Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Dragstar XVS 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

yaklaşık bir yıl uğraş sonucu ortaya çıkan 1100 bagger

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dragstarr 650
    Merhaba. Bir dragstar 650 alarak aranıza katıldım. Heyecanlıyım birkaç sorum var yardımcı olursanız çok sevinirim. Motorun üzerinde smokehead egzoz var. Sesi çok hoşuma gidiyor ama sanırım muayneden geçmeyecek. Muayneden için geçici de olsa bi çözüm mevcuttur? Birde bu egzoz yüzünden trafik kontrollerinde motoru bağlanan var midır aranızda. Profil bilgilerimi düzenlemeyemedia butonlar aktif değil. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. İyi geceler.

Sefacakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XVS DRAGSTAR 650
    Merhabalar dragstar 650 ariyorum oncelikle bildirmek istedim !!! Satan var ise ;birde sizden biraz da abi nasihati almak isterim oncelikle alicagim motorda yogun bi custom yapacagim on tekerlegi kalin ve buyuk arkada keza ayni sekilde olAcak tek karasiz kaldigim nokta clasic modelmi secsem sport modelmi bilemedim cunku internerteki fotograflarin genelinde sportlar tercih edilmis bu oran 5 te 2 gibi yuksek sizce daha iyi custom yapila bildigi icinmi
    Performan icinmi
    Dusukte olsabu ihtimal on tekerlek ebatlariyla oynamak icin mi ve;
    En onemlisi clasic ses olarak sporttan daha bi tatminkar daha bi icten hiriltili diye duydum sizce
    Tecrubelerinizi aktarmaniz dilegi ile simdiden tesekkurler )

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı Sefacakir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar dragstar 650 ariyorum oncelikle bildirmek istedim !!! Satan var ise ;birde sizden biraz da abi nasihati almak isterim oncelikle alicagim motorda yogun bi custom yapacagim on tekerlegi kalin ve buyuk arkada keza ayni sekilde olAcak tek karasiz kaldigim nokta clasic modelmi secsem sport modelmi bilemedim cunku internerteki fotograflarin genelinde sportlar tercih edilmis bu oran 5 te 2 gibi yuksek sizce daha iyi custom yapila bildigi icinmi
    Performan icinmi
    Dusukte olsabu ihtimal on tekerlek ebatlariyla oynamak icin mi ve;
    En onemlisi clasic ses olarak sporttan daha bi tatminkar daha bi icten hiriltili diye duydum sizce
    Tecrubelerinizi aktarmaniz dilegi ile simdiden tesekkurler )
    Custom da ön teker ince, klasik bakmalısın ya da custom alıp ön tekeri kalınla swap etmelisin.
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Sefacakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XVS DRAGSTAR 650
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Custom da ön teker ince, klasik bakmalısın ya da custom alıp ön tekeri kalınla swap etmelisin.
    Acikcasi bu konuda skintim yok ama on suspansiyon kalin olan klasik tercih edicem o daha cok hosuma godiyor ama dedigim gibi customlar daha cok tercih edilmis genelde buda bende acaba daha kolaymi parca uyduruluyor dagitiliyo diye bir algi olustrdu danismak istedim cok tesekkur eder ilginize yinede)

Motosikleti
    XVS Dragstar 650
    Arkadaşlar merhaba.Bir kaç güne classic dragstar 650 alacağım.55 bin km,2005 model.16.000 lira.Sizce fiyat nasıl ?

Motorda bir parça var.Ne olduğunu anlayamadım.Sahibine sormayı da unuttum.Bilgilendirirseniz sevinirim.

http://hizliresim.com/bkJBgm

Motorun ön far camı kırık.Orjinal ön far almak istersem ne kadar ödemem gerekir ?

Saygılar..

Fiyata yorum yapamayacağım ama sanırım o parça sonradan eklenebilen motor yağı soğutucusu. Emin değilim, yanıltmak istemem.

jasonn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha v-star. 650 classic ��
    o şey sonradan eklenen bir şey değil motorla birlikte gelir ais diye geçer egzoza temiz hava veriyo emisyonu azalatmak için

backfire yaptığı için ve ya başka sebeplerden devre dışı bırakılabiliyor.

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Herkese iyi pazarlar, elinde 650 debriyaj/sac/yay olanlar var mıdır forumda ? Özelden msg atabilirsiniz.

Havalar ısınıyor. Bu başlığa hareket gelir umuyorum

Motosikleti
    XVS650 Dragstar Sport
    Merhabalar;

Yamaha Dragstar Custom kullanıcısıyım 1 senedir. 2000 model beyaz bir yakışıklı. En son yağ damlatma dolayısı ile tamirciye verdiğimde alt ratafın bir tümseğe vurması sonucunda çatladığı kanaatine varıp tüm motoru indirip çatlayan yere kaynak yapılması suretiyle yağ değişimi ve iç temizlik toplamda 1300 lira para verdim. Sıkıntım şu, motor yapıldıktan sonra stabil çalışmamaya başladı, ışıklarda durduğumda devirin kendi kendine artıp azaldığını gördüm. Mesela artıyor sonra yavaş yavaş azalıyor en sonunda da stop ediyor. Bu devir artması gaza basıyor gibi yüksek değil ama alt taraftaki gaz jiklesini çeviriyormuş gibi. Ayrıca tamir olduğu günden beri egzozum pat pat patlatır oldu. Eskiden de bu olurdu ama 2 saatlik sürüşte 1 maksimum iki kere olurdu. Bu sayı şimdilerde 30-40 civarında. Velhasıl bu sorunlarla motorcuma geri götürdüm. Bana karbüratör diyafram lastiklerinin çatlamış olduğunu buradan hava aldığını ve bu nedenle egzozda patlamalar ve stabil çalışmama söz konusu olduğu söylendi. Nedense motorcuma da bi güvenemedim. Sizlere sorayım dedim. Bu sorunu yaşayan, çözümünü bilen ya da çok güvendiği bir motor tamircisi olanlar beni yönlendirebilirlerse çok sevinirim. Önümüz yaz malum tamamen sorunsuz hale getirmek istiyorum.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Anlattiklarinizdan anladigim kadariyla yakit hava karisiminda bir problem var gibi duruyor. Motor sokulup takilirken karburatorler de sokulmustur buyuk ihtimal. Geri takilirken bir yanlislik olmus olabilir. Ozellikle, jikle baglantilarina, jikle teline ve hava baglantilarina bakmakta fayda var. Karburatorleri sokup bir bakmak lazim kisaca bence.

Motor inip kalkınca Yamahanın kendi servisi de olsa tam oturtamıyorlar bazı şeyleri. Sente ayarı, subap ayarı, karburator sekronları gibi konularda siz tatmin olana kadar ücreti tam ödemeyeceğinizi söylerseniz daha verimli çalışabilirler.
    İstanbul Göztepe'de Engin Usta var 650 Dragstarlarda iyi. Draggy vermişti bana irtibatını. Bende 1100 var. Marş rublesini hiçbir yerde bulamazken Engin Usta'da bulmuştum.

Merhabalar, aklımda bir fikir var mümkünmüdür acaba sizlere bir sormak isterim. Xvs 650 nin hep arka fren neden disk değil diye şikayetler var ve hep karşılaştırmalarda kampana fren dezavantaj olarak söyleniyor. Peki xvs 1100'ün arka disk fren sistemi xvs 650'e uyarlanamaz mı? Arka lastik ölçüleri aynı, diğer ölçüler de birbirine çok yakın. Neden olmasın?

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı vethekcb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, aklımda bir fikir var mümkünmüdür acaba sizlere bir sormak isterim. Xvs 650 nin hep arka fren neden disk değil diye şikayetler var ve hep karşılaştırmalarda kampana fren dezavantaj olarak söyleniyor. Peki xvs 1100'ün arka disk fren sistemi xvs 650'e uyarlanamaz mı? Arka lastik ölçüleri aynı, diğer ölçüler de birbirine çok yakın. Neden olmasın?
    Olur ama uğraşmaya değmez, şaft milini 1100 e uyarlatacaksın (kestirme, kaynatma), 1100 salıncağını 650 ye uyarlatacaksın (yine kesme kaynatma) Frene tertibatı kuracaksın ayaklık değişecek... Uzun ve pahalı iş..

Kampana yeterli bizim motorlar için ön çift disk olsa daha iyi olurdu, 1100 ün ön bacakalrını 650 ye takmak kolay ve kesme kaynatma işi yok. Bunu yapmak daha ucuza ve kolaya gelir.
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Merhabalar akü ve lastiklerimi değiştirmem gerekiyor hangi marka almam gerek birde on arka lastik ölçülerini net hatırlamıyorum yardımcı olur musunuz lütfen 😃

Eyvallah hocam sayende kafamda bir soru işareti daha cevap buldu teşekkür ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:40 ----------

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olur ama uğraşmaya değmez, şaft milini 1100 e uyarlatacaksın (kestirme, kaynatma), 1100 salıncağını 650 ye uyarlatacaksın (yine kesme kaynatma) Frene tertibatı kuracaksın ayaklık değişecek... Uzun ve pahalı iş..

Kampana yeterli bizim motorlar için ön çift disk olsa daha iyi olurdu, 1100 ün ön bacakalrını 650 ye takmak kolay ve kesme kaynatma işi yok. Bunu yapmak daha ucuza ve kolaya gelir.
    Eyvallah hocam sayende kafamda bir soru işareti daha cevap buldu teşekkür ediyorum.

Motosikleti
    Yamaha 650 Drag Star Sport
    Merhaba. Drag Star 650 elektrik şeması var mı acaba?

black_light - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vn 900 Classic Special Edition
    egzost için dikkatli bakan olmadı benimkine. devrine dikkat et, her devirde yüksek ses çıkarmadığı için geçme şansın var...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:03 ----------

arkadaşlar burda birisi yazmıştı ancak kim olduğunu bilmiyorum.
    HEYBE ve HEYBE DEMİRİ almak istiyorum, tavsiye edeceğiniz bir yer ikinci el de alabilirim. veya el işciliği yapan birini tanıyan eden varsa yönlendirme yapabilir mi?
    şimdiden teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:05 ----------

http://binatani.com/wp-content/uploads/2009/11/wiring-diagrams-yamaha-xvs650-1997-electric-system.jpg 1997 model için...bu siteden belki bulursun

Motosikleti
    Yamaha XVS 650
    herkese merhaba,

bende bir dragstar 650 sahibi oldum umarım sorun yaşamayız. ilk etapta ön cam ihtiyacım var. elinde olan var mıdır?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler