Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789101858108 ... SonuncuSonuncu

Yamaha Dragstar XVS 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kurtulus69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dragstar650-mct250
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İngilizcesi var işini görürse :

http://www.paulmilner.com/yamaha/han...0_MAIN_MAN.pdf

Umarım işine yarar, ama 360 sayfa elinde sözlük uzun sürüyor hepsini okumak birde clymer kitabı avr ama taranmamış maalesef.
    teşekkür ederim.o kadar aradım bulamadım
    Bir köpeğin dostLuğu daha iyidir; Bir dostun KöpekLiğinden!..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung GV250
    selam arkadaslar. ben su an Gv250 kullanıcısıyım. Ama, eger uygyn sartlar olursa bir dragstar 650 edinmeyi dusunuyorum. ancak, uygyn sartlar - para toparlanamk gibi - yanında bir cekincem var, sehir ici kullanım. taksim goztepe arası gidiyorum, bilirsiniz, trafigi emniyet seridi ve girebildigim kadar aralrdan giderek atlatmaya calısıyorum. Dragstar bu konuda beni zorlar mı sizce? sehir ici kullanım icin biraz buyuk mu ne dersiniz? simididen tesekkurler...

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Aralardan geçmek çok zor alışana kadar baya zorlandım ben, dediğin güzergahta bence dar bir commuter gerekli, arkamdan gelen kuryelere hep yol vermek zorunda kalıyorum bir yere çarpmamak için yavaş gittiğimden dolayı... Dolayısı ile Dragstar bu güzergaha hele iş giriş çıkış saatlerine hiç uygun bir motor değil, sıcakta birde motor sıcağı ile dur kalk eziyet gelir...
    Selam. Aslında haklısın. Ama ben su an Hyo GV250 kullanıyorum. O da Dragstar kadar olmasa da genis bi motor. Su an gidebilme durumumdan memnunum. Dragstarla cok fark yasar mıyım bilemedim. Denemeden de bilemeyecegim sanırım Bu durum gercekten karar vermeyi etkiliyor. Ah su istanbul trafigi

Motosikleti
    Hyosung GT250 R
    arkadaşlar merhaba,

ben de forumları arada takip edip yazılanları merakla okumakla idare ederken birden kendimi kaydolurken buldum

meslek: bi nevi bankacı
    yer: istanbul
    ilgili alanı: dragstar xvs 650 sport

ilgili konularda yanlış bir şey söylersem affedin. öğrenmeye çalışıyorum gerekli herşeyi.
    yardımınızı rica ediyorum. bana anlatın her detayı. motor (cruiser) almak istiyorum ama seçemiyorum.

o yüzden inceden konuya giriş yapıyorum gördüğünüz gibi

tekrar merhabalar herkese

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:15 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:13 PM ----------

bu alemde tanıdığım çok kişi yok ama sizler varsınız iyi ki. insan yanlız hissetmiyor bu sayede.

Motosikleti
    Hyosung GT250 R
    aslında Garanti Teknoloji. işte bir nevi bankacıyım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:31 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:30 PM ----------

uyuyor mu seninkine?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:32 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:31 PM ----------

ya ayıptır sorması da bu mesajları aboneliklerime nasıl ekliyoruz? neyse evden bağlanınca bakarım.

Motosikleti
    Hyosung GT250 R
    benim sistem analiz tarafı. yazılımcı değilim belki ondan enduro değilde cruisera merak salmışımdır :p

Motosikleti
    Hyosung GT250 R
    arkadaşlar,

biliyorum çok kez konu oldu ama lütfen biri bana açıklar mı neden dragstar?

o kadar ilan inceledim, o kadar yorum okudum ama dragstar sporttan başkasını beğenemedim. hatta ilk gördüğüm ilan da bir xvs 650 sporta aitti ama ne yazık ki satıldı

şu anda aramalara incelemelere devam ediyorum ama hangisi (hangi dragstar) olmalı karar veremiyorum?

klasik mi yoksa sport mu? kaç yaşında olmalı max. ve kaç kmde (ki bununla oynanıyor zaten)
    fiyat aralığı ne olmalı yaş ve km.ye göre?

bu sorulara bin türlü cevap verildi o yüzden netleşmedi kafamda.

yardım edin!

motorum yok. ehliyeti eylülde alacağım inşallah.
    honda eğitimine katılacaktım ama eğitim tarihi uymayıp kaydımı ileri aldırmak zorunda kaldım. o da ekimde.
    para da hazır.

tek bişi kaldı geriye: zamanın geçmesi...

ama geçmesin çünkü hala düşünüyorum ne alınmalı, nasıl alınmalı, nelere dikkat edilmeli.

bilen biri bana cevap versin. hatta hepiniz verin.

insan başkasının motoruna bakıpta yürümeye devam etmek zorunda kalınca yolda kötü oluyor...

daha yazardım ama işteyim

bence baya sağlam bir motor, bayılıyorum bunlara..

kocc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS 650 Custom
    Ben hiç görmedim cruiser yada race alip sonrada bu benim tarzim degilmis diyeni . Zaten almadan evvel genellikle arkadasin olsun yada alacagin motora böyle binip dolasdiktan sonra karar veriyosun degilmi . Ömrümde hiç motor binmedim scooter/mobilet bile binmedim ama kendime söz vermistim chopper modeli istiyordum ve ilk önce bir arkadasin Race (cbr 1000) modeline bindim ve bir iki dolandim ve o an dedimki yok kardesim bunda zevk yok beni hiç sarmadi... ve araya araya Dragstar'a (650cc) karar verdim ve alacagim yere gittim orda binebilrmiyim sordum tabii dediler biner binmez oooh iste bu benim askim dedim ve aldim hiç pisman olmadim nasil olurumki o askim oldu. 1 yil kullandim ve simdi onu parçaladim kendi zevkime göre modifye yapiyorum yakinda biter böylece chopper modelim olmus olacak. Yani bilemiyorum hiç motor , mobilet binmemis biri olmak hiç bana zor gelmedi araba kullaniyorum vitesler nerdeyse ayni debraj falan filan kendine göveniyorsan bi anda ögrenebilirsin sanirim. Biraz daha kullandikatan sonra daha büyük model almayi düsünüyorum , zaten nasil olsa chopper modelini iyi fiayata satarim isteyen çok.
    Kestim biçtim oldu chopper (önemli olan baskasinin yaptigini degil kendi zevkini yapip binmek).
    Benim askim http://www.motosiklet.net/forum/members/58264-albums466.html

Motosikleti
    Hyosung GT250 R
    peki sole sorayim: 2000-2003 yapimi 20.000-40.000 km arasi yol yapmis dragstar sporta 8500TL diyen de var, 10.000TL diyen de var. fark ne derseniz bence yok. modeller ayni. aksesuarlar ayni sayilir. hatta az kullanilmis olan daha ucuz. ne ypmali simdi?

baska sorularim da var da onlari sonra sorarim

Motosikleti
    Hyosung GT250 R
    draggy,

haklısın 650cc fazla olabilir yeni başlayan için fakat cidden 150-250 cc alıp sonra satacak kadar vaktim yok. yani acele ediyorum manasında sölemiyorum. uğraşacak vaktim yok.

ama emin ol duymamazlıktan geldiğim için böle sölemiyorum

Motosikleti
    Hyosung GT250 R
    peki honda eğitimi için ne düşünüyorsun? bir yararı olur mu teknik ve güven açısından? olumlu yorumlar duyuyorum ama çok detayına giremedim.

Motosikleti
    yamaha wildstar 1600

Kızıştırmak gibi olmasın ama ortalığı 1.500 km ege turu yaptım üstüne 500 km daha yol yaptım, 190-260 km arası oynuyan menzilim şu an şehir içi ve ya şehir dışı farketmeksizin 290 km ortalmasını aldım 200 km de hep benzin fulledim, bazen 7,5 bazen 9 lt aldım ve hepsi farklı benzinlik farklı marka; sonuçta şu an itibarı ile 100 km 4,25 de sabitlemiş oldum sebebi buji arkadaşlar
    draggy selam...buji bukadar farkettiriyormu gerçekten?platin bujiler mi taktırdın birde rejetting taktırıp (benzin hava karışımını ayarlasın diye),karburatör memeleri ve iğneleri değiştiriyorlar sanırım dahada ekonomikleştirmek için

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    splitfire platinium buji takdırdım, 100.000 mil garantisi var,En güzel olayda 150 km gidip depo kapağını açınca üst tarafta ki benzini görmek
    o gördüğün rezerv yakıt olmasın

platin bujilerin standart olanlara göre farkı ,kullanım süresinin daha uzun olmasıdır..ama bu farklılık gerektiren kullanım ortamları bence motosiklet değil.
    platin bujiler daha zor şartlar içindir..çok aşırı sıcak ,çok aşırı soğuk,
    çok yüksek rpm gerektiren özel durumlar vs.

yeni alınan bir ürün her zaman alıcısı için ödediği paradan daha değerli olduğu için beklentide üst seviye oluyor.

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Benim gv650 de ilk 600 km bakımına kadar orjinal 8 numara resistanslı buji vardı. Bakım sırasında NGK iridium 8 numara taktırdım tanesi 30 ytl civarı ama 2700km dir, yakıt tüketimi adına hissedilir bir değişim olmadığı gibi; biraz çekişte farklılaşma oldu. NGK platinium serisi iridyuma oranla %40 daha ucuzdu. Bahsi geçen markanın satıcısı olmadığından deneme şansımda olmadı. Paylaşım için teşekkürler.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    Bodrum'a gittim geldim, ölçtüm ortalaması 4,25 lt Bujinin iddiası v tırnaklı olması daha iyi ateşleme yaptığını iddia ediyor -ki ben 2.000 e dayandım gerçek olduğunu gördüm
    tebrikler..
    ama tüketim değerlerin zaten normal bana göre.bende 100 km de 4,5 lt olarak ölçmüştüm uzun yolda..şehir içi 5 lt gibi..

bu arada o dediğin çift tırnak da zaten bujinin ömrünü uzatan etkenlerdir.
    tek tırnak standart bujilerde oluşan kıvılcım erozyonu tek tırnak olduğu için tırnaktaki aşınma daha hızlıdır. 3tırnak 4 tırnak bujilerde var.ama bu tırnak sayısı ateşlemenin kalitesini artırıp extra bir katkı sağlamaz..

yani 3 veya 4 tırnağa aynı anda kıvılcım sıçramaz. yine tek tırnağa kıvılcım atlar.ama bu tırnak değişkendir.o an için hangi tırnak uygunsa topraklama sıçrama ona yönelir..( yine araçları ve enjeksiyon sistemlerinin konusudur.)

hiçmi faydası yok dersen var tabii.. tek tırnakta erozyon dediğimiz aşınma daha bariz olacağı için bu aşınmadan oluşan tırnak aralığı bazı emisyon değerlerini etkileyecektir..bununla ilgili çok uzun yazabilirim ama tamamen araçları ilgilendirdiği için motosiklet kapsamına girmez.

ayrıca bu buji tipleri % 100 enjeksiyonlu yakıt sistemlerini (özel tasarım yüksek rpm motosiklet hariç) ilgilendirir.
    diğer taraftan aksini iddia eden her türlü bilgi, belge, duyum, sanım, ne varsa ticari rant amaçlıdır.

motosikletteki tek tırnak buji erozyonu (ki büyük hacim motorlarda silindir başına çift buji vardır) 60.000-70.000 kmlerde tamamen kendini gösterir.. yani aşınma hızlıdır değimde bu kmlerdedir standart bujilerde.5 tl lik buji ile yapabilecekmiyiz bu km leri..

senin bujilerde 100.000 km yi çok geçecektir.bir anlamda evladiyelik bujilerin oldu..

Motosikleti
    @Kaldera hocam, buji nin dışında bu km artışına ne sebep olmuş olabilir? Gene karışık şehir içi ve şehir dışı kullanım, hızda sabit değildim 160-170 lerde de uzun süre sürdüm, 30-40 la da, İstanbul içi yoğun trafikte de kullandım ama sonuç aynı 300 e yakın gidiyor.
    bence sen belkide farkında olmadan değişken devirlerde kullandığın için motorun çok rahat, verimli güzel gidiyor yani.

çarpık ingilizcemle daha iyi ateşleme ve yanma sağladığını iddia ediyorlardı, bir de araba modifiyesi ile uğraşan arkadaşım bu bujilerin modifiye işinde çok tutulduğunu söyleyince denemeye karar vermiştim
    daha öncede yazmıştım araçlarda durum farklı..
    özellikle modifiye araçlarda ilk amaç güç arttırımına yöneliktir. egzantrikde yapılan bazı modifikasyonlar
    supap açma kapama düzeneklerinde yapılan değişikliklerle bu mümkün olmaktadır.dolayısı ile yakıtı,eteşlemeyi,bujiyi vs vs ilgilendiren farklı konulardır.

doğrudur.

arama motorlarında buji diagnostatiği diye aratırsanız benim çalışmam çıkacaktır.
    ayrıca aşağıdaki bujiler motorunuz hakkında bilgi vermektedir.

Motosikleti
    yamaha wildstar 1600
    peki daha kaliteli patlama yaptıran yada yanma odasında daha büyük patlama yaptıran bu bujilerin motor dinamiklerine,piston ve piston kollarına bir zararı yokmudur...bukadar verimliyse standart olarak görmemiz gerekmezmi acaba bu bujileri?

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    fabrika verisi olan ısı kodunun aynı olması halinde hiçbir bujinin zararı sözkonusu değildir.
    Bujiler marka bazında belli kodlarla satılırlar. Bu kodlar kullanılacak motorun yanma odası ısılarına ve üretim özelliklerine göre belirlenmiştir. Bujiler de bu özellikler paralelinde soğuktan sıcağa doğru normlandırılmış ve kodlandırılmıştır. Bujilerde var olan W7, W8, gibi kodlar da bu ısı özelliklerini belirtirler. Var olan kod numaralan arttıkça bujinin daha sıcak özelliklerde olduğu anlaşılır. Sıcak bujiler ise çabuk ısınıp düşük sıkıştırma ve düşük oktanlı motorlarda etkindir. Soğuk bujiler ise yüksek sıkıştırmak motorlarda soğuk kalarak vuruntuyu engeller özelliklerdedir.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

kurtulus69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dragstar650-mct250
    dragstar 650 kullanıcılarına;motosiklet sesinde bir vınnlama varmı yoksa sadece benimkimi böyle ses çıkarıyor
    Bir köpeğin dostLuğu daha iyidir; Bir dostun KöpekLiğinden!..

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789101858108 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler