Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Dragstar XVS 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    aresce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS DRAGSTAR 650A
    evet bakmıştım bu ialan hattaiçimden de helal olsun demedim deil.cidden bu tarz motorlar ole her bakmaya gelen adama verilecek makineler deil sizede hayırlı satışlar
    dragistan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MBMete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XVS650 Dragstar
    Harikasınız gerçekten, tekrar tekrar teşekkür etsem az verdiğiniz cevaplara. Ebay'e bulaşmış durumdayım malesef bi arkadaşım geliyor amerikadan ona gonderttim o da yanında getiricek parçaları. Yıllardır kartal kullanmaktan mekanik elektronik vs. işlerine yatkınım parçaları da kendim değiştirme yönünde bir düşüncem var. Henuz 150km yapmadım dediginiz gibi tüm sıvıları ve filtreleri değiştirip sıfırdan başlamak en mantıklısı.
    Umarım egsozlara polisler açısından bi sorun çıkmaz.
    Bu arada yan çantalar ceza yeme sebebi midir bunu ruhsata işletmek gerekir mi baş ağrısı yaşamamak için?

champion_ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XVS 650 DRAGSTAR
    @UCANLAZ selam,
    Km konusunda haklısın yatmış motor olabilir, az kullanan biri olabilir. Mesela benim motor 1999 model ve 50000 Km de yaklaşık 10 yıldır ben kullanıyorum benden öncede eniştem kullanıyordu. Hangi ustaya gitsem bunun KM si ile oynanmıştır der ama ben geçmişini anlatınca şöyle bir kelime gelir.... Haaaa sen kullanmıyorsun motoru ooohooohhh. Adamlar bilmez elimden bir sürü motor geçtiğini ama bu motorun benim için hastalık olduğunu,
    Sadece aresce arkadaşımızın tanımadığı motoru alırken karşılaşabileceği olumsuzluklar olabilir ve bir çok arkadaştan aldığımız geri bildirimlerden dolayı bir uyarı yaptık sadece. Bu arada bende Maltepe tarafındayım muhtemelen görmüşüzdür birbirimizi.

@Dragistan naptın parçaya daha geçen hafta yerinde değil miydi o? Vardı ama benim üst egsozun Vance Hines yazanı düşmüştü bende orjinalini takmıştım. 6 ay önce deseydin vardı Doğru adreslerdesin

@aresce @dragistan sana bilgiyi vermiş gözün kulağın piyasada olsun daha çok motor düşer rahat ol acele etme bu işler aceleye gelmez. Facebook daki grubu da takip et bir şeyler düşer aklımızda olsun haberleşiriz.

@MBMete daha çooook bakacaksın ebay a hatta akşam son baktığın, sabah da ilk baktığın site olacak bak şimdiden virüs girmiş sana bundan sonrası hayırlısı...
    Hava filtresi, Yağ fitresi, Motor yağı ve defransiyel yağını ihmal etme aman diyim, değiştirmesi çok da kolaydır mekanikten anlayan biri için. Fren hidroliğinin havasını almayı biliyorsan onu da değiştir, bilmiyorsan hiç bulaşma derim, hatta ön fren balatasını ve kaliper lastiklerini de değişitirirsen çiçek gibi olur 15000 km daha kafan rahat eder. Ben lastikleri sanayide herhangi bir frencide yaptırmıştım çok da memnunum 20-30 TL gibi bir masrafı vardı.

Yan çantaları kafana takma herhangi proje falan çizdirmene gerek yok şimdilik ama yarın ne olur bilinmez.
    Egsoz konusunda çoğu polis bir şey demez ben senelerdir kullanıyorum daha egsozdan çeviren olmadı. Sadece muayeneye egsoz açık halde gidersen geçemezsin. Eğer çok sıkıntı yaşarsan onun çaresine bakarız bir proje gönderirim sana yaptırırsın tornacıya takarsın 2 civatayla ses falan kalmaz motorda.

Off çok mu yazdım ne...
    Selamlar.

MBMete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XVS650 Dragstar
    Vallahi az bile yazdın :D Yarın duruma göre halletmeyi düşünüyorum bu işleri. Orjinal egsozlar durucak zaten muayenede onlari takar giderim en kötü.
    Sis farları için sinyallere T demir koysam alta sinyaller, üste de sisler gelse nasıl olur? Çekeceğim kablolar için sigorta panelinde yer varmıdır yoksa panelden kabloyla ekstra sigorta bağlayıp sonra mı kablolama yapmaliyim?

dragistan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650 Classic - 2004
    Yoktu o günde. Dikkatinden kaçmış. Draggy'de varsa ne ala. Buralarda da bulunmuyor melet.

UCANLAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Tolga selam,Satmaya karar verdin demek.Hayırlısı olsun,Toplanıp süremdik beraber henüz,kısmet olmadı
    champion_ufuk hocam,haklsının yanlış yönlendirmek istemem motor arayanları.Teknikten dediğim gibi anlamıyorum çok fazla..Sadece tavsiyem düşük KM li motor alacaklar,sahibinin analizini yapsınlar,Mesela beşiktaş Gayrettepe,Etiler,Ulus civarından maddi durumu çok iyi olan insanların yalana ihtiyaçları yoktur,dolayısı ile sözlerine güvenilir )) Biraz garip bir analiz oldu ama ..
    dragistan bunu beğendi.
    " MOTORUM OLMADAN ASLA !... "

aresce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS DRAGSTAR 650A
    @champion_ufuk çok saolun aynen takipteyim sizinde yakınlarınızda satan falan olursa haber edin 2004-2006 model tercihim facebooktaki gruptan kastın 2,el motosiklet pazarımı başka bi grup mu ?

dragistan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650 Classic - 2004
    Satmadan bir yol yaparız yaa illa ki Serdar CRC sürüşlerinden birine denk getirirsek daha garanti olur. Cumartesi Kurtköy'e gidilecek mesela büyük ihtimalle Klasik Otomobiller Sürüşü'nü izlemeye.
    Dört teker bedeni, iki teker ruhu taşır...

UCANLAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Klasik arabamı dedin?
    Sigaradan sonra en sevdiğim şey,Gerçi 3 sene oldu sigara içmeyeli ama
    Eğer gidiyorsan haberleşelim.Ben yarın müsaitim

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı dragistan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kış gelince illa ki motor fiyatları düşüyor. Ama hem iyi hem de kötü yan olarak şöyle bir durum var; kışın satılık motorların %35'i tok satıcı, %60'ı kötü motorlar geri kalan %5 ise sezonu bitirip yeni sezon öncesi change etmek isteyenler. Bu durumda da %5'lik dilim illere dağılımda hali hazırda kullanılan iller olarak İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa gibi soğuk iklimin geç geldiği yerler ve böyle motorlar da genelde yakın çevreye satılır. Yani gerçekten şanslı ve sıkı takipçi isen güzel bir makina yakalayabilirsin diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:54 ----------

Ek olarak 13,5 - 14 çizgisi 2000 modeller için biraz fazla. İlan sitelerinde parana biraz daha ekleyerek en az 4-5 yaş üstü modellerin ilanlarını görebilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:57 ----------

Arkadaşlar, özellikle Draggy ve Champion_Ufuk; ekteki egzost üstü koruma demirinden elinde olan var mı? http://www.customcruisers.com/Custom.../vh31501_1.jpg

Ayaklarını yakmaya başladı di mi

Ben de bunun için siyah amyant bez aldım içini sarmak için bir de dışına şu zımbırtıdan. Düz olanı vardı ama alevlisi daha hoşuma gitti

Kışın girişeceğim motora artık o zaman takmayı planlıyorum bende
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Arkadaslar merhaba

Dragstar sport icin surucu sag on ayaklik ariyorum. E-bay de bulamiyorum. Burdaki ayakliklar da cok pahali. Destek olabilecek arkadaslar var mi. Bir de classic'e olan ayaklik sport modeline olur mu?

avrasya09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRUİSER 250 ,MT 25,GV 250, Marauder vz 800
    merhabalar dragstar 650 için aşağıdaki aksesuarları inceleyebilirsiniz. koruma demiri,taşıma demiri,sisybar,yan heybe demiri,sisfarı bağlantı demiri, ve türkiyede tek sürücü sisybarı ve taşıyıcısı.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-yamaha-dragstar-650-classic-camurluk-demiri-175156652/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-yamaha-dragstar-650-classic-sisy-bar-ve-tasiyici-demiri-seti-175155993/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-yamaha-dragstar-650-classic-sisy-bar-tasiyici-demiri-175155633/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-yamaha-dragstar-650-classic-sis-fari-baglantisi-175119538/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-yamaha-dragstar-650-classic-heybe-demiri-175115411/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-yamaha-dragstar-650-classic-sisy-bar-175091677/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-yamaha-dragstar-650-classic-surucu-sisy-bari-ve-tasiyici-175083657/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-yamaha-drag-star-650-classic-koruma-demiri-175113896/detay/

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı Drags adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba

Dragstar sport icin surucu sag on ayaklik ariyorum. E-bay de bulamiyorum. Burdaki ayakliklar da cok pahali. Destek olabilecek arkadaslar var mi. Bir de classic'e olan ayaklik sport modeline olur mu?
    olmaz hocam araya parça koyman ve ayaklıkta delme falan işlemi yapman gerekir. ama sport modelinin özelliği istediğin iso ayaklıkları takabilme imkanın olması. Orjinal yamaha aksesuarların dışında Kuryakyn wingsler yakışıyor mesela
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    XVS 650 DRAGSTAR
    Alıntı draguan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bende aranıza katıldım. Bu hafta 2000 model 2007 trafiğe çıkışlı Dragstar xvs 650 sport aldım.

Hayırlı olsun,

Hoşgeldin.

Motosikleti
    XVS 650 DRAGSTAR
    Selamlar,

Benim yine kaşıntım tuttu ve element uydurmaya başladım.
    Yeni elementim Ön cam,
    Motorda takılı olan Givi Ön camı Orjinalle değiştirmek istiyorum. Sadece aparatları da olsa olur aslında, gerekli olan aparatları cam kolay iş. Özellikle orjinal olacak çünkü deflecter takıcam.

Takas da olur, satınalım da olur hele parçayı bulalım.

Elinde olan kullanmayan varsa görüşelim.

Selamlar,
    dragistan bunu beğendi.

Motosikleti
    Dragstar 650
    tek yol ebay hocam

Motosikleti
    XVS 650 DRAGSTAR
    Bana da öyle geliyor kurcalamaya başlayayaım bakalım.

deyisdevran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Merhaba arkadaşlar... 2006 Dragstar sahibiyim.. Motoruma aksesuar ile doldurmak istiyorum ama malumunuz çok yüksek fiyatlar var. 2. el bulabileceğim bir yer var mıdır?

Birde fiberglas çanta yaptımak istiyorum bu konuda da yardımlarınızı beklemekteyim.

Amortisördeki Rüzgarlık
    http://i.ytimg.com/vi/TBBPD6ZyjzM/maxresdefault.jpg

Çanta
    http://motoprofi.com/bikephoto/2299/...sic_2001_1.jpg

Gidon Saati
    Uuzn Yol Ataklığı
    Egzoz

gibi gibi....

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

bu arada artık Bodrum'da ikamet ediyorum. bu taraftaysanız yada yolunuz düşerse görüşelim bir çay kahve yada çaldığım varda bir bira beklerim

Motosikleti
    XVS 650 DRAGSTAR
    Alıntı draguan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bir sorum olacakti. Motorla giderken vitesi boşa alabiliyorum fakat durur ve motor calisir vaziyetteyken vitesi boşa geciremiyorum. Yoldayken vites gecisleri cok akici ve sorun yok.Bunun sebebi ne olabilir.Birde debriyaji orta derece saldiktan sonra kavramaya basliyor. Acaba dururken ki boş vites sorunum tel ayarindanmidir ? Yoksa sorun baskamidir.
    Draguan selam,

Debriyaj balatan eskiyor olabilir mi değiştireli ne kadar olmuş acaba.
    Bir kaç test yapmakta fayda var, Motoru boştan 1 e alırken ileri atlama oluyor mu? Yeni çalıştırdığında ve motor çalıştıktan bir zaman sonra. Her ikisini de bir hissetmeye çalış.
    Rolanti ayarın nasıl motor yüksek mi çalışıyor. Eğer yüksek çalışıyorsa dururken zorlama yapabilir.
    4 veya 5. viteste giderken ani gaz aç kaçırma var mı?
    Bunları bir dene sonrasında tekrar konuşalım

Vitesler motor yürür haldeyken kolay geçer debriyaj tasının dönme hızıyla alakalı olarak. Sen motoru bir ustaya göster bence. Debriyajın ortada kavraması ise manet üzerindeki ayar vidasından ayaralanabilir. Onu çok dert etme.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:36 ----------

Alıntı deyisdevran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar... 2006 Dragstar sahibiyim.. Motoruma aksesuar ile doldurmak istiyorum ama malumunuz çok yüksek fiyatlar var. 2. el bulabileceğim bir yer var mıdır?

Birde fiberglas çanta yaptımak istiyorum bu konuda da yardımlarınızı beklemekteyim.

Amortisördeki Rüzgarlık
    http://i.ytimg.com/vi/TBBPD6ZyjzM/maxresdefault.jpg

Çanta
    http://motoprofi.com/bikephoto/2299/...sic_2001_1.jpg

Gidon Saati
    Uuzn Yol Ataklığı
    Egzoz

gibi gibi....

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

bu arada artık Bodrum'da ikamet ediyorum. bu taraftaysanız yada yolunuz düşerse görüşelim bir çay kahve yada çaldığım varda bir bira beklerim

@deyisdevran selam

hayırlı olsun sende aksesuar hastalığına kapılmışsın. Üstteki yazıları okursan doğru adresleri bulabilirsin. Öncelikle kendine bir ebay hesabı oluştur ve sipariş vermeye başla dediğin gibi Türkiye' m de maalesef parçalar çok pahalı.

Amortisör rüzgarlığı (deflecter) benim de sorunum paylaştığın fotoğraftaki motorun camına dikkat edersen cam orjinal yamaha camı o cama deflecter takılıyor ama benim gibi givi cam kullanıyorsan işin zor biraz. Deflecter konusunda acele etme beni takip et yakın sürede ben halledeceğim o işi kendime sana da ayarlarız birşeyler.

Sert Çanta konusunda Türkiye' de imal edenler var ama onlar da az para istemiyor. Yakın zamanlarda kulağıma gelen fısıltılar, bir kaç arkadaş çanta işine girecekmiş. Kışı bekle belki önümüzdeki yaza kadar daha iyi fiyatlı bir şeyler çıkar piyasaya.

Gidon saati vs. onlar ebay da ucuz 15-20 dolara bir sürü var. Egsoz işi biraz sıkıntılı vance hines, cobra vs biraz pahalıdır.

Kolay gelsin ne diyim işin zor.

Bu arada bu yaz Bodrum da bayağı uzun zaman geçirdim ama sezon kapandı artık seneye kısmet

Selamlar
    draguan bunu beğendi.

Motosikleti
    XVS 650 DRAGSTAR
    Eski yazılarımı okuduysan debritajla ilgili yanlış usta seçiminden dolayı başıma çok işler geldi.

İlk yazdığımdaki bir kelimeyi kaçırmışsın galiba. Sıcak ve soğuk, 2 haldeyken de ileri atma yapıyor mu?
    Bir de motorunda kaç numara ne marka yağ var?

Debriyaj balatası EBC marka 180 TL,
    Balatayı açmışken yağ filtresi ve debriyaj yaylarını değiştirirsin 50 TL gibi de o tutar,
    Muhtemelen kağıt contayı yırtacaktır söken şahsiyet oraya da orjinal conta takması ya da kestirip takması gerekecek. (Büyük ihtimalle sana da şöyle diyecek abi bunun contası serviste bile yok şurda kestirir bizim çocuk hem daha ucuz hem daha iyi bak bilmemne kağıdı kullanıyorlar)
    Conta da 20- 30 Lira tutsa
    Eğer yağın yeni ise, ustanın kafasına bas motoru ayağın üzerindeyken sağ taraftan kriko ile kaldırsın yağını boşuna değiştirmesin. Yoksa yağda 200 TL civarı
    İşçilik falan 500 TL yi gözden çıkar.

Ama sen yinede iyi dediğin bir kaç yere göster. Göstereceğin yer yoksa buluruz dert etme. Ondan sonra değiştir derim, hatta motoru kışın kullanmıyorsan kışın verirsin parçaların siparişini yaz girişinde taktırırsın, Yurt dışından orjinal parça sipariş verirsin, parçaların orjinal olmuş olur.

Selamlar
    draguan bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler