Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-03 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT09
    Merhaba,

Daha dün sattım MT03 ümü, şimdi CB600F Hornet alma arifesindeyim. MT'den önce de Pulsar 200NS kullanıyordum. Öncelikle bu motordan ne beklediğiniz çok önemli. Son hızı 200'ün üzerinde olsun derseniz üzülürsünüz, uzun yolda konfor beklentiniz var ise üzülürsünüz. Şehir içinde ve 300km yi aşmayacak mesafelerde keyif alayım, ara hızlanması iyi olsun rahat sollamaya çıkayım, çok devir çevirmeden biraz haylazlık yapayım derseniz bu motor sizi tatmin edecektir.
    Konfor ile ilgili kısımlar tamamen motorun vibrasyon seviyesi ile alakalı tek silindir ve 660cc olduğunu unutmayın. 4 silindir Z800 kullandığım için onunla kıyaslamak gerekirse Z800 uzayıp gitmek isterken MT03 nispeten yavaş gideyim ama yolculuk haylazlık dolu olsun biraz tekere geleyim biraz yanlayayım modunda bir motor bu da alt devirlerde gelen tork sayesinde oluyor zira aşırı güçlü bir motor olduğunu düşünmüyorum zaten yeni uygulamaya göre A2 ehliyet bu motoru kullanmak için yeterli görünüyor. Ben motor hayatına 29 yaşında 200NS ile başlayıp 5.000km yaptıktan sonra MT03 e geçen biri olarak hiç zorlanmadım. Yakıt olarak muhtemelen CBR250 den sonra aşırı fark etmeyecektir tabi kullanıma göre değişecektir. Kısacası inanılmaz keyifli, vibrasyonu bol, yakıtı aşırıya kaçmayan, enduro motorlu, naked görünümlü bir motosiklet...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Siluet... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Qualifier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Daha dün sattım MT03 ümü, şimdi CB600F Hornet alma arifesindeyim. MT'den önce de Pulsar 200NS kullanıyordum. Öncelikle bu motordan ne beklediğiniz çok önemli. Son hızı 200'ün üzerinde olsun derseniz üzülürsünüz, uzun yolda konfor beklentiniz var ise üzülürsünüz. Şehir içinde ve 300km yi aşmayacak mesafelerde keyif alayım, ara hızlanması iyi olsun rahat sollamaya çıkayım, çok devir çevirmeden biraz haylazlık yapayım derseniz bu motor sizi tatmin edecektir.
    Konfor ile ilgili kısımlar tamamen motorun vibrasyon seviyesi ile alakalı tek silindir ve 660cc olduğunu unutmayın. 4 silindir Z800 kullandığım için onunla kıyaslamak gerekirse Z800 uzayıp gitmek isterken MT03 nispeten yavaş gideyim ama yolculuk haylazlık dolu olsun biraz tekere geleyim biraz yanlayayım modunda bir motor bu da alt devirlerde gelen tork sayesinde oluyor zira aşırı güçlü bir motor olduğunu düşünmüyorum zaten yeni uygulamaya göre A2 ehliyet bu motoru kullanmak için yeterli görünüyor. Ben motor hayatına 29 yaşında 200NS ile başlayıp 5.000km yaptıktan sonra MT03 e geçen biri olarak hiç zorlanmadım. Yakıt olarak muhtemelen CBR250 den sonra aşırı fark etmeyecektir tabi kullanıma göre değişecektir. Kısacası inanılmaz keyifli, vibrasyonu bol, yakıtı aşırıya kaçmayan, enduro motorlu, naked görünümlü bir motosiklet...
    Merhaba,şimdiden CB650F için hayırlı olsun.
    Siz den bir konuda yardım isticem İzmir'de bildiğiniz,tercih ettiğiniz bir yamaha ustası yada 2.el motosiklet satan bir mağaza var mı? 2.el yamaha R25 almayı düşünüyorum ama tanıdığım usta veya her hangi biri olmadığından dolayı bir şey yapamıyorum tavsiye verirseniz çok sevinirim kazasız belasız sürüşler dilerim

merhaba arkadaşlar. ben ktm duke 200 kullanıcısıyım. mt 03 almak istiyorum. sizlerden birkaç soruma yanıt istiyorum. benim boyum 1.58 duke 200 de baya yüksek bi motor bana göre ama alıştım artık yüksek gelmiyor. sizce mt 03 yüksekliği nasıl. teknik veriler de sele yükseklikleri aynı gibi ama siz daha iyi bilirsiniz. yakıt konusunda neler söyleyebilirsiniz malum benzin fiyatları çok yükseldi. duke 200 den sonra çok farkeder mi. 2.5 ila 3.5 litre civarı görmeye alıştım. agresif kullanan birisi değilim. yola çıkınca 110 km nin üstüne pek çıkmam zaten rüzgar bayabi dövüyor insanı naked motorlarda. duke 200 ü 10.000 km dir çanakkale bölgesinde sadece izin günlerimde kulalnıyorum kullanıyorum. ayda 1 hafta falan. cevaplar için şimdiden teşekkür ederim :D

bide mt 03 te abs var mı?

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı gkhntrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar. ben ktm duke 200 kullanıcısıyım. mt 03 almak istiyorum. sizlerden birkaç soruma yanıt istiyorum. benim boyum 1.58 duke 200 de baya yüksek bi motor bana göre ama alıştım artık yüksek gelmiyor. sizce mt 03 yüksekliği nasıl. teknik veriler de sele yükseklikleri aynı gibi ama siz daha iyi bilirsiniz. yakıt konusunda neler söyleyebilirsiniz malum benzin fiyatları çok yükseldi. duke 200 den sonra çok farkeder mi. 2.5 ila 3.5 litre civarı görmeye alıştım. agresif kullanan birisi değilim. yola çıkınca 110 km nin üstüne pek çıkmam zaten rüzgar bayabi dövüyor insanı naked motorlarda. duke 200 ü 10.000 km dir çanakkale bölgesinde sadece izin günlerimde kulalnıyorum kullanıyorum. ayda 1 hafta falan. cevaplar için şimdiden teşekkür ederim :D

bide mt 03 te abs var mı?
    selamlar, yakit konusunda senin motorunun uzerine sakin kullanimda 1- 1.5 litre ekleyip dusunebilirsin. mt-03 lerde abs yok.ama onde cift disk arkada disk brembo sistem var. sele yuksekligi konusunda problem olacagini sanmiyorum.
    TRANSALP XL700

Çok teşekkür ederim. Daha motoru yakından görme şansım olmadı ama resimlerde çok güzel duruyor. Çok heybetli 😀 traktör gibi çalışan motosikletleri de seviyorum 😀 kullanan arkadaşlarda yaşından dolayı sıkıntı yaşayan var mı acaba.

Herkese selam,

Istanbul ici mt 03 ariyorum. Duke 200 ABS 10000km'de takas etmeyi dusunen mt 03 kullanicilari varsa daha makbule gecer.

Sahibindendeki ilanlar ucmus 10 yillik 70000km deki motora 19bin istemek nedir ?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı gkhntrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim. Daha motoru yakından görme şansım olmadı ama resimlerde çok güzel duruyor. Çok heybetli �� traktör gibi çalışan motosikletleri de seviyorum �� kullanan arkadaşlarda yaşından dolayı sıkıntı yaşayan var mı acaba.
    660 blok olarak pek sıkıntı çıkarmaz kafan rahat olsun ben 180000 km 7 yaşında tenere gördüm daha egzantrik zinciri bile değişmemiş.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Yamaha Mt-03
    2007 model MT-03 sahibiyim son günlerde yaşadığım bir problemin çözümünü paylaşmak istiyorum en azından aybı sorunu yaşayan başka arkadaşlar varsa akıllarında bulunsun. motosikletim gaz yerken tekleme yapıyordu ayrıca ışıklarda durunca stop ediyordu bu konu hakkında araştırma yapınca TPS sensörü parçasından olduğunu söyleyen bir çok kullanıcıya rastladım bende o yüzden olduğunu düşünerek motosikleti servise götürdüm serviste test sürüşüne çıkaran usta benzin pompasından yaptığını söyledi depoyu söktük benzin basıncını ölçtük değerinin çok düşük olması benzin pompasının düzgün çalışmadığını gösteriyordu yalnız yamaha benzin pompasını tek parça olarak değilde komple set olarak 3.500 tlye satıyor saolsun ustada bosch marka uyumlu benzin pompasından taktı sonuç harika. Şu an tekleme veyahut stop etme sorunu kalmadı masrafı 250 lira. Aklınızda bulunsun öyle bir sorununuz varsa kesinlikle benzin basıncını kontrol edin ezberci ustalardan uzak durun.

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    Alıntı Zahit1212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2007 model MT-03 sahibiyim son günlerde yaşadığım bir problemin çözümünü paylaşmak istiyorum en azından aybı sorunu yaşayan başka arkadaşlar varsa akıllarında bulunsun. motosikletim gaz yerken tekleme yapıyordu ayrıca ışıklarda durunca stop ediyordu bu konu hakkında araştırma yapınca TPS sensörü parçasından olduğunu söyleyen bir çok kullanıcıya rastladım bende o yüzden olduğunu düşünerek motosikleti servise götürdüm serviste test sürüşüne çıkaran usta benzin pompasından yaptığını söyledi depoyu söktük benzin basıncını ölçtük değerinin çok düşük olması benzin pompasının düzgün çalışmadığını gösteriyordu yalnız yamaha benzin pompasını tek parça olarak değilde komple set olarak 3.500 tlye satıyor saolsun ustada bosch marka uyumlu benzin pompasından taktı sonuç harika. Şu an tekleme veyahut stop etme sorunu kalmadı masrafı 250 lira. Aklınızda bulunsun öyle bir sorununuz varsa kesinlikle benzin basıncını kontrol edin ezberci ustalardan uzak durun.
    paylaşımın içişn teşekkürler ustaya da helal olsun yardımcı olmak istemese yapmazdı her zaman böyle usta bulunmuyor

Motosikleti
    Yamaha Mt-03
    Kesinlikle haklısın

Motosikleti
    Yamaha Mt-03
    Elinde satacağı mt-03 çıkma egzoz olan varsa benle iletişime geçebilir mi

Motosikleti
    mt-03
    Selamlar herkese,

İzmir'de MT 03 bakıyoruz, satacak arkadaşlar var ise ulaşabilirler. Tekerinize taş değmeye

Motosikleti
    MT-07

160 lastik daha fazla yatınca sapıtıyor. Tekrardan diyorum bu motorum ön amortisörü resmen çöp...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:51 ----------

Ehehehe yanlış yere atmışım resmi.
    kdiner ve tommygun bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.resimyukle.xyz/WPbW8U.jpeg

160 lastik daha fazla yatınca sapıtıyor. Tekrardan diyorum bu motorum ön amortisörü resmen çöp...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:51 ----------

Ehehehe yanlış yere atmışım resmi.
    Dostum Mt03 forumunda seni görünce önce Cbf500 şimdi de Mt03 motosiklet zevkimizin aynı olduğunu düşündüm.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum Mt03 forumunda seni görünce önce Cbf500 şimdi de Mt03 motosiklet zevkimizin aynı olduğunu düşündüm.
    Abi mt-25'e atacaktım da telefondan atınca yanlışlıkla Mt-03'e tıklamışım

Motosikleti
    mt-03
    Arkadaşlar bir tanıdıkta motor bulduk, tanıdık olduğundan lafına güvenmeye çalışıyorum ama aklım almıyor bu olayı. Motorun göstergesi arızalı, kaç km yol yapıldığı yazmıyor göstergede. Kalan her şey çalışıyor sürat, sinyaller vs. adam diyor ki hafif kusur geçiyor muayeneden. Ben araştırdığım ve duyduğum kadarıyla biliyorum ki km göstergesi bozuk ya da değişmiş olunca muayenede sorun çıkıyor. Bu motorda kronik sorun olması bunu etkiler mi ? nereden bilsin muaynedeki adam kronik sorunu, ya da kronik diye tamam ya kronik sorun bu diyip trafiğe nasıl bırakabilir bir motoru. Neyse çok uzattım ama konduramıyorum eşe dosta böyle şeyleri, beni aydınlatır mısınız abiler ablalar bu nasıl olabilir ? Muayneden geçebiliyor mu kaç km yaptığı yazmayan araçlar ?

Motosikleti
    CB125E/MT03/CYGNUS L
    Alıntı alelade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir tanıdıkta motor bulduk, tanıdık olduğundan lafına güvenmeye çalışıyorum ama aklım almıyor bu olayı. Motorun göstergesi arızalı, kaç km yol yapıldığı yazmıyor göstergede. Kalan her şey çalışıyor sürat, sinyaller vs. adam diyor ki hafif kusur geçiyor muayeneden. Ben araştırdığım ve duyduğum kadarıyla biliyorum ki km göstergesi bozuk ya da değişmiş olunca muayenede sorun çıkıyor. Bu motorda kronik sorun olması bunu etkiler mi ? nereden bilsin muaynedeki adam kronik sorunu, ya da kronik diye tamam ya kronik sorun bu diyip trafiğe nasıl bırakabilir bir motoru. Neyse çok uzattım ama konduramıyorum eşe dosta böyle şeyleri, beni aydınlatır mısınız abiler ablalar bu nasıl olabilir ? Muayneden geçebiliyor mu kaç km yaptığı yazmayan araçlar ?

benim motorda da ayın sorun var, arada bir rakamı göstermediği için muayeneden geçemedim, tamir edebilecek yer arıyorum.
    önceki yıllarda hafif kusurlu olarak geçiyormuş ama artık ağır kusur yazıyorlar.
    sıfırı için fiyatların 3-4 yıl önce 1800 TL olduğunu düşünürsek, motoru trafikten çıkartmak daha mantıklı olacak.

ben yandım siz yanmayın.

[IMG][/IMG]

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aliexpress'ten farklı bir model gösterge uydurulamaz mı Mt03'e?

Motosikleti
    CB125E/MT03/CYGNUS L
    uydurulur heralde, ama hangi marka hangi model çözemedim henüz.

Motosikleti
    mt-03
    3180 lira diyorlarmış istanbul daytona yamaha serviste sıfır km saatine, bende bir arkadaştan duydum geçen hafta. vallahi tamiri için yapılabilecek bir şey var mı, şu km olayından sonra yapan adam ne kadara yapar hiç bilmiyorum. km saati çalışan motor aldım diyelim, 1-2 sene 1-2 aya bozulmayacağını nereden bileceğim. bozulanları bu zamana kadar bozulmuştur diyip güvenip alabilir miyim ? universal bağlanıyormuş, bir arkadaş anlatıyor youtube'da bağlamış 3 kere farklı marka model bozulmuş, içleri yanmış vesaire. sağolun bilgi verdiğiniz için, umarım siz de en kısa sürede en kese dostu şekilde kurtulursunuz bu işten, eğer masrafı düşerek satmayı düşünürseniz motorunuzu görüşelim belki anlaşırız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)