür o iyi anlar tavsiyeleriniz varsa bir dal alırım. Bol problemli 250 Super Shadow'umdan sonra artık motorumdan bezip hayalimdeki makinayı evladiyelik olarak almayı düşünüyorum.

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ filtresi için egsozu sökmenize hiç gerek yok. Önce avadanlığınız daki alyanla, 3 somunu söküyorsunuz, bu aslında süs kapağı asıl kapak altta, Asıl kapağı da söktükten sonra filtreniz elinizde..Fren pedalı sizi biraz engelleyebilir ama t başlıklı uzun bir alyanla buda problem olmaktan çıkar. Filtre değişecekse 2.70 Lt, değişmeyecekse 2.40 Lt.. Kapağı söktükten sonra oringiniz yıprandı ise değiştirin. Ayrıca yeni filtreyi taktıktan sonra filtrenin arkasındaki lastik contaya parmağınızla biraz yağ sürünüz... Basit bir işem bu asıl zor olan, sol taraftaki yağ tahliye somununu sökmek, kesinlikle ingiliz anahtarı kullanmayın, kapalı yıldız anahtar kullanın, yalama olmasın sonra, ilk başta biraz kaynamış gibi oluyor, biraz ayak gücü veya çekiçle anahtara bastırınca hemen açılıyor, bunun da bakır contası var onu da kontrol ediniz.. En son olarak kolay gelsin

Not: yağ olarak yamalube yarı sentetik öneririm.. Fazla devirli değil motorlarımız full sentetik viteslerde boşluk hissi veriyor..
    draggy hocam kılavuzda yağın 3.2 litre dökülmesi gerektiği yazıyor eski mesajlara bakarken gördüm de filtre değişcekse 2.7 yazmışsınız?

Orijinal dragstar elcik almak istiyorum nerden bakmaliyim yardımcı olur musunuz

Merhaba arkadaşlar,

2004 model Dragstar 1100 classic sahibiyim.
    Motorum 20bin kmde.

140 kiloyum. Uzun yol seviyorum ama genelde molasız max 400kmyi geçmeyen tek sürüşler yapıyorum.
    Motorumun tüm bakımları yeni yapıldı. Lastikleri yeni.

Geçen gün Assos antik limana çok dik bir taşlık yoldan inerken arka frenim aşırı frenlemeden dolayı boşaldı. 10 dakika sonra düzeldi.
    Dönüşte 400km yol yaptım ve otoparka kapattım.

Yurtdışına çıktım ve 1 hafta sonra motoruma kavuştuğumda, 10km yol yaptım ve otoparka geri döndüm.

İşte bu noktada arka tekerlekten rulman sesi gelmeye başladı. Üstünde beni de her turda titretmeye başladı.
    Servise götürdüm, rulman dağıtmış ama çok daha büyük sorunlar olabilir dedi. Tüm sistemi söküp bakacaklar.

Size sorum, hangi marka rulman kullanmalıyım? Mekanizma açıldığında kontrol için servise gidip baktığımda nelere dikkat etmeliyim?
    Sonuçta biliyorsunuz, bozuk olmayan şeyler de bozuk diyip para peşinde koşabiliyorlar.

Teşekkür ederim.
    jackonbir bunu beğendi.

Diyorum ki orijinal elcik almak istiyorum nerden alabilirim

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 1100A Classic
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama %99 ebay olacak bu yönlendirmeler
    Ebay'den satın alma yapılamıyor... Paypal Türkiye hizmeti kastiğinden beri k.kartı ile de satış olmuyor. Varmı buna bir çözüm?

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6

Peki siteden değilde turkiyede alacağım bir yer var mı osmaniyede oturuyorum yakın çevre illerde orijinal yada orijinale yakın

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı Zincarla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

2004 model Dragstar 1100 classic sahibiyim.
    Motorum 20bin kmde.

140 kiloyum. Uzun yol seviyorum ama genelde molasız max 400kmyi geçmeyen tek sürüşler yapıyorum.
    Motorumun tüm bakımları yeni yapıldı. Lastikleri yeni.

Geçen gün Assos antik limana çok dik bir taşlık yoldan inerken arka frenim aşırı frenlemeden dolayı boşaldı. 10 dakika sonra düzeldi.
    Dönüşte 400km yol yaptım ve otoparka kapattım.

Yurtdışına çıktım ve 1 hafta sonra motoruma kavuştuğumda, 10km yol yaptım ve otoparka geri döndüm.

İşte bu noktada arka tekerlekten rulman sesi gelmeye başladı. Üstünde beni de her turda titretmeye başladı.
    Servise götürdüm, rulman dağıtmış ama çok daha büyük sorunlar olabilir dedi. Tüm sistemi söküp bakacaklar.

Size sorum, hangi marka rulman kullanmalıyım? Mekanizma açıldığında kontrol için servise gidip baktığımda nelere dikkat etmeliyim?
    Sonuçta biliyorsunuz, bozuk olmayan şeyler de bozuk diyip para peşinde koşabiliyorlar.

Teşekkür ederim.
    Yamaha nın orjinal rulmanlarına bak hocam, gerçi onları da Japonjların ünlü rulman üreticisi üretiyor.

Alıntı dmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diyorum ki orijinal elcik almak istiyorum nerden alabilirim
    Neden orjinal? Çok fazla çeşit var piyasada 1" olanların hepsi olur..

Alıntı barbudo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dragstar Türkiye Grubundan Devrim Bilgi'ye selam olsun. Parçayı verdi arkadaş, taktım. Mutluluk...
    O benim zaten Bir de grubun adı Star Riders Türkiye

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler