Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Dragstar XVS 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    @ufuk hiç bakamadım hocam kusura bakma, yenisi olmadıkça da sökemiyorum :( @onx09 ah değeri saatte kullanacağı elektrik ölçüsü, yükselirse bir şey olmaz ama boyutu olacak mı ona bak. Bir de şarjı bitmeye yakın konjektörü zorlamaya başlar, yaratacağı sıkıntı budur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ucurtma_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750
    bu arada uzun boylu sürücüler için forward control extensions kit diye bir aparat var, http://www.youtube.com/watch?v=Pdj0uZqRTho videosu da bu ; uzun boylu sürüceler için diz bükülmesini minimuma indirerek optimum pozisyonu sağlıyor hiç böyle bir şey kullanan var mı aramızda

Motosikleti
    Dragstar 650
    boy standart 177, hiç denemedim hocam yani

yasinsubay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Benim aküde bitti dandik çin malı bir akü vardı ustunde bugun bir aku bulduk aksam deneyecegim boyutu yandan 1 cm buyuk gibi 12 v 14 amper deneyeyim yazarım buraya

champion_ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XVS 650 DRAGSTAR
    @draggy bende yedekleri var sanıyorum yahu...

@ucurtma_ Forward control takılmış motor kullandım ama dragstar değil Harley' de kullandım. Hatta ape anger de vardı. Aslında ayaklıklar ileri alınınca fena olmamış ama aerodinamik tutmamış gibi geldi bana sanki. Sanki yatışlardaki denge bozulmuştu.

Akü işi dert sanıyorum 10 gün çalıştırmamazlık yapsam benimki de tııııtrrrtt yapacak.

Motosikleti
    Dragstar 650
    yedek varda gaz tellerinin yok :(

emreserim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS 650
    Vance Hines egzoz ve plastik yan çantaları olan varsa gelsin şööle. Ha bide TPS sensörü ) onun haricinde makina canavar gibi. Ufuk abi sağolsun. Tek kusuru şu titreşim kaldı. Onu da biraz bineyim hallettirecez.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    12 volt 14 amper bir aku aldım uzerindeki akuden 1 cm genis gibiydi fakat sorunsuz yerine cuk oturdu artık tek mars alıyor, yuasa 250 tl iken tanıdık biryerden abi bunlar cok iyi dedigi bir urunu 120 tlye aldım sorun yasar gibi durmuyor yasarsamda sonucta garantisi var, sonucta aku 2 senede bitse gider birtane daha alırım yine yuasanın fiyatına gelmez acıkcası, birde onemli tarafı 14 amper olması bence

onx09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xvs 650 dragstar classic
    Yasin abi markası ne senin aldığının

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    12v 14a markası zinova

Motosikleti
    XVS 650 DRAGSTAR
    Ben 4 senedir markası adı sanı belli olmayan bir akü var. 14 Amper hiç problem yaşamadım sadece motoru garajdan çıkartırken şarj ettiriyorum sonra devam.
    Bir kaç defa marş basmadı ama o da benim hatam sisler açık 1 saat rolantide bağdat caddesi trafiğinde şarj etmediği için basmadı. O da gayet normal.
    Bu durumda bakarsan bağ olur mantığı devreye giriyor

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Bu sis isi bendede sıkıntı 2 tane sis var h3 ampul 55 watt cekiyor tanesi baglı degiller baglamayada korkuyorum

Ufuk kardes sendeki sisler kac watt cekiyor ve sanırım bir sorun yasamadın

Yakın zamanda ebaydan h4 ve h3 led ampul siparis ettim bunlarıda baglayabilirim olmadı

Motosikleti
    XVS 650 DRAGSTAR
    @yasinsubay selam,

Bendeki sislerde H3 55w, bende korkar oldum sisleri açmaya, aküden korkuyorum açıkcası. Onun dışında herhangi sorun yok. Led alıp takıcam da zor geliyor. Git al, sök tak vs, vs...

Bir de geçen sislerin tesisatına röle koymadım diye Menderes' ten fırça yedim, bu sisleri açar da yolda kalırsan yanından geçer giderim diyor.
    Galiba hem röle takıcam araya bir yere, bir de led ampul alıp taktım mı tamamdır. Benim farda xenon bembeyaz olur ön taraf.

deyisdevran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    SissyBar arıyorum ikinci el şöyle yakışıklı birde ön cam o da yakışıklı olsun

UCANLAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Selam arkadaşlar,
    Nasıl gidiyor hayat?Motorlarınızın kıymetini bilin.Sattım ama pişman olmadım desem yeridir..Ayrıca fiyatlara bir baktım uçmuş. Herkes deli gibi temiz dragstar arıyor..Motoru alan kardeşimde motorun hakkını veren bir sürücü çıktı.Sürekli Tr de turluyor.Abi ben 200.000 den aşağı km yapmadan motor değiştirmem dedi..Benim motorun birkaç yerine baktı,abi Km orjinal parçalarından anladım disk v.s birçok şey anlattıda ben tabii pek anlamadım ) Özlüyorum kara panterimi çok ama Draggy bilir 2 senedir birtürlü alamadığım ve fiyatların sürekli yükseldiği bir ev olayım var..Tüm bütçeyi toparlayıp tamamen ev almaya yöneldim.Arefesindeyim inşallah.Tekrar motor nezamn alabilirim artık ondan sonra belli olacak..Kalın sağlıcakla..
    draggy ve champion_ufuk bunu beğendiler.
    " MOTORUM OLMADAN ASLA !... "

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Şu palet ayaklıklarla ilgili fikriniz varmı sanırım 2001 modelden sonra sürücü icin standard palet ayaklıkla geliyor benim motor 1998 model uzerindekileri sokup orjinal palet ayaklık takılabilirmi yani ebaydan buldugumuz palet ayaklıklardan pahalıyamı gelir?

Yoksa ebaydan yada tavsiye edeceginiz bir yerden örnek varmı?

Ön arka düşünüyorum

Motosikleti
    XVS 650 DRAGSTAR
    @yasinsubay selam,

Bu yaz başında ön arka ayaklıkları değiştirdim. Benim bağlantı yerleri de seninkilerden eski palet ayaklıklarımda uyumlu olsun diye 4 adet Highway hawk palet ayaklık aldım ama açıkcası hiç memnun değilim.

Memnun olmamamın sebebi ayaklığın bağlantı yerleri. Setskur civata ile sabitlendiğinden sürekli dönüyor o sebepten dolayı tavsiye etmem.
    http://www.motosikletim.com.tr/highway-hawk-palet-ayaklik-suzuki-vl-800- bu siteden almadım ama anlattığım model ayaklık linkteki olan model.

Bu tarz bağlantılara sahip olanlardan alabilr ve rahat kullanabilirsin.
    http://www.hudsonderi.com/?urun-1826-highway-hawk-734-1082-palet-ayaklik-vn-800.

Selamlar

merhaba arkadaslar dragstar ailesıne gırıs yapmak uzereyım )
    yanlız sızden bır rıcam olacak 2001 model 46 bınde dragstar almayı dusunuyorum motora bakmaya gıdınce nelere dıkat etmeme gerek
    yardımcı olursanız cok sevınırım ))

Motosikleti
    XVS 650 DRAGSTAR
    HAyırlı olsun.
    Hocam altına doğru bak yağ sızıntısı var mı?
    Sibop şıkırtısı, egsozda patlama çatlama, egzantrik zincirinde ses var mı bir dinle diyeceğim ama anlar mısın bilemem.

Dış görüntüsüne bak nikelajlarda soyulma varmı? Özellikle debriyaj tarafı yani motora bindiğinde sağ tarafında atta kalan debriyaj kapağının civata kenarlarından atma yapar bazı motorlarda.
    Aksesuar var mı varsa ne durumda ?

Bir de Km ye baktır diyeceğim. Muayene istasyonlarından kontrol ettiriliyor diye biliyorum. KM ile oynanmış olabilir.

Aslında en temizi tanıdığın bir usta varsa ona baktırman.
    sahibinden.com da ilanı varsa numarasına bakalım, belki tanırız motoru.

onx09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xvs 650 dragstar classic
    Ya arkadaslar bi ara bi Ses var motorumda diyordum kac ustaya gittiysem kimse bi care bulamamisti daha dogrusu sesin nerden ve neden geldigini anlamamislardi bende kendimce balatalari temizledim saft yagini felan degistirdim ses kendilinden yok olmustu simdi o ses gene yapmaya basladi ses sadece motor komprosore girince yapiyor bosa atinca debriyaja basinca yada gaz verdigimde kesiliyor sadece komproserde yapiyor kisa bi video cektim insallah yardimci olabilirsiniz yoksa kafayi yicem. Linkte videosu var izleyip tahmin yurutursenis cok sevinirim
    http://youtu.be/GEZKK4EGv9U

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler