Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Dragstar XVS 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    XVS-650-Custom
    Selamlar, 28-08 de Motorumla ilk denememi yaptım. 10 yıllık bir kullanıcı olan ve şu anda R1200 Mmw enduro kullanmakta olan kıymetli bir komşum biraz bana hocalık yaptı sağolsun. Sitemizin arkasında bulunan trafiği düşük geniş ve uzun bir pazar yolu mevcut oraya çıktık. Arkadaşım belki toplamda 300-400 metre olacak kadar xvs 650 li bana çalıştırmaksızın boşta taşıtarak denge çalışması yaptırdı . Ardından üzerinde kalkış ve istenilen noktada duruş çalışmaları geldi. Ardından ayak yardımıylada olsa yolda mecburen geri dönmeler. Tabiki oldukça helak olmuştum dengeyi bulamayarak o elde taşımalar bitirmişti beni. Sonradan sonraya dengede taşıyabilmeye başlamıştım. Akşamında da çıkıp kendim çalıştım. Bu kez kalkış ve yol almayı denedim, tabiki duracağım dediğm yerlerde durarak ve düzgünce kalkarak. Sanırım yavaş yavaş başaracağım. Direk xvs 650 ile başlıyor olmak önceleri beni oldukça endişeye sokmakta idi. Ancak motorun karakterini iyi kavramak, ve karakterini kavrama çalışmalarını uygun ve tehlikeden olabildiğince uzak bir yerde yapmak elbette önemli. 3. vitese kadar geldim, bilindiği üzere tork harika idi. 3 ile bile düşük hızlarda ilerleyebildim. Hatta öyle bir torka şahit oldum ki, düz yolda rolenti ile, hiç gaz açmayarak 1. viteste motor kendini yürütmekte idi. Bu çalışmada düşük hızda denge kontrolu için oldukça faydalı oldu. Kendime güvenim yerine geldi. Evet sanırım xvs 650 ile başlayabilmekteyim. Elbette kursta kullandıgım ybr125 gibi değil. Ama olacak inş. . Zaten biraz ekonomiyi toparladığım anda iyi bir hocadan özel eğitimde düşünüyorum. Tüm üyelere iyi bayramlar dilerim. (Alper Bilgen)...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

dragstar konusunda şahsi fikrim güç ve torku ağırlığına oranla az hava soğutmalı olması bence dezavantaj değil avantajdır neticede japon makinaları bunlar düşünmeye bile gerek yok artı nekadr makinik parça okadar rahat kullanım ve tamirat demektir hem cruiser chopper dedinmi aksamı kesinlikle mekanik olmalı shadow 750 servis ağı güç ve tork olarak ne kadar güçlüde olsa sırf cruiser chopper havasını yansıttığı için dragstar tercih sebebimdir evladiyelik motordur
    siz bildiğiniz yoldan...BEN KENDİ ÇİZDİĞİM YOLDAN GİDERİM.

Motosikleti
    XVS-650-Custom
    Değerli dostlar. Motorumla yaptığım deneme sürüşlerinde, adeta şanzımandan gelir gibi olan bir uğultu işitmekteyim. Bilhassa birinci viteste işitilebilmekte. (gığıltı demek doğru olacak) Çünkü (gığgığgığ) şeklinde ses arzediyor. Bu motoru ilk tanıyan bir insan olarak, bir miktar ses normal mi ?, çalışma karakterinde doğal bir ses midir bilemiyorum ?.

Fikir ve tecrübelerinizi bekliyorum. Saygılar.
    Alper.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Motor bloğundan geliyorsa bu ses, egzantrik zinciri sesidir..
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    XVS-650-Custom
    Alıntı BBelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açık egzoz ile muayeneden geçemezsin. Muayeneye gitmeden önce cam elyafı ile sesini kesip muayeneden sonra tekrar düzeltebilirsin.

Motoru getirmek konusunda da yardımcı olabilirim diyecektim ama halletmişsin galiba o konuyu...

Değerli arkadaşlar henüz hevesim iki haftalıkken, İstanbul 17. Noterinin bir gazabına uğradım. Özet şöyle ki : belki 15 yıl oldu ki noterlerde bir motorlu araç muamesi yapmayı unutmuş insandım. Araç alımını yapmekta olduğum sırada bu iş bilir ! noter çalışanı, ruhsatın muayenelerin olduğu nushasını bana iade etmesi gerekirken, etmedi. Ben yinede sordum ruhsat iade olmuyor mu dedim. "Yenisini çıkaracaksınız geçici belge verdikya" denilince bastım gittim. Nihayetinde 20 gün sonra sarıyer ilçe tesciline gittim. Elbette muayene ruhsat kagıdı yokken tescilin yapılmayacağı gerçeğini öğrenerek ayrıldım. Noterle telefonda kavgalar dövüşler oldu ama bana ne fayda !. Adım gibi biliyordum ki almadan çıkmıştım. Neticede evragımı 17. noter zayi etti. Sadede geleyim, aracın herhangi bir muayene istasyonunda (bana en yakın olan dudullu istasyonu) tesbiti yapılması, ve ek1 belgesine tesbitin işlenmesi gerekiyor. 08-2012 ye değin geçerli muayene raporu mevcut oldugundan trafik muayenesine girmeyecek, tesbite girecek. Trafik şube memurunun ifadesine göre masraf yokmuş, ama istasyona gitmesinden başka yolda malesef yok. Bu gün 17-10-2011, ve 24-10-2011 geçici belgenin süresinin dolma günü (((. Acemiyim, ehliyet şu an için yok, semtimin etrafında dolanmışlıştan ibaretim. İstinyeden dudulluya bu acemilik ve üstelik ehliyetsizlikle gitmeye kalkışmam akıl karı değil. Bir trafik muameleci ile görüştüm, işlemi yaptırabileceğini motoruda yine kendi ücretinden hariç bir şahsa yine ücret karşılığı götürtüp getirtebilecegini ifade etti. Şu an için elimdeki tercihler ya ben, ya muameleci şeklinde. Muameleci ücreti masrafı falan umurumda bile degil, ancak aracımı nasıl bir kullacı oldugunu bilmediğim, böyle bir motora ne kadar hakim ldugunu bilip etmediğim birileri ile yola göndermek, hem adamın canı, hem kendi adıma huzurlu bir yöntem degil. Hafatanın başlarında bu mevzuda (tesbit muayenesi) yoluna belki bir yarım gününü gönül rızası ile ayırabilecek bir dost arıyorum. Yakın çevremde 1 kişi var ve bankacı olduğundan izin muvzusu zor diyor. Ve benim tescille işlemlerimi bitirmem için sadece önümüzdeki haftanın 5 iş günü kalmış durumda. Bu mevzuda gönül rızası ile ilgilenebilecek, tecrübesi hususunda göz arkada kalmayacak bir arkadaşa ciddiyetle ihtiyaç içerisindeyim. İş ve koşulları itibarı hafta başlarında ilgilenebilecek arkadaşlar, 0532 561 08 03 den ulaşabilirler. Teşekkürler. Alper...

Motosikleti
    Dragstar 650
    Bende bankacıyım hocam ve benimde izin almam çok zor, Ana foruma yazarsan bir arkadaş çıkar elbet yardımcı olacak..
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    XVS-650-Custom
    Bombeli ve renkli camlı ayna sorununu nasıl çözdüm :

Arkadaşlar belki gün olur bir arkadaşın sıkıntısına yardımcı olur diyerek anlatayım. Geçen gün ayna mafsalına bakım yapmaya kalkıştım ve aynayı çatlattım. Netten piyasanın altını üstüne getirdim ve orjinal aynayı 125 tl nin altında ki o da tek olarak bulamadım. Zira 30-50 tl aralığında tek ler var idi ama, ya çin, ya taivan, ya da yan sanayinin en iyisi dedikleri visma idi. Ki visma da ucuz olmayıp tek adedi 95 tl. idi. Derken draggy arkadaşımızın çıkma 650 drag aynalarının ilanına denk geliverdim ). draggy nin telkini ile maslak oto sanayide camcı araştırdım ve buldum. Sonuç mu : maliyetim 10-tl. kalite mükemmel. işçilik mükemmel. şimdi ayna orjinalden farksız. Teşekkürler draggy.

Camcının ulaşım bilgileri:
    Üçler oto cam,
    Maslak Atatürk oto sanayi sitesi, 2. kısım, 24. sokak, No:856
    tel : 212-286 16 33

---------- Post added at 00:18 ---------- Previous post was at 00:10 ----------

Alıntı abilgen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar henüz hevesim iki haftalıkken, İstanbul 17. Noterinin bir gazabına uğradım. Özet şöyle ki : belki 15 yıl oldu ki noterlerde bir motorlu araç muamesi yapmayı unutmuş insandım. Araç alımını yapmekta olduğum sırada bu iş bilir ! noter çalışanı, ruhsatın muayenelerin olduğu nushasını bana iade etmesi gerekirken, etmedi. Ben yinede sordum ruhsat iade olmuyor mu dedim. "Yenisini çıkaracaksınız geçici belge verdikya" denilince bastım gittim. Nihayetinde 20 gün sonra sarıyer ilçe tesciline gittim. Elbette muayene ruhsat kagıdı yokken tescilin yapılmayacağı gerçeğini öğrenerek ayrıldım. Noterle telefonda kavgalar dövüşler oldu ama bana ne fayda !. Adım gibi biliyordum ki almadan çıkmıştım. Neticede evragımı 17. noter zayi etti. Sadede geleyim, aracın herhangi bir muayene istasyonunda (bana en yakın olan dudullu istasyonu) tesbiti yapılması, ve ek1 belgesine tesbitin işlenmesi gerekiyor. 08-2012 ye değin geçerli muayene raporu mevcut oldugundan trafik muayenesine girmeyecek, tesbite girecek. Trafik şube memurunun ifadesine göre masraf yokmuş, ama istasyona gitmesinden başka yolda malesef yok. Bu gün 17-10-2011, ve 24-10-2011 geçici belgenin süresinin dolma günü (((. Acemiyim, ehliyet şu an için yok, semtimin etrafında dolanmışlıştan ibaretim. İstinyeden dudulluya bu acemilik ve üstelik ehliyetsizlikle gitmeye kalkışmam akıl karı değil. Bir trafik muameleci ile görüştüm, işlemi yaptırabileceğini motoruda yine kendi ücretinden hariç bir şahsa yine ücret karşılığı götürtüp getirtebilecegini ifade etti. Şu an için elimdeki tercihler ya ben, ya muameleci şeklinde. Muameleci ücreti masrafı falan umurumda bile degil, ancak aracımı nasıl bir kullacı oldugunu bilmediğim, böyle bir motora ne kadar hakim ldugunu bilip etmediğim birileri ile yola göndermek, hem adamın canı, hem kendi adıma huzurlu bir yöntem degil. Hafatanın başlarında bu mevzuda (tesbit muayenesi) yoluna belki bir yarım gününü gönül rızası ile ayırabilecek bir dost arıyorum. Yakın çevremde 1 kişi var ve bankacı olduğundan izin muvzusu zor diyor. Ve benim tescille işlemlerimi bitirmem için sadece önümüzdeki haftanın 5 iş günü kalmış durumda. Bu mevzuda gönül rızası ile ilgilenebilecek, tecrübesi hususunda göz arkada kalmayacak bir arkadaşa ciddiyetle ihtiyaç içerisindeyim. İş ve koşulları itibarı hafta başlarında ilgilenebilecek arkadaşlar, 0532 561 08 03 den ulaşabilirler. Teşekkürler. Alper...
    Hakan arkadaşımızın, C.tesi beni aramasıyla, p.tesi sabahı soluğu dudullu muayene istasyonunda aldık. Tespitimiz 20 dakka sonra bitmişti. Trafik tescildeki memur bu kez noterden evragı kaybettiklerine dair yazı getir dedi. Tepkim şu şekilde idi. "Ben noteri vurmaya gidiyorum, arkamdan birilerini gönderin ve beni tutuklasınlar". Akabinde ne mi oldu. Tescilip yapılıp, plakam verildi.
    Teşekkürler Hakan ....

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    istanbulda beni artçı alıp biraz dolaştıracak bir 1100 lük sahibi arıyorum.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    Dragstar 650
    Bombeli ve renkli camlı ayna sorununu nasıl çözdüm :

Arkadaşlar belki gün olur bir arkadaşın sıkıntısına yardımcı olur diyerek anlatayım. Geçen gün ayna mafsalına bakım yapmaya kalkıştım ve aynayı çatlattım. Netten piyasanın altını üstüne getirdim ve orjinal aynayı 125 tl nin altında ki o da tek olarak bulamadım. Zira 30-50 tl aralığında tek ler var idi ama, ya çin, ya taivan, ya da yan sanayinin en iyisi dedikleri visma idi. Ki visma da ucuz olmayıp tek adedi 95 tl. idi. Derken draggy arkadaşımızın çıkma 650 drag aynalarının ilanına denk geliverdim ). draggy nin telkini ile maslak oto sanayide camcı araştırdım ve buldum. Sonuç mu : maliyetim 10-tl. kalite mükemmel. işçilik mükemmel. şimdi ayna orjinalden farksız. Teşekkürler draggy.

Camcının ulaşım bilgileri:
    Üçler oto cam,
    Maslak Atatürk oto sanayi sitesi, 2. kısım, 24. sokak, No:856
    tel : 212-286 16 33

---------- Post added at 00:18 ---------- Previous post was at 00:10 ----------

Hakan arkadaşımızın, C.tesi beni aramasıyla, p.tesi sabahı soluğu dudullu muayene istasyonunda aldık. Tespitimiz 20 dakka sonra bitmişti. Trafik tescildeki memur bu kez noterden evragı kaybettiklerine dair yazı getir dedi. Tepkim şu şekilde idi. "Ben noteri vurmaya gidiyorum, arkamdan birilerini gönderin ve beni tutuklasınlar". Akabinde ne mi oldu. Tescilip yapılıp, plakam verildi.
    Teşekkürler Hakan ....

sorununun çözülmesine çok sevindim abi

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Hakan ....
    Eyvallah ustam. Birbirimize elbette yardımcı olacağız, yeter ki elimizden gelsin...

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbulda beni artçı alıp biraz dolaştıracak bir 1100 lük sahibi arıyorum.
    Bizim Seçkin'in makine 1100... Erinmez de, dost canlısı bir arkadaştır.
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

seckin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1150GS Adv
    Eyvallah ustam. Birbirimize elbette yardımcı olacağız, yeter ki elimizden gelsin...

Bizim Seçkin'in makine 1100... Erinmez de, dost canlısı bir arkadaştır.
    Biri benden mi bahsetti ?
    FOR THE HORDE...

Motosikleti
    Yamaha XVZ1300 Royal Star Tour Classic
    Değerli dostlar. Motorumla yaptığım deneme sürüşlerinde, adeta şanzımandan gelir gibi olan bir uğultu işitmekteyim. Bilhassa birinci viteste işitilebilmekte. (gığıltı demek doğru olacak) Çünkü (gığgığgığ) şeklinde ses arzediyor. Bu motoru ilk tanıyan bir insan olarak, bir miktar ses normal mi ?, çalışma karakterinde doğal bir ses midir bilemiyorum ?.

Fikir ve tecrübelerinizi bekliyorum. Saygılar.
    Alper.
    Arabayı geri viteste kullanırken çıkan sese benzeyen o "gığıltı" 1. viteste bende de oluyor; normal olduğunu düşünüyorum.

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı seckin_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biri benden mi bahsetti ?
    He, ben bahsettim. Dedim bizim bi kanka vardı, iyi çocuktu filan. Gazcı oldu kendini bozdu, bizi de unuttu galiba... Dedim
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Motosikleti
    fazer 600,sym jride200
    Arkadaşlar bende bugün 2006 model bir dragstar alarak aranıza katıldım.motorum çok temiz ve aksesuarlı,yanlız bana iyi bir servis önerebilirmisniz.

birde extra bir eksoz var üzerinde sanayide yapılmış.lakin ben sesi beğenmedim,eksoz olarak ne tavsiye edersiniz.

herkese keyifli sürüşler.
    istanbul kadıköy
    gurkanyaran@hotmail.com

Motosikleti
    2005 dragstar XVSA 650
    Sevgili Abilgen benimkinde de aynı ses var, servis birşey yok dedi, bana kalırsa debriyaj balatasını değiştirince düzelecekmiş gibi geliyor ama, aciliyeti yok.

Motosikleti
    kymco xciting 250i
    Merhaba dostlar 2008 yılında suzuki an 125 ile katıldığım ve takip ettiğim foruma kısa bir aradan sonra tekrar katıldım dragstar ımı bugün aldım 650 lik 2001 model öncelikle her arkadaşıma kazasız belasız sürüşler diliyorum
    Kardeşlerim yirmi sayfayıda okudum güzel bilgiler var çok faydalı oldu bu arada dragstarımı almadan önce honda today mondial 250 ybr 2011 gibi denemelerim oldu çok şükür bu günde dragstar ımı test etme olanağı buldum her zaman sesine ve duruşuna aşık olduğum motor beklentilerimin çok üzerinde idi eski bir scooterci olarak bu katagori göz götürmez farklı antalya da yaşamanında verdiği cesaretle ybr den kalma montumu kask ve eldivenlerimide giyim akşam üzeri dragstarımı test ettim her zaman bahsettiğim gibi 100 km sınırı ben o sınıra tehlike sınırı diyorum yada biraz daha açmak gerekirse bir otomobil yada başka bir aracı sollayacaksınız sağınızdaki vatandaş azıcık gaz verdiği zaman sol şeritin ortasında dinazor gibi kalıyorsunuz arkanızdan gelen aracın kornalı ve sellektörlü tacizinden sonra tabii daha hızlı gelip size çarpmamışsa kendinizi atacak yer bulamıyordunuz ama drag starın 140 km lik hızını hissedince o problem çabucak kalktı ortadan hatta o hızlarda seyredince sol şeritte tek ben kalmışım aynama baktığım an bir budur işte kardeşim demekten kendimi alamadım
    sadece 5 dakika biner eve kaçarım diye yola çıkmıştım depoyu neredeyse bitirmişim virajlarda biraz daha dikkatli olunmasını düşündüğüm drag star 120 km lik seyirde süper keyf veriyor buda doğru karar verdiğim kanaatını şiddetle destekliyor fren sistemi ve debriyaj setimin değişmesi gerektiğini bildiğim için o konularda yorum yapmayacağım burdan yola çıkarak siz değerli kardeşlerimin desteğine ihtiyacım var
    1: debriyaj setini orjinal taktır diyor bazı arkadaşlar muadili italyan malı var imiş biraz daha ucuz arasında bariz fark varmı
    2: fren balataları bitik marka veya taktiklerinizi paylaşırsanız memnun olacağım
    3:egzoz uçları çıkarılıp custom tarzı birşeyler takılmış ses güzel fakat antalya trafiği çok geçmeden canımızı yakar
    lütfen bu konularda 2. el yada başka seçenek sunup paylaşacak kardeşler varsa yorumlarınızı bekliyorum
    hepinize kazasız belasız sürüşler diliyorum unutmayın dünyadaki hiçbir motor sizden değerli değil
    kalın sağlıcakla...
    Zemheri elbette yazdan öte anlayana

seckin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1150GS Adv
    He, ben bahsettim. Dedim bizim bi kanka vardı, iyi çocuktu filan. Gazcı oldu kendini bozdu, bizi de unuttu galiba... Dedim
    Yok be ne gazcısı bir kaç gün denedik o kadar :D

---------- Post added at 23:50 ---------- Previous post was at 23:47 ----------

Alıntı cathedral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende bugün 2006 model bir dragstar alarak aranıza katıldım.motorum çok temiz ve aksesuarlı,yanlız bana iyi bir servis önerebilirmisniz.

birde extra bir eksoz var üzerinde sanayide yapılmış.lakin ben sesi beğenmedim,eksoz olarak ne tavsiye edersiniz.

herkese keyifli sürüşler.
    Highway Hawk'ı şiddeyle tavsiye ederim egzoz olarak. Şahane bir sesi var, benim 1100'lüğe taktım, tanıyamadım makineyi bir an. :D
    FOR THE HORDE...

Motosikleti
    kymco xciting 250i
    Arkadaşlar benim dagstar a ön cam ve aparatları lazım piyasada camı var fakat aparatları bulamıyorum yenisine 230 euro istiyorlar bana 2. el lazım bilen varsa lütfen 0532 261 07 53
    Zemheri elbette yazdan öte anlayana

Motosikleti
    Dragstar 650
    Ebaydan National windshield veya orjinal aksesuarlarına bakabilirsin ben orjinal yamahanın kini 60 $ a aldım.. Cam 250 $ a geldi ama

tozlukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VT750C Shadow YBR 125
    Selamlar, motorumun artçı selesini söküp yerine fotoğraftaki gibi bagaj takmak istiyorum. ( tek sele + bagaj )
    Bu tarz birşeyi nerelerde yaptırabilirim, fikirlerinizi alabilir miyim ?

Ebay'den araştırdım ancak Xvs650 için bu tarz bagaj yok malesef.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler