Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Dragstar XVS 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dragistan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650 Classic - 2004
    Alıntı waffenSS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merkez motor ugur bulut mecidiyeköy trumph tower yanında custom tt nın karşısında...
    Sağol waffenSS, aradım akşam ziyaret edeceğim. Yolun yakınsa akşam 17:30 gibi oradayım

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her zaman beklerim
    Çok naz yapıyor, biraz eli yüzü kendine gelsin de öyle buluşalım Ramazan da geldi, artık iftar falan yaparız

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mikail_6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 C4
    selamlar ahali, hayırlı ramazanlar. umarım hepinizin keyfi sıhati yerindedir... Draggy üstadım seninle konuşmuştuk daha önce konuyu, eksoza yapışan branda için Turtle Wax önermiştin. Yeni bulabildim, aldım bir şişe de tam olarak lekelerin (ayakkabı izidir, brandadır) temizlenmesi için tam olarak nasıl uygulamam gerek cilayı? normalde arkasımda homojen bir tabaka halinde dairesel yaymak, puslu görünüme geçene kadar kurutup mikrofiberle parlatmak gerektiği yazıyor. fakat leke temizlemek için farklı bir uygulama biçimi var mıdır diye merak ediyorum. ayrıca kaportada da kullanabilirim sanırım di'mi? depo, çamurluk vesaire...

waffenSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 390
    Alıntı dragistan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağol waffenSS, aradım akşam ziyaret edeceğim. Yolun yakınsa akşam 17:30 gibi oradayım

Çok naz yapıyor, biraz eli yüzü kendine gelsin de öyle buluşalım Ramazan da geldi, artık iftar falan yaparız

saatler pek uymuyor işlerimde çok yogun bu aralar:S kusura bakma gelmek isterdim umarım hallolur sorunlar
    hak etmeyene merhamet kendine yapacağın en büyük ihanettir.!

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı mikail_6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar ahali, hayırlı ramazanlar. umarım hepinizin keyfi sıhati yerindedir... Draggy üstadım seninle konuşmuştuk daha önce konuyu, eksoza yapışan branda için Turtle Wax önermiştin. Yeni bulabildim, aldım bir şişe de tam olarak lekelerin (ayakkabı izidir, brandadır) temizlenmesi için tam olarak nasıl uygulamam gerek cilayı? normalde arkasımda homojen bir tabaka halinde dairesel yaymak, puslu görünüme geçene kadar kurutup mikrofiberle parlatmak gerektiği yazıyor. fakat leke temizlemek için farklı bir uygulama biçimi var mıdır diye merak ediyorum. ayrıca kaportada da kullanabilirim sanırım di'mi? depo, çamurluk vesaire...
    plastik olmayan tüm aksamda kullanabilirsin hocam, üstübü ile ovalaya ovalaya yapacaksın.
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

mikail_6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 C4
    plastik olmayan tüm aksamda kullanabilirsin hocam, üstübü ile ovalaya ovalaya yapacaksın.
    teşekkür ederim babacım. şurası, siz olmasanız mondial gibi kullanacam motoru :D arka ve ön çamurluk plastik sanırım. nihayetinde normal boyası var üzerinde yalnız. sıkıntı olur mu kullansam acaba?

Motosikleti
    Merhaba beyler,

Kısmetse Side'ye tatile gideceğim. Malum yol 800 kilometre, şimdi soru şu;

450 küsür verip uçakla gidip dönmek mi, yoksa yakıt, zaman vs. şeyleri de dahil edip hesaba ilk uzun yol tecrübemi yaşamak mı? Önerileriniz nedir?

Bu arada bir çift Metzeler lastik, yeni yağ ve filtre, şaft bakımı, iki yeni emme manifoldu vs. bakımlarım da tamam. Herkese hayırlı ramazanlar...

Motosikleti
    Dragstar 650
    Merhaba beyler,

450 küsür verip uçakla gidip dönmek mi, yoksa yakıt, zaman vs. şeyleri de dahil edip hesaba ilk uzun yol tecrübemi yaşamak mı? Önerileriniz nedir?

Bu arada bir çift Metzeler lastik, yeni yağ ve filtre, şaft bakımı, iki yeni emme manifoldu vs. bakımlarım da tamam. Herkese hayırlı ramazanlar...
    Yapılır hocam yol, çokta zevkli oluyor

Alıntı mikail_6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim babacım. şurası, siz olmasanız mondial gibi kullanacam motoru :D arka ve ön çamurluk plastik sanırım. nihayetinde normal boyası var üzerinde yalnız. sıkıntı olur mu kullansam acaba?
    çizebilir plastikleri, onun için ayrı ürünler var
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

UCANLAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Merhaba beyler,

Selam arkadaşlar,hayırlı ramazanlar,

Yol güzel olur beee,Tek başınaysan bas git derim,Bende emme manifoldlarını cumartesi alabildim servisten ancak 2 ay önce çifti 150 tl olacak olan fiyata 300 tl istediler.Benim servisten böyle söylemediler dedim.Nakit 190 tl ye ikisini verebiliriz dediler ve aldım.Ustaya bıraktım.Bugun yarın bırakıcam motoru.Lastikler kaça patladı?İç lastik sibop filan takım değişiyor sanırım.İşçilik ayrıcamı alıyorlar?

Bu arada geçen sene Side deydim.Sahildeki yürüyüş parkı inanılmaz güzel.Ben çok beğendim..
    " MOTORUM OLMADAN ASLA !... "

Motosikleti
    Alıntı UCANLAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,hayırlı ramazanlar,

Yol güzel olur beee,Tek başınaysan bas git derim,Bende emme manifoldlarını cumartesi alabildim servisten ancak 2 ay önce çifti 150 tl olacak olan fiyata 300 tl istediler.Benim servisten böyle söylemediler dedim.Nakit 190 tl ye ikisini verebiliriz dediler ve aldım.Ustaya bıraktım.Bugun yarın bırakıcam motoru.Lastikler kaça patladı?İç lastik sibop filan takım değişiyor sanırım.İşçilik ayrıcamı alıyorlar?

Bu arada geçen sene Side deydim.Sahildeki yürüyüş parkı inanılmaz güzel.Ben çok beğendim..
    Tek başıma giderim evet. Ben manifoldların tanesine 110'a alabildim. Lastikler 1000 liraya geldi, iç lastik ve siboplar kontrol edildi ama değişmeye gerek görmedi usta. Benim tüm işçilik vardı o yüzden lastik için tek başına değiştirmeye ne ister bilemiyorum :( 50 gibi bir şey olur herhalde.

Motosikleti
    KTM duke 390
    Merhaba beyler,

ben olsam makina ile yapıştırırım
    hayırlı olsun bakımın iyi sürüşler

UCANLAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Lastikler çok pahalı maalesef.benimde değiştrmem lazım.Pirelli route 66 daha ucuz ama kailtesi farklıdır sanırım,
    http://www.oponeo.com.tr/motosiklet-lastigi/pirelli-route-mt-66

Motosikleti
    Alıntı UCANLAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastikler çok pahalı maalesef.benimde değiştrmem lazım.Pirelli route 66 daha ucuz ama kailtesi farklıdır sanırım,
    http://www.oponeo.com.tr/motosiklet-lastigi/pirelli-route-mt-66
    Lastiğe verilen paraya acımamak gerek uygun koşullar dahilinde, kaliteli bir kask ve kıyafet gibi, kalitesinden kaynaklanacak farkı yaşamamak gerekir. Yaşadığında zaten geç kalmış oluyorsun çoğu zaman. Bir hastane masrafı iki lastik arasındaki fark olur çoğu zaman

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

Alıntı waffenSS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben olsam makina ile yapıştırırım
    hayırlı olsun bakımın iyi sürüşler
    Eşim hamile ve o yola tek başına bensiz çıkamazsın diyor. Ben de gidemiyorum :( Uçakla devam.

Bu arada Merkez Servis'te Uğur abi ile çok sohbetim olmadı ama, Soner ile bayağı konuştuk. İlk motoru bırakırken demiştim ki, kendi motorun gibi bak, çıkacak her türlü sorunu konuşalım. Motordan pek anlamıyorum ustası baksın yapsın işte diye. Motoru ilk servisten aldığımda sadece lastikler değişmiş ve manifold takılmış bakımı yapılmıştı. Tekrar gidip bıraktım performans düşüklüğü ve vibrasyon devam ediyor diye, karbüratör oturmamış dedi yaptı. Tamam dedi. Dün bir Kadıköy'e geçeyim dedim yine vibrasyon var ve sanki silindirdenmiş gibi olan sesde arada bir devam ediyor. Şimdi birazdan Soner'i arayacağım yine bakalım artık Haberiniz olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:13 ----------

Yapılır hocam yol, çokta zevkli oluyor
    Valla yol yalan oldu galiba, evde baskı kurmaya devam edeceğim ama bakalım ne sonuç çıkacak Senin ev işleri nasıl gidiyor, hiç ses çıkmadı, yok mu ucundan tutabileceğimiz bir şey?

Motosikleti
    Dragstar 650
    İçini yaptırıyorum hocam, uzun hikaye zorladı beni biraz

Lastik için route 66 iyidir candır, yumuşak lastiktir.. Ama artık üretilmiyor diye kötü bir haber duydum :(

Motosikleti
    KTM duke 390
    Lastiğe verilen paraya acımamak gerek uygun koşullar dahilinde, kaliteli bir kask ve kıyafet gibi, kalitesinden kaynaklanacak farkı yaşamamak gerekir. Yaşadığında zaten geç kalmış oluyorsun çoğu zaman. Bir hastane masrafı iki lastik arasındaki fark olur çoğu zaman

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

Eşim hamile ve o yola tek başına bensiz çıkamazsın diyor. Ben de gidemiyorum :( Uçakla devam.

Bu arada Merkez Servis'te Uğur abi ile çok sohbetim olmadı ama, Soner ile bayağı konuştuk. İlk motoru bırakırken demiştim ki, kendi motorun gibi bak, çıkacak her türlü sorunu konuşalım. Motordan pek anlamıyorum ustası baksın yapsın işte diye. Motoru ilk servisten aldığımda sadece lastikler değişmiş ve manifold takılmış bakımı yapılmıştı. Tekrar gidip bıraktım performans düşüklüğü ve vibrasyon devam ediyor diye, karbüratör oturmamış dedi yaptı. Tamam dedi. Dün bir Kadıköy'e geçeyim dedim yine vibrasyon var ve sanki silindirdenmiş gibi olan sesde arada bir devam ediyor. Şimdi birazdan Soner'i arayacağım yine bakalım artık Haberiniz olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:13 ----------

Valla yol yalan oldu galiba, evde baskı kurmaya devam edeceğim ama bakalım ne sonuç çıkacak Senin ev işleri nasıl gidiyor, hiç ses çıkmadı, yok mu ucundan tutabileceğimiz bir şey?
    ugur abi patron ya acayip agırdır ama makul adamdır soner ilgilidir sorun yapmaz ben anlamadım vibrasyonu ama bu makinalar zaten az az vibrasyon yapar hafta sonu bi ara takılalım beyler olmaz mı ?

Motosikleti
    Benimki başka bir boyutta Valla uyar bana da Bir iftar da olur öğleden sonra da.

Motosikleti
    KTM duke 390
    hafta sonu istenilen yerde buluşabiliriz avrupa yakasında olursa daha iyi olur ögleden sonra bana uyar laflar muabbet ederiz hadi kimler var katılım lütfen...
    Not:buluşma noktası istenilirse ortaköy iskelesi olabilir...

Motosikleti
    I'm ok Ortaköy de uygun

Motosikleti
    KTM duke 390
    14:00 uyar mı?

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bu motosikletten almayı dusunuyorum fakat sormak istediğim otobanda zorlamadan yapabileceği en yüksek km. nedir örneğin çin li motorlarda ideal hız 70km. üstü hızlarda vibrasyon dengesizlikler başgösteriyor bu motosikletde kendimi güvende hissederek azami düz yolda kaç km. ile gidebilirim

Motosikleti
    Uyardı :( Bugün Merkez Servis görüşmesi sonucu arka silindirimde sıkıntı var ve motor inecek :(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler