Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Dragstar XVS 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    champion_ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XVS 650 DRAGSTAR
    Bu tarz bir gidon bir arkadaşımda mevcut satıyordu diye biliyorum.

Draggy, Hakanın söktüğü gidon buna benziyor.
    draggy bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı v_twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Draggy sen sürekli ebay gibi sitelerden alışveriş yapıyorsun diye biliyorum. Bu linkteki gidonu alırsam ne kadar gümrük vergisi öderim ve de 55 usd gibi bir rakam da taşıma ücreti çıkıyor üstelik takip numarası vermiyorlar. Bu riske girmeye değer mi?

Link: http://www.cruisercustomizing.com/no...art/BA-7307-00

Bir de çok kaba durmayan yan çanta almak istiyorum. Hudson deri den yan çanta beğendim ve armode lara göre çok daha şık durduğunu düşünüyorum bu link de ki çanta sizce nasıl? Fikirlerinizi alabilir miyim?

http://www.hudsonderi.com/?urun-2157...1-zp-yan-canta
    Çantaya yorum yapamam ama gidon gümrüğe takılsa %18 ödersin.
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

deyisdevran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    merhaba arka sinyal bağlantı demiri arıyorum sizce bulabilir miyim?

Motosikleti
    Dragstar 650
    bıyık arıyorsan ebaya bakacaksın hocam

öncelikle kazasız ve bol keyifli sürüşler dilerim

chopperlerin çoğunun arka fren kampana fakat duyduğuma göre bazı markalar belli yıllardan sonra disk frene geçilmiş bizim dragstarlarda mevcutmudur ?

Motosikleti
    Dragstar 650
    yok dragstar 650 ler hep kampana 1100 ler disk sadece

cofcof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 Sport
    Merhaba arkadaşlar.

Gidon ayarı yapıcam birkere denedim ama şu kısımdaki parçaları çıkarıp alyanla gevşetme aşamasına gelemedim tornavida ucuyla girişmeden önce size sorup zarar vermeyeyim dedim bunları nasıl çıkartıyoruz.

Motosikleti
    Dragstar 650
    ince uçlu tornavida ile hafifçe dürt zedelenmeden çıkar zaten

Motosikleti
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ince uçlu tornavida ile hafifçe dürt zedelenmeden çıkar zaten
    Teşekkür ederim ne zamandır gidonu biraz yakınlaştırmayı düşünüyordum. Birkere tarif ettiğiniz gibi denedim ama çıkaramamıştım. Daha ince uçlu tornavida ile deneyeceğim. Açtıktan sonrada inşallah normal alyan takımıyla gevşetebilirim

Motosikleti
    Dragstar 650
    sağlam bir alyan takımı olsun, Yamaha öyle sıkı ki dandik alyanlar kolayca yalama oluyor ;)
    cofcof bunu beğendi.

v_twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XVS 650A Dragstar
    Herkese merhaba,

Sezonda kullanabileceğim (yazlık)motor yağı önerileriniz nelerdir? Forumda baya başlık açılmış ama tam kesin bir cevap alamadım. yamalube mu yoksa castrol magnatec mi önerir siniz ? ve kaç numara yağ kullanmalıyım ? cevaplar için teşekkür ederim.

Motosikleti
    XVS 650 DRAGSTAR
    Herkese merhaba,

Sezonda kullanabileceğim (yazlık)motor yağı önerileriniz nelerdir? Forumda baya başlık açılmış ama tam kesin bir cevap alamadım. yamalube mu yoksa castrol magnatec mi önerir siniz ? ve kaç numara yağ kullanmalıyım ? cevaplar için teşekkür ederim.
    Selam,
    Yamalube hiç kullanmadım bu konuda pası @draggy e atalım,
    20-50 Motul kullanıyorum oldukça memnunum.

Selamlar

Motosikleti
    Dragstar 650
    ben yazın hep Yamalube

Motosikleti
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağlam bir alyan takımı olsun, Yamaha öyle sıkı ki dandik alyanlar kolayca yalama oluyor ;)
    Tamamdır daha girişemedim olaya Şöyle motorun orasıyla burasıyla uğraşacak bir garajım yokki. draggy dostum garajlı ev olayını sen halletmiştin sanırım. Sırf garaj sevdası için yatmadan önce İstanbul'u terk etme planları yapıyorum.
    draggy bunu beğendi.

Herkese Merhabalar;

Bu başlık altında gerek kullanıcı deneyimleri gerekse teknik detaylar hakkında oldukça faydalı bilgiler edindim,emeği geçen herkese teşekkürler..

Tahmin edeceğiniz üzere yeni bir Dragstar XVS 650(classic) kullanıcısı aday adayıyım

Bütçem 14.000 TL fakat bu bütçe ile karşıma çıkan modeller (Antalya ve Ankara ağırlıklı bakıyorum) ekseriyetle 1999-2002 yılları arasında değişmekte. Önceki yıllara ait girdilerde dahi mümkünse daha modelli dragstarlar tavsiye edilmiş olduğunu gördüm. Hatta bir kaç girdide 15 yıllık modellerde bazı sorunların normal karşılanması gerektiği yönünde yorumlara rastladım.

Dün hevese kapılmış bugün dragstar almaya çalışan biri değilim. 2011 yılından beri dragstar almayı planlıyorum. Alacağım dragstara en az 5 yıl binmek istiyorum. Bu şartlar altında bu bütçe ile 15 yaşında bir dragstar alıp/almama hususunda düşüncelerinizi ve tavsiyelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.

Motosikleti
    Dragstar 650
    Temizse alınır hocam neden alınmasın, evladiyelik makinalar ama ustana göstermeyi falan sakın atlama. Düzenli bakımları yapılmamışsa, açacağı masraflar can acıtabilir.

v_twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XVS 650A Dragstar
    Alıntı martineden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhabalar;

Bu başlık altında gerek kullanıcı deneyimleri gerekse teknik detaylar hakkında oldukça faydalı bilgiler edindim,emeği geçen herkese teşekkürler..

Tahmin edeceğiniz üzere yeni bir Dragstar XVS 650(classic) kullanıcısı aday adayıyım

Bütçem 14.000 TL fakat bu bütçe ile karşıma çıkan modeller (Antalya ve Ankara ağırlıklı bakıyorum) ekseriyetle 1999-2002 yılları arasında değişmekte. Önceki yıllara ait girdilerde dahi mümkünse daha modelli dragstarlar tavsiye edilmiş olduğunu gördüm. Hatta bir kaç girdide 15 yıllık modellerde bazı sorunların normal karşılanması gerektiği yönünde yorumlara rastladım.

Dün hevese kapılmış bugün dragstar almaya çalışan biri değilim. 2011 yılından beri dragstar almayı planlıyorum. Alacağım dragstara en az 5 yıl binmek istiyorum. Bu şartlar altında bu bütçe ile 15 yaşında bir dragstar alıp/almama hususunda düşüncelerinizi ve tavsiyelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.
    Hocam aslında çok daha tecrübeli arkadaşlar ve abiler muhakkak sizi enine boyuna aydınlatacaktır ama naçizane bende fikir belirtmek isterim geçen yıl dragstar alan biri olarak. Aslında çok tecrübe sahibi değilim ama hem yerli hem yabancı forumları elimden geldiğince takip eden, kendi işini kendi görmeye çalışan biri olarak yazdığımı belirtmek isterim.

Draggy nin belirttiği gibi bakımları aksatılmaz suya neme yakın bir yere bırakılmazsa bu motor gerçekten evladiyelik bir motor. Burada bence iki önemli soru var 1. si 15 yaşında bir motor 15.000 TL gibi bir rakam eder mi? 2. si Alacağınız motor'a 14-15.000 TL verdikten sonra bir daha para harcayacak mısınız ?

Bence 15 yaşında bir dragstar ne kadar temiz olursa olsun bu parayı hak etmemeli. Kaldı ki 15 yaşına gelene kadar ne badireler atlatmış, ne maceralardan geçmiş sahibini veya sahiplerini tanımıyorsanız bilmeniz mümkün değil. Ama istisnalar yok mudur illaki vardır. Yani kulüp motorudur ilk sahibinden size ulaşana kadar tüm sahiplerini biliyorsunuzdur, adamlar evladına bakar gibi bakmışlardır o zaman alınır elbette.Ama hiç tanımadığınız bir şehirden ve birinden motor alacaksanız mümkün olduğunca üst modellere ve az km li motorlara yönelmeniz ve iyi olacaktır. Dolayısıyla bütçenizi arttırmak gerekebilir. 16-16.500 TL ye temiz bir dragstar bulabileceğinize inanıyorum. Diyeceksiniz ki 2000 TL arttırmak mantıklı mı bütçeyi? Bence motorun kendine verdiğiniz paraya bazı kalemleri de dahil etmek gerek çünkü motoru alırken vermeseniz de sonradan o para cebinizden illaki çıkıyor. Bakın bi lastik değiştirmek michelin takarsanız 1300 TL, metzeler takarsanız 1100 TL daha 3 hafta önce lastik değiştirdim.Geçen gün yağ, yağ ve hava filtresini, şaft yağı ve bujileri değiştirdim. Bunları kendim yapmama rağmen sırf parça maliyeti toplamı 150 TL tuttu. Bir de bunlara draggy nin dediği gibi temiz bakılmamışsa motor arızası maliyetini eklerseniz zaten aynı paralara ulaşacaksınız. Dolayısıyla harcadığınız bu paralara 2000 model motor süreceksiniz halbuki o paraya 2005 ve üstü model motor sürebilecektiniz.

İnşallah gönlünüzdeki makineye kavuşursunuz. Naçizane düşüncemi belirttim. Ustalara ayıp olmamıştır umarım.
    muhozo bunu beğendi.

Motosikleti
    XVS 650 DRAGSTAR
    Hocam aslında çok daha tecrübeli arkadaşlar ve abiler muhakkak sizi enine boyuna aydınlatacaktır ama naçizane bende fikir belirtmek isterim geçen yıl dragstar alan biri olarak. Aslında çok tecrübe sahibi değilim ama hem yerli hem yabancı forumları elimden geldiğince takip eden, kendi işini kendi görmeye çalışan biri olarak yazdığımı belirtmek isterim.

Draggy nin belirttiği gibi bakımları aksatılmaz suya neme yakın bir yere bırakılmazsa bu motor gerçekten evladiyelik bir motor. Burada bence iki önemli soru var 1. si 15 yaşında bir motor 15.000 TL gibi bir rakam eder mi? 2. si Alacağınız motor'a 14-15.000 TL verdikten sonra bir daha para harcayacak mısınız ?

Bence 15 yaşında bir dragstar ne kadar temiz olursa olsun bu parayı hak etmemeli. Kaldı ki 15 yaşına gelene kadar ne badireler atlatmış, ne maceralardan geçmiş sahibini veya sahiplerini tanımıyorsanız bilmeniz mümkün değil. Ama istisnalar yok mudur illaki vardır. Yani kulüp motorudur ilk sahibinden size ulaşana kadar tüm sahiplerini biliyorsunuzdur, adamlar evladına bakar gibi bakmışlardır o zaman alınır elbette.Ama hiç tanımadığınız bir şehirden ve birinden motor alacaksanız mümkün olduğunca üst modellere ve az km li motorlara yönelmeniz ve iyi olacaktır. Dolayısıyla bütçenizi arttırmak gerekebilir. 16-16.500 TL ye temiz bir dragstar bulabileceğinize inanıyorum. Diyeceksiniz ki 2000 TL arttırmak mantıklı mı bütçeyi? Bence motorun kendine verdiğiniz paraya bazı kalemleri de dahil etmek gerek çünkü motoru alırken vermeseniz de sonradan o para cebinizden illaki çıkıyor. Bakın bi lastik değiştirmek michelin takarsanız 1300 TL, metzeler takarsanız 1100 TL daha 3 hafta önce lastik değiştirdim.Geçen gün yağ, yağ ve hava filtresini, şaft yağı ve bujileri değiştirdim. Bunları kendim yapmama rağmen sırf parça maliyeti toplamı 150 TL tuttu. Bir de bunlara draggy nin dediği gibi temiz bakılmamışsa motor arızası maliyetini eklerseniz zaten aynı paralara ulaşacaksınız. Dolayısıyla harcadığınız bu paralara 2000 model motor süreceksiniz halbuki o paraya 2005 ve üstü model motor sürebilecektiniz.

İnşallah gönlünüzdeki makineye kavuşursunuz. Naçizane düşüncemi belirttim. Ustalara ayıp olmamıştır umarım.

Selam,
    @v_twin arkadaşıma katılıyorum.
    Öncelikle Dragstar almak iyidir bunun eskisi yenisi 15 senesi ya da 5 senesi olmaz. Piyasada bir sürü Dragstar var aralarında çok temiz olanlar var, temiz gözüken dağılmış motorlar var, fiyatı uçuk motorlar var, fiyatı iyi motorlar var, aksesuarlılar var, aksesuarsızlar var. Var da var
    Buraya kadar yazmış olduklarımla kafanızın tamamen karışmış olduğunun farkındayım.
    15 yıllık motor 15.000 eder mi?
    Eder de etmezde, mesela benim gibi bir deliden alıyorsanız eder hatta fazlası da eder neden mi?
    Motorum 1999 model ve 9 senedir bende, benden önce de eniştemdeydi yani motoru sıfırdan beri kullanıyoruz. Tüm bakımları zamanından önce yapılmış saat gibi çalışan ve full aksesuarlı bir motordur. Öyle sahibinden.com full lerinden değil harbi full. Böyle bir deli daha bulursan 20 ver hiç korkma ömürlük kullan.
    Bir de bir arkadaşımın defalarca dememe rağmen almış olduğu 2005 Dragstar var, biraz daha uğraşsalar motor perte çıkacak, dıştan bakınca şıkır şıkır ama motora bakınca neresini tutsan elinde kalır. Arkadaş aksesuara kandı aldı motoru, aldığından beri uğraşıyor.

Nacizane tavsiyem, önümüz yaz, sezon geldi. Bu saatten sonra al-sat çılar, motordan para kazanmak isteyen, motoru bilmeden iş yapmaya çalışan vatandaşların zamanı. Sakın kozmetiğine bakıp, aksesuarına bakıp motor alma, 1500 TL lik vance hines ile süsler, kandırır altında 5000 TL lik masraf vardır sıkıntı olur.

Kısaca acele etme, bu motorlar düzgün şartlarda kullanıldığında ömürlük motorlardır. ince ele sık doku,gerekirse yazın motorsuz kal ama bir sonraki yaza kafan rahat gir, acele etme, grupları ve ikinci el ilanları iyi takip et. Zaman zaman uygun fiyatlı düzgün motorlar düşüyor, daha 2 ay önce 13500 e bir arkadaş Aydın' da sattı, Başka bir arkadaş Ankara da 14500 e sattı, gözün kapalı alınacak bir motorlardı... gibi gibi gibi acele etme yeter

Bir de motoru satanın neden sattığını öğren,
    İhtiyaçtan satılık diyenlerin çoğu al-sat çı, Mesela bir kişi uzun yıllar kullandığı Dragstar 650 satıp, Midnightstar alıyorsa o adam motordan memnun kalmış ama artık yetmiyor demek olabilir. bu tahlilleri de iyi yapman gerekebilir.

Son olarak 15 yılda illaki sorunlar çıkar, bu marka ya da model farketmez. Eskiyor artık motorlar, bunları normal karşılamak lazım.
    draggy ve muhozo bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 xvs classic (2001)
    Arkadaşlar, selam ve saygılarımı sunuyorum.
    2001 dragstar classic sahibi olarak paylaşımlarınızı zevkle takip ediyorum. Görevim dolayısı ile şu an Kıbrıs'ta ikamet ediyorum. Motorun bakım zamanı geldi.Malum burada bakım/onarım işlemleri biraz sıkıntılı. Karbüratör manifolt lastiği ve debriyaj kapağı contasına ihtiyacım var. Nereden temin edebilirim? Yardım olursanız sevinirim.
    Herese keyifli v e kazasız sürüşler...

Muzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Arkadaşlar dragstar almayı planlıyorum. Alacağım motorda amartisör keçesi bitmiş. İnternete baktım bolca var. Ancak satıcı birde arka kısımda üçgen kapağın altında plastik vidalı bir kapak olduğunu onunda çatlak olduğundan bahsetti. Ne olduğunu bilmiyorum. Nedir bu şey ve yedek parça olarak bulabilirmiyim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler