Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway KW250-H SUPERSHADOW Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Bu senin devirli kullanabilmen ile doğru orantılıdır.
    Ünv. prof. motorcu hocamız birkaç ay önce ss ile Ege tarafına gitti geldi. Yazları 650 lik BMW si ile hemen hemen her sene yabancı ülkeleri gezmeye gidiyor. SSile gidilirse bende gelebilirmiyim seninle dediğimde motorun değilde benim yorulacağımı söylüyor. Sorun çıkmaz arkadaşım. 15 sene yamaha virago ile ilgili olumsuz bişey duymadınız buda onun biraz kaliteden eksilmiş maliyeti azaltılmış kopyası sonuçta. Sorunlar dikkatli okuduysan bujide toparlanıyor. Onuda alır almaz değiştirirsiniz sorun değil. Sorun olan motomax bayiilerinde ss kalmamış olmasıdır.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    özgürruh çok doğru söylüyorsun aynı sorun bendede var ama şimdiye kadar teşhis koyamamışlardı,4700 km deyim 4 kez buji değiştirdim

öndeki silindir kesiyo bujiyi ve bu yüzden eksozun bir bölümü karardı.

taylo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 Honda
    herkese merhabalar hep bujiden şikayet ediyosunuz.500 bakımda bujileri ngk ile değiştirdim 1500-1600 km civarında tekrar buji kesti eski kötü çinli bujileri taktım şu an km4500 problem yok zannedersem çok yüksek devirlerde böyle bir problem oluyor bujileri cr serisi yada iridyum takarsanız problem kalmaz diye düşünüyorum.garantiye gelince 2000 bakımda üst eksozun nikelajında 2-3 cm kadar kabarma gördüm ve değişmesini istediğimi söyledim biraz gecikmeyle(45 gün kadar) değiştirildi gecikmeninde taşınmadan dolayı olduğunu söylediler.saykemin probleminde iletişimle ilgili bir problem var diye düşünüyorum garantiden çözüleceğini umarım.insanları maille rahatsız edemezsiniz bol bol telefon edin ..herkese kazasız belasız günler dilerim.

saykem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 600
    ben insanları rahatsız etmekten söz etmiyorum.sadece sorunlarımıza sahip çıkmayı ve firmaların verdikleri sözlerin arkasında durarak tüketicileri yolunacak kaz gibi görmemelerini istiyorum .eğer ferdi çabalarımız ile tüketici hakları korunabilseydi tüketici dernekleri çatısı altında birleşmeye ve haklarımızı aramaya gerek kalmazdı
    HAYAT; İSTEMEDİĞİMİZ HALDE BAŞIMIZA GELEN HERŞEYDİR

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    taylo cr seriside taktım torc dan daha çabuk kesti bujinin kendisinden kaynaklanan bir problem değil yani

fevri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DeLi 650
    @sam, ben Supershadow un malzeme kalitesinin Mtc'ye göre biraz daha iyi olduğunu söylemiştim. Ama yanlış anlaşıldı herhalde...

Arkadaşlar şu platin iridyum bujiyi takan veya kullanan var mı? Herkes bişeyler söylüyor, gerçekten fark ediyorsa ben de alayım.
    Yolculuk etmek bezen varmaktan daha iyidir.

Motosikleti
    Adanadan fiyat alabilirsen platin olan 7 numara NGK dan belki bende alabilirim. Tanesi 25-30 ytl olunca yaz seyahati tarihine kadar ertelemiştim. Pahalı olunca çukurovada pek bulunmuyor heralde!
    Sayfanın hareketlenmesi güzel ama sorunların acilen düzelmesini temenni ederim.
    İstanbuldan coğrafya öğretmeni arkadaşım yusuf hocadan sl 150 sayfasında aldığım bilgi : 0 212 511 13 21-520 65 00 (Aydın Motor) İstanbul. Yavuz ve Eyüp' çok efendi çocuklar DPR-7EVX 25 ytl platin NGK.
    İridyum olanın 7 numarasını hiç bulamadım,gerekte yok.

Motosikleti
    Super Shadow 250
    Selam arkadaşlar,

Ya merak ettim bizim depo 9 lt. Bisan nın deposu 13 lt. Acaba onun deposu bize olur mu ?

taylo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 Honda
    saykem dostum sorunlarımız çözülmediğinde biz rahatsız oluyoruz ve keyfimiz kaçıyor.o zaman rahatsız edeceğizki sorunlarımızı çözsünler gerekirse haklarımızı kullanırız.

yelken_786 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    arkadaşlar bende süpershadow kullanıyorum ve 1733 km de şu anda motorum bir arkadaşımız merak etmiş ne kadar km gider diye ben 2 sefer uzun yol yaptım motorumla ilk sefer 770 km 14 saat sürdü molalar sık ve hızım ortalama 80-90 km arası idi motor yola çıktıgından 70 km de idi daha rodajın çogunu bu yolda yaptım ve 1000 km bakımından sonra tekrar 500 km uzun yol yaptım arka,heybeler,ön sosis çanta dahil tamamı dolu birde artçımla beraber motorda öyle büyük bir sorun yaşamadım 500 km de sadece 2 sefer mola verdim molalar en fazla 20 dak. bunun dışında durmadım ve çok güzel bir yolculuk oldu motoru fazla sıkıştırmadım 100-110 km arası ortalama hızla 8 saat sürdü.benim şu anda tek derdim motorum sübap ayarı istiyor.Bunun haricinde uzun yola çıkacak arkadaşlar için motor rüzgardan fazla etkileniyor bence tek rahatsızlık edecek sorun bu olacaktır.

Motosikleti
    honda cbf 600
    arkadaşlar uzun çabalar ve üğraşlar sonucu nihayet parçaları garantiden değiştirildi. fakat servisteki usta bana yol gösterip yardımcı olduğu için motomaks uğur beyden fırça yemiş.yani adamlar birçok problemi kullanıcı hatası gibi sebeplerle garanti dışına çıkarmaya çalışıyorlar. ben artık bu firmaya olan güvenimi yitirdim.
    ''yelken_786 '' dostum bence sen motorun rodajı tamamlanmadan motoru çok sıkıştırmışsın .1733 km deki bir motor kesinlikle sübap ayarı istemez. ben şu anda 7350 km deyim ve defalarca uzun yol yapmama ve genellikle iki kişi binmeme rağmen hala sübaplarla ilgili bir sorunum yok

Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    saykem hayırlı olsun sevindim sorununu çözdüğüne ama motomax kıda kınıyorum dediğin gibi bu sorunlar hepimizin başına gelebilir bunun bir önlemini almaları lazım.
    Bu arada bende biliyorum ki bu km de sübap ayarı istememesi lazım.Ama servisin söylerdiğini söylüyorum bende sübap sesi geldiğini düşünüyordum.Sıkıştırma konusuna gelince ben bu zamana kadar hiç 110 km yi hiç geçmedim ve motoru zorlamadığımada eminim ki 10 yıldır motor kullanıyorum.

Motosikleti
    Arkadaşlar en çok sorulan sorulardan birisi keeway ss en çok kaç km gider veya sağlammıdır! Cevap niteliğinde muhteşem gezimizi bu sayfada paylaşmak istedim.
    Keeway dostları,selam. Uzun yol anlamında cumartesi sabah 1 super light 150, 2 super shadow olmak üzere
    Toplamda 3 motor 6 kişi Mersinden geziye çıktık. Prof. Fatih hocamızın öncülüğünde, Tarsus’ta parkta molamızı verdik.

Yolumuz uzun olduğu için oyalanmadan,Çamalan,Tekir yaylası,Pozantı Niğde yollarına çıkıyoruz.

Sonunda Kayseri yolundayız.Yahyalıya ulaşırsak oradan Kapuzbaşı şelalesine varacağız.

Artık etli pide zamanı,açlıktan bittik.

Mola verdiğimiz yerde,BP nin Kayseri de çekilen reklamında yol ver dağlar türküsünü seslendiren ozan Cuma ile fasıl yapıyoruz.

Nihayet 360 km sonunda Kapusbaşı şelalelerine ulaştık.Dğın üzerindeki kar sularının erimesi ile oluşan 7 göl,suları kendine bulduğu yollar ile dağın muhtelif yerlerinden dökülmektedir.

Toplamda 720 km yol kazasız ve hasarsız tamamlanıyor. Saygılarımla.

Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017

ss

Güzel bir yolculuk olmuş resimler ve paylaşımların için teşekkürler.Ben 770 km yol yaptım kendi motorumla uzun yol endişesi olmasın kimsenin motorundan kuş gibi hafif ve katır gibi çekiyor maşallah arkaya çanta takmanı tavsiye ederim çok hoş oluyor

Motosikleti

Hayret anlamadım resimler büyük açılmıyor!

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    guzel bı gezı olmus bı ay içinde bende guney turu yapmayı planlıyorum ıstanbuldan yola çıkıp işallah bende sorunsuz tamamlarım..

Motosikleti
    Sağol kıd333, elbette sorunsuz tamamlarsın. Sadece her motosiklet kullanıcısının yapması gerekenleri yap.Yedek fren teli,gaz teli,debriyaj teli ve lastik patlama ihtimaline karşı sprey tüpü yanına mutlaka al.Ben benzinci bulunmama ihtimaline karşılık 2.5 lt kola şişesi benzini de çantaya attım. Malum depo küçük. En kısa zamanda super light piyasadan kalkmadan onların benzin deposundan satın almayı düşünüyorum. 17 litre çok güven verir,dolgun görünür,içindeki şamandıra ve benzin göstergeside işe yarar. Sadece denemem lazım.

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    yanıma gaz ve fren telı fılan alıcam zaten ama nası takılıyor henüz bilmyorum yola cıkmadan öne öğrenicem çıkmadan yola tekrar bi bakıma sokarım çünkü uzun bi yolculuk planlıyorum çünkü depo iyi olabilir ama görüntü açısından nası durur acaba o merak uyandırdı bende... sormuşken şunuda eklemek istedim istanbuldan ayvalığa en ucuz ve en güvenilir şekilde nasıl gidebilirim acaba daha önce otobüs ve arabayla gittim ama bilgilerinizden faydalanmak isterim

fevri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DeLi 650
    @viceroy güzel gezi olmuş, paylaşım için teşekkürler.

Uzun yola çıkacaklar bi çift de buji alsın yanına.... ve de buji anahtarı...
    Yolculuk etmek bezen varmaktan daha iyidir.

Motosikleti
    honda cbf 600
    uzun yol için gerekenlerin bir listesi sitemizde biraz araştırırsanız bulursunuz.
    ''viceror'' güzel bir gezi olmuş ayrıca gurup olarak çıkılan uzun geziler daha zevkli ve güvenli olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler