Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway KW250-H SUPERSHADOW Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı pitoresk35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş burası super shadow topiği yanlış adrestesin.
    sanırım artık super shadow üretimi ve satışı yok, aynı özelliklerde Cruiser modeli var. o yüzden bu topikte sordum, cruiser'a ait topik bulamadım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:50 ----------

Alıntı yelken_786 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üzerindeki makina aynı teknik bilgilerini bilmiyorum ama ben daha yeni kastamonudan geldim 9 litre ile 250 km 2006 model ss
    yelken 786; 3.6lt/100km

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:04 ----------

Alıntı saykem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen pazar 40 liralık benzinle 390 km yaptım uzun yolda
    2.7lt/100km
    seninki daha yeni herhalde...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    883
    Merhaba Arkadaşlar, geçen günlerde yaşadığım sorunlarla ilgili " yağ damlatma, jiklesiz çalışmama" servise gittim. Motorun hemen stop etmesiyle ilgili rölantisini yükseltti fakat yoğun olduğu için karbüratörüne bakamadı. Sanırım işlemin uzun süreceğini ima etti. Yelken_786 senin tavsiyelerine uyarak karbüratöre temizletmek istedim ama olmadı.

Debriyajın oradaki keçeden yağ damlattığını farkettik. Fakat, usta buradaki keçeyi daha önce hiç değiştirmediğini, motoru tamamen sökmek gerekebilir dediği için vazgeçtik. oraya turuncu sıvı bir madde sıktı. Ama eve döndüğümde tekrar yağ akıttığını farkettim.

Ertesi gün motoru çalıştırmak istediğimde ışıklar yansa bile marj basmadı. yaklaşık 1 ay önce aküyü şarf ettirmiştim. Ustayı aradığımda aküyü yeni şarj ettiğimiz için sürekli binmem gerektiğini bu nedenle sorun yaşadığımı söyledi.

Yeni bir akü alsam kendim değiştirebilr miyim? dikkat etmem gereken noktalar var mıdır? teşekkürler.

Bu gelişmelerden sonra yeni bir usta arayışına başladım. Kesinlikle iyi bir ustanın önemini anladım. herkese iyi günler dilerim.

Motosikleti
    Dream Rider
    2000Tl bu modelin 2.eli için iyi bir rakam mıdır ?

Tatlıekşi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway KW250-H SUPERSHADOW
    Merhaba,

2. el bir Supershadow için 2000 TL çok çok ucuz bir rakam. Zira bu motor, tıpkı diğer araçlar gibi düzenli bakım yapıldığında evladiyelik bir motordur. Çekişi güçlü, sürüşü çok keyiflidir. Bir problemi yoksa kaçırmayın.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:37 ----------

Merhaba Gültekinn,

Kendi ustamı rahatlıkla tavsiye edebilirim. Atatürk Oto Sanayi'de Burhan usta.
    0212 276 17 77
    Aydın. bunu beğendi.

Motosikleti
    883
    Merhaba Gültekinn,

Kendi ustamı rahatlıkla tavsiye edebilirim. Atatürk Oto Sanayi'de Burhan usta.
    0212 276 17 77[/QUOTE]

teşekkürler Tatlıekşi, bu tecrübemle motoru karşıya geçirmem zor ve tehlikeli benim için. Bu nedenle Anadolu yakasında yeni bir usta arıyorum. Küçükyalı da Moto triple diye bir servis varmış ilk etapta burayı düşünüyorum.

shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R6
    Bu motorda akü değiştirmek çok kolay iş kendiniz yapabilirsiniz, selenin altında etrafındaki plastik tutturma zımbırtısını çıkarttığınızda kutup başlarını da söküp aküyü çıkarabilirsiniz..Yeter ki aynı ebatta ve voltajda ki aküden bulup alın.
    Kalbi olan tek kız Kupa kızıdır

Motosikleti
    883
    teşekkürler shadow slx. Yarın çıkartıp, ebatlarına göre yenisini alacağım.

pitoresk35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    arkadaşlar bilginiz varmı bilmiyorum ama olmayanlar için müjdeee özellikle istanbul dışındaki ss kullanıcılarına... az önce merkez yedek parça ile görüştüm ve bikaç hafta sonra motorlarımızın a dan z ye bütün yedek parççalarını sıkıntı yaşamadan bulabileceğimiz bir internet sitemiz olacak www.merkezyedekparca.com bu siteden online olarak alışveriş yapabileceğiz bu site suanda da var fakat bütün parçalar malesef yok yetkili arkadaş güncellendiğini soledi bikaç hafta sonra istediğimiz herşey orda olacak

Forumdan Uzaklaştırıldı
    üstadlar nasıl yazılıyo bilmiyorum ama ustanın söylediğinden anladığım kadarıyla MARŞ FİLİBERİ bitmiş durumda bu parça nedir nasıl birşeydir kaç paradır değiştirmesi zormu dur bilgisi olan var mı acaba?

Tatlıekşi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway KW250-H SUPERSHADOW
    merkez yedek parça: 272 49 83 Soner bey ya da Uğur bey'den sorabilirsin. Supershadow yedek parçalarını getirtiyorlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    teşekkürler hocam 35 liraya hallettim olayı izmirde bi parçacıda buldum :D bu arada SOYLEMEDEN GEÇEMİCEM KENDİ MOTORUMLA YANİ SS LE REGAL RAPTOR U SUREKLİ OLARAK KARŞILAŞTIRIYORDUM VE O MOTORA İÇİM GİDİYORDU 2 GÜN ÖNCE BİNME FIRSATIM OLDU VE SS LE KIYASLANDIĞINDA TAM BİİİRR EŞŞŞŞŞŞŞŞEK ZANGIR ZANGIR TİTRİYO OTURUŞU SÜRÜŞÜ ÇOK RAHATSIZ SESİ BERBAT GÖSTERGELERİN KALİTESİ FALAN İÇLER ACISI GÖRÜNÜŞÜYLE BELLİ EDİYOR KALİTESİZLİĞİNİ GÜCE GELİNCE BENİM SS İN DAHA GÜÇLÜ OLDU BARİZ Bİ ŞEKİLDE FARKEDİLİYO O MOTORA NASIL O PARALARI VERİYORLAR ŞAŞIRDIM DOĞRUSU KENDİMİ SKYGO YA BİNMİŞ GİBİ HİSSETTİM O MOTORUN 2. EL FİYATI 3 BİN 500 LİRA EDERSE SSLER 4500 DEN AŞŞAĞI OLMAMALI

yelken_786 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    gültekinn karbiratörü temizlettir dediğim gibi iki tane meme var özellikle arkadaki hava memesinin deliği çok ince kıl kadar bir delik var o tıkanmıştır diyorum fazla bir işide yok depoyu falan sökmeden temizleyebilirler ama o senin ustaya ayar falan yaptırma sağlan bir usta bulmandan yarar var.

amele sana kesinlikle katılıyorum bizim motosikletlerimiz değerinin çok altında fiyatlarda malesef bunuda senin benim gibi elinde ss olanlar belirliyor bunu hatırınızda tutmanızda fayda var 2.000 liraya ss nasıl satılır anlamış dediğim hele elindeki motoru mondial gibi bir motorla takas etmek için ilan verenlere şaşırmadan edemiyorum işin aslı.

Benimde motosikletim satılık aksesuarları ve temizliği ile oldukça güzel bir motosiklet araba almak için satıyorum ben motosikletimi akdeniz,ege,trakya turu yaptım iç anadoluyu geziyorum o kadar uzun yol yaptım bir kere başım ağrımadı maşallah Allah nazar değdirmesin.
    Yedek parça konusunda arkadaşlar pek sıkıntı yaşayacağımızı sanmıyorum küçük minik parçalar haricinde ne ararsanız bulabiliyorsunuz bir kalıcı distiribütörü olmaması bence tek eksi yönü keeway için.Kısmetse bende izmire geliyorum arada uzun kısa gezilere çıkarız umarım.

ozanpinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS850G 1979
    arkadaşlar selam,

sizin motorların abisi ;) Virago'mun arka fren teli ve kampana balataları değişmek istiyor. Anadolu yakasında parçaları nereden temin edebilirim, ss parçalarını nereden temin ediyorsunuz?

teşekkürler
    Be aware and beware of the Dark

Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    ozanpinar ,

İstanbul'da bir çok yerden bulabilirsin ayrıca servislerle görüş ilk olarak keeway da bulursun ama yamahada malesef hiç birşeyini bulamıyorsun tuhafıma geldi

Motosikleti
    Yamaha XVS 650 Dragstar - Custom
    arkadaşlar merkez yedek parça ile konuşuyorum bir süredir fakat bir türlü gümrükten çekemediler malları. Çok dikkatli kullanmama rağmen benim de makasın altındaki debriyaj alt levyesinin ucu kırıldı izmirde hiçbir yerde bulamadım. servislerde de yok, Elazığ'da 4-5 aydır bu parçayı bekleyen varmış. Duyduğuma göre başka hiç bir makinanınki de uymuyormuş. Bu parçayı nasıl ve nereden temin edebilirim? kırılan parçayı motoru açmaya gerek kalmadan mıknatıslı tornavida ile çıkarttık, çelik kaynağı filan yaptırsak kullanışlı olur mu?
    Teşekkürler.
    Austinphile

Motosikleti
    Suzuki GS850G 1979
    Alıntı yelken_786 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ozanpinar ,

İstanbul'da bir çok yerden bulabilirsin ayrıca servislerle görüş ilk olarak keeway da bulursun ama yamahada malesef hiç birşeyini bulamıyorsun tuhafıma geldi
    sevgili yelken,

Yamaha'da herşey bulunuyor da -99 model Virago'ma şimdiye dek fren telinden başka parça gerekmedi- cumartesi bulmak problem idi. Yamaha stoğu cumartesileri görünmüyor ve benim de kapı kapı dolaşacak zamanım olmadığından buraya yazdım. Mesajında yazdığın gibi "birçok yer ve servislerle görüşmek" çözümünü elbette ben de biliyorum ama ben telefon ve adres istedim, fikir değil.

Ne var ki daha önceden notunu aldığım V motor çinlilerin Dudullu'daki parçacısı Altay Motor'da aradığımı buldum.

Teşekkürler Keeway, Virago için parça zenginliği yaratıyor.

iyi pazarlar

Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    Ben Ankara'da yamaha servisine sordum virago üretilmiyor parçası yok diye söyledi kendileri buradan firma ismi vermek istemiyorum şimdi.

austinphile

Elazığ'da kim bekliyormuş?? benim bildiğim benim motosikletimden başka birde bordo vardı Elazığ keeway servisini çok iyi tanırım işlerinin ehli insanlardır kulakları çınlasın.Sipariş vermeleri lazım.Birde sana Alanya Altın Motoru aramanı tavsiye ederim orada bir çok parça vardı gerçi 2008 de gittim en son.Kaynak işini ustalara sorman lazım adam gibi usta olsa yenisinide yaparda servislerde kimse uğraşmaz al tak öyle ustalığı bende yaparım.Endüstri meslekte okuyan bir öğrencide.

Motosikleti
    Suzuki GS850G 1979
    Yamaha Türkiye'de yeniden yapılanıyor. Dolayısıyla Beldeyama'nın erittiği stoklar Yamaha Türkiye'de yenileniyor. Üretimi sona eren modellerde parça tutma zorunluluğu 10 yıl ve son Virago 2000-2001'de üretilmiş olsa da, Virago XV 250S modelini 2008'den itibaren yeniden üretmeye başladığından sanırım uzun süre daha Virago'da sıkıntı olmaz.

Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    İnşallah bizde yararlanmış oluruz yamaha nın yapılandığını biliyorum ilk yamaha ile bende 99 da tanıştım 96 da ilk motosikletim jawa 350st idi,sonra yamaha135 king,ybr125,bws100 ondan sonra iki tane BMW r26 biri 1951 diğeri 1954 model hala duruyor ikiside ve birde supershowum var.japoncu arkadaşlar uzaktan bakıyorlar ama cinli falan diye japonları da kullandık almanları da bi kucak para verdik al takcı tamirciler olunca değişen birşey aslında var en azından daha uygun parça alıyorsun geçen ybr nin karbüratörünü sormuşlar 500 lira demişler bizimkide ucuz değil ama.Japonların ve almanların bir artısı servislerinin cinlilere nazaran daha iyi olması motomax döneminde ankara'daki servisler için söylüyorum daha iyiydi 2 servis vardı şimdi bir tane var stok falan yok ellerinde bir çok serviste olduğu gibi.

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    Alıntı ozanpinar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam,

sizin motorların abisi ;) Virago'mun arka fren teli ve kampana balataları değişmek istiyor. Anadolu yakasında parçaları nereden temin edebilirim, ss parçalarını nereden temin ediyorsunuz?

teşekkürler
    Ozan, mecidiyeköy de Merkez servisin sahibi Uğur Bulut. Oraya gidebilir ya da telefonla ulaşabilirsin. Sen tanıyorsundur onu. Sanırım yardımı olur. Teli sende yoksa verebilirim.
    Selçuk.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler