Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway KW250-H SUPERSHADOW Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Motor gerçekten çok güzel görünyor.Peqi bu hale gelmesi için üzerine ne kadarlık bir masraf yaptın?
    AKIN FİDAN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    taylo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 Honda
    arkadaşlar 1100gls nin ikazından sonra kontak kablolarını toparlarken akü ve avadanlığın olduğu yerin bağlantı civatalarının sağ tarafta olanının aküye değdiğini gördüm ve civatayı bir cm kadar kısalttım uzun zamanda aküyü delebilir bilgilerinize. herkese kazasız belasız sürüşler

TÜRETKEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL 150 ZAT
    kardeş bak bende aynı motordan almayı düşünüodm ama hiç bi şey yok motorda bi tek hız göstergesi war benzin devir saati filan yok ama 150likte war ben bunlara acaip önem werdiim için söledm ama motor çok deli bi motor

saykem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 600
    arkadaşlar bu kontak anahtarının arkasındaki kablolar benim motorda derli toplu dağınık bir şekilde değil galiba serviste motor toplanırken servistekilerin dikkatsizliği olsa gerek birde şu benzin deposundaki hava borusu ile sorun yaşayan arkadaşların yaşadıkları sorun başka bir şeyle alakalı olabılir çünki ben şu anda 3200 km deyim ve böyle bir sorun yaşamadım
    HAYAT; İSTEMEDİĞİMİZ HALDE BAŞIMIZA GELEN HERŞEYDİR

okanogur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Supershadow 250 cc
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım motorunu övmek için bazı markaları kötüleyip bazı insanlara salak deyip bir yere varamassın motor gerçekden güzel bunu daha iyi bir üslüpla anlatabilirdin
    Şİmdi arkadaşım ben burası bir paylaşım forumu olduğu için öncelikle yaşadıklarımı paylaşıyorum. hem sen okadar yazı içinde seçipte sadece salak kelimesinimi çıkardın o kullandığım kelimeyi bile kasıtlı söyledim. ancak bu siteden veya başka birine kesinlikle laf etmedim. benim bir iki arkadaşım var. be onlarda arasıra benim yazdıklarıma bakıyorlar. o dediğim arkadaşlarım cok ufak demişlerdi motor için sonra onlarda aynından almak istedi.

hem ben hiç bir markaya kötülemiyorum. tek kötülediğim marka var. onuda her fırsatta heryere yazıyorum KURALKAN MOTORLU ARAÇLAR. yani KANUNİ marka hiçbir ürün almayın. bunu söylerim çünki bu adamlar geçen yıl benim ömrümden 2 yıl yedi. yani 1 yılda 3 yıl yaşlandım.2 ayda 2 kere sorun cıkardı garantılı motor ve ılkınde 150 ytl ıkıncısınde 350 trl para odedım ne için biliyormusun. adamların garantı anlayışı yüzünden. hepsine hala bela okurum. ve şikayettiğimde ise motoru başka yerde yaptırmışım dendi. ve bu serviste kadıkoydeki BAY-MOTO idi ve ben şuana kadar yaşadıklarımı. yazdım.

ben demedımkı su sole bu bole ben soledıgım tek sey tıtresım konusu ıdı.

sanada teşekkür ediyorum.
    çok büyük bir ayıbı ortaya cıkardığın için.

kazasız sürüşler dilerim arkadaşlar.
    BEN YAPTIM SIZ YAPMAYIN
    Selam arkadaşlar.

Yaptığım bir yanlışı anlatmak istiyorum sizde aynısını yapmayın sakın.

ben motora hep kurşunsuz 95 oktan(normal yani) benzin alıyordum. belki daha iyi gider önce 1 depo 98 oktan aldım ardındanda daha iyi olabileceğini düşündüğüm için 100 oktan aldım.

4000 bakımı içinde servise gittiğimde servis arkadaş bana kesinlikle yüksek oktanlı benzin kullanmamamı söyledi. bunun üzerine benzinim bittiğinde bende normal benzin aldım. ama motoun sesi bile değişti gidişti, titreşimi, rolatisi, gidişi bozuldu. servise gittim sordum 4 -5 depo sonra düzelir dedi. ama benimde çok moralim bozuldu motor performanstan düştü arkadaşlar.

ben yaptım siz yapmayın.

bu arada bazılarınız bir fark varmı diye sorarsanız. motorun gidişi değişiyor gerçekten daha bi kendinden emin gidiyor.

ancak tavsiye etmiyorum.
    Kazasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    CBF 150 Honda
    kontak anahtarının arkasındaki kablolar dağınık değil bir makaronun içinden geçiyor ama eksoza yakın olduğu için bir plastik kelepçe ile eksozdan biraz daha uzaklaştırabilirsin şaseye bağlayarak. sevgili okan 95 oktan da kurşunsuz benzin ve motor ayarları da 95 oktana göre ayarlı.oktan yükseldiğinde yanma zamanları değişeceğinden motor ayarlarının da değişmesi gerekli en iyisi std ayarlarda kalması herkese kazasız belasız sürüşler.

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    cuma günü istanbula gittim (düzce-istanbul) bu gece döndüm toplam 600 km yol yaptım aşırı rüzgar harici sorun yaşamadım harikaydı.bir ss avcılarda birde maltepe sahilde gördüm onlarada buradan selam vereyim.

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Merak ettiğim bir konu var. SS kullananlar çok memnun okuduğuma göre peki insanlar neden tercihini bu makina yönünde kullanmıyor
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Supershadow 250 cc
    dedimya motorun benzinliği ufak olduğu için motoru ufak sanıyorlar.

birde birçok kullanıcıda antipati oluşturdu. hem geç geldi hemde motomax ilk önce bu motoru daha bi şekilli resmini koydu siteye sonra bazı parçaları çıkardı. ve milletin hevesini kaçırdı.

ya arkadaşlar ben yolda hiç başka marka motor göremiyorum. bana denk gelmiyor. hani elmi yaman beymi yaman anlamak için.

motor yarışları olsa sırf motorun hızını göstermek için katılıcam yarışlara. bu arada arkadaş kaliteli bir kamera aldı. yakında araba ile hız limitini cekip koyucam buraya millete ders olsun.

tavsanolusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2007
    OKANUGUR ARKADAŞIM KALİTELİ BİR VİDEO ÇEK TE BİZİM DE AĞZIMIZIN SUYU AKSIN MERAKLA BEKLİYORUM VİDEONU kazasız belasız sürüşler.
    [COLOR="Navy"][SIZE="2"][FONT="Comic Sans MS"]UÇURUMUN KENARINDAN YÜRÜYÜN ZEVK SİZE GELSİN!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

lewoonline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni racer 200 repsol
    güzel olmuş nazar değmesin maşallah
    [B][COLOR="Red"]HER DÖRT TEKER VE YUKARISI BİRER TEHLİKE UNSURUDUR:pr: [/COLOR][/B]5562:P

Motosikleti
    Supershadow 250 cc
    arkadaşlar cumartesi günü bu aksesuarları bende gördüm. altunizade motomax'ta. açıkçası bana çok pahalı geldi.
    bence yanlış bir satiş politikası seçmişler.

sanki altımda 10 20 milyarlık motor varmış gibi. fiyat istiyorlar parçalara.

Koruma demiri. 120 yt.
    öne ekstra 2 labma ve demiri 70 ytl.
    ön cam 70 ytl.
    arka yaslanma yeri ve o süslü demir aparat. 100. 200 ytl arası tam emin değişim.
    depo üstüne koyulmuş olan o bez parçası. 35 ytl.
    ve yan çantalar için sabitleme demiri 70 ytl
    tam isimlerini dilmediğim için bu şekilde yazdım.

bana göre çök pahalı geldi.

daha ucuzunu bulursam yaptırıcam.

Motosikleti
    CBF 150 Honda
    sisibarın arkasındaki demire ben portbagaj diyorum detay motor 75lira diyor. yan çantalar için sabitleme demiri yerine sisbarın öncivatasını 3 veya 4 cm uzatıp arka sinyalleri reflektörlerin olduğu yere aldım. çantanın içinede 1.5 mm sac sabitledim gayet iyi oldu.çantayı yapan arkadaş bu fikri verdi ben şimdilik memnunum.çantanın arka bağlantısınıda sinyalleri söktüğüm yere yaptım

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    sinyalleri bende reflektörlerin olduğu yere monte ettim ama çantalar istediğim gibi oturmadı.bir resim yollayabilirmisin taylo senin yaptığın mantıklı geldi

Motosikleti
    Honda CBR 125 (inşallah)
    arkadaşlar ben 15gündür araştırıyorum bir arkadaşım tavsiye etmişti ama sadece resmini görmüş. bende kahramanlarda motomax ın yerine gittim süperlight için ama ellerinde sergi için yoktu fiyatı 2.990 YTL kampanyası varmış 2.590YTL 1 hafta sürmüş bitmiş. çok üzüldüm tabi. motorun orijinalini göremedim. galeride süper shadow vardı heybetli duruyor kırmızı ve siyah rengi vardı fena değildi ben çok beğendim. süpershadowun fiyatı 3.990YTL onunda kampanyadaki fiyatı 3.590YTL imiş. tabi kampanya çoktan bitmiş. bana çok uygun gelmişti. galeri sahiba bayan bana iyibir marka olduğunu son çıkan markalardan daha iyi olduğunu söyledi. mondial kullanan başka bir arkadaşım keeway in mondialden çok daha iyi olduğunu söylemişti. tabi bu fikirlerden birisi satıcıya diğeride bu motoru kullanmamış bir sürücüye aitti. bende iyice heveslenmiştim. aysonu yeni motoruma kavuşacaktım. para işlemlerine başladım günlerce heyecandan uyuyamadım. görüntü süper (süpershadow için) ikisi içinde fiyat süperdi. ama gelgelelim 3-4 gün önce bütün hayallerim suya düştü. mesaide olduğum birgün pencereden bakarken acilin önünde park etmiş bir süperlight gördüm. heyecanla koşakoşa motorun yanına gittim sahibide gitmek için hazırlanıyordu. yanına gidip keeway marka motor almak istediğimi bu motordan memnun olup olmadığını sordum bu aradada motoru ince ince süzdüm galeride görememiştim çok merak ediyordum. işte bütün hayallerimi yıkan cümleleri duymaya başladım. motorun çok kalitesiz olduğunu yedek parçasının bulunmadığını bir sinyal lambasını 6 aydır beklediğini 4aydır bozuk olan göstergenin henüz parçasının gelmediğini ve 90la bile gitmeye kalkarsam motorun üzerinde duramayacağımı vs....... saydı saydı tabi ben çok üzüldüm. motora sahip olma hayallerim suya düşmüştü ve motoru incelediğimde hiçte öyle resimlerinde göründüğü kadar güzel ve kaliteli olmadığınıda farkettim yani anlayacağınız ben tecrübe edinen bir arkadaştan pek iyi şeyler duymadım hevesim kırıldı tabi bunlar benim yaşadığım şeyler sizinle paylaşmak istedim sizde bu motoru almayı düşünürseniz lütfen iyice araştırın ve bizi bilgilendirin. evet fiyat çok ucuz ama bizi yarı yolda bırakmamalı hayatımızı tehlikeye atmamalı bulunmayan yedek parçalarıyla sinirlerimizi harab etmemeli diye düşünüyorum şimdi ne yapacağım diye kara kara düşünüyorum. ve üzülüyorum

Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Alıntı sulearinci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben 15gündür araştırıyorum bir arkadaşım tavsiye etmişti ama sadece resmini görmüş. bende kahramanlarda motomax ın yerine gittim süperlight için ama ellerinde sergi için yoktu fiyatı 2.990 YTL kampanyası varmış 2.590YTL 1 hafta sürmüş bitmiş. çok üzüldüm tabi. motorun orijinalini göremedim. galeride süper shadow vardı heybetli duruyor kırmızı ve siyah rengi vardı fena değildi ben çok beğendim. süpershadowun fiyatı 3.990YTL onunda kampanyadaki fiyatı 3.590YTL imiş. tabi kampanya çoktan bitmiş. bana çok uygun gelmişti. galeri sahiba bayan bana iyibir marka olduğunu son çıkan markalardan daha iyi olduğunu söyledi. mondial kullanan başka bir arkadaşım keeway in mondialden çok daha iyi olduğunu söylemişti. tabi bu fikirlerden birisi satıcıya diğeride bu motoru kullanmamış bir sürücüye aitti. bende iyice heveslenmiştim. aysonu yeni motoruma kavuşacaktım. para işlemlerine başladım günlerce heyecandan uyuyamadım. görüntü süper (süpershadow için) ikisi içinde fiyat süperdi. ama gelgelelim 3-4 gün önce bütün hayallerim suya düştü. mesaide olduğum birgün pencereden bakarken acilin önünde park etmiş bir süperlight gördüm. heyecanla koşakoşa motorun yanına gittim sahibide gitmek için hazırlanıyordu. yanına gidip keeway marka motor almak istediğimi bu motordan memnun olup olmadığını sordum bu aradada motoru ince ince süzdüm galeride görememiştim çok merak ediyordum. işte bütün hayallerimi yıkan cümleleri duymaya başladım. motorun çok kalitesiz olduğunu yedek parçasının bulunmadığını bir sinyal lambasını 6 aydır beklediğini 4aydır bozuk olan göstergenin henüz parçasının gelmediğini ve 90la bile gitmeye kalkarsam motorun üzerinde duramayacağımı vs....... saydı saydı tabi ben çok üzüldüm. motora sahip olma hayallerim suya düşmüştü ve motoru incelediğimde hiçte öyle resimlerinde göründüğü kadar güzel ve kaliteli olmadığınıda farkettim yani anlayacağınız ben tecrübe edinen bir arkadaştan pek iyi şeyler duymadım hevesim kırıldı tabi bunlar benim yaşadığım şeyler sizinle paylaşmak istedim sizde bu motoru almayı düşünürseniz lütfen iyice araştırın ve bizi bilgilendirin. evet fiyat çok ucuz ama bizi yarı yolda bırakmamalı hayatımızı tehlikeye atmamalı bulunmayan yedek parçalarıyla sinirlerimizi harab etmemeli diye düşünüyorum şimdi ne yapacağım diye kara kara düşünüyorum. ve üzülüyorum
    Sevgili sulearinci, şimdi motor alma arifesinde birisi olarak herkezin görüşlerini dinleme bunları kendi bilgilerinle harmanlama en iyi tercihi yapma konusunda sana hem fikirim. Fakat unutma, derler ya 1 mlaı alırken 1000 kişiye sor. Burdaki bütün kullanıcılar yani %99 keeway markasının en iyi çinli marka olduğunu düşünür. Kaliteli işçilik. Sorunu çok olmayan makinalar bunlar. Ha sorunlar yaşayanlar vardır honda alıp sorun yaşayanlarda gördüm ben. Şimdi sana nacizhane tavsiyem eğer paran varsa git daha kaliteli birşey al. Yok bütçem buna yetiyor diyoran arkana bile bakmadan git al ister SL ister SS. Motorlaörı çok övüyorlar ki edirnede keeway bayiisi benım 12 yıllık arkadaşım olur eğer bir yedek ğarçası lazım olursa hemen getiririz kanka dedi. Yani benim daha ihtiyacım olması ama olursada böyle bir güvence almıştım satıcıdan. Şimdi görüşlerimi tekrar ediyorum sevgili arkadaşım, paran varsa drag star, Shadow ne bileyim Hyosung al. Ama param bu kadarına anca yetiyor diyorsanda hiiç teredüd etme git al.

Sana kendimden örnek vereyim. Bende Keeway 150 speed var. Hiç gerçek bir sorun yaşamadım. Ufak tefek rodaj sırası problemlerim oldu, hallettirdim. Motorumun biraz performansı eksik oda beni çok rahatsız etmiyor. Derler ya ne kadar köfte o kadar ekmek. Malesef durumumuz bu. Şimdiden ne alırsan al hayırlısı olsun ve kazadan beladan uzak dur.
    Saygılarımla
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

oldwolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor dadyw 250
    sulearinci kardeş anladığım kadarıyla bu ilk motorun olacak sl 150 yi 3 aydır kullanıyorum ve benimde ilk motorum ilk olarak motor kullanmaya başlangıç motoru olarak çok ekonomik ve uygun bir motor sonuçta 150 cc lik tek silindirli bir motor çok yüksek beklentiler içinde olursan tabiki hayal kırıklığı yaşarsın ama bende motoru almadan önce aylarca araştırdım ve sana şunu çok rahat söyleyebilirim kalite servis ve yedek parça olarak şu an piyasada ilk üçten aşağı düşmez bu motor tabi emsalleri içinde motorun sınırlarının bilinci içinde olarak kullanırsan her motorda buna pahalı japonlarda dahil karşılaşabileceğin ufak defek sorunlar dışında bi sorunla karşılaşmazsın ayrıca sl 150 nin bu forumda 180 sayfaya yakın bir topiği var herşeyini motoru kullanmış gibi inceleyebilirsin
    süpershadova gelince bence süper önümüzdeki sene sl 150 mi süpershadovla değiştirmeyi düşünüyorum eğer ss 250 almayı düşünüyorsan hiç düşünme gözün kapalı al derim başka bişey demem nacizane görüşlerimi sundum herkese selamlar saygılar kazasız sürüşler......

Motosikleti
    Honda CBR 125 (inşallah)
    oldwolf ve jazzbass arkadaşlarım ikinizede çok teşekkür ediyorum. bilmediğin tecrübenin olmadığı bir konuda destek alabilmek çok güzel. evet benim ilk motorum olacak 6-7 sene önce kısa bir süre motor kullandım ama çok fazla tecrübe edinemedim aradan 6-7 sene gibi uzun bir süre geçti. ama içimdeki motor sevdası hiç bitmedi aksine gittikçe artıyor. ve karar verdimki eğer ay sonunda paramı ayarlayabilirsem honda rebel 350 (doğru yazdım herhalde) alıyorum 5,500YTL dediler ama para konusunda problem yaşarsam keeway süpershadow almaya karar verdim eğer yedek parça ihtiyacım olursa (inşallah olmaz) jazzbass arkadaşım senden yardım isterim insan kendisini güvende hissediyor burada. tavsiyeleriniz ve paylaştığınız tecrübeleriniz için tekrar teşekkürler yeni motorumu alınca fotoğraflarımı sitede gösteririm sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağım herkese sevgiler selamlar

Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Herşekilde yardımcı olmaya çalışırım arkadaşım

Motosikleti
    Supershadow 250 cc
    Selam arkadaşlar.

Bizim motorlarında 2. eli ilanlara düştü artık. ancak cok ucuz fiyatlara veriyorlar motorlarını 2900' a satanı bile gordum. malesef bu beni üzdü. şimdi bizde satmaya kalksak o fiyatlaramı vericez motorları. ben şahsen o fiyatlara satmam motorumu. o fiyata vericeğime 2 - 4 yıl daha bunu kullanıp, o süre içinde biriktirdiğim para ile daha büyük motor alırım. bu motoruda geziler için saklarım. 2 motor olmuş olur. benim motora 3500 verdilerde ben satmadım gidip yenisi alalım sana dedim. sonuç olarak bu fiyata satsam bile o paraya alabileceğim daha iyi bir motor yok.

arkadaşlar bir aksesuar'cu buldum bu arada. milletin 100 -150 ytl ye sattığı parçaları. 35. 50 ytl arası satıyor. ay başında yanına gidip benim motoruma koruma demiri falan alıcam. taktığımda resimlerini buraya koyarım. sonra isteyen olursa alıp size kargo ile yollarım.

Kazasız sürüşler Dilerim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler