Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
53. sayfa BirinciBirinci ... 3435152535455 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT-03 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

mt-07 mi mt-03 mü arkadaşlar.

son zamlardan sonra mt-03 ün paraçokomel eğrisi öne çıkıyor gibi ne dersiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    23 yaşındayım şuan istanbulda öğrenciyim.daha önce Mersin'de 7 senelik 125cc 4 vites cub motorsiklet ve yine o 7 senenin son üç senesinde sürekli kullandığım 125cc mondial ve 250cc MZ ETZ251 var. Uzun yol yapmak istiyorum ortalama 100 ile çok devir atmadan gidebileceğim bir motorsiklet istiyorum. sonuç olarak MT-03 ü kendime uygun buldum acaba tecrübem yeter mi?
    (not: 1.5 senedir motosiklet kullanmıyorum. yani mersine gittiğim zaman kullanıyorum sadece 1.5 senedir)

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    23 yaşındayım şuan istanbulda öğrenciyim.daha önce Mersin'de 7 senelik 125cc 4 vites cub motorsiklet ve yine o 7 senenin son üç senesinde sürekli kullandığım 125cc mondial ve 250cc MZ ETZ251 var. Uzun yol yapmak istiyorum ortalama 100 ile çok devir atmadan gidebileceğim bir motorsiklet istiyorum. sonuç olarak MT-03 ü kendime uygun buldum acaba tecrübem yeter mi?
    (not: 1.5 senedir motosiklet kullanmıyorum. yani mersine gittiğim zaman kullanıyorum sadece 1.5 senedir)
    27 yaşında 125cc cb125e yle başladım motosiklet hayatıma o yaşıma kadar bırak vitesliyi scooter bile kullanmadım sadece biraz bisiklet tecrubem vardı otomobil soforlugmde ehliyetimde yok hevesimde yok zaten neyse vitesli motora kısa sürede alıştım ancak aldıktan bi ay sonra trafiğe çıktım onun dışında hep boş alanda kullandım dur kalk çalıştım vs sonra işe git gel cb125e yle 8 ayda 7000 km yol yaptım İstanbul trafiğinde ve su an ikinci motor olarak hastası olduğum yamaha mt 03 kullanıyorum motoru da mersinden alıp getirdim buraya. (otobüse yükleyerek)

Sana söyleyeceğim şudur sen elinin gaz ayarına güveniyorsan motora hükmedebileceğine inanıyosan kullanabilirsin gaza da gelmemek lazım asla ben bu işi çözdüm artık dememek gerekir. Uzun yol yapmak istiyorum demişsin şimdi bu iş tamamen tecrube ben hiç uzun yol yapmadım dediğim gibi sadece işe git gel yaptım hep aynı güzergahta o yüzden sana direk mt 03 ü al uzun yola çık diyemem ancak şunu derim ne alırsan al motorun huyuna alış ve dikkat et kardeşim..

Bu arada yaşım 28 10 aylık motorcuyum.

Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    Herkesin gönlündekine kavuşması dileğiyle

Yamaha MT-03

Sokollu bunu beğendi.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    selamlar, bu motoru alırken nelere dikkat etmem gerekiyor. tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi? Rutin kontroller dışında dikkat etmem gereken neler olabilir? Nette sadece 8-9 tane ilan var. 4-5 tanesini zaten kafadan eledim. Geriye çok fazla alternatif kalmıyor. Birçoğu da zaten yaşına göre düşük kilometrede, bu konuda da biraz kıllandım açıkçası:/

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar, bu motoru alırken nelere dikkat etmem gerekiyor. tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi? Rutin kontroller dışında dikkat etmem gereken neler olabilir? Nette sadece 8-9 tane ilan var. 4-5 tanesini zaten kafadan eledim. Geriye çok fazla alternatif kalmıyor. Birçoğu da zaten yaşına göre düşük kilometrede, bu konuda da biraz kıllandım açıkçası:/
    Merhaba, ben de aynı şeyleri merak ediyorum.

Eski_kasa'ya özel mesaj attım, görünce müsait bir zamanda deneyimlerini yazarsa siz de faydanılırsınız.

Ben de ara sıra bakıyorum ama hep aynı makineler dönüyor belirli aralıklarla.

2010 ve 2011 model iki motosiklet var, bayağı iyi fiyat çekmişler. Depoda yatmış zaten ikisi de.

Kimsenin günahını almak istemiyorum, 2008 modellerin hepsi sanki anlaşmış gibi 40bin km civarlarında kalmış, 8 yaşında bir motosikletten bahsediyoruz hani racing olsa sadece haftasonu bindim de, scooter olsa yazlığımda kaldı sadece 2 ay bindim de, ben bu meseleyle alakalı bir de konu açmıştım ,

http://www.motosiklet.net/forum/moto...urtuluruz.html

Km.si orjinal arkadaşları tenzih ettiğim halde, bir çok üye gelip benim şu yaşta motorum daha şu km.de diye savunmaya geçmişti.

Neyse bu meseleyi geçelim.

Maslak'taki Levent Usta (altın elbiseli adam youtube kanalında bir canlı yayına katılmıştı) kendisi de Mt 03 kullanıyor, en iyi o anlar diye düşünüyorum.

Motosikleti
    valla arkadaşlar motorsiklet gibi motorsiklet fakat benzini üzebilir. Elinizin altında bu güçte bi motor olunca asılıyorsunuz gaza kimse ben yapmam demesin neyse onun dışında zaten blok kendini kanıtlamış tenere 660 bloğu olduğu için rutin bakımlar dışında bi bakıma ihtiyaç duymuyor sokolluya attığım cevabı kopyalayamadan yolladım orda uzunca yazdım bi zahmet onu buraya yapıştırırsan başkan biraz daha fikir verir merak edenlere. Ha tabi bide levent ustaya emanet motorumuz o yüzden kafamız rahat haydin ras gelsin. Unutmadan ben Tvs apache den geçtim bu motora hiç de zorlanmadım 10 bin km den motor tecrübem den sonra fakat.
    Sokollu bunu beğendi.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar mt-03 kullanicisi Eski_kasa nickli Yusuf arkadasimizin sagolsun bana attigi detayli ozel mesaji buraya kopyaliyorum ;

`Ben bu motorsikleti 10 bin km 150 cc tvs apache tecrübemden sonra aldım ( 150 cc ilk motorumdu ) dediğiniz gibi karekterli bir motorsiklet olduğu için tercih ettim ve çok yakışıklı fakat ne kadar güzel olsada eksilerini gün geçtikçe fark ettim. Nedir bunlar 1.si yakıt çok yakıyor gerçekten 50 tl lik benzin ile 220 km yol gidiyorum maxsimum. dur kalk yaptığımda sol bacağım resmen yanıyor hatta bazen duruyorum müsayit bi yerde rahatsız edicek kadar yakıyor yani. sebebi egsozun borusu makinenin sol dış kısmından kuyruğa gidiyor :( başka eksi yönleri gidon biraz geniş ama dert olmuyor makine kıvrak gerçekten. geçen hafta lastik aldım MT-60 corsa 1.300 lira verdik takılması vs. ve titreşim var makinada özellikle 130 dan sonra başlıyan bi titreşim var. Artı yönleri dersek daha fazla moral bozmadan 1000 lik motorlar ile aynı kalkarsın ışıklarda falan ufak motor sanıp aynada onları izlemek güzel oluyor haa ne kadar izlersin ilk 100 km orası ayrı :D teker yapmaktan hoşlanıyorsan ki benim sevmediğim şeyler bu makinede tekerin kralını yaparsın. İyi bir lastik ve doğru teknik ile çok kısa bi zamanda diz deydirecek kadar çözersin viraj işini alet buna müsade ediyor çünkü. frenleri o kadar kuvvetli deil fakat ben farklı bir balata ve çelik fren hortumu ile bu işi çözüceğimi düşünüyorum ama ona göre temkinli olduğumdan frenler yeterli şu an için. onun dışında benim motorum 2008 model ve 2006 dan 2010 a kadar aynı kasa aynı blok sadece renklerde deişiklik olarak geldi bu makina türkiye' ye zaten Tenere 660 ile aynı blok keza dier xt 660 lar ve onların serileri ile. Yani hocam alet evladiyelik ama dediğim gibi yakıtı üzebilir onun dışında dier olumsuz yönlerini anahtarını eline alıp motora doğru yürümeye başladığında unutuyorsun emin olabilirsin. `

iduzen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03
    arkadaşlar benim sol egzoz kapağı biraz fazla ısınıyor gibi bu konuda bir sorun yaşayan oldu mu daha önce? (aradım ama yazıldıysa bile bulamadım)

Motosikleti
    Yamaha MT-03
    Alıntı iduzen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim sol egzoz kapağı biraz fazla ısınıyor gibi bu konuda bir sorun yaşayan oldu mu daha önce? (aradım ama yazıldıysa bile bulamadım)
    arkadaşlar kimse cevap yazmadı ancak ben kendi izlediğim yolu söyleyeyim belki aynı sıkıntıyı yaşayan birileri daha olur, egzoz kapağının içerisindeki ısı yalıtımı sağlayan maddeyi yeniledim ancak kurtarmadı, sanırım parça da bir sıkıntı var, Yamaha servisine uğradım parçanın yenisi için 540 tl gibi bir fiyat çıkardılar, internette araştırınca y.dışında çok ucuza (150tl) bulabildim ve siparişimi verdim, beklemedeyim artık.

Yesiam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD sporster
    Alıntı dokuzparmak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sa arkadaslar benim canavari satmaya karar verdim araba alicagim icin satiyorum 2008 model 27 binde ilana daha koymadim ama ilerleyen gunlerde koyucam detayli bilgi isteyen arkadaslar bana ulasip herseyini ogrenebilir istedigi ustaya gosterebilir fiyat 13.500 tldir. Iyi forumlar
    Selam motor duruyor mu

Motosikleti
    bisan pasific 150
    arkadaşlar bende mt 03 arıyorum aranızda satan arakadaş varsa benimle iletişime geçsinler 05076278001 aydın merkez deyim ege bölgesi tercihimdir

Vmaxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha MT-09 MT-07 WR250r
    selamlar.
    Amortisörü yumusamis olan MT-03 dahipleri
    gecen sene sattigim MT-03 icin almanydan orijinal Amortisör getirmisdim hala elimde ihtiyaci olan varsa ...
    200 tl ye cok temiz fotosusnu mail olarak atabilirim..

block - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dealim Raodwin 250 - Mondial Superboy 125i
    Merhaba arkadaşlar ne dersiniz 39 binde 11 bin liraya 2008 model tercih etmelimiyim ?

idmanyurdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache(2007),ybr 125 (2014),(cbr 250 2013)
    motorun yedek parça durumu nasıldır? tenere ile motır parçaları uyuşuyor mu?

Motosikleti
    Yamaha MT-03
    yedek parça da sıkıntı yok, özellikle yurtdışı satış siteleri sağolsun her istediğini bulabilirsin...

Motosikleti
    arkadaşlar kimse cevap yazmadı ancak ben kendi izlediğim yolu söyleyeyim belki aynı sıkıntıyı yaşayan birileri daha olur, egzoz kapağının içerisindeki ısı yalıtımı sağlayan maddeyi yeniledim ancak kurtarmadı, sanırım parça da bir sıkıntı var, Yamaha servisine uğradım parçanın yenisi için 540 tl gibi bir fiyat çıkardılar, internette araştırınca y.dışında çok ucuza (150tl) bulabildim ve siparişimi verdim, beklemedeyim artık.
    Hocam bu chopper kullanıcıların egsozları sardığı bi sargı var bizim bir abimizde yaptı kendi MT-03 üne epey kesti dior sıcağı onuda bi dene istersen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:48 ----------

Alıntı idmanyurdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun yedek parça durumu nasıldır? tenere ile motır parçaları uyuşuyor mu?
    Blok kısmında evet uyuşuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:50 ----------

YAMAHA MT-03 sürüşümden kareler.

https://www.youtube.com/watch?v=ChGT0Z9LtW8
    iduzen bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-03
    bahsettiğin sargıyı ben de araştırdım ancak o sargı sadece boru kısmı için, benim sıkıntım susturucunun olduğu bölümde idi (artçı selesinin altındaki kısım), o bölgenin sarılmaması gerektiğini, sarıldığında içeride oluşan ısının çok yüksek olacağını ve bununda motora zarar verebileceğini okudum yabancı forumlarda, yurt dışından sipariş ettiğim parça geldi zaten, şimdilik bir sıkıntı yok gibi ama bakalım...
    Eski_kasa bunu beğendi.

Motosikleti
    bahsettiğin sargıyı ben de araştırdım ancak o sargı sadece boru kısmı için, benim sıkıntım susturucunun olduğu bölümde idi (artçı selesinin altındaki kısım), o bölgenin sarılmaması gerektiğini, sarıldığında içeride oluşan ısının çok yüksek olacağını ve bununda motora zarar verebileceğini okudum yabancı forumlarda, yurt dışından sipariş ettiğim parça geldi zaten, şimdilik bir sıkıntı yok gibi ama bakalım...
    Anladım hocam. çözdüysen sorunu ne güzel hll olsun

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Arkadaşlar hayırlı işler,

Sahibindene bakıyorum 10 tane ilan var. Kullananlar çok mu memnun da satmıyor yoksa piyasadan silinmiş bi motor mu? Kullanıcı sayfası zaten Allah a emanet, kimse uğramıyor. 12000 13000 bütçem var almalı mıyım? İlk yüksek cc li motorum olacak. Genel malzemeler değilde Egsoz, depo, gösterge gibi uç malzemeler piyasada bulunur mu? Bu motor gibi, bu fiyatlarda başka tavsiye edeceğiniz motor varmı?
    Teşekkürler
    İyi forumlar.

REKLAM ALANI
53. sayfa BirinciBirinci ... 3435152535455 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)