Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Hussar ve Kanuni Popcorn sahipleri bu başlıkta!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Aydıncım eksoz bilyası bozulmuştur...
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanogur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Supershadow 250 cc
    Selam Arkadaşlar. Meğer bu kayış ne işe yarıyan bişeymiş yaa. motor cok atak oldu. valala çok tatlı kaçıyor.

benim bi arkadaşım var kendisi mondialin bayiliğini yapıyor. ordaki motorlar ile bizim hussayı test ettik. sonuç tabi eline verdim. yanlız kafama bişey takılıyor.

bu sadece benimkindemi var bilmiyorum hussarı olan arkadaşlar söylerse sevinirim.
    Gazı ilk verdiğinde motor diğerleri gibi kayısa asılmıyor hemen. başka motr gazı verdiğin anda kayışa asılıyor. bizimki gazı yedikten sonra başlıyor kaçmaya ama ole bole degil anında km saati 30-40-50 diye artmaya başlıyor. ona sordum onlar devrini alakadar. seninki çoktan devrini almış uzaklaşmış oluyor. dedi.

tabi başka bir marka satışı yapan biri. kendi malını kötüleyim seninkini överse insan motorunu daha bir seviyor. Ümraniye yakınlarında hussar sahibi olan birileri varsa onlar ile görüşmek isterim benim motordamı bişey var yoksa hepsi böylemi merak ediyorum.

İyi Günler, Kazazız Sürüşler.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    okanogur, valla arkadaşım bendede hussar var gazı açtınmı gidiyor hatta diğer 125 cc lerle kıyaslarsam ki kıyaslanmaz çok daha atak
    tabiki vitesli gibi değil belli bir ivmeyle kalkıyo bence sen bir motora baktır veya başka bir hussara bin arada fark varmı bir bak
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

rider89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar125
    Murattolga: O ön diske hafif yağ dökülmüş bezle sil ses gidiyo.Ama fren mesafesi artıyo..Servis 1000km den sonra o ses geçer dedi 1083km oldu hala geçmedi ...
    Orta sehpa aldığımın ikinci günü sorun yarattı.Çok şikayet geldiği için daha uzun bi parçayla değiştirdiler..Ama onuda arada bir yağlamak gerekiyo yoksa acaip kötü bir ses çıkartıyo.. Ama motorumu çoook seviyorum

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    ilk kalkışta haklısınız biraz hantal kalıyor ama uzadıkça serileşip arayı kapatıyor kayış çok fark ediyor değişimlerde bolaran kayışlar kalkışta titretiyor hatda
    ERASER WİLL COME BACK

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    sevgiliarkadaşlar başlığı okuyup yorumları okuyup motorumuzun güzelliği hendikapları ortaya çıktı ! ama bilen bilir geçen seneden beri nasıl savunduğumu şimdi ise mutluyum ama bu ara imkansızlıklarımdan dolayı satayım dedim içim içimi yiyiyor satsamda yine alacağım motor kanuni olur emin olun bircok yorumlar yerinde bunları okuyarak birbirimizede yardımcı oluyoruz ne mutlu .. .bende ıslak yokuş aşşagıya inerken geçen sene kaydım dikkat!sağ ayagım kemik çatladı 40 gün alcı ama hala biniyorum 11 ay evveldi tabi ama motorumu çok seviyorum kaçışı spor dinamik masrafsız 2 kere 5 saatte çanakkale geliboluya gittim geldim ..bunuda bilen bilir 1 kerede sakaryaya ..işte böyle hepinize kazasız belasız yolculuklar kader arkadaşlarım sevgilerimle ha bu arada uzun yolda ön far üstündeki plastik bölümü eritmiş 5 saat açıktı açaba garanti kapsamındamıdır bilen varmı sağolun

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    uzun yolda ön far üstündeki plastik bölümü eritmiş 5 saat açıktı açaba garanti kapsamındamıdır bilen varmı sağolun
    eğer farın ampulü deiştirmediysen tabiki garanti kapsamındadır
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    barış yine gösterdin duyarlılığını varol ist gelirsen seni tanımak isteriz sevgili arkadaşım her yerde varsın varol sevgilerimle
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

eselamsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 F 650 GS
    selam arkadaşlar benim hussar 125 2-3 gun çalışmazsa zor marş alıyor motorr 550 km de daha servis e goturmedım bakımdan sonra duzelir herhalde ...herkese kazasız kullanımlar...

HULK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250 Kanuni
    Selam Hussarcı ve popcorncu arkadaşlar... İlk zamanlar hevesli olduğum scooter tipi motorlar zaman içindeki kişisel gözlemlerim sonucu Kanuni Tiger 250'de bütünleşti. Sonuçta model farklı olabilir ama marka hakkındaki paylaşımlarınız benim de doğru bir karar vermemde çok etkili oldu. Neden model değiştirdin derseniz sebebi çok basit; nickname olarak HULK adını seçmem ve avatarımın da beni sembolize etmesi size bir fikir veriyordur umarım. Yani birçok marka ve model üzerine inip bindim hemen hemen bütün scooterlarda eşşek kulağındaki kelebek misali kendimi gördüm. 115 kg. 180 boy, kısıtlı bütçe, yerli malı alışkanlığı ve Kanuni satıcısı arkadaşların yaklaşımı tercihimi Tiger 250'den yana kullandırdı. Allah kısmet ederse öteki cumartesi A2 sınavı var. Sonrasında da 8 çizdik mi tutmayın beniiiiii
    Hayat hoştur, gerisi boştur
    Al motorunu her yerde koştur

Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    arkadaşlar geçen gün merak etdiğim hava filtresinin ordaki üçgen küçük kutu ve burdan çıkan tahliye borusunun görevi : zamanla buharlaşan yağı ve oluşan buharı kutuya göndermek ve ordan tahliye etmek arasıra kontrol edip boşaltın
    ERASER WİLL COME BACK

Motosikleti
    Hussar125
    Ya arkadaşlar bnim motorun gidonu eğildi ..

POPCORN_90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    POPCORN 90
    Benim sorunlarım frenlerin ötmesi bide arkadan gelen varyetör sesi.
    En fazla 90 km hız yaptım km 1300 oldu hiç bi sorun çıkartmadı...

Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    fren ötmesi şuana kadar yaşamadım ama bildiğim kadarı ile kaliper ve disk arasına kum filan girince ötüyordu 1300 km de olduğu için daha çok yeni bence servise sor derim
    ERASER WİLL COME BACK

matraks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni HUSSAR
    oncelikle aydın abi çok teşekkur ederim boyle bi topic actıgın için
    bende yaşadıgım bi kaç sorunu soyleyeyim..
    1-)geçenlerde hız denemesi yaptım ve rahatca 95 km cıktım ancak yavasladıktan sonra bişeylerin sürttugunu anladım inip baktıgımda orta sephanın vidası cıkmış o surtuyormuş.şimdi orta sephayı cıkarttım yan sephayla idare ediyorum
    2-)Neon taktırdıgım zaman ilk bi hafta hiç bir sorunla karsılasmadım ama 1 hafta sonra kısa farlar yanmamaya basladı,geceleri surmedigim için baktırma geregi duymadım.
    3-)Arkada oturanlardan spoiler biyerime batıyor diye laflar duyuyorum
    yasadıgım aksaklıklar suan için bu kadar motor 2170 kmde..

ama tabii cok iyi yonleride var bunlardan biride bence motorun diger scooterlara gore daha güzel bir sekile sahıp olması.diger scooterlar ufacık dururken hussar surenler gozume daha yuksek ve daha gosterişli geliyor
    performansı güzel kalkısta biraz zorlansada sonradan dediginiz gibi farkı kapatıyor..
    benden şimdilik bu kadar.Ama her sorunumda cekinmeden soru sordugum ve bana cok guzel yardım eden olcay ve aydın abime saygılar...
    [b]Bastığın yerleri \'toprak!\' diyerek geçme, tanı:
    Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
    Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
    Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı. [/b]

POPCORN_90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    POPCORN 90
    Alıntı powerbyaydin adlı üyeden alıntı
    fren ötmesi şuana kadar yaşamadım ama bildiğim kadarı ile kaliper ve disk arasına kum filan girince ötüyordu 1300 km de olduğu için daha çok yeni bence servise sor derim
    Servsise sordum ve çok aptalça bi cevap aldım.
    -Bunların hepsinde var yapacak bi şey yok..
    Aynen böyle dedi ustaları...

KATKI?

SLM.Arkadaşlar :

"HUSSAR" Benim motor 2.nesil yani çift amortisör , büyük egsoz.

Mayıs ayında aldım.İlk 2 ay fazla zorlamadım.Ama sonrasında çok muhteşem bir performans gösterdi.
    İlk kalkış esnasında biraz ağırlaşma oluyor , yani devrini geç alıyor ; ama devir arttıkça kimse yetişemiyor.
    Bir keresinde manifoltu yırtılmıştı.Manifoltu tutan vidalar plastiği kesmiş.Motor hemen stop ediyordu. (Sagolsun burada motorcu bi abi var. Kuvvetli yapıştırıcı ile fazla masraftan kurtardı.)
    Yakıtla ilgili problemim var.Burada her istasyonda süper bulunmuyor.Acaba ne gibi sorunla karşılaşırım??
    Elektrik donanımında hiçbir problem yaşamadım.Ön tarafta mavi neonlar var.Arkada ise frene basınca düz yanıyor bırakınca flash yanıyor.Tüm elektrikle kendim ilgileniyorum.
    Ehliyet de mevcut , mesafe sınırı olmuyor.Birkaç defa uzun yol yaptım.
    Km 2500ü geçti.3000e dayandı.
    Kaporta donanımı ile sorunum oluyor.Yani vidaları biraz daha sıksan tuttuğu parça kırılır.

Fren diskinden gelen sesi kafanıza takmayın.Yokmuş gibi davranın , çünkü benim yapmadığım hiçbirşey kalmadı.(( Hocaya bile gittim.))Ses tamamen kesilmiyor.Yani ses kesiliyor.Ama kısa süre sonra yine başlıyor.

Depoya veya motor yağına ; katkı olarak ne kullanmam gerekiyor??

Motosikleti
    Piaggio X8 200

Re: KATKI?

Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı
    Yakıtla ilgili problemim var.Burada her istasyonda süper bulunmuyor.Acaba ne gibi sorunla karşılaşırım??
    süper ben devamlı opetten 95 oktan kurşunsuz benzin alıyorum. süpermi kullanmak lazım. kafam karıştı

??

Motoru aldığım ilk gün benzinci KURŞUNSUZ doldurdu.
    Sonra motorcu arkadaşlar SÜPER daha iyi olur dedi!

Uzun zamandır süper alıyorum.Ama son zamanlarda ortadan kalkmaya başladı??

Bir de Hussar'a yakıt katkısı koyabiliyor muyuz? Yani ne işe yarar bu katkılar? Benzin hatlarını falan temizler mi?Ya da performans mı artar?

Motosikleti
    Hussar125
    Fren sesini gidermek için daha öncede dediğim gibi küçük bi beze azıcık makine yağı sürüp diskin etrafına yedirin...Ses gidiyo belirli bi süre..Ama fren mesafesi çok artıyo

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler