Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
54. sayfa BirinciBirinci ... 4445253545556 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT-03 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    Alıntı MANKU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hayırlı işler,

Sahibindene bakıyorum 10 tane ilan var. Kullananlar çok mu memnun da satmıyor yoksa piyasadan silinmiş bi motor mu? Kullanıcı sayfası zaten Allah a emanet, kimse uğramıyor. 12000 13000 bütçem var almalı mıyım? İlk yüksek cc li motorum olacak. Genel malzemeler değilde Egsoz, depo, gösterge gibi uç malzemeler piyasada bulunur mu? Bu motor gibi, bu fiyatlarda başka tavsiye edeceğiniz motor varmı?
    Teşekkürler
    İyi forumlar.
    keşke bu motor gibi sıfır motor üretilsede alsam yok ne yazıkki piyasada parçalarını bulamazsın bu motorun çok zor ama yamha ya sipariş verdiğinde getiriyorlar 1 ay a kadar eski motorum ondan biliyorum cok özlüyorum kendilerini.
    MANKU bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    iduzen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03
    @MANKU, ben parça konusunda bir sıkıntı yaşamadım henüz, yani Hollanda'dan bile parça getirtmişliğim var, internet çağında parça problem olmaz kesinlikle.

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Teşekkürler, anladığım kadarıyla biraz uğraş isteyen bir motor. Üzerine 1 2 lira daha koyup başka bi motor almak lazim, diyorum...

Motosikleti
    Yamaha MT-03
    @MANKU bi uğraşı yok aslına bakarsan, yani parça ihtiyacım olmadı pek ama dediğim gibi istediğin her şey y.dışında bolca var, ve çok kolay alabiliyorsun. 3-4 gün içinde geliyor üstelik. önemli olan sağlam bir usta, Yamaha servisteki ustalar bile bu motoru pek tanımıyor, en azından Denizlideki ustalar tanımıyorlardı...
    MANKU bunu beğendi.

Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Peki hazır kullanıcısını bulmuşken sorayım: yakıt tüketimi, sakin ve agresif kullanimda ne kadar?

Motosikleti
    Yamaha MT-03
    sakin ve agresif olarak ayıramam ama ortalama tüketimim şehiriçi-uzunyol karışık 100 km/4,5 lt civarında...
    MANKU bunu beğendi.

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    sehiriçi 6litre,sehirdışı 5litre civarı bir tüketim var.parça konusunda sıkıntı yok bence.amortisör keçesi,gidon furçları,kaplin takozu,zincir dişli vs.. 1 günde temin ettim.torklu ve zevkli bir makine.yakıt tüketimi çok önemli değil dersen taş gibi motosiklet.yagını suyunu eksik etme torunlarına kalır.ama yakıyor söyleyeyim.sonuçta 660cc tek silindir 45hp 56nm torklu bir makine.hakkı var bence.
    MANKU bunu beğendi.

Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Cevaplar için teşekkür ederim, çok faydalı oldu.

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    güncel bir yakıt tüketimi vereyim.
    istanbul-adapazarı-inönü yaylası-istanbul arası toplamda 502km yol yaptım. 23.08 litre benzin tüketti.yani 100km'de 4.6 litre yakmış.karma bir kullanım oldu,istanbuliçi,otoban ve dağ yollarında kullandım.
    ama yinede sadece istanbul içi kullanacak olanlar 5.5-6litre arası bir yakıt tüketimi olduğunu bilsinler.
    saygılar!!!
    MANKU ve Eski_kasa bunu beğendiler.

Arkadaşlar selam. CBF 150 motorum var ve başka motor tecrübem yok. Bana göre çok rahat konforlu ancak güçsüz bir motor. Titreşimi olmamasından ve arkada eşimin çok rahat seyehat edebilmesinden ötürü çok mutlu olmakla birlikte sollama yapamamaktan,uzun yola çıkamamaktan ve çok düşük hız sınırından oldukça şikayetçiyim. MT 03 bakıyorum ancak artçı konforu hakkında birşey göremedim konu hakkında bilgilerinizi paylaşmanız mümkün müdür? Diğer seçeneğim ise XT 660r. Motoru ulaşım ve gezi amaçlı her türlü kullanan biriyim. Saygılar

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı e_simsek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam. CBF 150 motorum var ve başka motor tecrübem yok. Bana göre çok rahat konforlu ancak güçsüz bir motor. Titreşimi olmamasından ve arkada eşimin çok rahat seyehat edebilmesinden ötürü çok mutlu olmakla birlikte sollama yapamamaktan,uzun yola çıkamamaktan ve çok düşük hız sınırından oldukça şikayetçiyim. MT 03 bakıyorum ancak artçı konforu hakkında birşey göremedim konu hakkında bilgilerinizi paylaşmanız mümkün müdür? Diğer seçeneğim ise XT 660r. Motoru ulaşım ve gezi amaçlı her türlü kullanan biriyim. Saygılar
    ulaşım ve zevk için mt-03; gezi, dağ,bayır için xt660r derim. ikisi de nefis makina.
    MAVISS bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Yamaha MT-03
    @e_simsek artçı konforu çok iyi olmasa da idare eder, birazcık sık mola vererek seyahat edildiğinde artçı çok sıkıntı yapmıyor - en azından benim artçım vibrasyon sorunundan yada sele konforundan şikayetçi olmadı- ama artçı varken 110 u geçmedim diyebilirim 110+ hızlarda artçım vibrasyon olduğunu söylüyor.

Yarin bakicam bir tane. Tabi ki almadan tamircime gostericem ama ilk ben bi bakop motoru begenecekmiyim onu merak ediyorum. Nelere dikkat edeyim ?

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Artçı için, egzos ısı sıkıntısı var mı onu öğrenmeni öneririm .

Alıntı e_simsek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarin bakicam bir tane. Tabi ki almadan tamircime gostericem ama ilk ben bi bakop motoru begenecekmiyim onu merak ediyorum. Nelere dikkat edeyim ?
    güzel bakan , güzel görür.

Motosikleti
    Yamaha MT-03
    2. el alırken bakılan şeyler hariç bakman gereken özel bir nokta yok sanırım, ama kesinlikle güvenilir bir yerde ekspertiz yaptırmadan alma bence.
    bu arada artçı için egzoz ısısı ile ilgili bir şikayet olmadı bana bugüne kadar.

MAVISS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 03
    egzoz ısınır arkadaslar egzoz bezı sarınca sıkıntı olmuyor ama 2010 model benım motorum 12000 de hala kırmızı antalyadayım gayet memnunum daha bulamadıgım parca olmadı torku muhtesem 14 15 bıne baska yenı model makına alamassın sonucta 2008 2010 arası 660 cc tl bazında 25 30 kurus yakıyor 2016 kasım ayı ıtıbarı ıle gayet ıyı bence mt 25 ıle aynı sayılır oda 25 28 kurus yakıyormus bılmem kullanmadım cogu motoru kalkısta tokatlar o kadar serıdır arka canta sart atar artcıyı arkadan ilk motor olması zorlar bıraz altından kacabılır cbr 125 ımden sonra ılk defa bır motor bu kadar ıcıme sındı 5 inci buyuk cc motorum
    iduzen bunu beğendi.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Selamlar, mt03 lerde benzin filtresi var mı acaba? Benzin filtresi bulamadım:(

Motosikleti
    Yamaha MT-03
    arkadaşlar yan çanta kullanan var mı? bana yan çanta demirinin ölçüleri lazım da yardımcı olabilecekler bi parmak kaldırsın bakem

Selamlar her ne kadar grup sessizlige burunmus olsada 31 Mart itibari ile MT -03 umle araniza katilmis bulunmaktayim. Motorum 2006 model olup 83200 kmde aldim( istanbul plakali fakat sigorta daha uygun cikacagi icin Ankara plakaya cevirecegim). Her ne kadar yuksek km olasada bu kmler uzun yolda yapilmis ve onceki sahipleri( uzun sure kullanan sahiplerinden biride motorla avrupa macerasini okudugumuz forumdan @kurubuz) gayet temiz bakmis hala sifir gibi cok diri durumda. Hep orjinal parcalarla bakimi yapilmis. Zor begenen ustami dahi 2dkda ikna eden bir motor. Hal boyle olunca bende hep arzu ettigim motora kavustum sonunda. Bu baslik sayesinde bir cok bilgiye kavustum paylasacak pek bir seyde kalmamis olabilir ama bir sorunuz olursa kullandikca sizlere yardimci olmaya calisacagim. Resimlerinide mumkun olan en kisa surede paylasmaya calisacagim.Herkese keyifli surusler...
    iduzen ve Eski_kasa bunu beğendiler.

Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    iduzen bunu beğendi.

REKLAM ALANI
54. sayfa BirinciBirinci ... 4445253545556 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)