Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
45. sayfa BirinciBirinci ... 35434445464755 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT-03 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    evet bende baya bi inceledim youtubedan benzer olduklarını gorunce dedim belki uyar. biraz riskli ugrastıcı gerek yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha MT-03
    Alıntı DarkKnight adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese selam,şuan 2010 model bir temiz düşük kmli bir mt-03 almak istesek fiyatı ne olmalı mesela şu http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...95097005/detay fiyatı oldukça fazla değilmi acaba ? amacım ciddi ve kişiyi arayıpta eger degeri böyleyse üzmekte istemem bir fiyat verebilirseniz o konuda ısrar etme niyetim var teşekkürler.
    Hocam o adam bedava da verse bırak lanet olsun kalsın motorun dersiniz.Açtım ben merhaba iyi akşamlar ben mt-03 için aradım dedim.Sadece bu kadar...Adam rahat 2-3 dk bana fırça kaydı...Akıl sır erecek bir olay değil bir de siz arayın size de bir giydiri versin. Ayrıyeten o motoru alınca teker+yağ+yağ filtresi değişmesi lazım,yani üzerine 1000 lira masrafı var en aşağı...Diğerinin de başı bağlı zaten (2010'un) arkadaşla anlaştık.Başka da yok 2010.10-13 bin arası değişir yani yılına km'sine göre fiyatı...

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    arkadaşlar bursadan kimse yokmu? mt03 satan olur veya kullanmış olan birisi? 45 sayfayada baktım goremedim hiç.

Alıntı atalay77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam o adam bedava da verse bırak lanet olsun kalsın motorun dersiniz.Açtım ben merhaba iyi akşamlar ben mt-03 için aradım dedim.Sadece bu kadar...Adam rahat 2-3 dk bana fırça kaydı...Akıl sır erecek bir olay değil bir de siz arayın size de bir giydiri versin. Ayrıyeten o motoru alınca teker+yağ+yağ filtresi değişmesi lazım,yani üzerine 1000 lira masrafı var en aşağı...Diğerinin de başı bağlı zaten (2010'un) arkadaşla anlaştık.Başka da yok 2010.10-13 bin arası değişir yani yılına km'sine göre fiyatı...
    Anladım abi saolasın iyikide aramamışım ters bişi söylese uğraşırdım onunla fiyatı çok fazla zaten o motor muhtemelen indirimli fiyata alınmıştır öyle bir dünya yok yani 3 senelik motoru bin tl zararla satmaya kalkıyo bide yatmış dediğiniz gibi masrafı var neyse bakalım düzgün bi naked bulursam alıcam.

Alıntı agilty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki saolun arkadaslar ama 12 milyar veripte (ikinci el) 150 yi zor gormek 1200 luk vergisi odemek felan pek mantikli gelmedi bana ama alabilecegim motorlar arasinda tabi.
    YBR 125'lerin 135 km/s hız rapor ettiği bir ortamda MT-03 de endişe etmeyin 160 rahat rahat görür.

1200'lük vergi vermek hususunu ise aydınlatmak isterim. 2009 model bir MT-03'ün 600'lük diğer motorlarla yıllık vergisindeki fark 155 TL'dir. Yani aylık 13 TL eder. 1200'lük vergisi ödemek öyle atla deve değil açıkçası.

Motosikleti
    yamaha MT-03
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT-03 de endişe etmeyin 160 rahat rahat görür.
    Gerçekten rahaaaaat rahat Yani kardeşim hiç mukayese bile edilmez 125-150 cc motorlarla.Bilgisayar oyunu gibi geliyor ufak cc den sonra insana.Sadece orada olmak istemen yetiyor,anında oradasın.Zaten 600-1000 cc hepsi öyledir muhakkak ama malum tork işi. :D

Bu arada, Allah-u Teala geçen perşembe itibarı ile bize de bir mt nasip etmiş bulunuyor,elhamdülillah.
    Allah; aşı olmayana aş, işi olmayana iş, eşi olmayana eş, motoru olmayana da gönlündeki motoru acilen nasib-i müyesser eylesin. Kazasız, belasız...Sağlıcakla kalın.
    zaferce bunu beğendi.

160 km/h hızla giderken devir 7000 gösteriyordu. 7500 redline.

Motosikleti
    yamaha MT-03
    zaferce hocam ,f-trip saymaya başlayınca kaç km daha gidiyor,nasıl oluyor o işler, bilginiz var mı acaba ?

Revilian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 796
    Alıntı atalay77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaferce hocam ,f-trip saymaya başlayınca kaç km daha gidiyor,nasıl oluyor o işler, bilginiz var mı acaba ?
    f-trip devreye girdikten sonra maksimum -tabii kullanıma da bağlı olarak- 35 - 40 km civarı gidilebiliyor.

Yakıt sarfiyatıyla ilgili kayıtlarımı fuelly'de tutuyorum. (bkz: http://www.fuelly.com/driver/zaferce/mt03)

Motorun yakıt deposu 15 L. Ben F-trip'e geçtiğinde yani benzin lambası yandığında gidip alıyorum. Ortalamada 10 L yakıt almışım. Bu da demek oluyor ki aletin yedek deposu 5 L. Hatırladığım kadarıyla, kullanma kılavuzunda yazan değer de buydu. Kendi kullanımımda ortalamada 100 km'de 4,5 L yakıt tüketmişim. Yani 4,5 L benzinle 100 km yol gidiyorum. Yedek depo da 5 L olduğuna göre nerden baksan 100 km götürür. Walla beyler, benim hesabım beyleyken beyle

Motosikleti
    Ducati Hypermotard 796
    doğru f-trip 4.25 L kala devreye giriyor. insan gibi kullanılırsa 100 km mümkün gibi tabii ama yine de riskli 35 - 40 az söylemişim ben ya, nerden aklımda öyle kalmış hatırlamıyorum

Alıntı Revilian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğru f-trip 4.25 L kala devreye giriyor. insan gibi kullanılırsa 100 km mümkün gibi tabii ama yine de riskli 35 - 40 az söylemişim ben ya, nerden aklımda öyle kalmış hatırlamıyorum
    Az önce kılavuza baktım üstat, haklıymışsın. Ben 5 diye yanlış hatırlıyormuşum. Yedek depo hacmi 4,25 L ise yaklaşık 94 km götürür.

Motosikleti
    yamaha MT-03
    Eyvallah,kerataya benzin yetiştiremiyoruz yav,her seferinde fullemesem içim yanmayacak. İvedilikle yanıyor sarı.

partimepilot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konu dışı olucak ama, önümüzdeki seneler içerisinde yamaha yeni model sıfır mt3 türkiyeye getirecek mi? bilgisi olan var mı acaba

teşekkürler

Motosikleti
    Ducati Hypermotard 796
    Alıntı partimepilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu dışı olucak ama, önümüzdeki seneler içerisinde yamaha yeni model sıfır mt3 türkiyeye getirecek mi? bilgisi olan var mı acaba

teşekkürler
    bilgim yok ama sanmıyorum.

Uzun yolda biraz yardırdım. Motor 7000 devirde 169 km/s yapıyor. 7500 devir redline olayına yaklaşmıyor son viteste.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Hafif yokuş yukarı bile 165 i rahat görüyorum. Düz yolda hafif motor üzerine yattığımda 7500 devir, 175 i görüyor ama hemen devir kesiciye girip hızı düşürüyor. Yokuş aşağı zaten sorun yok. Motorum yaklaşık 60000 de, ben 80 kiloyum.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Arkadaşlar Merhaba.İsmim Sercan.2 senedir. 2011 Cbf 150 kullanmaktayım.
    Şu son dönemler de motor seçimi konusunda çok gidip geldim, kısaca aklım çok karıştı da diyebilirim.250 CC ler 600 CC'ler
    Bazı modeller vardı.Önceden MT-03 ü de çok seviyordum.Fakat birşeyler oldu başka motorlara gitti aklım.
    Şimdi artık eleye eleye;yine döndüm MT-03'e.Grupta bir ağabeyimin XT 660R'ı var biraz da o motor beni etkiledi diyebilirim.
    Aynı motor var sonuçta.Saadete geleyim.
    En çok sıkıntı yaşadığım konulardan biri;yokuşta araba sollama,ve tırmanma.Bu motorda gerçekten çok rahat yapılabiliyor mu ?
    Ve Rüzgar olayı çok aman aman... dedirttirecek kadar var mı ?
    Bakımı bütçeyi çok aşar mı ?XT 660 R'dan az yakıyor diye bir duyum aldım.
    Son olarak da en çok alırken neresine dikkat edilmelidir.Neyine baktırılmalıdır.İşte eğer şu şu parçası bozuksa başına çok işler alırsın tarzında öneriler de olabilir.
    Saygılar.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

garaguru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    arkadaşlar MT 03 denilen motor çok fonksiyonlu, hem cadde motoru hem de kros amaçlı, yani maksat hız yapmak değil farklı tadlar almak, o yüzden aman be son hızı 160 mıymış diyenlere gülüyorum. evet uzun yolda rüzgar manyağı olursunuz doğru da ben o rüzgarı severim, titreşim varmış dağda gezerken zaten arazi de seni titretecek sen dikkat çekiyor mu ona bek ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:13 ----------

10 cc yüzünden fazla vergi ödendiği için ve hız yapmadığı için Türkiye'de fazla tutulmadı ama yine de güzel bence

Motosikleti
    yamaha MT-03
    @sercan,
    Yokuşta düz yoldan daha iyi pati çekmeden gidiyorsun. Onu hiç kafana takma her türlü kapışır.Rüzgar olayını bir cam ile mesela givinin var çözebilirsin cbf 150 den daha az rüzgar alıyorsun ve adama koymuyor. Cbf de insan psikolojik olarak rüzgar alıyorum o yüzden gidemiyorum,tutuyor falan gibisinden.Bunda gittiğin için, bilmem değişik, onu pek farketmiyorsun. Bakım-bitçe ilişkisi tabi senin bütçene bağlı :D ama öyle aman aman bir şey olmaz tek silindir ya 16 tane buji almıyorsun mesela. Kendin yaparsın çoğu şeyini,yağdı,balataydı onlar işte.Alacak kadar paran varsa koymaz onlar sanıyorum. Yakıta buradan "http://www.yakittuketimi.net/" bakabilirsin,bir de bunun yabancı versiyonu var onu unuttum sanıyorum o daha sağlıklı.Hatırladığım kadarıyla MT aynı motoru kullanan diğer modellere göre en az yakandı.Son sorun için ben de bilmiyorum;aman şurasına dikkat et diyeceğim bir yeri.Araştır ikinci el motor alırken nelere dikkat edilir falan az buçuk anlarsın zaten yatmış mı,kalkmış mı fonksiyonları, marşı(Benim ki tek de alıyor gaza falan dokunmadan.) balatalar motor bloğu.Lastik de çok önemli yaklaşık 700-800 lira falan yeni takacaksan ona çok dikkat et continantal olmasın lastik... Allah gönlüne göre versin,kazasız belasız...

REKLAM ALANI
45. sayfa BirinciBirinci ... 35434445464755 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)