Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Dragstar XVS 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dragstar 650
    Tsk tuncner
    Bir dolastim siteyi ama kapak olarak goremdim sinyalerde
    epey pahali sinyalim olmasa neyse arastirmaya devam
    havalar isinincaya kadar bekleriz elbet birgun denk gelecek

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı Canvel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nikaljlari nasil parlatabilirim motoru egsozu hele vidalar
    hep pasli bunlarin ilaci nedir?
    Krom parlatıcı sütleri kullanabilirsin, vida ve somunlar krom değil zaten, ama istersen krom set alıp değiştirebilirsin Egsoz parlatma derken, eğer egsozun mavileşmiş ise özel bir tozu var ama çok çiziyor diyorlar, bir diğer öneride çimento ama ben kesinlikle çizeceğini düşündüğümden önermiyorum.. Metal kısımlar için metylan parlatıcı kullanabilirsin ama yine de kromlara sürme, gövde ve şasi temizliği için yıkamacılarda motor yıkama deterjan vardır, 2 tl verdim 1 lt vermişlerdi 6-7 ay idare etti beni, motor ıslakken şase ve motor bloğuna sıkıp duruluyorsun, pırıl pırıl oluyor, pas varsa da söküp alıyor.
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Krom parlatıcı sütleri kullanabilirsin, vida ve somunlar krom değil zaten, ama istersen krom set alıp değiştirebilirsin Egsoz parlatma derken, eğer egsozun mavileşmiş ise özel bir tozu var ama çok çiziyor diyorlar, bir diğer öneride çimento ama ben kesinlikle çizeceğini düşündüğümden önermiyorum.. Metal kısımlar için metylan parlatıcı kullanabilirsin ama yine de kromlara sürme, gövde ve şasi temizliği için yıkamacılarda motor yıkama deterjan vardır, 2 tl verdim 1 lt vermişlerdi 6-7 ay idare etti beni, motor ıslakken şase ve motor bloğuna sıkıp duruluyorsun, pırıl pırıl oluyor, pas varsa da söküp alıyor.
    Tskl draggy
    Peki bazı arkadaşlar yıkamacıda motor yıkatmanın sakıncalı olduğnu söylüyor yok biryerine su kaçar gibisine felan heralde o yüzden hep kendim yikığcam
    diye odaklandım bundan dolayı zaten güneşsiz havada motoru çıkarmıyorum bile. Bulsam ki öyle iyi motor yıkayan yıkamacılar yada bizim dikat etmemiz gereken yada yikamacıyı uyrmamız gereken birşeyler varmı?

Motosikleti
    Dragstar 650
    Basınçlı su tutturacaksan en az 1-1,5 mt mesafeden su tutsun yoksa ben hep yıkamacılarda yıkatıyorum
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    XVS 650 A
    tuncner pek makul değil yav bu sitedeki ürünler =)

Motosikleti
    Dragstar 650
    Basınçlı su tutturacaksan en az 1-1,5 mt mesafeden su tutsun yoksa ben hep yıkamacılarda yıkatıyorum
    Motor çalışır vaziyeteykenmi? O mesafeden her yerini alt
    üst yıkattırabilirmiyim? Hiç bir yerini kapatmama
    korumama gerek yokmu?

Motosikleti
    Dragstar 650
    Tabiki kapalı ve soğumuş olacak

Motosikleti
    Yamaha XVS 650
    önüme göregöre atlayan araç ve ıslak zeminde olunca motrsikleti yatırdık.Sağ ön fren magneti hasarlandı.Türkiyede bütün parçacıları ben internetden araştırdım.Motolizi çanakkalede usta tavsiye etti tlf ile görüştüm.yaklaşık 1 ayda maneti getirtiler.

Fiyatlar konusunda helede çanakkalede oturunca pek bilgim yok.İtanbulda oturan arkadaşlar konuya daha hakimdir ayrıca görerek alma şartları ve pazarlık her zaman mümkün.

Bana parça konusunda tlf yardımcı oldular.Ayrıca yağ filitreside aldım.Bu nedenle
    güvenilir ve bilgilendirme yaptıkları için işimi gördü.Konu yedek parça olunca İstanbul dışındaki arkadaşlar daha iyi anlarlar.

syglr.

Motosikleti
    Dragstar 650
    Arkadaşlar fuar yaklaşdı girişide 30tl diyorlar yazık günah ya haraç alır gibi
    insanın alış veriş iştahınıda yok ediyorlar davetiye yada bedava bilet bulma ihtimalimiz düşükmü yani???

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı tuncner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önüme göregöre atlayan araç ve ıslak zeminde olunca motrsikleti yatırdık.Sağ ön fren magneti hasarlandı.Türkiyede bütün parçacıları ben internetden araştırdım.Motolizi çanakkalede usta tavsiye etti tlf ile görüştüm.yaklaşık 1 ayda maneti getirtiler.

Fiyatlar konusunda helede çanakkalede oturunca pek bilgim yok.İtanbulda oturan arkadaşlar konuya daha hakimdir ayrıca görerek alma şartları ve pazarlık her zaman mümkün.

Bana parça konusunda tlf yardımcı oldular.Ayrıca yağ filitreside aldım.Bu nedenle
    güvenilir ve bilgilendirme yaptıkları için işimi gördü.Konu yedek parça olunca İstanbul dışındaki arkadaşlar daha iyi anlarlar.

syglr.
    Hocam keşke buraya yazsaydın, benim gibi parça depolayan bir sürü insan var, krom manet taktığımdan dolayı eski manetlerimi ücretsiz verirdim sana...

Alıntı Canvel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar fuar yaklaşdı girişide 30tl diyorlar yazık günah ya haraç alır gibi
    insanın alış veriş iştahınıda yok ediyorlar davetiye yada bedava bilet bulma ihtimalimiz düşükmü yani???
    Servislerde ve motor malzemeleri satan yerlerde oluyor genelde bende bilet bulamazsam gitmeyeceğim, fuara gitmek arkadaşlarla buluşmak oldu hep bugüne kadar

Motosikleti
    Dragstar 650
    Hocam keşke buraya yazsaydın, benim gibi parça depolayan bir sürü insan var, krom manet taktığımdan dolayı eski manetlerimi ücretsiz verirdim sana...

Servislerde ve motor malzemeleri satan yerlerde oluyor genelde bende bilet bulamazsam gitmeyeceğim, fuara gitmek arkadaşlarla buluşmak oldu hep bugüne kadar

Ben çok tecrübesizim bu motorsiklet dünyasinda biran önce
    kendimi geliştirmeliyim iste sohbetler bulusmalar fuarlar bu siteler derken
    bende motorcu olur giderim Allah nasip ederse motorlarla ilgili herşey bana
    alman çikolatasi gibi geliyor.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 1100 Classic
    Alıntı geronimo0680 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emeğine sağlıky gerçekten olmuşy ben de önümüzdeki yıl bir dragstar almayı düşünüyorum, gidonu çok beğendim örneğin, nereden temin edebilirim, şimdiden teşekkürler.
    yahu çok ayıp yalan yakışıyor mu hiç arkadaş sana motorun arkasında duran araba yabancı plaka ev desen türklerin evlerine zaten benzemiyor ayıp dyorum sana sadece ayıp kandırmaya utanmıyormusun insanları yazıklar olsun senin gibi insanlara

geronimo0680 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    harley davidson sportster xl 883 custom
    Alıntı ysnzdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu çok ayıp yalan yakışıyor mu hiç arkadaş sana motorun arkasında duran araba yabancı plaka ev desen türklerin evlerine zaten benzemiyor ayıp dyorum sana sadece ayıp kandırmaya utanmıyormusun insanları yazıklar olsun senin gibi insanlara
    burada bir yanlış anlaşılma olmasın lütfen, yalancılıkla itham edilen ben değil, modifiye ettiği dragstarının resmini ekleyen arkadaş. ha itham eden de ben değilim bu arada..

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı ysnzdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen iyice okumadan araştırmadan yazarsan, kusura bakma ama herkes seninle dalga geçer yurtdışı dediğin yer Belçika ve @kocc arkadaşta Belçika da yaşayan bir Türk. O motorun tüm aşamalarını anlattı burada amblemide motorunun üstünde.. Lütfen biraz dikkat ve hemen suçlamaya geçmeyin..

Motosikleti
    Dragstar 650
    Slm arkadaşlar yaz yaklaşıyor artık motorumun bakım zamanı geldi
    yağ değişimini anladımda yağ filitresi eksoz çıkmadan değişmiyor hepsini kendim yapmak istiyorum bu motorlara kaç litre yağ koyulur???

Motosikleti
    Dragstar 650
    Yağ filtresi için egsozu sökmenize hiç gerek yok. Önce avadanlığınız daki alyanla, 3 somunu söküyorsunuz, bu aslında süs kapağı asıl kapak altta, Asıl kapağı da söktükten sonra filtreniz elinizde..Fren pedalı sizi biraz engelleyebilir ama t başlıklı uzun bir alyanla buda problem olmaktan çıkar. Filtre değişecekse 2.70 Lt, değişmeyecekse 2.40 Lt.. Kapağı söktükten sonra oringiniz yıprandı ise değiştirin. Ayrıca yeni filtreyi taktıktan sonra filtrenin arkasındaki lastik contaya parmağınızla biraz yağ sürünüz... Basit bir işem bu asıl zor olan, sol taraftaki yağ tahliye somununu sökmek, kesinlikle ingiliz anahtarı kullanmayın, kapalı yıldız anahtar kullanın, yalama olmasın sonra, ilk başta biraz kaynamış gibi oluyor, biraz ayak gücü veya çekiçle anahtara bastırınca hemen açılıyor, bunun da bakır contası var onu da kontrol ediniz.. En son olarak kolay gelsin

Not: yağ olarak yamalube yarı sentetik öneririm.. Fazla devirli değil motorlarımız full sentetik viteslerde boşluk hissi veriyor..

Motosikleti
    dragstar 650 2008
    arkadaslar herkese merhaba 650 drag star arıyorum malum yaz gelmeden fiyatlar yukselmeden bilgisi olan arkadasların yardımını rıca edıyorum sıyah renk tercıhtır herkese ıyı gunler

slm arkadaşlar ben de temiz dragstar arıyorum bütün arkadaşlara ii günler

Motosikleti
    Dragstar 650
    sahibinden.com da güzel motorlar var, yaz mevsimi gerçekten çok artıyor fiyatlar...

Motosikleti
    dragstar 650 2008
    Alıntı kartal1967 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar ben de temiz dragstar arıyorum bütün arkadaşlara ii günler
    motorun cennetındesın dostum alanyada bulamadum deme sakın bırde 2003 ve ustu ıcın 650 dragstar classıc aksesuarlı ıcın fıyat aralıgı nedır belirtirimisiniz bılgısı olan arkadaslardan rıca edıyorum sahıbınden.com da fıyatlar artmısmı bana mı oyle gelıyo harkese ıyı gunler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler