Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda PS 150 i Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sessiz_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda ps150
    allah kazasız belasız binmek nasip etsin.hayırlı bayramlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

selamlar..
    yaklaşık 3 ay oldu motoru alalı.. 3500 km'deyim şu ana kadar hiçbir arıza veya sıkıntı yaratmadı , açıkcası bu kadar iyi olacağını tahmin edemiyordum..

ama tek sıkıntım motor yolu hiç tutmuyor yol tutuş sıfır gibi.. 80-90 'dan sonra motor yalpalanıyor, daha düşük hızlarda bile tam güven vermiyor motor.
    daha önce ramzey yamaha gibi motorlar kullandım onlarda hiç böyle bir şey yoktu..
    lastik basınçlarıyla ilgili ayarlamalar yaptım ön : 25 - arka : 29 - ön : 28 -- arka . 32 fazla farkeden bir şey olmadı..

lastik çok dandik zaten ıslak yolda felaket ,, acaba bu problemle karşılaşan oldumu neden olabilir..
    michelin city grip almayı düşünüyorumda , değiştirsemde devam edermi diye içimde kuşku var..
    yorumlarınızı bekliyorum.

Motosikleti
    Yamaha xmax 250 ABS
    Bendede aynı problem vardı üzerindeki pirelli lastikleri attım
    michelin power pure lastikleri taktım müthiş oldu eski lastikler varken direksiyondan ellerimi kesinlikle bırakamıyordum şu anda kontrol amaçlı sık sık ellerimi direksiyondan çekip çok rahat gidiyorum power pure son çıkan lastik fiatı ön arka 310 tl tercih sizin.

Motosikleti
    honda psi 150
    Alıntı buskas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar..
    yaklaşık 3 ay oldu motoru alalı.. 3500 km'deyim şu ana kadar hiçbir arıza veya sıkıntı yaratmadı , açıkcası bu kadar iyi olacağını tahmin edemiyordum..

ama tek sıkıntım motor yolu hiç tutmuyor yol tutuş sıfır gibi.. 80-90 'dan sonra motor yalpalanıyor, daha düşük hızlarda bile tam güven vermiyor motor.
    daha önce ramzey yamaha gibi motorlar kullandım onlarda hiç böyle bir şey yoktu..
    lastik basınçlarıyla ilgili ayarlamalar yaptım ön : 25 - arka : 29 - ön : 28 -- arka . 32 fazla farkeden bir şey olmadı..

lastik çok dandik zaten ıslak yolda felaket ,, acaba bu problemle karşılaşan oldumu neden olabilir..
    michelin city grip almayı düşünüyorumda , değiştirsemde devam edermi diye içimde kuşku var..
    yorumlarınızı bekliyorum.
    kesinlikle michelin power pure öneririm çift hamurlu lastik takalı 1.500 km oldu virajlar,yol tutuşu harika oldu motorda

vlknsyrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    günaydın

Motosikleti
    honda siwerwing 400
    Herkese selamlar

hafta sonu eşimle bursa İstanbul yaptık.Motoru ilk aldığımda 22000 iken lastikleri değiştirmiştim.km 38500 oldu.Lastikler gene değiştir beni demeye başladı.Ama epeyde para istiyorlarmış michellen 300 metzeller 280 Ön bagalarında degısmesı gerekıyor servis 42 lıra dedı.Ön fara düğme taktım.Malum aküyü bitiriyor en son onuda değiştirdim 40 lira verdik onada. 2 kişi ufak geliyor motor ama tek kısı ıcın bıre bır sehır ıcınde yakıtıda ıyı ben her gün 50 km yapıyorum .Yakıtta önemli 100 km gecmessen yakıt fark ediyor.

merhaba arkadaşlar

2008 model 34000km vukuatsız ( yatma/yara bere yok ) nekadar yapar ?? 4000 tl istiyo nasıl fiyat ?

Motosikleti
    Yamaha xmax 250 ABS
    Bu işin ticaretini yapmıyorsanız modelin önemi yok eğer içinize yattı ise alın zira uzun müddet kullanırsanız zararınız olmaz.

nıkko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125(2008)
    buda benim yeni motorum

Motosikleti
    ybr125(2008)
    Tecrubelı ps cıler ozellıkle kaan sıze bı sorum olacak bu fı ışığı hakkında, fı bazen yanıp sonuyor,ıkı gun yanmıyor sonra bı bakıyorum gene yanmış,aku yenı değişti,egzostakı sensorun soketlerını temızleyıp bakalım soner dedıler servıste ama moralımde bozulmadı değil yani,yorumlar için şimdiden teşekkurler...
    motorcu48 bunu beğendi.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı nıkko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrubelı ps cıler ozellıkle kaan sıze bı sorum olacak bu fı ışığı hakkında, fı bazen yanıp sonuyor,ıkı gun yanmıyor sonra bı bakıyorum gene yanmış,aku yenı değişti,egzostakı sensorun soketlerını temızleyıp bakalım soner dedıler servıste ama moralımde bozulmadı değil yani,yorumlar için şimdiden teşekkurler...

forumda çok sevdiğim şükrü abi vardı (hala varda bu motoru sattığı için di li geçmiş zaman eki kullanıyorum ondada bu sorun vardı ve bir gün marmarise çıkageldi ,marmaristen giderkende ayak üstü sohbet ettik ve bu sorundan baya bi muzdaripti.aynı sorun arabalarda olsa makinaya sokuyolar sorunun nerde olduğunu biliyorlar ama bu motor tamirinde böyle birşey yok bir türlü sorunu honda çözemedi demişti.evet ps150 lerde ya debriyajı arızalı ya da f1 sensoru yanıp yanıp söner.
    araçlarda bu durumda enjector ponpasını değiştiriyorlar eğer sürekli yanarsa arıza ışığıda demek oluyormuş .
    marmaris serviste böyle pi es ten soğuyan bunu satcam diyen 50 yaşında adam da gördüm
    honda çok ayıp etti bu şiir benden hondaya gelsin

Mustafa Kemal Atatürk

sessiz_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda ps150
    Slm nıkko kardeş bendede aynı f1 lamba sorunu vardı.garantiden gaz kelebeği yani enjeksiyon değişti.Suan hiç bir sorun yok fiyatinin 1200 tl olduğunu söylemişti servistekiler senin motordada aynı sorun olabilir.

Motosikleti
    honda siwerwing 400
    arkadaşlar herkese selam f1 ışığı bende de sorun olmuştu aküyü değiştirdim geçti ancak başka sebeplerden de yanabiliyor.Motorum 40000 km geldi.24000 km de aldığım duro marka lastik bitti deyim yerindeyse

iki lastik arasında kaldım.Michelin ve pirelli diamaond michelin herkes kullanmış aşağı yukarıda pirelli hakkında bilgisi olan varmı? Zira bazen dağ bayırda geziyorum.Michelin çok yumuşak gibi geliyor bana

Motosikleti
    hasangurleyen michelin lastik tüketicinin zihninde o kadar yerleşmişki herkez onu tavsiye ediyor.ben motoru alırken üzerinde pirelli vardı ek yerlerinden kocaman bıcak kesiği gibi yarıklar vardı o yuzden pirelli benim için hiçbirşey
    1.5 senedir pirelli desenli gts evo 250 ve pies 150 için üretilmiş duro lastiğini kullanıyorum hiç bir fark yok hiç bir sorun yaşamadım tanesi 95 tl idi

bu arada bugun motorum beni çok ama çok şaşırttı hiç olmamış birşey oldu yarın servise götürücem ustaya sorucam ama önemli birşey değildir diye düşünüyorum.
    motorun kontağını kapattım ve bidaha çalıştırıcakken enjecsiyondan tıkırtı sesi geldi ancak enjectör işığı yanmadı daha sonra yansada motor tık diyip marş basmadı.10 dk ka sonra çalıştı o da garip çalıştı. şüpelendiğim unsur 3 kusur senedir aküsünün yerinden bile oynatmadık ya akü zayıfladı ya da sigortada bir problem var sanırım diye düşünüyorum

Motosikleti
    ybr125(2008)
    Sağolun yorumlar için ama korkulan oldu sanırım gaz kelebeğinın ustundekı beyınmı neyse o degışecekmiş ve 1000 kusur lira,motorun garantı bıteli 2 ay olmuş! ,bizde patladı yani,keşke cbf i satıp buna geçmeseydim:((
    motorcu48 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı nıkko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolun yorumlar için ama korkulan oldu sanırım gaz kelebeğinın ustundekı beyınmı neyse o degışecekmiş ve 1000 kusur lira,motorun garantı bıteli 2 ay olmuş! ,bizde patladı yani,keşke cbf i satıp buna geçmeseydim:((
    dostum gerçekten geçmiş olsun.bu motorun parçaları inanılmaz pahalı resmen adamı öpüyolar kendi deneyimlerime dayanarak bu motordan uzak durmalarını şiddetle tavsiye ediyorum
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    honda siwerwing 400
    gerçekten ıyı paraymış.Bu kadarı nada pes.Yazık insanları nasıl kazıklıyorlar. Honda diye Dostum başka motordan yada sanayide tornacıda falan yaptırılamaz mıydı baktın mı direk değiştirme seydinBende geçen debriyajı söktüğümde acaba açmışken balataları değiştirsem mi dedim Konşuk motora debriyaj balatası nın fiyatını sordum ne deseler ıyı 203 tl+kdv buyur burdan yak sanayide 10 liraya çakıyorlar.Misketler takımı 65 tl çin mallarının-ki ile aynı 10 lira takımı uyuyor.

Diyeceğim arkadaşlar honda diye servis çok öpüyor diğer seçenekleri değerlendirin.

Motosikleti
    beyler cuma günü marmarise giderken cbr125 i ps150 ile yolda bana artistlik yapması sonucu geçtim yalnız kendimde inanamadım bir scootera nasıl geçilir hondanın bebe spor motoru anlaşılır gibi değil. bende arkada topcase ve içindede çamaşırlar varken geçtim üstüne üstlük:D motor düzde 110 nu gıdım geçebildi cbr125 li elaman solumda uğraştı uğraştı geçemedi soluda kapadı sonra gaz kestim iyi ders oldu ona.
    liseli gibi eskiye döndürdü bu hareket beni farkındayım ama cbr125 düzde 120 bile yapamıyor buna şaşırdığım için yazıyorum. alla alla

cgrdgryl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum o cbr da sorun var yada kullanıcısında ben çok rahat 130-135 gibi hızlara çıktım. Vitesleri 11000 rpm de değiştirirsen ps 150 nin şansı kalacağını sanmıyorum.

Motosikleti
    başkası dese katiyen inanmazdım zaten ama aleman viraja girişi ve genel gidişi hep dip gazdı.130 135 çok normal görür de düzde görmediği kesin yada dediğin gibi elamanın motoru sağır kalmış at sahibine göre kişnermiş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)