Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Dragstar XVS 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    waffenSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 390
    Alıntı giresunspor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın.

Motoru alalı 3 ay kadar oldu. üzerinde Pirelli Mt 66 Route tubeless var ama iç şamyarlımı değilmi bilemiyorum. Alırken hiç dikkat etmemiştim, buda biraz şanşım oldu galiba.
    eyvallah sağolun kendimi şanlı hissediyorum..
    arkadaşlar telli jantların hepsinde iç lastik ( şambrel ) var ( bmw nın bagzı modelleri tel jant fakat dubleks )
    benım eskı dragstardada pirelli route lastık vardı gayet memnundum iyi lastiktir.
    allah kımseye seyir halinde lastık patlama olayı göstermesin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    black_light - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vn 900 Classic Special Edition
    bmw o telleri kenarlara koyarak arasından hava kaçmasını engelliyor. ama araya farklı uydurmasyon tekniklerle tubeles yapılıyor, arkadaşım yaptırdı memnun.

Motosikleti
    KTM duke 390
    Alıntı black_light adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bmw o telleri kenarlara koyarak arasından hava kaçmasını engelliyor. ama araya farklı uydurmasyon tekniklerle tubeles yapılıyor, arkadaşım yaptırdı memnun.
    evet bmw telleri ortada değil.ama ben o farklı uydurmasyon teknıklere güvenesim gelmiyor düzgün güvenli olsa üreticiler yapardı diye düşünüyorum..umarım arkadasta sorun olmaz
    black_light bunu beğendi.
    hak etmeyene merhamet kendine yapacağın en büyük ihanettir.!

mv400 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750
    Lastik konusunda Pirelli MT66 Route candır diyebilirim. Metzeler hakkında baya olumsuz yorumlar oluşmaya başladığını gördüm yurtiçi ve yurtdışı forumlarda. Tubeless alıp şambrel takarak kullanılacaksa hızı S sınıfın üstüne çıkarmamakta fayda olacağı akıldan çıkarılmamalıdır. Kaldı ki bence o bile cruiser tipi bir motor için fazla. Ben en fazla 100 km hızla keyifli keyifli gidiyorum istediğim her yere Biz cruiser/chopper meraklılarının asıl düşüncesi de yoldan keyif almak değil mi zaten

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Ben hala güvenlik diyorum exodranında hep tüplü hep tüpsüz modeli var, keza metzeller route unda

Model ismi aynıdır, tüpsüz olanlar Tubeless tüplü kullanıma uygun olanlar Tube Type diye geçiyor.

Ve açıkcası ben uzun yolculuklarımda ortalamam 140 civarı, 1 cm nin yere değdiğini hesap edersek ben o riski alamam

S hız sınıfında maks. hız 180 km'dir. H hız sınıfında ise 210 km'dir. Bu şu demek oluyor. S hız sınıfında bir lastiğiniz varsa 180 km hız ile gitmeye başladıktan sonra lastik erimeye, fonksiyonunu kaybetmeye başlar. Hangimiz devamlı 180 km ile gideriz orası ayrı mesele. Bugün Metzeler 888 lastiklerim geldi. Michelinde de gördüm. Üzerlerinde tube type jantlarla uyumludur yazıyor. İç lastikle birlikte kullanılabilir. Metzelerle ilgili şikayet yanakta çatlaklar, onun da hava basıncının kontrol edilmemesi ile igili olduğunu düşünüyorum. Diğer lastiklerde 2013 tarihli ben bulamadım o yüzden Metzeler'in yeni nesil 888 serisinden yana kullandım.

Motosikleti
    KTM duke 390
    Alıntı Drags adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S hız sınıfında maks. hız 180 km'dir. H hız sınıfında ise 210 km'dir. Bu şu demek oluyor. S hız sınıfında bir lastiğiniz varsa 180 km hız ile gitmeye başladıktan sonra lastik erimeye, fonksiyonunu kaybetmeye başlar. Hangimiz devamlı 180 km ile gideriz orası ayrı mesele. Bugün Metzeler 888 lastiklerim geldi. Michelinde de gördüm. Üzerlerinde tube type jantlarla uyumludur yazıyor. İç lastikle birlikte kullanılabilir. Metzelerle ilgili şikayet yanakta çatlaklar, onun da hava basıncının kontrol edilmemesi ile igili olduğunu düşünüyorum. Diğer lastiklerde 2013 tarihli ben bulamadım o yüzden Metzeler'in yeni nesil 888 serisinden yana kullandım.
    arkadaşlar kusura bakmayın bilgiler düşünceler hoş güzelde lastiğin istediğn kadar iyi olsun yolların kireç taşından yapıldıktan ve delik deşik olduktan sonra palet taksan ne çare bence çok fazla yormayın kendınızı
    dragistan bunu beğendi.
    hak etmeyene merhamet kendine yapacağın en büyük ihanettir.!

Motosikleti
    Honda Shadow VT750
    TT yani tube type lastik bulmakta zorlanmaktayım açıkçası. Bulunduğum yer itibariyle internetten lastik alıyorum fakat tt malesef sıkıntılı son zamanlarda.

Motosikleti
    Dragstar 650
    İngiltere'den getirtenler var, ben ciddi ciddi düşünüyorum

Motosikleti
    Honda Shadow VT750
    Gümrük problemi olmuyor mu?

Motosikleti
    Dragstar 650
    gümrüğünü ödüyorsun, yamaha fazercıların bir sitesinde okumuştum TR fiyatının yarısına geliyor ve son üretim diyorlardı.

Motosikleti
    Honda Shadow VT750
    Hangi site acaba? Bi araştırmalara başlayayım. Gümrük çok fazla tutmaz sanırsam.

Motosikleti
    Dragstar 650
    Yamahatürkiye diye bir siteydi, uçmuş snaırım tarihin arka sayfalarına biraz araştırayım bende
    black_light bunu beğendi.

Vance & Hines egzos arıyorum. 2. el nerde bulabilirim. Ya da egzos tavsiye edecek arkadaşlar var mıdır.

Motosikleti
    Dragstar 650
    ebaydan daha uyguna alabilirsin hocam, ben ucuza maletmiştim.

UCANLAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Çok şükür bahar gelince topic canlanmış arkadaşlar.
    waffenSS evet bir türlü buluşamadık.Ben Dragistan(Tolga) ve Giresunspor(Erkan) ile tanışabildim ama draggy ve senle nasip olmadı.Bu pazar bizim gezimiz var Polonezköy taraflarına beklerim arkadaşlar.4-5 kez oldu bu davetlerim ama henüz katılan olmadı(Erkan ile beraberiz)

Bu lastik konusunda bende çok kafa yordum sağolsun yine Draggy ve waffenSS üstadlar bilgilendirmişler.waffenSS Geçmiş olsun dostum.Benimde işte lastik konusuna kafa yormamın sebebi tamda bu.Tubetype lastikte sürüş halinde patlama olursa işimizin allaha kalması..
    giresunspor Erkanın lastiklerini gördüğümde şok geçirdim ve heyecanlandım.Tubeless yazıyordu yanaklarda route 66 lastik.Şimdi yazdıklarınızda anlıyorumki bunun iki yolu var.O lastiği iç lastik ile kullanmak (ki Draggy sakıncalı waffenSS ise sorun olmadan kullanılabildiği yazmış) veya tubeless hale getirmek (Bunun için çok video izledim.Jant tellerine daha sonra gerebilecek balans ayarı için iç lastik parçası kaplayıp üstüne oto cam değişimlerinde kullanılan siyah macun ile üstünün kapatılması.Kenarlara epoxi yapıştırıcı sürülmesi..Sonrasında iç lastik kullanmaya gerek kalmadan tubeless lastik kullanılabilinmekte)
    Lastiklerimin durumu kötü değil.Tek derdim sürüç esnasında özellikle ön tekerin patlaması.Hatta bunu ilk öğrendiğimde motoru satmayı düşündüm ve soğudum.Şimdi ne yapmalıyız?Toplu olarak hareket edip hem lastik alımını hemde tubeless hale getirmeyi uygun şartlarda halledebilirmiyiz?Bu tip taleplere bende aynen katılırım..
    Topicin üstadları ayarlayın artık bir gezide sürelim beraber...

Bu arada birşey daha sormak istiyorum bilen var ise.Bende tek bir siyah anahtar var.Kırmızı anahtar olmadan hatta hiçbir anahtar olmadan çoğaltma yapılabiliniyor bunu öğrendim yanlız güvenilir biryer bilen varmıdır.Daha önce yaptıran ve fiyat konusunda bilgisi olan(Kırmızı anahtar kod anahtarı olarak yapılamıyor ancak motoru çalıştırabiliyor.Sadece imboda kitlenme arıza olursa ozaman orjinal kırmızı anahtar gerekiyor.)..

Merhaba 2007 fazer 600 s2 sahibiyim. 2. el aldığım motorumda yedek anahtarı ve kırmızı anahtarı yoktu. ikisi için tarafınızdan fiyat almam mümkün mü? kırmızı anahtarı olmadan yedek anahtar kopyalayabiliyor musunuz? aracı getirmem gerekiyor mu?

Merhabalar Ali bey 2007 model Yamaha fazer 600 s2 siyah ve kırmızı anahtar yedek olarak yapılabilir komple kayıp olsa dahi motorsiklet beyni üzerinde kodlanabilir.

mrbalar yamaha yzf r1 2008 model motorumun kırmızı kod anahtarı ve birtane siiyah anahtarı yok elimde sadece 1 tane siyahı var bunları kopylatmak istiyorum ancak fiyat ve kırmızı anhtarı kopyaladığınızda bilindiği üzere kırmızı anahtar kod anahtarı arıza anahtarı aynı işlemi görüyormu ?? bilgi veriseniz sevinirim yaptırmak istiyorum
    İsmail bey yamaha yzf r1 kırmızı kod anahtar yapılamaz yapılsada arızalara müdahale etmez onu söyleyelim yanlış bilgilendirme olmasın kırmızı görünür fakat sadece motoru çalıştırır siyahta aynı şekilde sadece aralarında renk farkı var iyi günler dilerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

Ayrıca hafta içi Yamaha Maltepe serviste bakıma girdim.Tüm yağlar değişti.Genel kontrol yapıldı.Yağ filtresi değişti.250 tl verdim.Dışarıda yaptırsam 180-200 tutacaktı.Orjinal yağ filtresi ve yağlar kullanıldı.Yağ 15w-50 kulanıldı (Bunu KM düşük olduğu için ben istedim ama üzerinde 4 stroge yazoyrdu kafam takıldı sordum scooter dahil 2 ve 4 sindir tüm motorlarda kullanılabildiğini ilettiler.Biraz daha pahalı)Ayrıca hava filtresi ve benzin filtresi değişecek ellerinde yoktu.Ayrıca ödeyeceğim.Benzin filtresi detayı hakkında bilgi olan varmı ben hiç muhatap olmadım şu ana kadar..Yamaha parça pahalı olduğu için bir arlkadaşım adına parçayı biz getirsek sadece işçilik hizmeti alabilirmiyiz diye sordum.Garanti olmadan İşçilik hizmeti vereceklerini ilettiler.Konu debriyaj değişiklği orjinal olursa 600-700 malzemeyi biz getirirsek 150+kdv ye yapacaklarını ilettiler.Gerçi arkadaşım dışarıda yaptırmayı tercih etti.
    giresunspor bunu beğendi.
    " MOTORUM OLMADAN ASLA !... "

giresunspor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3İ EVO
    Serdar maltepe servisin hem uzak olması hemde bana söyledikleri fiyatki bunun içinde bazı parçalar yok (650-700 TL). mecburen burda yaptırdım ve bana 400 TL ye hallettim bunun içinde debriyaj balatası, saç, yağ, yağ filtresi, keçesi ve hava filtresi. İşçilik ödemedim. Akşam makineyi teslim aldığımda ve test ettiğimde benim 3 aydır çektiğim titreşim olayının debriyajla alakalı olduğunu ve daha önce bakıma gitmediğim için eşeklik ettiğimin farkına vardım :D

Maltepe servisin parçaları biz aldığım taktirde garanti vermemesini anlayamıyorum.
    UCANLAZ bunu beğendi.

UCANLAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    parça garantisi veremez tabii ama işçilik ile ilgili sorumluluk alırlar sanırım,Benimde vites geçişlerim çok rahatladı.Şaft yağındanmı yoksa debriyaj ayarı yaptı magnetten ondanmı bilmiyorum ama sürüş esnasında acayip farketti.Bİde tüm yağlar değişince başladım kırbaçlamaya,artık o ses bu ses diye alınganlık yapmıyorum )
    " MOTORUM OLMADAN ASLA !... "

Motosikleti
    KTM duke 390
    Alıntı UCANLAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok şükür bahar gelince topic canlanmış arkadaşlar.
    waffenSS evet bir türlü buluşamadık.Ben Dragistan(Tolga) ve Giresunspor(Erkan) ile tanışabildim ama draggy ve senle nasip olmadı.Bu pazar bizim gezimiz var Polonezköy taraflarına beklerim arkadaşlar.4-5 kez oldu bu davetlerim ama henüz katılan olmadı(Erkan ile beraberiz)

Bu lastik konusunda bende çok kafa yordum sağolsun yine Draggy ve waffenSS üstadlar bilgilendirmişler.waffenSS Geçmiş olsun dostum.Benimde işte lastik konusuna kafa yormamın sebebi tamda bu.Tubetype lastikte sürüş halinde patlama olursa işimizin allaha kalması..
    giresunspor Erkanın lastiklerini gördüğümde şok geçirdim ve heyecanlandım.Tubeless yazıyordu yanaklarda route 66 lastik.Şimdi yazdıklarınızda anlıyorumki bunun iki yolu var.O lastiği iç lastik ile kullanmak (ki Draggy sakıncalı waffenSS ise sorun olmadan kullanılabildiği yazmış) veya tubeless hale getirmek (Bunun için çok video izledim.Jant tellerine daha sonra gerebilecek balans ayarı için iç lastik parçası kaplayıp üstüne oto cam değişimlerinde kullanılan siyah macun ile üstünün kapatılması.Kenarlara epoxi yapıştırıcı sürülmesi..Sonrasında iç lastik kullanmaya gerek kalmadan tubeless lastik kullanılabilinmekte)
    Lastiklerimin durumu kötü değil.Tek derdim sürüç esnasında özellikle ön tekerin patlaması.Hatta bunu ilk öğrendiğimde motoru satmayı düşündüm ve soğudum.Şimdi ne yapmalıyız?Toplu olarak hareket edip hem lastik alımını hemde tubeless hale getirmeyi uygun şartlarda halledebilirmiyiz?Bu tip taleplere bende aynen katılırım..
    Topicin üstadları ayarlayın artık bir gezide sürelim beraber...

Bu arada birşey daha sormak istiyorum bilen var ise.Bende tek bir siyah anahtar var.Kırmızı anahtar olmadan hatta hiçbir anahtar olmadan çoğaltma yapılabiliniyor bunu öğrendim yanlız güvenilir biryer bilen varmıdır.Daha önce yaptıran ve fiyat konusunda bilgisi olan(Kırmızı anahtar kod anahtarı olarak yapılamıyor ancak motoru çalıştırabiliyor.Sadece imboda kitlenme arıza olursa ozaman orjinal kırmızı anahtar gerekiyor.)..

Merhaba 2007 fazer 600 s2 sahibiyim. 2. el aldığım motorumda yedek anahtarı ve kırmızı anahtarı yoktu. ikisi için tarafınızdan fiyat almam mümkün mü? kırmızı anahtarı olmadan yedek anahtar kopyalayabiliyor musunuz? aracı getirmem gerekiyor mu?

Merhabalar Ali bey 2007 model Yamaha fazer 600 s2 siyah ve kırmızı anahtar yedek olarak yapılabilir komple kayıp olsa dahi motorsiklet beyni üzerinde kodlanabilir.

mrbalar yamaha yzf r1 2008 model motorumun kırmızı kod anahtarı ve birtane siiyah anahtarı yok elimde sadece 1 tane siyahı var bunları kopylatmak istiyorum ancak fiyat ve kırmızı anhtarı kopyaladığınızda bilindiği üzere kırmızı anahtar kod anahtarı arıza anahtarı aynı işlemi görüyormu ?? bilgi veriseniz sevinirim yaptırmak istiyorum
    İsmail bey yamaha yzf r1 kırmızı kod anahtar yapılamaz yapılsada arızalara müdahale etmez onu söyleyelim yanlış bilgilendirme olmasın kırmızı görünür fakat sadece motoru çalıştırır siyahta aynı şekilde sadece aralarında renk farkı var iyi günler dilerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

Ayrıca hafta içi Yamaha Maltepe serviste bakıma girdim.Tüm yağlar değişti.Genel kontrol yapıldı.Yağ filtresi değişti.250 tl verdim.Dışarıda yaptırsam 180-200 tutacaktı.Orjinal yağ filtresi ve yağlar kullanıldı.Yağ 15w-50 kulanıldı (Bunu KM düşük olduğu için ben istedim ama üzerinde 4 stroge yazoyrdu kafam takıldı sordum scooter dahil 2 ve 4 sindir tüm motorlarda kullanılabildiğini ilettiler.Biraz daha pahalı)Ayrıca hava filtresi ve benzin filtresi değişecek ellerinde yoktu.Ayrıca ödeyeceğim.Benzin filtresi detayı hakkında bilgi olan varmı ben hiç muhatap olmadım şu ana kadar..Yamaha parça pahalı olduğu için bir arlkadaşım adına parçayı biz getirsek sadece işçilik hizmeti alabilirmiyiz diye sordum.Garanti olmadan İşçilik hizmeti vereceklerini ilettiler.Konu debriyaj değişiklği orjinal olursa 600-700 malzemeyi biz getirirsek 150+kdv ye yapacaklarını ilettiler.Gerçi arkadaşım dışarıda yaptırmayı tercih etti.
    arkadaşlar benım şahsı görüşümdür öncelikle

tubeless tubetype isimlerine takılmayacagım tel jant olan her araçta iç lastik ( şambrel ) olmak zorundadır normal olanı budur..
    tel janta kauçuk lastik vs vs hele hele epoksi ( betondan daha saglam bır maddedır jantınız bir şekilde yamulursa tekrar ayar yaptırtmaz bu madde ayrıca kullanım alanı kesınlıkle burası değil bu maddeyı çok iyi bilirim ) kullanması gıbı tasarım dışı şeyleri kesınlıkle yapmayın derim ben..

ayrıca bende katılmak isterim ama yarın hava yağışlı sanırsam polonezköy de bana çok ters:S yinede haberleşelim lütfen saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:59 ----------

arkadaşlar bakım yapmak o kadar kolay ki hemde çok keyifli

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Arkadaşlar ilanı tanıyan veya yorumlamak isteyen var mıdır acaba? Şehir dışında olduğu için gözümüzden kaçan bir şey yüzünden gidip de boş dönmek istemeyiz. Teşekkürler.
    LİNK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler