Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Dragstar XVS 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Yaza doğru fiyatlar artar, orjinal yamaha aksesuarları yanına yaklaşılamayacak kadar pahalı (bende takıntı var, hepsini yamahanın orjinal aksesuarları ile değiştirmeye çalışıyorum ) Givi, kappa, highway hawk yamahaya göre nispeten daha ucuz aksesuarlar... sadece koruma demiri, cam, çanta, sisibar aksesuar diye ilanlarda full aksesuarlı diye yazıyorlar ama bunlar elzemdir, full değil. O kadar çok aksesuar ve krom aparça varki bence full aksesuar diye sayılması için bir motor parası daha harcanmalı. Cruiser motorlar aksesuar kaldırır ve hep daha ister, ben şimdiye kadar henüz takamadığım onlarca aksesuar, yedek parça aldım, geçenlerde hesap yaptım 4 bin tl den fazla harcamışım. Ha bunları tek seferde almaya kalksam 8-9 milyar harcardım. 2 senedir ebayı takip ede ede düşük fiyata düşürdüklerim bunlar

Fiyat aralığı ise artık sıfırı gelmediğinden değişken, beğeni ve sağlamlığına, bakımına, kullanım şekline bağlı.. Yakında klasik motor olarak en çok aranılan motorlar arasına girer herhalde, benim xs650 aramam gibi
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ filtresi için egsozu sökmenize hiç gerek yok. Önce avadanlığınız daki alyanla, 3 somunu söküyorsunuz, bu aslında süs kapağı asıl kapak altta, Asıl kapağı da söktükten sonra filtreniz elinizde..Fren pedalı sizi biraz engelleyebilir ama t başlıklı uzun bir alyanla buda problem olmaktan çıkar. Filtre değişecekse 2.70 Lt, değişmeyecekse 2.40 Lt.. Kapağı söktükten sonra oringiniz yıprandı ise değiştirin. Ayrıca yeni filtreyi taktıktan sonra filtrenin arkasındaki lastik contaya parmağınızla biraz yağ sürünüz... Basit bir işem bu asıl zor olan, sol taraftaki yağ tahliye somununu sökmek, kesinlikle ingiliz anahtarı kullanmayın, kapalı yıldız anahtar kullanın, yalama olmasın sonra, ilk başta biraz kaynamış gibi oluyor, biraz ayak gücü veya çekiçle anahtara bastırınca hemen açılıyor, bunun da bakır contası var onu da kontrol ediniz.. En son olarak kolay gelsin

Not: yağ olarak yamalube yarı sentetik öneririm.. Fazla devirli değil motorlarımız full sentetik viteslerde boşluk hissi veriyor..
    Slm draggy yarım sentetik ok peki yazin frakli olmazmi mesela
    yazin 10.40 yarı syntk yeterli olurmu yoksa daha kalin yag kullanmaliyim
    15.50 yada 20.50 gibi?

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı Canvel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm draggy yarım sentetik ok peki yazin frakli olmazmi mesela
    yazin 10.40 yarı syntk yeterli olurmu yoksa daha kalin yag kullanmaliyim
    15.50 yada 20.50 gibi?
    Yazın daha kalın kullan, 15 lik öneriyor kitapçık ama benim gibi yazın güney sahillerine doğru iniyorsan 20 lik kullanmanı öneririm.
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Dragstar 650
    Arkadaşlar bir uyarı yapayım 1 aydır motora binmiyordum, park konumunda bırakmışım motoru akü bitmiş marş basmadı, orjinal aküsü ges marka yamaha için yuasa üretiyormuş, 5 tl ye şarj ettirdim tek marşla aldı Aman parkta bırakmayın motorunuzu Birde merak edenler için aküyü sökmek çok basit ama meret ağırmış ve jel akü değil asitli akü İlk defa sökmüş olduk 5 senelik akü ama hala taş gibi

Motosikleti
    250cc lik chooper
    Selam arkadaslar uzun zamandir motor ariyordum bi ara cbr250r bile almayi dusunurken bi anda kendimi dragstar ile gezerken buldum hatta acemilikten pantolonu bile yakmisim benim 2 sorum olcak. 1. Bana manifold gerekli bunu nerden temin edebilirim 2. Olarakta ankarada bildiginiz iyi bir usta varmi? Herkese kazasiz surusler dilerim...

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı Blackvolky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar uzun zamandir motor ariyordum bi ara cbr250r bile almayi dusunurken bi anda kendimi dragstar ile gezerken buldum hatta acemilikten pantolonu bile yakmisim benim 2 sorum olcak. 1. Bana manifold gerekli bunu nerden temin edebilirim 2. Olarakta ankarada bildiginiz iyi bir usta varmi? Herkese kazasiz surusler dilerim...
    Manifoldlar TR de çok pahalı ve zor bulunuyor, yurtdışı çifti 48 $ dı ben aldığımda, ama 15-20 gün sürebiliyor gelmesi..

Motosikleti
    250cc lik chooper
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Manifoldlar TR de çok pahalı ve zor bulunuyor, yurtdışı çifti 48 $ dı ben aldığımda, ama 15-20 gün sürebiliyor gelmesi..
    telefonla izmir deki servisi aramistim adamlar 30 gunde anca gelir dedi ben 15 20 gune razi olurum. Hangi siteden aldin? Ebay mi?

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı Blackvolky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    telefonla izmir deki servisi aramistim adamlar 30 gunde anca gelir dedi ben 15 20 gune razi olurum. Hangi siteden aldin? Ebay mi?
    boats.net ten almıştım ama http://www.wemoto.com/ com çok daha hızlı gönderiyor..

Burada nakliye dahil 50 sterlin civarı, nakliye dahil 120-130 civarına geliyor galiba..

http://www.wemoto.com/bikes/Yamaha/X...Inlet_Rubbers/

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650
    Selam arkadaşlar, Bostancı sanayide bildiğiniz iyi bir yamaha ustası var mı?

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı DragH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar, Bostancı sanayide bildiğiniz iyi bir yamaha ustası var mı?
    Bostancı sanayide doğru dürüst motosiklet tamircisi yok, Dedeman inşaatının orda BMW tamir eden bir yer var ama pek olumlu şeyler düşündürtmedi bana.. Ama istersen gv650 topiğinde Halidun Beyin Bayındır hastanesi arkasında kurduğu garaj oluşumu var. Bir de Kum rengimi motorunuz, Sanayi girişinde bazen görüyorum bir Dragstar...

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650
    Evet kum rengi dragstar 650 motorum. Ama alalı 2 hafta oldu daha. 2005 model, 23bin kmde, 9.750-TL ye aldım, öncam sissy bar, motor koruma var. 4 Levette Yamaha ustası Ahmet ustaya gösterdim, bir sorunu yok motorun. Ne diyosun fiyata Draggy? Nasıl fiyat?

Motosikleti
    Dragstar 650
    Hımmm o motoru biliyorum galiba, Maslak sanayiden bir arkadaş göndermişti fotoları bana, çok temiz duruyordu. Fiyat ise gerçekten çok iyi, sahibi kredi kartından dolayı mı sıkışmış satmaya galiba öyle birşeydi.. Nakit olsaydı almaya niyetlenmiştim bende Benimki de 2005 model, 2007 çıkışlı ama eğer fotolarını gördüğüm motorsa benimkinden çok ama çok temiz duruyordu Hayırlı uğurlu olsun

Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    http://dragstarturkiye.com/

Tesadüfen rastladım belki yararlı olur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:12 ----------

Bu arada sübap ayarı yaptırmayı düşünüyorum...650ccnd ye göre sport versiyon için refereans aralıkları intake valve:0.07x0.12mm
    exhaust valve:0.12x0.17mm

Classic versiyondada bu referans aralıkları mı geçerli?Muhtemelen öyledir ama bilen varsa söylesin...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:16 ----------

Evet 1100dede bu aralıklar geçerliymiş...En iyisi tam ortalarını tutturmak...Emme için 0.10 ve egzoz için 0.15 iyidir sanırım...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:32 ----------

Bununla beraber karbüratör senkron yani rölanti devir ayarıda tavsiye etmiş dragstarturkiye bloğundaki arkadaş...Doğru söylemiş zaten onuda yaptıracaktım takoyla ama onun verdiği refereans aralıkları 950-1050dd...Oysa manuele göre 650 nin 1150-1250dd...Acaba bu fark cc'ylen alakalı bir durum mu?

Motosikleti
    Dragstar 650
    blog ilginçmiş, bide verdiğin değerleri hiç denemedim aslında Garaj olmayınca okumakla yetiniyoruz sadece

Motosikleti
    tabanway
    selamlar

xvs 950 midnightstar kullanan varmı hiç ,

bir bilen
    AT, AVRAT, MOTOR...

Motosikleti
    Honda
    nakit 6000 tl param var bu paraya 650 dragstar alma ihtimalim var mı ? gözüm xvs 650 den başka da bişey görmüyor

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bütçeyi biraz daha zorlaman gerekebilir arkadaşım.
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Motosikleti
    Honda
    10.000 tl ye kadar çıkabilirim kredi çekerek...
    biraz araştırdım enjeksiyonlu modelini bul gibisinden bir şleyler dedi bir arkadaş bir de dedi ki ön tekerleği kalın olanı tercih etme spor modelini al dedi. ben bu motora çok yabancı olduğumdan beni biraz aydınlatırmısınız.

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ön tekerlekleri ince olanlar sport, kalın olanlar classic modellerdir. Bu tamamen zevk işi, ikisine de bak, hangisine aşık olursan onunla evlen arkadaşım.

Enjeksiyon, karburatör ve diğer teknik konulara gelince; eğer temiz bir dragstar alırsan, hangisi olursa olsun kesinlikle üzülmez, pişman olmazsın...
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı sahinerin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10.000 tl ye kadar çıkabilirim kredi çekerek...
    biraz araştırdım enjeksiyonlu modelini bul gibisinden bir şleyler dedi bir arkadaş bir de dedi ki ön tekerleği kalın olanı tercih etme spor modelini al dedi. ben bu motora çok yabancı olduğumdan beni biraz aydınlatırmısınız.
    Enjeksiyon yok Dragstar da, o yüzden artık sadece ABD de sıfırı satılıyor.. Spor ince ön teker, arka çamurluk kısa ve bir çok aksesuar eksik gelir, gerçek adı sport değilde custom dır yani kendi zevkine göre parça takarsın... Birde yabancı iseniz bulaşmayın bence ya çok iyi anlayan biri ile bakın, ya da riki göze alın Birde 650 cc motor kullanabilecek misiniz? Bugün üstüme 140 la giderken 2 kere kırdılar, kontra basmasam altlarına almışlardı, manevrası ağırdır deneyim gerektirir..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler