Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Kymco people s200 yoksa SYM HD 200 mu????

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    asya t1 siyah
    merhaba

benim people s 200 üm var 9700 de yağsız bırakmış benen önceki sahibi motorcum pistonları ve silindiri değişebilir dedi kymconun sayfasından parça fiyatlarına bakıyorum ama parça adlarını tam olarak bilemediğim için net bi fiyat çıkaramadım yardımcı olabilirmisiniz bana teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    parçaların yanındaki kod numaralarına bakıp ona göre aratırsan kolayca bulursun freaky

mehmethan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    cevaplar için teşekkürler.

sudabatmayanadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK

Kymco Suz Hayat Kimsesiz Hayata Benzer

siz siz olun kymco dan asla vaz geçmeyin zira benim kymcom var çok memnunum motorun su sogutmalı oluşu hiç bir zaman havalı soğutmalıdan üstün olacak diye bir şey yok ben temmuz sıcaklarında çanakkale asosa kymco ile gidip geldim hiç bir sorun yaşamadım devamlı yol yaptıgımda ısıdan dolayı her hangi bir çekiş düşüklüğü yaşamadım kymcodan çok memnun kaldım kim ne derse desin akıllı insan kymco dan vaz geçmez ben gene scooter alsam kymco dan vaz geçmem sorun yaşamak istemiyorsanız motorunuz kymco olsun derim zira her zaman avantajlı olursunuz zira kolay kolay arza yapmaz sahibini üzmez yeterki temiz kullanın şunu da belirteyim sitede kymco yu çok kıskananlar var kymco su olan arkadaşlar lütfen motorlarınıza nazar boncuğu taktırın

Motosikleti
    sym hd 200

sym hd 200

arkadaşlar ben sym yi aldım ewet belki servis ve parça sorunu var ama makina gerçekten iyi ben motorcuyum ama bu işi yapmiıyorum az arıza yapan bir motorun yedek parçasını hangi servis birsürü para ödeyip elinde tutar kymco nun motor parçaları cin motorlarıyla aynı arkadaşım tamirci onu takıyo oluyor bi sorun yok yani bu makina kötü değil ama iyide değil ben uzun yola gidiyorum su soğutmalı olması 1 artı bikere çünki hava soğutmalı makinanın ısındığını anca motor sıkışmaya başlayınca anlıyorsun buda motorun sıkışması ile oluyor ki bu kötü hem iyi makinalar nadide olmalı mesela Ducati italyan ateşi çok pahalı ve parçalarıda aynı pahalı ama birde mondial var parça ucuz işcilik ucuz parça bol çünki durmadan arıza yapıyo prça ancak yetişiyo çok uzattım inşallah benim için hayırlı olur ben sevdim

Motosikleti
    HERO HUNK

kymco nun üstünlüğü tartışılmaz yaşanır

arkadaşlar kim ne derse desin herkesde çok ahkam kesiyor ama şunu söylüyüm çok bilen çok yanılır kymco people 200 her zamanda sym den üstündür efendim sym su sogutuculuymuş diyorlar siz people hiç uzun yol yaptınız mı kymco people 200 ile hiç durmadan 10 gün gitsen bile ısıdan dolayı kesinlikle şişme diye güç kaybı yaşamıyor zira fabrika ona öyle güzel fan koymuş ki sogutma sistemi kendine fazlasıyla yetiyor kesinlikle yokuşlarda şişme yok aksina inatçı keçi gibi tırmanıyor kymco scooterların hepsi AB ÜLKELERİNDE birinci seçilip ödüllendirilmiştir wespadan sonra AB de scooterda en çok tutulan olmuştur şimdi kymcoya çamur atanlara soruyorum koskoca AB ülkeleri bu scooterları birinci seçip ödül verirken gözlerini mi kapatıp ödüllendirdi demekki kymcoda kaliteyi gördü sizler istediginiz kadarda eleştirseniz kymco degerini yitirmez meyva veren agaç taşlanırmış hesabı olur
    MOTOSİKLETSİZ İNSAN ÖZGÜR DEĞİLDİR

Motosikleti
    sym hd 200

sym

arkadaşlar bilmiyorum ama ben beğendim sym yi ben marmarisde yaşıyorum burası çok sıcak su soğutmalı olması iyi diye düşündüm tork süper ama kymco kötü demiyorum binip denemedim ama daha önce hava soğutmalı motorum vardı okadar ısınmışki sibopları bile kaynatmışım birgün boyunca hiç durmadan 500 km yaptım sonrası malüm neyse hepsi işe yarıyo kullanıma bağlı rusyada işe yaramaz sym ama marmarisde yarıyoo avrupada soğuk işe yarar benimki de benim işime yarıyo ben sınırları fazla zorluyorum ama şuda bir gerçek bir kymco gördüm 3 yıl hiç yağı değişmeden binilmiş silindiri yemiş bence hiç yabana atmamak lazım

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Bu aileye katılmadan önce en çok okuduğum topiklerden biri buydu şimdi ise People S 200 kullanıcısı olarak yazabiliyorum. Ben herşeyden önce hiç kullanmadığım bir makina için yorum yapamam Yani SYM hd 200 ü yakından gördüm inceledim ama kullanmadım 1000 km. yol yapsam makinanın az çok nasıl olduğunu anlarım. Kimseyi bu yüzden yanıltmak istemem ama kendi kullandığım makina hakkında yorum yapabilirim. Henüz binlerce km. yol yapmadım (1300 km.deyim) ama makinanın gidişi çekişi sesi yol tutuşu tek kelimeyle mükemmel başkasını bilemem ama ben çok memnunum. Yarın nasip olursa bu makinayla bugün yaptığım Kartepe gezisinin fotolarını görebilirsiniz. Ben makinama gözüm gibi bakarım en ufak tozdan sakınırım..

Motosikleti
    movie 125 xl
    hd 200 burda daha iyi secenek sym iyi marka fakat kymco turkiyede silkar tarafından getiriliyor ve arkasında duruyor sym ise sanssız bu konuda 3 kere disturibitor degistirdiler people s 200 unde su sogutmalısı var fakat burda yok.

Motosikleti
    HERO HUNK
    arkadaşlar bir kez daha uyarıyorum sym200 hd çabuk dökülen makina kymco people200 göre daha çokyakıt yakıyor su sogutmalı olması sym için avantaj degil bence bu makinada risk çogundan duyduguma göre sym ler uzun yolda su kaynatması conta yakmaları vede motosikletlerini taşıyıcı araç beklemeleri bildiginiz gibi uzun yolda kaldınız mı taşıma maliyetiniz epeyce yüklü olur bence kymco alın karlı çıkın derim siz sym le yolda kaldıgınız zaman yanınızdan bir kymco geçerse mutlaka size el sallar benden söylemesi motosiklet alırken markasını lütfen 5 kere düşünün zira yanlış karar vererek üzülecek olan sizlersiniz ekonomini düşün dogru karar verin kymco ne yaparsa her şeyin en iyisini güzelini ekonomik olanını yapar kymco nun temel prensibi öncelikli müşteri memnuniyeti üzerine kurulmuştur ikinciprensibi ekonomik sağlam bakımı en az olan scooter üreticiliği işte bu sayede avrupa birliğinin gönüllerinde taht kurmuş şu anda bu tahtı nerdeyse tüm dünya ülkelerine yayıldı o bakımdan kymco sahiplerine sesleniyorum kymco nuz varsa şanslısız ayrıca kymcoları çok kıskananlar var lütfen bu markaya sahip olan arkadaşlar motosikletinize 2 adet nazar boncugu takın

sudabatmayanadam kymco yu çok övdün ama sym hd 200 e şiddetle binmeni tavsiye ederim tavsiye cbf 250 ile 0-100 aynı saniyede ulaşıyor. varmı böyle birşey ya

Motosikleti
    PİAGGİO BEVERLY 250 İE S VE SKİPPER 150
    sadece kymco.............................

Alıntı sudabatmayanadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz siz olun kymco dan asla vaz geçmeyin zira benim kymcom var çok memnunum motorun su sogutmalı oluşu hiç bir zaman havalı soğutmalıdan üstün olacak diye bir şey yok ben temmuz sıcaklarında çanakkale asosa kymco ile gidip geldim hiç bir sorun yaşamadım devamlı yol yaptıgımda ısıdan dolayı her hangi bir çekiş düşüklüğü yaşamadım kymcodan çok memnun kaldım kim ne derse desin akıllı insan kymco dan vaz geçmez ben gene scooter alsam kymco dan vaz geçmem sorun yaşamak istemiyorsanız motorunuz kymco olsun derim zira her zaman avantajlı olursunuz zira kolay kolay arza yapmaz sahibini üzmez yeterki temiz kullanın şunu da belirteyim sitede kymco yu çok kıskananlar var kymco su olan arkadaşlar lütfen motorlarınıza nazar boncuğu taktırın
    kymco,kymco,kymco.....tamam iyi motor ama ondan daha iyisi PİAGGİO....Herkes nazar boncuğu taksın.Sadece kymco kullananlar değil...Tüm motorcular yollarda aynı risklerle karşı karşıya.unutmamalıyız ki sonuçta 2 teker üstündeyiz.

Motosikleti
    HERO HUNK
    arkadaşlar, nihayetinde bende kendime kymco people S 200 scoteer aldım. çok,çok memnunum kim ne derse desin süper bir alet hem kıvrak, hem süratli tek kelimeyle harika motor.ayrıca tipi de görüntüsü ile göz dolduran motor, yaıt durumu gayet az 250 km de 6.8 lt benzin yakıyor. çok ekonomik ayrıca sym si olanları görüyorum, hepsi çok pişman kymco almadıklarına parçalarının,zor bulunduğunu ayrıca parçalarının pahalı olduğunu yakıt fazla tükettiğinden şikayetçiler,ben den söylemesi

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sudabatmayanadam tutturmuşun bir kymco türküsü gidiyorsun bence sh200 kötüleyip durma sen sadece motorunun artılarını söyle abartmadan
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

Alıntı Hay.alper.est adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scarabeo 200 fiyatı sitesinde 6000 küsür gösteriyor

Teknik özellikler Aprilia SCARABEO 200 cc

Motor
    Tek silindirli dört zamanlı, santrifüj pompalı tahrikli sıvı soğutmalı, dört supaplı DOHC (üstten çift eksantrik mili) silindir kapağı.

Yakıt
    Kurşunsuz benzin.

Çap ve kurs
    63 x 58 mm

Silindir hacmi
    180.8 cc

Kompresyon oranı
    12:1

Maks. güç
    8.250 d/da’da 19 HP

Maks. Tork
    7500 d/d’da 17 Nm

Yakıt sistemi
    Keihin karbüratör, Ø29 mm.

Ateşleme
    Otomatik avanslı ve gecikmeli CDI elektronik.

Marş
    Elektrikli marş motoru.

Yağlama
    Islak karter, mekanik pompalı tahrikli devridaim.

Vites Kutusu
    Otomatik hız değiştirici.

Debriyaj
    Otomatik santrifüj.

Ana tahrik
    V kayışı.

Son tahrik
    Vites kutusu.

Motor Gövdesi
    Yüksek dayanımlı çelikten açık kızaklı gövde.

Ön süspansiyon
    35 mm hidrolik çatal.

Arka süspansiyon
    Dönüş kolu olarak görev yapan motor, ayarlanabilir yay ön yüklü iki adet hidrolik amortisör.

Frenler
    Ön: üç adet pistonlu yüzer kaliperli Ø 260 mm paslanmaz çelik disk. Dahili fren sistemi.

Arka: iki adet pistonlu kaliperli Ø 220 mm paslanmaz çelik disk. Dahili fren sistemi.

Jantlar
    Hafif alaşımlı, altı kollu.
    Ön: 2,5 x 16"
    Arka: 3 x 16"

Lastikler
    İç lastiksiz.
    Ön: 110/80 x 16"
    Arka: 120/80 x 16"

Boyutlar
    Toplam uzunluk 2.040 mm
    Toplam genişlik 720 mm
    Aks mesafesi 1.391 mm
    Sele yüksekliği 810 mm

Yakıt deposu
    Kapasite 8 litre (2 litrelik yedek depo dahil).
    ne dersin abi olmuşken tam olsun yok dersen sym derim kymco ya göre biraz cılız ama eşit sayılır vede bir miktar ucuz 700ytl cebinde kalır
    Scarbeo 200, en kaliteliyi,en deneyimliyi ve en güçlüyü en uygun fiyata alınabilecek tek seçenek.

Motosikleti
    HERO HUNK
    Alıntı Hay.alper.est adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sudabatmayanadam tutturmuşun bir kymco türküsü gidiyorsun bence sh200 kötüleyip durma sen sadece motorunun artılarını söyle abartmadan
    mademki kymconun artılarını soruyorsun söylüyüm; yedek parçalarında sorun yaşanmaması, hava soğutmalı olması dolaysıyle (radyatörle vede fan motorunla ugraşmamak hararet gibi sorunla karşılaşmamak) yakıtı kıyaslarsak, kymco daha az yakıyor, ayrıcada bakımı daha az olan motor ayrıcada amartisörü 3 kademeli pratik ayarlanabilir olması dış görünüm dizyanı olarak daha gösterişli albenisi olan, farı sym ye göre daha parlak ve bol ışıklı bizim aprtmanda sym hd 200 kullanan var, hatta o bile ben people almadan önce sym alma diyordu,hatta takas eden olsa kymco alacağım diyor,

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    arkadaşlar ben bu konuya değişik bir yerden müdahil olmak istiyorum. bir çok arkadaş KYMCO için 100.000 km. garantili diye biliyor ve öyle yazıyor. hem kendileri yanılıyor hem milleti yanıltıyorlar. bütüm kymcolar 2 yıl ve 30.000 km. garantilidir. markanın kendi sitesindeki reklamlarında çıkan 100.000 km. kullanma garantisi diye bir ibare vardı bir ara ve sadece laftan ibarettir. bu motorlara adam gibi biner ve bakarsanız 100.000 km. kullanabilirsiniz anlamındada olmasına rağmen aslında tüketiciyi yanıltan bir reklamdır.
    ben 2008 model agility-125, active 125, süper-8 ve agility city aldım hepsininde garanti kitapçıklarında 2 yıl veya 30.000 km yazıyor. servisi de bayiside arkadaşım aynı konuyu onlarala da tartıştım ama durum bu.
    kymco sahibi arkadaşlar garanti kitapçıklarına baksınlar bakalım 100.000 km yazan 1 tane motor çıkacakmı merak ediyorum.
    kymco mu, sym mi konusuna gelince genel anlamda her ikiside bana göre Türkiye de satılan scooterlerin içerisinde italyanlar hariç en kalitelileri.
    125 cc. her iki markadan da kullandım ve hala kullanıyorum. iki markada gerçekten kaliteli ve kalite anlamında bir birlarinden pek üstünlükleri yok.
    ama bu her ikisininde bütün malları çok kaliteli anlamına gelmiyor. her markanında kendine has problemli modelleri de olabilir.
    BAJAJ DİSCOVER 125 MT - HONDA SPACY ALPHA

Motosikleti
    HERO HUNK
    sevgili kardeşim, kymco derki tüm bakımlarını kendi servisinde yaptır, 100.000 km motor garantin var diyor isterseniz, kymco servisi fikirtepedeki aydın motora sorabilirsiniz, ben sordum , aydın bey doğruladı. yeterki bakımlarını aksatmadan yaptırsın korkmasın arkasında silkar gibi büyük kuruluş var dedi...

10-12-2008
    Pop On’da yükselişe geçen şarkı: Şehirli İşçiler
    10-11-2008
    ŞAŞIRTAN BİR SKUTER
    20-10-2008
    ATVDE NABIZ YOKLAMASINA DEVAM
    17-10-2008
    4 NİKAH 1 CENAZE
    24-09-2008
    Pazara inelim bir KAB motor alalım
    12-09-2008
    Aferin Kymco ödevine iyi çalışmışsın ; 10
    30-08-2008
    Test : Agility City 125
    08-08-2008
    SANÇO’NUN AMİRAL TEKNESİ KYMCO XCITING 250i
    09-07-2008
    Şeker gibi skuter : Kymco Super 8 125
    09-07-2008
    Maço sevenler yaşadı!
    07-07-2008
    Ben skuterin, zeki, çevik ve kalitelisini severim
    06-06-2008
    AĞABEYİ GİBİ
    12-05-2008
    KYMCO SUPER8 125
    05-05-2008
    KÜÇÜK MAÇO
    20-02-2008
    SAĞLAM TAYVANLI
    08-02-2008
    125 cc’ye taze kan ; Kymco Super 8
    30-01-2008
    EĞLENCELİ VE UCUZ
    22-01-2008
    5 KATEGORİDE 5 FARKLI TAD
    14-01-2008
    Minyon ve sevimli Kymco Agility 125
    14-12-2007
    MOVIE VİZYONDA
    05-12-2007
    DİKKAT! ASKERİ ARAÇ ÇIKABİLİR
    01-11-2007
    Made in Taiwan
    01-11-2007
    Halk Şenliği
    01-11-2007
    Küçük Canavar
    16-10-2007
    Asaletin Bedeli
    06-10-2007
    Atlantis’ten gelen adam!
    19-09-2007
    Mantık İnsanı Skuteri, Kymco People S200
    17-09-2007
    Pratik ve Ekonomik
    05-09-2007
    Şehrin Prensi
    27-08-2007
    Made in Taywan
    01-08-2007
    Bir tek yüzme bilmiyor!
    01-07-2007
    Nuhun Gemisi
    01-06-2007
    Gece Güzelleri
    01-05-2007
    Kalıbının dışında performans
    01-02-2007
    Dikkat! Heyecanlandırır.. KYMCO Xciting 500
    01-01-2007
    Küçüklerin büyüğü KYMCO AGILITY 50...
    29-03-2006
    KYMCO Bir Kere Alınır Yıllarca Kullanılır.
    24-03-2006
    KYMCO Yeni Modelleriyle Atakta
    23-03-2006
    Ayşe Şule Bilgiç Xciting 500'ü denedi.
    23-03-2006
    Kymco Agility 125
    23-03-2006
    Grand Dink 150 'Ortalama güce sağlam cüsse'
    08-03-2006
    Büyük heyecan! Kymco Xciting 500

Öncelikle geçen haftaki yazıma yolladığınız nefis yorumlar ve öneriler için hepinize çok teşekkür ediyorum. e-posta kutum kitlendi vallaha. Elimden geldiği kadar hepsine cevap vermeye çalıştım. O konuyu unuttum ya da atladım sanmayın hain planlar üzerinde çalışıyorum. Gelelim bu hafta Motosiklet kullanmak süper pratik bir şey. Hele ki okulların açılıp trafiğin cehenneme döndüğü şu günlerde skuter sahibi olmak gibisi yok. Doldur eşyayı bagaja, giy kaskını, korumalarını, tak anahtarını bas marşa yallah! Benzin tüketiminde çoğu pek cimri, park derdi de yok, vergisi de kıldan tüyden. Yağmura çamura da girsen kirlenmeden gidebiliyorsun. Oh ne rahat. Evet son zamanlarda çok alıştım ben bu ufaklıklara. Hepsini çok seviyorum. (Ah aha Rüzgarın Kızı bu hallere düşecek kız mıydı? Bir boyun fıtığı nelere kadir görüyosunuz değil mi? Gül gibi FazerCan orda kuzu kuzu yatıyor, Rüzgarın Kızı boyun fıtığı olup bir süre skuterlere sarıyor.)

Tekerin küçük derdin büyük,
    Ancak skuterlerin en genel derdi küçük lastikleri yüzünden biraz fazla oynak olmaları, özellikle virajlarda veya fren yaparken zemin bozukluklarından fena etkilenmeleri oluyor. Memleketin yolları malum. Köstebek yuvası gibi. Skuter ile bu yollarda mecburen sert fren yapmak mangal gibi yürek istiyor. Hiç motosiklet kullanmamış sadece skuterle dolananlar belki o kadar durumdan rahatsız değiller. Ama benim gibi motosiklet kullanması yasaklanmış birisi için biraz zorlayıcı oluyor bazen. Tabi bu işin çözümü büyük tekerlekli skuter yapmakta, ki eloğlu yapmış.

Bu hafta test için Kymco’nun People S200 modelini aldım. Daha görür görmez koca koca tekerleri kalbimi feth etmeyi başardı. Önceden Kymco’nun farklı skuterlerini kullandığım için bir kere markaya karşı güvenim tamdı. İlk anda Tayvan malı yazısını görünce işkillenmiştim ama birkaç ay kullandıktan sonra Japon ya da İtalyan rakiplerinden tek eksiğinin fiyat etiketi olduğunu görmüştüm. Mesela güneye tatile gidince ortalık kiralık Kymco’lardan geçilmiyor. Hem ekonomik hem sağlam olmasa bu kadar ticari iş yapan insan bu motosikleti kullanmaz diye düşünmüştüm. Umarım bu sefer beni yanıltmazlar deyip bindim People(pipıl)’a.

Gülyüzlü Pipıl
    Genel olarak Pipıl’a alıcı gözüyle bakınca öyle al beni, sür beni diye insanı çeken bir manyetik alanı yok. Ama parçaların kalitesine, boyasının titizliğine, detayların özenine bakınca insanda çok tok bir his uyandırıyor. Tasarımı ise ilginç aslında. Köşeli ve hafiften çatık kaşlı duran iri farın altındaki gülen ağız şeklindeki ızgara, narin, ince tasarlanmış gövdesi ve çok şık fren lambası ile bir süre sonra insana pek sevimli gelmeye başlıyor. Oturuş pozisyonu çok rahat. Sele niyeyse pek çok skuterdeki gibi yüksek. Aynalar alçaktalar ama arka görüş gayet iyi. Tüm kumandalar gayet özenli yapılmış ve kaliteli görünüyorlar. Gösterge paneli sade ve minimalist. Tüm gerekli göstergeler mevcut. Hız, yakıt göstergesi analog, tripmetre ve toplam kilometre göstergesi dijital gösteriliyor. Eh ne güzel derken bagajı açınca hüsrana uğradım. Büyük tekerlek olunca bagaj kuşa dönüyor mecburen. Tam kapalı kaskım bagaja sığmayınca yarım kaskımı ki çok sık kullanmam aldım. Bu durumda da kaskı bagaja koyunca başka bir şey koymaya pek yer kalmadı. Napalım arkaya çanta için tabla koymuşlar, bir arka çanta koymak şart Pipıl’a.

Skuterler için bana göre ideal motor hacmi 200-300 cc arası. Pipıl 200 olarak geçiyor ama 163cc tek silindirli bir motora sahip. 12 beygir güç 12,2 Nm tork üreten bu cihaz ile “pek yürümez, otobanda kamyonlara meze oluruz” derken meğer pek büyük yanılgıdaymışım. 120 km/s’e kadar dur durak bilmeden hızlandığını görünce tamamdır dedim. Ancak 120’den ötesi pek ıkına sıkına gidiyor ki adam olana çok bile. 6,8 litrelik deposu ile 240 kilometre yol gidince daha ne isterim dedim. 100 kilometrede 2,8 litre yakıt tüketimi şaka gibi. Pipıl’ın bu yönü adamı mest ediyor. 5 milyonluk benzinle İstanbul’u karışlayınca, Pipıl insana başına talih kuşu konmuş gibi hissettiriyor.

Büyük teker küçük tekeri döver mi?
    Asıl numarası olan 16 inçlik iri tekerlekler gerçekten skuter keyfini motosiklet tadı ile pek güzel harmanlıyor. Hızlanmada büyük tekerlek acaba biraz Pipıl’ı ağırlaştırır mı diye düşünmek mantıklı gibi görünüyor. Ama öyle değil. Sıkı kavrama sistemi ve tez canlı motor gazı çevirince beklenmeyecek kadar çabuk hızlanıyor. Virajlarda ise ödünüz kopana kadar yatırabiliyorsunuz. Frenler ise en beğendiğim yanı oldu. Bilirsiniz skuterlerde genelde arka fren etkili çalışır. Ön freni güçlüce sıkmak yolda muza basma etkisi uyandırabilir. İnsan tırsar. Pipıl’ın iri ön tekerleği ve düzgün tasarlanmış ağırlık dağılımı sayesinde motosiklet gibi ön frene korkmadan basılabiliyor. Arka fren kampana ama gayet duyarlı ve iyi çalışıyor.

Sürüş konforuna gelince biraz sert amortisörler sayesinde Pipıl iyi yol tutuyor. Ama çok bozuk yollar biraz sarsıntılı geçiyor. Açık yollarda kısa rüzgarlık omuzlara kadar koruyabiliyor. Ben açıkçası uzun rüzgarlıklarla pek anlaşamıyorum zaten. Boyumdan mıdır nedir hep ensemde türbülans yapıyorlar. Üstelik dışbükey yapıları yüzünden camın arkasından yola bakınca gözlerim şaşi beş oluyor. Kısa iyidir.

Şimdi asıl bombayı ise en sona sakladım. Bunun günahı kaç kuruş diye Kymco’nun distribütörü Silkar Otomotiv’e sorunca 4.174 YTL dediler ki bu kalitedeki bir skuter için süper bir fiyat. Hani aynı sınıftaki skuterlerin fiyatlarına bakınca aradaki fiyat farkı çok, kalite ve güvenilirlik farkı yok denecek kadar az. Fiyat performans oranı çok çok iyi. Hem mantıklı hem cimri, hem sevimli bir şey bu Pipıl.

Ayşe Şule Bilgiç
    Hürriyet Oto Yaşam
    19 Eylül 2007

suda batmayan adam sym hd 200 ile kymco s 200 yarışı arasında hangisi geçer?

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    HD 200 ün 3,5 beygir fazlası var ve duyumlarıma göre daha fazla yakıyor. Çünkü Joyride dada aynı motor var ve 4 litrenin altına pek düşmediğinden bahsediyordu bi kullanıcısı. Bence istambul trafiginde altınızdaki scooter ne kadar güçlü ise o kadar iyidir. People'ın 12 beygir ve 12nm torku biraz yetersiz. 163 cc nin hakkını pek veremiyor SYM de parça sorunu ve distiribütör mevzusundan insanı korkutuyor.

İki modelde gençlere pek hitap etmiyor ve demode dizayna sahipler ama çok kullanışlılar..

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler