Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Dragstar XVS 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sun13gun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar
    Hocam merhaba, Bahsettiğiniz sorunu nasıl çözdünüz? Aynı problemi yaşıyorum. Yardım ederseniz sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:55 ----------

Alıntı Rainmantocry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devrim abi 2006 model sonrası 80-90 km hızı geçince km teli için sarı ışık yakıyormuş sorunu hallettik çok teşekkür ederim
    Hocam merhaba, Bahsettiğiniz sorunu nasıl çözdünüz? Aynı problemi yaşıyorum. Yardım ederseniz sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı sun13gun adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:55 ----------

km teli değişecek
    sun13gun bunu beğendi.
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    dragstar 650 2008
    Ebaydan halletmeye calisicazartık draggy.benimde kilometre telim çikmisti 90 geçince ışık yaktı bağlantıyı kontrol edip tekrar deneyecwgim olmadı teli degistiricez.

izmirden selamlar,yeni uye oldum

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

cep telefonundan burada nasil resim paylaşabilecegm konusunda bilgilendire blr msnz.tesekkur

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı zelal35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izmirden selamlar,yeni uye oldum

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

cep telefonundan burada nasil resim paylaşabilecegm konusunda bilgilendire blr msnz.tesekkur
    https://hizliresim.com/ adresini kullanabilirsin
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

http://i.hizliresim.com/z5J18g.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:14 ----------

tesekkurler draggy,benim benzin pompasi ariza yapti linkteki pompayi gonderdiler ayni islevi gorur diye.sizce uyar mi?

Motosikleti
    Dragstar 650
    buna yorum yapamam denemek lazım. bir de bizim pompa ve elektrik tesisatının üreticisi mitsubishi. mitsubishi mini pompa da uyar

ilgin icin tesekkurler,eyvallah

jasonn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha v-star. 650 classic ��
    Bu motoru ne zaman servise versem sonrasında bambaşka alıyorım carbüratörü temizlettim şimdi marş almakta zorlanıyo biraz normal de en fazla 2. De alıyodu sesi gürleşti aslında çekişide düzeldi. Bir de şimdi bazen debriyağı sıkarken istop edicekmiş gibi olup tekrar toparlıyo bi de hız göstergesi çalışmıyo hepsini bi ayrı bu tamircilerin...

onx09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xvs 650 dragstar classic
    Alıntı jasonn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motoru ne zaman servise versem sonrasında bambaşka alıyorım carbüratörü temizlettim şimdi marş almakta zorlanıyo biraz normal de en fazla 2. De alıyodu sesi gürleşti aslında çekişide düzeldi. Bir de şimdi bazen debriyağı sıkarken istop edicekmiş gibi olup tekrar toparlıyo bi de hız göstergesi çalışmıyo hepsini bi ayrı bu tamircilerin...
    Abi ne Çektin beee )

Dun telefonumun ekranı kırıldı.çankaya ya (İzmir) görürdüm.250_450 bandinda fiyatlar çıkardılar,içime dönmedi esnafliklari,bi dükkânda bi usta gördüm isine dalmis bu sağlam herif diye düşündüm,pazarliksiz 200 e takti ekranı.motor ustasi da ayni hesap,herifse ve mevzuya hakimse belli ettirir.diğer ustaları kötüleyen ve hep dürüstlük vurgusu yapan ustalardan bi cacık olmaz

Motosikleti
    Bazen marş almada baya sorun çıkarıyo yağ temiz yeni değiştirdim.başka neyden yapıyo olabilir.? Özellikle yoldan gelip patl ettikten sonra bi yarım saat falan kalırsa jikle açıkken bile marş almıyo karbüratör temizlenmeden önce yoktu bu olay.en fazla 2. Cide alıyodu

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı jasonn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazen marş almada baya sorun çıkarıyo yağ temiz yeni değiştirdim.başka neyden yapıyo olabilir.? Özellikle yoldan gelip patl ettikten sonra bi yarım saat falan kalırsa jikle açıkken bile marş almıyo karbüratör temizlenmeden önce yoktu bu olay.en fazla 2. Cide alıyodu
    akü eski mi

Motosikleti
    Fz6 satıldı
    Selam arkadaşlar eski bir üyeyim (2006) uzun zamandır giremiyordum. Son motorum FZ6 ydı. XVS650 ye merak saldım 2000 model filan baktım ama arkadaşlar başına iş alırsın diyorlar. bu tip motorları bilmediğim için sormak istedim. Forumu oku vs gibi cevap yazacak arkadaşlara selam olsun. 40 yaşındayım. 10 yıldır az çok takip ederim bu siteyi

Saygılar sevgiler

Motosikleti
    XVS650 Dragstar Sport
    Alıntı muhozo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar eski bir üyeyim (2006) uzun zamandır giremiyordum. Son motorum FZ6 ydı. XVS650 ye merak saldım 2000 model filan baktım ama arkadaşlar başına iş alırsın diyorlar. bu tip motorları bilmediğim için sormak istedim. Forumu oku vs gibi cevap yazacak arkadaşlara selam olsun. 40 yaşındayım. 10 yıldır az çok takip ederim bu siteyi

Saygılar sevgiler
    Ben 2 ay önce 2000 model Dragstar 650 sport aldım şimdilik hiçbir sorun çıkarmadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:03 ----------

Arkadaşlar ben de yeni üye oldum foruma. Dragstar almadan önce buradaki 100 sayfayı da kitap gibi okudum motor hakkında neler denmiş diye. O kadar faydalı oldu ki katkı sağlayan herkese teşekkürler. Benim sizden öğrenmek istediğim istanbulda bu motordan gerçekten anlayan tamirini bakımını yapan yer neresidir, bilen var mıdır?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:16 ----------

Merhabalar, şimdi baştan okumaya başladım tekrar 50. sayfaya gelip bıraktım önemli notları kopyalayıp motorla ilgili word dosyası oluşturdum ileride lazım olur diye ve yazılmış şeyleri yeniden sorup insanları uğraştırmamak adına. Ben 2 aydır motorumu sürüyorum kredi çekerek aldım ve bu nedenle olabilecek herhangi bir büyük masrafı tolare edebilecek gücüm yok. Bu nedenle motorumun büyük arıza çıkarmasını önlemek ve olası bi parça değişimi durumunda bulamayıp 1 ay gelmesini beklememek adına şimdiden gerçekten anlayan bir ustaya gösterip shaftından manifoldundan tutup diğer önemli ve motoru yıpratıp ömür azaltan ve sonrasında daha büyük masraflar çıkartabilen parçalarına baktırıp miladı dolanların yerine yenisini sipariş edip gönül rahatlığı ile uzun seneler binmek istiyorum. Bu konuda usta olur parça bulabileceğim yerler olur ya da motorun uzun ömrü için en gerekli aksam ve parçaların neler olduğu nelere bakılması gerektiği olur beni bilgilendirebilirseniz çok mutlu olurum. Özellikle draggy abim forumun ilk başından beri herkese gösterdiğin ilgi için ben de teşekkür ederim
    muhozo bunu beğendi.

marş almamada 3 temel sorundan biri aku degisimiyle halloldu biri buji degisimiyle en kotusu benzin pompasindan olaniydi onu da benzin pompasini devreden cikarip(benim makina karburatorlu) direkt hortum bagladik,6 aydir benzin pompasiz kullaniyorum,sorun olmadi

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

bujinin ucu islaniyor bu normal mi bilmiyorum,haftada bir temizliyorum

Motosikleti
    Akü yeni bujiler 5 bin mil oldu.benzin pompası nasıl ona bilmiyorum ama özellikle böyle ne tam ne soğuk olduğj xamanlarda almıyo baya bi benzin kokusu geliyo.

@muhozo

Başına iş alırsın diyenler çok bilmişler 17 bin mil de 12 yaşında motor aldım 2004 model. Şu an 23 bin oldu.normal bakımları hariç büyük sorun yaşamadım.tabiki ufak tefel şeyler oluyor ama bugun kesintisiz 100 mil yaptım taş gibi mübarek.dünyada çok tutan bir model dragstar
    draggy ve muhozo bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dragstar 650
    iridyum buji ise standartla değiştir

Motosikleti
    XVS650 Dragstar Sport
    Benim 2000 model beyaz dragstar650 sport motorum var. ebaydan uyumlu yedek parça ve aksesuarların hangilerinin benimkine uyumlu olacağını nasıl anlayacağım ? Okuduğum kadarı ile Vstarlar yedek parça olarak uyumlu oluyorlar ama emin olmak istedim uyumsuz getirtmek istemiyorum.

Motosikleti
    Dragstar 650
    aksesuarsa vstar 650 custom, motor parçası ise vstar 650 tümü

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler