Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Derbi GPR 125 Racing Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Acemi85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GPR125R
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acemi , şanzıman yağı için 10/40 tam sentetik yağ alacaksın. markası bildiğin bir marka olsun ;motul,castrol,yamalube vs gibi ama önemli olan kısmı tam sentetik olması.750cc koyacaksın.
    ayrıca selenin altında 2 zamanlı yağ kutusu var. onada yine tam sentetik 2 zamanlı motor yağı alıp koyacaksın. kolay bulabileceğin ve kaliteli olanı castrol power racing 2t BP istasyonlarında yada bauhouse'da bulabilirsin.
    sen fatih'de tam olarak nerede oturuyorsun?
    tomas ve diğer arkadaşlar çok tşk ederim.. gerçekten çok duyarlısınız ve cok yardımcı oluyosunuz. şimdi dediğin yağları almaya gidiyorum ordanda motoru çalıştırıp getiricem buraya. ben fındıkzade de oturuyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ugur92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rs250 verelim sana
    satacan satacan az kaldı
    ..................

koromako - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6-F
    acemi hoş geldin.. güle güle kullan yeni motorunu.. scooterın konforunu arayacaksın bu vahşi köpekle uzun yolculuklara çıktıkça
    Ya Tozu Dumana Katarsın, Ya da Tozu Dumanı Yutarsın

Motosikleti
    keeway sl150 , hyosung gt250r
    extrema ne kadar istiyosun rs250 ye? ve masrafı varmı? takip ettigim kadariyla hatırladigim motorda yaptigin bazi isler vardi.. o yuzden resimleri hemen koymamistin, hazir olunca koyucam demistin.. bittimi herseyi? performansi tartisilmaz ama model olarak biraz eski parca olarak sorun yasatirmi?

fuardaki rs125 gitmiyor gozumun onunden.. aklimdan bir an cikmiyor alet..

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ersinpolat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    extrema ne kadar istiyosun rs250 ye? ve masrafı varmı? takip ettigim kadariyla hatırladigim motorda yaptigin bazi isler vardi.. o yuzden resimleri hemen koymamistin, hazir olunca koyucam demistin.. bittimi herseyi? performansi tartisilmaz ama model olarak biraz eski parca olarak sorun yasatirmi?

fuardaki rs125 gitmiyor gozumun onunden.. aklimdan bir an cikmiyor alet..
    Ben bişey yapmadım aslında ona
    Resim koymamamın nedeni ise gezmememdi
    Bana geldiğinde ateşlemede sorun vardı beynini değiştirdik vede pistonları yeniledik şimdi canavar gibi
    Parçaya gelince elbetteki turkiyede var parçası fercoyu ara hemen getirir..
    Fakat ferco motor parası kadar parça fiyatı söyleyebilir
    En iyisi ebay gibi yurt dışı sitelerinden alıcaksın takıcaksın gerçekten çok ucuza geliyor öyle
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    Ben bişey yapmadım aslında ona
    Resim koymamamın nedeni ise gezmememdi
    Bana geldiğinde ateşlemede sorun vardı beynini değiştirdik vede pistonları yeniledik şimdi canavar gibi
    Parçaya gelince elbetteki turkiyede var parçası fercoyu ara hemen getirir..
    Fakat ferco motor parası kadar parça fiyatı söyleyebilir
    En iyisi ebay gibi yurt dışı sitelerinden alıcaksın takıcaksın gerçekten çok ucuza geliyor öyle
    peki dusmezsem kaza yapmazsam fln, yinede ugrastirirmi? yoksa saglammidir? bide fiyat soylememissin

bi sorum daha var.. askerlik olmasa sen satarmıydın?

peki dusmezsem kaza yapmazsam fln, yinede ugrastirirmi? yoksa saglammidir? bide fiyat soylememissin

bi sorum daha var.. askerlik olmasa sen satarmıydın?
    Aslına bakarsan şuan satıyorum diyorum ama satarmıyım satmazmıyım gerçekten bilmiyorum.
    Çünkü hep istediğim motordu bu benim tamamen zevk işi yani
    Fazla kullanamadım daha kış diye yatırıyorum.
    Ama acemi biriysen zaten kaza yapma ihtimalin çok yüksek helede arkandaki artçı tecrubesiz ise gaza yukledıgınde düşer..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    honda cbr 600 f
    hazır muhabbet açılmışken motoru emrahla beraber topladık anlıcan kendimize gezmek için makinadan y
    ana sıkıntın olmasın arkadaşım on numara makina

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Aslına bakarsan şuan satıyorum diyorum ama satarmıyım satmazmıyım gerçekten bilmiyorum.
    Ama acemi biriysen zaten kaza yapma ihtimalin çok yüksek helede arkandaki artçı tecrubesiz ise gaza yukledıgınde düşer..
    bence en az bu sezon kullanırsın sen bu motoru heleki şu gaz yememe yüzünden beyinlerle onca vakit geçirip motoru yakacak raddeye kadar gelmişken

acısını çıkartırsın bunların zevkini bi tadıp sonra satarsın gibime geliyor
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    1 senedir aralıksız her gun motor üstündeyim ama hala ogrenicek cok seyimin oldugunun farkındayim.. hic bir zaman "tamam, oldum artık" demiyorum hep temkinliyim cunku bir hatanın, dikkatsizligin sonucunun neler olabilecegini maalesef hergun okuyoruz uzulerek..
    ve rs250 nin cok ozel bi alet oldugunu, sakasının olmadıgını cok iyi biliyorum..
    hayal ettigin motorsa umarim satmak durumunda kalmaz ve tadını cıkartırsın sezon boyunca..
    bende rs125e kavussam keske.. derbici arkadaslarla takilsam

Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence en az bu sezon kullanırsın sen bu motoru heleki şu gaz yememe yüzünden beyinlerle onca vakit geçirip motoru yakacak raddeye kadar gelmişken

acısını çıkartırsın bunların zevkini bi tadıp sonra satarsın gibime geliyor
    Yok yahu o motor başka gilera gfr125 ti o
    Ben onu sattım bahsi geçen motor aprilia rs250

вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    1 senedir aralıksız her gun motor üstündeyim ama hala ogrenicek cok seyimin oldugunun farkındayim.. hic bir zaman "tamam, oldum artık" demiyorum hep temkinliyim cunku bir hatanın, dikkatsizligin sonucunun neler olabilecegini maalesef hergun okuyoruz uzulerek..
    sitede aparat abimizin bir sözü vardır
    "her yeni bir gün her yeni bir kontak çevirdiğimizde yeni birşeyler öğreniyoruz sürekli hiç bir zaman bitmez bu"

gerçektende durumu anlatan en güzel sözlerden biri

neyse size iyi geceler arkadaşlar...
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

ve rs250 nin cok ozel bi alet oldugunu, sakasının olmadıgını cok iyi biliyorum..
    hayal ettigin motorsa umarim satmak durumunda kalmaz ve tadını cıkartırsın sezon boyunca..
    bende rs125e kavussam keske.. derbici arkadaslarla takilsam
    Gerçek fikirlerimi söyliyim ben bu makinayı almadan önce böyle olacağını tahmin etmiyordum
    gilera gfr125 kullanıyodum gileradan biraz daha iyidir diyodum.
    Ama anlıyosun ki gerçekten şakası yok
    Şuan bile tam hakim olamıyorum motora yüksek devirlerde gerçekten çıldırıyor..
    Senin için ise aprilia rs125 tavsiye ederim
    Nedenini sorarsan derbide iyidir hoştur ama üretimi durdu
    Fiyatları yavaş yavaş aşağılara düşmeye başladı
    Ama aprilia öyle değil eminim ki uzun yıllar daha üretecek rs modelini
    Fiyatlarındada belli standartlar var
    Ne olursa olsun o fiyatlara müşteriler bulabilirsin
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    Gerçek fikirlerimi söyliyim ben bu makinayı almadan önce böyle olacağını tahmin etmiyordum
    gilera gfr125 kullanıyodum gileradan biraz daha iyidir diyodum.
    Ama anlıyosun ki gerçekten şakası yok
    Şuan bile tam hakim olamıyorum motora yüksek devirlerde gerçekten çıldırıyor..
    Senin için ise aprilia rs125 tavsiye ederim
    Nedenini sorarsan derbide iyidir hoştur ama üretimi durdu
    Fiyatları yavaş yavaş aşağılara düşmeye başladı
    Ama aprilia öyle değil eminim ki uzun yıllar daha üretecek rs modelini
    Fiyatlarındada belli standartlar var
    Ne olursa olsun o fiyatlara müşteriler bulabilirsin
    agustos gibi bi niyetlenmistim derbiye gri bi derbici arkadasla bulusup motoruna fln bakmistim ama ayarlayamadim.. daha sonra subattaki fuarda rs125i gordum derbiden cok farklı gelmemisti.. ama dunku fuarda gordugum rs125 beni cok fena vurdu.. derbiyle yada cbr125 ile hic alakasi yoktu gorunus itibariyle.. (cbr'ın zaten 4 zamanli oldugu icin performan olarakta zayif oldugunu biliyorum) ötekilerinden cok daha kalipliydi.. baya baya yapiliydi yani.. hic diger 125likler gibi diil durusu.. demekki subattakinde cok dikkat etmemisim diye dusunuyorum..

Acemi85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GPR125R
    Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.. Derbiyi dün aldım daha 650 km de ama 1.5 senedir motor garajda yatıyo. marşına hiç basılmamış. bende içindeki yağı ve benzini boşaltıp elf 2t moto hp sentetik yağ ve 3 lt benzin koydum suyunu falanda koydum. tabi akü bitmiş. başka motorun aküsüyle marşa bastık ilk çalıştı 10dk sonra motor durdu. 2 saat çalıştırma denememize rağmen hatta iterek vurdurmaya çalıştık ama sonuc yok. bujiye baktım normal görünüyor. acaba beyinde falan bir sorun olmuş olabilir mi? yada sizin bir fikriniz var mı?. Marş sesi geliyo fakat ateşleme yapmıyo. bide farlar sürekli yaniyo kapatma şansımız yok mu?

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Farlar surekli yaniyor derken neyi kast ediyorsun ? Kisalardan soz ediyorsan kisalar tabiki yanicak ve anahtari yok, beyin'den olabilir gostergelerde herhangi bir anormal durum varmi ? Bujiye baktim normal gorunuyor derken ? bujilere kadar elektrik geliyor demi ?

Buji'ni degistirerek dene , olanlari bizle paylas buna benzer bir olay Tomass arkadasimin basina bir gezi donusu gelmisti. Ondaki sonuc beyne baglandi , umarim sendede ayni sorun cikmaz.
    First Day Of My Life

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Alıntı Acemi85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.. Derbiyi dün aldım daha 650 km de ama 1.5 senedir motor garajda yatıyo. marşına hiç basılmamış. bende içindeki yağı ve benzini boşaltıp elf 2t moto hp sentetik yağ ve 3 lt benzin koydum suyunu falanda koydum. tabi akü bitmiş. başka motorun aküsüyle marşa bastık ilk çalıştı 10dk sonra motor durdu. 2 saat çalıştırma denememize rağmen hatta iterek vurdurmaya çalıştık ama sonuc yok. bujiye baktım normal görünüyor. acaba beyinde falan bir sorun olmuş olabilir mi? yada sizin bir fikriniz var mı?. Marş sesi geliyo fakat ateşleme yapmıyo. bide farlar sürekli yaniyo kapatma şansımız yok mu?
    eğer beyinde bir probem olsaydı motor hiç çalışmazdı. bujiye elektrik akımı geliyormu onu kontrol et. merak ettim senin şu motoru. benim tel 0505 6255582. şuan fındıkzadedeyim ben de. yardımcı olacağım bi durum varsa arayabilirsin.

Alıntı Acemi85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acemeı kardes aramıza hos geldın ben derbıcı52 bu nıckım ceza aldıgı ıcın bu nıckımle yazıyorum bu arada senın makınanı cok merak ettım daha 650 km de yanı daha rodaja gırmemız bır makına var elınde valla resımlerını koyarsan sevınırım

[QUOTE=tomass;1477840][QUOTE=derbici_52;1477315]

MZ zinciri ile aynı olduğuna emin misin? eğer öyleyse çok iyi. 20 tl ye zincir süper [/QUO
    merhaba kadır kardes mesajını ceza yuzunden cevaplayamadım bu arad ben derbıcı_52 zıncır olayı dedıgım gıbı mz le aynı zıncır ve 2o tl pazar gunu benım zıncıre bakım yaptım ama omru bıtmıs bu hapta hem sanzıman yagını hemde zıncırını degıstırecem bakaloım hayırlısı bu arada forumda derbıcı cogaldı valla super oldu ama hepsıde ıst da ben ıse ordada tek dısı kalmıs gıbıyım vallahııı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Leike gitti kaldık kawaya
    Aceminin bahsettiği derbi için akşam beraberdir.
    bujiye ateşleme geliyor ona baktım. bujiyi ısıtıp taktıgımızda ilk alıcakmış gibi yapıp 5-6 sn ye çalışıp gaz verince bogulup stop ediyor.
    hava filtresinin içide ıslak bu arada.

Motosikleti
    hocam ozel bisi diilse, neden ceza aldın?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler