Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda PS 150 i Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    yav cbf150 kullanıcısıydım kısacasıda kısmen hondanın tüm motorlarını kullandım hondacıyım yaz sonunda motor almayı planlıyorum aklımda dylan vardı ama kaldırılmış ps150i de ne bileyim bizim eski aktivanın gelişmişi gibi duruyo o activadan tipsizliği yüzünden çok çekmiştim şimdi bu motoru alırsam aynı sorunla karşılaşırmıyım bilemiyorum ancak motor sağlam ve gücü yerinde oluşu aşikar bakalım kader kısmet forumda bu motoru olanlar bol foto koysun
    Mustafa Kemal Atatürk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda forza 250
    slm arkadaşlar.. ben yeni üyeyim 2009 model ps150i motorum var.. şu an 5700 kmde.. motorumdan memnunum şimdilik bir sorunum yok.. tüm arkadaşlara kazasız belasız sürüşler dilerim..

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    iyigünler arkdaşlar ben ps150i ile honda cbr 125 arasında takılıp kaldım biliyorum bana sorduğun soruya bak motorların birbirleriyle alakası bile yok diyeceksiniz.şimdi ben cbr 125 istiyorum babamda diyorki ben onu kullanamam scooter al(para sorunu yok).ve ben ona ps150iyi gösterince hayran kaldı.tutturdu şimdi güzel motor heybetli motor tipide güzel fln die(cbr'ın tipi tartışılmaz tabiiki)
    bu motorun kalkışı hızlanması fln nnasıl son hızı kaç bende şu an honda beat var 5 litreyle 200-220 km yapıyo bu ne kadar km gidiyo birde bu çinlerin 150liklerini geçiyor mu

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    çinlileri elbette geçersin:D

120-130 görürsün normal bi şekilde

cbr 125 R alma ben aldım şu açıdan alma pahalı parçaları bir adet sinyali 150 tl kdv filan ona göre düşün Ps al rahatına bak ha şu var scootercu derler motorcu gözüyle bakmazlar dikkat çekmezsin cbr baktıkları gbi PS ye bakmazlar cbr 125 tip oalrak alabilirsin yeni kasaları süper:D

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    ya ben şimdi okula gidiyorum ve 150lik bir scootera (kesinlikle ps kötü demiyorum ki hoşuma gidiyorda)6500 lira verdin diye benle dalga geçerler o paraya cbr alırdın fln ve okulun bahçesinden dışarı çıkarken cbr la bi aragaz çektin mi tmm bütün gözler sende oluyor cbr da enjeksiyonlu ve 6 milyar arada 600 lira var ama bence ps daha rahat ve babamda motor sürmek istiyor cbrı süremez tabbiki ben arkdaşımın karbüratörlüyü sürdüm çokta rahat bi motor değil ama harbiden it gibi çekiyo ya ama yeni çıkan enjeksiyonlunun en fazla 130 yaptığı söyleniyor psde 120-130 yapıyor ama ben psin kalkışta cbra göre çok yavaş kalacağını düşünüyorum yeni çıkan cbrlarında kafası çok güzel olmş özelliklede farları önden şeytan gibi duruyo motor (sokmaya hazırlanan bi arı gibi)]ama arkadan çok dandik duruyo cbr bi de ben cbrla kesinlikle bi kaza yapacağımı düşünüyorum çünkü rahat durmam parçalarıda çok pahalıymış cbrda psde enjeksiyonlu hangisi daha çok yakar şu an

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    adrion kardeşim..ps ile cbr arasında yakıt farkı çok azdır atla deve değil yani onu kafana takma..ps kalkışlarda daha seri cbrye göre çünkü cbr vites geçişlerinde bi duraklıyo devri düşüyo filan ama ps gazı açıtğın gibi sürekli hızlanıyo kesinti yok..onun haricinde scooterde konfor vardır rahatlık vardır..eşya taşıyabilirsin örneğin..bende dylan var bilirsin ben onunla marketten 137liralık mutfak alışverişi yaptım 5torba..cbrde bunu nasıl yaparsın?? en fazla bi cüzdan ruhsat eldiven filan alıyo alt çantası..ayrıca şehir içinde sıkışık trafikte filan otomatik olması çok daha rahattır..ben scooter tavsiye ederim sana hem babanda kullanmış olur..ama yok ben viteslide ilerliycem zamanla büyük cc racinglere geçicem diyosan cbr al..çünkü bi süre sonra sıkılacaksın..spor görüntünün hakkını verecek bir güç yok cbrde...çokta fazla kafanı karıştırma babanı dinle ps al..pişman olmazsın..;)
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..:cat:

nedym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Alıcım
    Alıntı Adrion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya ben şimdi okula gidiyorum ve 150lik bir scootera (kesinlikle ps kötü demiyorum ki hoşuma gidiyorda)6500 lira verdin diye benle dalga geçerler o paraya cbr alırdın fln ve okulun bahçesinden dışarı çıkarken cbr la bi aragaz çektin mi tmm bütün gözler sende oluyor cbr da enjeksiyonlu ve 6 milyar arada 600 lira var ama bence ps daha rahat ve babamda motor sürmek istiyor cbrı süremez tabbiki ben arkdaşımın karbüratörlüyü sürdüm çokta rahat bi motor değil ama harbiden it gibi çekiyo ya ama yeni çıkan enjeksiyonlunun en fazla 130 yaptığı söyleniyor psde 120-130 yapıyor ama ben psin kalkışta cbra göre çok yavaş kalacağını düşünüyorum yeni çıkan cbrlarında kafası çok güzel olmş özelliklede farları önden şeytan gibi duruyo motor (sokmaya hazırlanan bi arı gibi)]ama arkadan çok dandik duruyo cbr bi de ben cbrla kesinlikle bi kaza yapacağımı düşünüyorum çünkü rahat durmam parçalarıda çok pahalıymış cbrda psde enjeksiyonlu hangisi daha çok yakar şu an
    Slm arkadasımda cbr 125 vardı sattı satmadan önce kalkıs denemesi yapıyorduk kendisi 70 kg ben 100 kg yim vede bisküvi gibi harcanıyor cbr, emin ol bende beat vardı arasında sayılamayakfarklar var tercih senin.

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    bende öle düşünüyorum ama tek korkum 1 ay boyunca yok buna 6.5 verilirmi delirdin mi sen cbr alırdın yok şu makineyi alırdın falan filan kafamı şişircekler. bide bu pazar kuşadasına gitme ihtimalizimiz var orda honda bayii var test sürüşü için verirlermiki acaba psyi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:49 ----------

bendede beat var şu an çok az yakıyor ama 85i geçmiyor gavur malı ya o yüzden ps düşünüyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:52 ----------

birde bu sym 250 gtsler var gittik babamla bu motor honda ayarında felan dediler ama kafamız pek yatmadı bu konuda bilgin varmı

Motosikleti
    Alıcım
    Kullananlara saygı duyarım, fakat honda hayat onda

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    pse takılan ön cam elcik koruma arka çanta fiyat toplamı ne kadar?

Motosikleti
    Honda PS150i
    pse takılan ön cam elcik koruma arka çanta fiyat toplamı ne kadar?
    TopCase 280 TL+ sırt dayama aparatı 50 TL+ elcikli ön cam 300 TL= Toplam yaklaşık 600 TL

Motosikleti
    aydın kuşadası gibi bir yerde yaşıyorsan PS al derim CBR alma derim yazlık ksimlerde hep scooter var genelde cbr 125 o yollara gelmez tozlu topreaklı yollarda motoru mahvedersin

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    evt ya cbrın bakımı felan da var ps almaya karar verdim.yalnız bunun arka freni nie disk değilki belki bi bildikleri vardır bide arka stop lambaları çinlilere benziyor

Motosikleti
    valla bak adrion kardeşim sana kısaca şunu diyim PS alırsın her yolda her hava şartlarında kullanırsın CBR yi sadece asfaltta kullanırsın heleki yağmurda asla sürülmüyor nedeni ayakların bacakalrın su içinde oluyor ama scoterde öyle bir durum söz konusu değil;) önü kapalı olduğu için ne bacakların üşür ne dizlerin;) nede ıslanıre

Motosikleti
    Honda forza 250
    arkadaşım sana ps150i tavsiye ediyorum.. alınca pişman olmayacaksn.. yaklaşık 1 yıldır kullanıorm 7200 km de.. hiç bi sorun yok.. gerek performans, gerekse konfor 10 numara motosiklet.. şimdiden hayırlı olsn..

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim sağolun peki rodajı bittikten sonra kaç litre yakıyo 100 kmde

Motosikleti
    Alıcım
    tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim sağolun peki rodajı bittikten sonra kaç litre yakıyo 100 kmde
    Senin beatten az yaktıgı kesin,artık yasamalısın.;)

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    beatten az yakamaz bence

Motosikleti
    Honda forza 250
    kullanıma göre değişio ama ortalama 100 km de 3-3.5 litre yakıyor.. tam detaylı ölçmedim.. ama tahmini bu civarda.. hemen hemen honda beat ve activa ile aynı yakıor gibi.. hatta 70 80 le gidersn daha az yakar..

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    harikaymış ya ah fiyatı biraz daha düşük olsaymış
    BU ARADA ARKDAŞLAR KASK ARIYORUM GÜNEŞ GÖZLÜKLÜ BİR KAS EN AZ KAÇ LİRADAN BAŞALR BİRAZ ARAŞTIRABİLİR MİSİNİZ BEN BAKIYORUM SÜREKLİ AMA SİZDE YARDIMCI OLURSANIZ İİ OLR ŞİMDİDEN SAĞOLUN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)