Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda PS 150 i Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

meraba.antalyada bir çok motorda açık performans egsozu var.buna rağmen ruhsata işlenenmedinden ceza yazılacagı gibi söylemler var bu durumun resmi yolu yok mu?
    ben ps 150i almaya karar verdim forum sayesinde. bi sorum daha olacak ps 150iye akrapovic egsoz takmak istiyorum bu ruhsata geçme gibi (yani ceza yemeyi önlicek alabileceğim tedbirler varmı?)
    bu egsozda ps150ide flame(egsoz patlatıp renkli alev çıkması) mümkünmü dylanlar gibi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    mrb arkadaşlar uzun zamandan beri ilk defa giriyorum.pies150 im hala ilk günkü gibi
    her hafta muğla marmaris gidip geliyorum her işimi görüyor.suzuki inazuma gibi bir motor lazım belki bana ama elimde pies150 var ve uzun yolda hep limitte gidiyorum motor banamısın demiyor helali var..
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    honda ps150i
    motorcu kardeş sana bı sorm olacak bndede ps150 var 1600 km de tek kısı senın motor duzde kaç görüyor. gecen gun bıtane abı denk geldı sanayıde sordm kac göryr gıbısınden duzde tek 130 135 dedi 2 kişi 115 120 125 o cıvarlarda dedi km si 7500 deyms senınkı ne durumda ??

Motosikleti
    Alıntı nurialtay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorcu kardeş sana bı sorm olacak bndede ps150 var 1600 km de tek kısı senın motor duzde kaç görüyor. gecen gun bıtane abı denk geldı sanayıde sordm kac göryr gıbısınden duzde tek 130 135 dedi 2 kişi 115 120 125 o cıvarlarda dedi km si 7500 deyms senınkı ne durumda ??
    O abi azcık sallamış
    benim kadar motoru sıkıştıran yoktur herhalde
    düzde 105 çok nadir 110 görür
    ancak eğilip kaskı gidona yapıştırıp devamlı gazı kesmezsen 120 çok rahat buluyor
    yokuş aşağıdaki yollarda ise 130 görüyorum bi çok defa bu hızı yaptım
    iki kişi eğilmediğimiz için 105-110 da kalır
    düzde 130 görmesi modifiyesiz olarak imkanı yok kaldıkı 250 xmax maxiscooter bile o hızlarda kalıyor 140 yapamıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:09 ----------

benim km 15000 de maşallahı var daha da yol yapmadı bile denir
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    honda ps150i
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O abi azcık sallamış
    benim kadar motoru sıkıştıran yoktur herhalde
    düzde 105 çok nadir 110 görür
    ancak eğilip kaskı gidona yapıştırıp devamlı gazı kesmezsen 120 çok rahat buluyor
    yokuş aşağıdaki yollarda ise 130 görüyorum bi çok defa bu hızı yaptım
    iki kişi eğilmediğimiz için 105-110 da kalır
    düzde 130 görmesi modifiyesiz olarak imkanı yok kaldıkı 250 xmax maxiscooter bile o hızlarda kalıyor 140 yapamıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:09 ----------

benim km 15000 de maşallahı var daha da yol yapmadı bile denir
    usta bugun rüzgarda vardı rüzgar öndn vurdugu halde benmkıde 110 a kadar cıktı kapanmadn normal. rüzgar olmasa 120 bulurdu yeter zaten ya asırı hız felakettdir :D

Motosikleti
    motora topcase aldım hudson deriden yakında fotoraflarını atıcam eğer benim gibi eşya taşımayı düşünüp uygun ve en iyisini arıyorsanız cevap olucam
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti

ps150i topcase

Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    honda ps150i
    usta debryj kutusnn ustundekı honda yazısnı neyle boyadn

Motosikleti
    normal demir boyasıyla boyadım.çok ince bir fırça alıp içlerini boyadıktan sonra bezlede taşan dış yüzeyi temizledim .2 seneden beri çıkmadı çıkmazda.fazla tinerle sulandırmamak lazım
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    honda ps150i
    şu kesici işi canımı sıkmaya başladı artık varmı bunun bı cözumu

Motosikleti
    Nx250- F650- ps150- delight- cbf 150
    Cam la kullanmanin didonda sertlik disinda bir zorlugu oldumu yazin ince kiyafetlerle ruzgar yemekten iyidir gibi geliyor. Ps150 yada scarebo dusnuyorum, scareboda zaten var ps150 yi alirsam bastan taktirayim demistim ama zor oldu diyenlerinokuyunca sormak istedim.

Motosikleti
    Arkadaslar bende bir adet ps150 edindim. Enduro motorsikletten sonra on amartisor ve teker sert geldi, cukurlarda gaz kolunun hafif saga sola oynaması ve o on kısım artık tam bakamadm biraz tıkırtı var gibi geldi. 3-5 km lik bir suruste cok bir sey anlamam mumkun degil lastik basincları hatalı da olabilir. Yarın bunları bir kontrol edecegim, tr klavuz aldım ancak pdf formatında italyanca dısında klavuz bulamadım internette, ingilizce klavuz adresi bilen varmı, bırakın klavuzu yurtdısı ulkelerde baska baska adlarla satılıyor bir cogunda da pcx olmasına bu motor satılmıyor sanırım, motoruda klavuzuda bulamadım, bilgisi olan varsa sevinirim.

Motosikleti
    hayırlı uğurlu olsun.amartisor konusunda şuan sıkıntı çekmekteyim ellerimi bıraktığımda gidon sağa sola oynuyor motorcu baktı masada yada aksamda problemin olmadığını gördü sorun amartisorlerin inanılmaz yumuşak yok gibi dedi .iponenun yağsını koyucak bu cumartesi inşallah hallolur.gaz kolu çok hafif boşluk ve arasında oynama var galiba bende öyle hatırlıyorum.onun dışında sorun yaşıyıcağınızı düşünmüyorum zaten siz bizden çok daha tecrübelisiniz .ne aprillası nede pcx bizim motor hepsinden kaliteli hiç birine değişmem dün gibi sağlam bide debriyaj sesi gelmese :S çok iyi olucaktı.
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Cok tesekkurler, on lastık 3-4 psi fazla basılmıs olctum. Sıfır ve servısten bıle alsanız motorcu kendı kontrollerını yapmalıdemek kı. Arka amartısor ıcın 3 sevıye ayar var sonumleme ıcın. Ama yıne endurodan sonra gerek fren de dalma gerek cukurda olsun ya teker boyundan ya amartısor tıpınden bana bıraz sert geldı demek scoterlar boyle. Xenter150 gıbı farklı suspansuyon sıstemlerı olmadıkca durum cok degısmeyecege benzıyor.

Motosikleti
    Honda PSİ 150
    selamlar aranıza yeni katıldım 2.el bir psi150 aldım 11000 de almadan önce formun bütün sayfalarını tek tek okudum diyebilirim izlenimlerim mükemmel bir motosiklet 100 kmde 3lt yakıyor 120 km de çok rahat görüyor istanbul da olan arkadaslarla bir gezi düzenlemek isterim uygunsa...

Motosikleti
    honda ps150i
    lastik havaları düzgün ayarala sarsıntı kalmaz. bn öne 20 21 arkaya 30 basıyrm. kendıne göre 1 2 hava farklıda kullanabılrsn sıkıntı olmaz.
    motorcu kardşm snn motordada 120 de 125 arası kesıcıye gıryrmu ?

Motosikleti
    Orjinal canta malum pahalı, ayrıca parayı odemeden de urun gelmiyor, gorupte almak gibi bir sansım yok yani. Ne onerirsiniz orjinalin o parayı hak edecek artıları var mı , yada orjinale en yakın kaliteyi hangi marka modelden alırm, orjinal 35 Lt 400 TL civarı fiyatı var. ben daha kucuk bir cantayı tercih ederim 26 lt gibi.

Lastik basıncları su an duzgun ancak takırtı devam, gaz kolundan eliyor sanırm vetorpiodo kapagından olabilir.

Merhabalar arkadaşlar. 4 aylık ps150i kullancısıyım. ÖN SİPERLİK ÖN CAMA ihtiyacım var acil bir şekilde. Orjinal 2.el satmayı düşünen olursa lütfen bana ulasssın. 05388290501

Motosikleti
    Honda forza 250
    [QUOTE=aposentr;2911784]Merhaba,

Enjeksiyon ışığı, ağzına pislik toplanmış olabilir bu yüzden yanabilir, yada kontakta bazen temassızlık olabiliyo bundan da yapabilir. Bu bilgiler şahsi görüşümdür

Keyifli sürüşler...

merhaba biraz geç oldu ama sorunu hallettim. aküden dolayı ışık yanıyormuş değiştirince düzeldi..

---------- Post added at 10:22 ---------- Previous post was at 10:19 ----------

Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorun akü de. akü zayıflamış.
    aynen öyle aküden dolayı. değiştirdim sorun yok..

Motosikleti
    honda ps 150i beyaz
    bugunden itibaren bende ps150 ciyim 2013 ps150i beyaz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)