Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda PS 150 i Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    115 kmde 4 litreye yakın yakmış

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    valla bugunde sag sola gıttım motorla ıcıne daha benzın katmamıstım 15 tlık benzın katmadan oncekı yere tam 140 km yaptıgında geldı.yola cıkmadan once kmyı sıfırlamıstım ordan bılıyorum 15 tlye 140 km gıtmesı bence cok ıyı sence nasıl kardesım?
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    benimkiyle hemen hemen aynı motorcu benim değerler senden fazla çünkü ben okula gidip geliyorum sürekli şehiriçi o yüzden fazla yakıyor biraz, malum soğuk motor

lewane_lee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x max
    bu motorun arasındaki boşluk ne kadar büyük mü bi bilgisi olan var mı ? birde bunların bakımını honda galerilerinin servislerinde yaptırabilirmıyım tsk lerr

Motosikleti
    Alıntı Adrion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimkiyle hemen hemen aynı motorcu benim değerler senden fazla çünkü ben okula gidip geliyorum sürekli şehiriçi o yüzden fazla yakıyor biraz, malum soğuk motor
    e sehır ıcınde 10dkka surunce bıle radyatorun fanı hemen calısıverıyo hararetten uzun yolda bıkere bıle calısmadı

lewane_le;motorun arasındakı bosluk cok uzun tutulmamıs yanı bı damacana su sısesını araya sokamıyosun bu konuda honda todayle 2 damacana sısesını ust uste koyup goturebılıyorum ordan bılıyorum.ps de ayak yerı o kadar genıs olsada goturulurmu o da bı muamma galerı derken oto galerımı?
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    ya ben sabah 8 de çıkıyorum kırmızı ışıkla beraber en fazla 2-3 dkda okula varıyorum o yüzden daha çok yakıyor uzun yolda daha az yakıyor sabah 8 de motor soğuk oluyor ayrıca bizim motorun bakımlarıda hondanın servisinde yapılıyor

Motosikleti
    yanlıs bılmıyosam aydın dıdımde turzm meslek lısesı vardı sende orayamı gıdıyosun?
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    x max
    evet hanı galerilerdeki servisler oluyo ya sadece araba için mi yoksa motorda girer mi içine yoksa motor servisi ayrı başka yerde mi yaptırmak gerekir sonuçta motorda honda o yüzden diyorum

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    oturduğun yeri söyle ben söyleyim senin hangi servise gideceğini lee kardeş
    ben esra karakaya anadolu lisesinde okuyorum motorcu evet turizm meslekte var burda
    bu arada şehiriçi 100 kmde 3.1 litre yaktı motorum bence güzel bi değer

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    arkadaşlar ps150de enjeksiyonla ilgili sorun yaşıyan oldumu yada kronik diyebileceğimiz türde bir sorun..kafamda dylanı satıp ps150 almak gibi bir düşünce var siz ne dersiniz?? dylan daha hızlı filan demeyin zaten hız yapmıyorum 90-100ü fazla zorlamam ben..benim dylan 50bine geldi..bundan sonrada ne sorun çıkartacağı belli değil..çok şükür bu kmye iyi geldi,diyorumki sıfır bi ps150 alsam nerden bakarsan bak bi 5 sene daha beni sorunsuz idare eder..en azından dylandaki kronik sorunlar psde yok eksoz dağılma yada km göstergesi silinmesi gibi..ayrıca öğrendiğim kadarıyla arka süspansiyon sistemi dylandan 1 gömlek daha üstünmüş..az yakıt tüketmeside ayrıca bir avantaj..sizz ne dersiniz??
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..:cat:

Motosikleti
    Honda forza 250
    Alıntı choconut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ps150de enjeksiyonla ilgili sorun yaşıyan oldumu yada kronik diyebileceğimiz türde bir sorun..kafamda dylanı satıp ps150 almak gibi bir düşünce var siz ne dersiniz?? dylan daha hızlı filan demeyin zaten hız yapmıyorum 90-100ü fazla zorlamam ben..benim dylan 50bine geldi..bundan sonrada ne sorun çıkartacağı belli değil..çok şükür bu kmye iyi geldi,diyorumki sıfır bi ps150 alsam nerden bakarsan bak bi 5 sene daha beni sorunsuz idare eder..en azından dylandaki kronik sorunlar psde yok eksoz dağılma yada km göstergesi silinmesi gibi..ayrıca öğrendiğim kadarıyla arka süspansiyon sistemi dylandan 1 gömlek daha üstünmüş..az yakıt tüketmeside ayrıca bir avantaj..sizz ne dersiniz??
    15 aylık 8000km olan motorumda herhangi bir sorun yaşamadım.. şu ana kadar gayet iyi diyebilirim.. ben almanı tavsiye ederim.. zaten şimdiki motosikletin honda.. 5 yıl kullanmışsın.. bende de bundan önce honda activa vardı.. 2004 de sıfır almıştım 2009 kadar sorunsuz kullandım ve 23000 de sattım.. kalite bakımından 10 numara araçlar..diğer söylediklerinde aynen doğrudur..

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    kesinlikle al kardeşim dylandan daha üstün bi motor. ayrıca enjeksiyonlu olduğu için son hızlarda yakıt tüketimi daha azve sonuçta honda enjeksiyonunda hiçbir sorun yok benim motor 3000 km oldu kronik bir sorun sezmedim ama kalkışta bi gıcırdama geliyor ara sıra galiba kayıştan kayışı değiştirmeyi düşünüyorum

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    adrion bahsettiğin kalkışta gelen ses debriyajın içindeki tozlardan kaynaklanıyo..söktürüp iyice bir temizletirsen sorun kalmaz..kayışın değişimi 24bin..

halazula cevabın için teşekkürler..

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    adrion bahsettiğin kalkışta gelen ses debriyajın içindeki tozlardan kaynaklanıyo..söktürüp iyice bir temizletirsen sorun kalmaz..kayışın değişimi 24bin..

halazula cevabın için teşekkürler..
    verdiğin bilgi için çok sağol fakat duyduğuma göre temizlettikten 1 hafta sonra gene aynı olmuyormuş

Motosikleti
    konuya bende katılayım arkadaslar bende o ses cok belırgınlestı
    kalkısta ve cok dık yokusları az gaz vererek cıktıgımda bu ses belırgınlesıyo
    motoru aldıgımda serı hızlanmamam gerektıgını bıle bıle serı kalkıslar
    yaptım motor rodajdayken herhalde ondan oldu dıye dusunuyorum.dun 1000
    km bakımını yaptırdım ustaya soyledım pek tınlamadı olsa gerekkı kayıs kapagını fılan hıc acmadı
    debrıyajdan gelse motoru toza kıre sokmadım ıcıne tozun gırmesı ımkansız
    bukadar kmde hava fıltresı bıle pıslenmemıstır.bu ses bıraz daha artar gıbımede gelıyo
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    motorcu48 debriyaj kısmındaki toz dışardan gelen bir tozz değil..kuru tipte debriyaj balatası olduğu için sürtenmeden dolayı oluşan bir toz..balata tozu yani..ama bu kadar erken olması ilginç geldi banada..bi söktür temizlettir çok rahatsız oluyosan..ben temizlettikten sonra 5-10bin kmden önce o sesin geldiğini hatırlamam..en son 45binde söküldü temizlendi debriyaj balatası şuan 50binde ses yok maşallah..ve balata orjinal değişmedi yani..

Motosikleti
    x max
    adrion ben artvinde oturuyorum ama bana erzurum daha yakın anlıycağın yedek parça ve servis konusunda sıkıntı yaşamak ıstemıyorum burda motoru güvenipte teslim edebilieceğim iyi bi servis yok o yüzden honda servisleri motorla ilgilenir mi diye erzurumda var mesela yada senın bildiğin var mı??? hopa rizedede olabilir

Motosikleti
    motorcu48 debriyaj kısmındaki toz dışardan gelen bir tozz değil..kuru tipte debriyaj balatası olduğu için sürtenmeden dolayı oluşan bir toz..balata tozu yani..ama bu kadar erken olması ilginç geldi banada..bi söktür temizlettir çok rahatsız oluyosan..ben temizlettikten sonra 5-10bin kmden önce o sesin geldiğini hatırlamam..en son 45binde söküldü temizlendi debriyaj balatası şuan 50binde ses yok maşallah..ve balata orjinal değişmedi yani..

sagol kardesım demekkı o bolgeyı yaglamamıslar benım motorumda ahah :d
    valla banada ılgınc gelıyo 3000de bakım varmıs ozaman sokturcem.ama motorumu hergecen gun dahada sevıyorum
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    Alıntı lewane_lee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adrion ben artvinde oturuyorum ama bana erzurum daha yakın anlıycağın yedek parça ve servis konusunda sıkıntı yaşamak ıstemıyorum burda motoru güvenipte teslim edebilieceğim iyi bi servis yok o yüzden honda servisleri motorla ilgilenir mi diye erzurumda var mesela yada senın bildiğin var mı??? hopa rizedede olabilir
    http://www.honda.com.tr/bayiler.aspx burdan bakabilirsin
    bakım 4000de yani 3000 km sonra

tarkoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250
    Herkeze selam...
    arkadaşlar bende ps150i kullanıcısıyım. bugün bir kaza meydana geldi motoruma park halindeyken bir traktör çarptı. motorun sağ yan grenajı (ps150i yazan yeri) hasar gördü kırıldı ve çizildi... motorum beyaz ve parçayı değiştrmem gerek?? fiyat konusunda bilgisi olan varmı? Şirinevler otosevere gitmeyi düşünüyorum parça varmıdır elinde??
    YAMAHA XMAX 250

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)