Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda PS 150 i Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MavimantalitE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    oo istanbuldasın demek..
    sadece senmi istanbuldasın yoksa ps ile berabermi..?
    nabıyon sen istanbulda hem yaz bakem..?
    İdealler YILDIZLAR gibidir , Onları tutmak mümkün olmaz ama karanlık gecelerde yolumuza onlar rehberlik eder.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    hani sana demiştimya okul işleri var diye kısmet istanbulaymış .ps getirmedim malum küçük şehirden geldim buranın trafiği çok berbat geldi bana düzenimide kurmadım tabi alışana kadar bakalım olmadı seneye getirrim motorumuda burdaki araçlar ölüm saçıyo onu gördüm daha burda motor sürmeden...
    sen niye hiç foruma girmiyon herşey motoru alana kadarmıydı
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    yoo giriyomm.. ama yazan olmayınca bende bakıp çıkıyom napayım kaan yaa..
    valla havalar soğudu ben hala biniyom ps ye.. farketmiyo yanii.. ama bide cam işini
    jhalletsen çok iyi olacak..
    İdealler YILDIZLAR gibidir , Onları tutmak mümkün olmaz ama karanlık gecelerde yolumuza onlar rehberlik eder.

Motosikleti
    şöyle bi araştırdım sadece iki ilan gördüm birinde yorumun var
    biride ahan bu http://www.motorturk.com.tr/Honda_Scooter_Cam.html
    o fiyata zaten hondadan taktırabiliyorsun üstelik ilandaki dylan
    bence nap biliyonmu şükrü abi orginal fiyatını biliyosan bu ön camın
    sahibinden comda motoru öncamlı satanlar var onlara bi mail at iletişime geç eğer buna yanaşırlarsa bilmiyorum v.i.p karyo ile göndersinler
    tabi pek mantıklı gelmiyo peki yorumun olan siteyle iletişime geçmedin mi? fiyatı gayet uygunmuş resmi kötü de onlar standart olur bence
    Mustafa Kemal Atatürk

slm motorcu merhaba kardeş verdigin ilan linki bana ait yamaha x-city 250. daha önce ps 1 yıllık maceram vardı.şimdi x-city le devam etmekteyim.ps yi sattıktan sonra bununla devam ediyorum şimdi sh 300 denemek istiyorum tabi ps yide özlemedim desem yalan olur

Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Valla Kaan bütün altarnetifleri deniyorum.. Senin dediğinide yaptım aramadığım kimse kalmadı.Satmıyolar öle.. Satanlarda çok
    para istiyolar.. Şimdi bi sitede buldum 195 lira.. ahada linki http://www.otosever.com.tr/?urun-631...0i-ON-CAM.html
    orjinali bu değil ama sonuçta buda italyan malı yanii.. sonra fabbri marka.. kalite yanii.. alacam bunu bi bak yorum yaz bana..

Barış senden naber yaa.. Nerelerdesin.. Ya arkadaş sen naaptın xcity almışsın.. gördüm ilanınıda.. hemde satıyomuşun..
    ya niye aldın niye satıyon arkadaş.. bide yaznmışın ps 150 ile takas yaparım diyee.. sen zaten ps yi satıp almadınmı bunu..
    alem adamsın yaa..

Motosikleti
    Alıntı adibendesakl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm motorcu merhaba kardeş verdigin ilan linki bana ait yamaha x-city 250. daha önce ps 1 yıllık maceram vardı.şimdi x-city le devam etmekteyim.ps yi sattıktan sonra bununla devam ediyorum şimdi sh 300 denemek istiyorum tabi ps yide özlemedim desem yalan olur
    ooo sende baya hızlısın ne ara bu motoru sattında canavar gibi 250 lik aldın onlada yetinmeyip sh300 deneyimi kazanmak istiyorsun anlamadım
    250 motorla 150 takaslı başlını okuyunca çok ama çok şaşırdım ondan burada paylaştım
    ben sana diyimmi senin bu hızına sh300 de dayanmaz valla billa...

Alıntı MavimantalitE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla Kaan bütün altarnetifleri deniyorum.. Senin dediğinide yaptım aramadığım kimse kalmadı.Satmıyolar öle.. Satanlarda çok
    para istiyolar.. Şimdi bi sitede buldum 195 lira.. ahada linki http://www.otosever.com.tr/?urun-631...0i-ON-CAM.html
    orjinali bu değil ama sonuçta buda italyan malı yanii.. sonra fabbri marka.. kalite yanii.. alacam bunu bi bak yorum yaz bana..

Barış senden naber yaa.. Nerelerdesin.. Ya arkadaş sen naaptın xcity almışsın.. gördüm ilanınıda.. hemde satıyomuşun..
    ya niye aldın niye satıyon arkadaş.. bide yaznmışın ps 150 ile takas yaparım diyee.. sen zaten ps yi satıp almadınmı bunu..
    alem adamsın yaa..
    o siteyi kast etmiştim zaten bende çok inceledim sonra diğer yabancı sitelere baktım o iki görseldeki resim yabancı sitelere ait o yüzdende bizim türk sitesi o alıntı resimleri koymuş başka görsel fotorafı koysa çok iyi olurmuş ama uğraşmamışlar.
    orginal değil ama bilindik bir markaymış ve bir avantajıda hondanın orginal camını alanlar ön camdaki kör noktalar şikayetciler
    hiç değilse bunda öyle bir sıkıntı olmucakmış gibi bir izlenim var ancak genede güvensizlik doğuyor insana .şükrü abi yerinde olsam siteyle iletişime geçerdim bilgi alır öyle karar verirdim
    mesela bunun bağlantı yeri sadece aynalara mı tutunuyo? yoksa alttanda bağlantı aparatları da varmı? en önemli husus bu
    çünkü activadan çok kullandık sadece aynalardan tutanı işe yaramıyo aynanın vidasını gevşetip iş görmez oluyo eğiliyo bükülüyo vsss
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Güncel

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:56 ----------

Valla bilmiyom alacam ama

Slm şükrü iyilik kardeş senden nbr sen motoru aldin kayboldun gittin keyfini sürüyon.yakışır dostum ps.ben sadece şuan sh ile takas düşünüyorum.ama sh ler piyasada yok gerçeği motorumdan çok memnunum hem yakıt hem performans 16 janttin keyfi çok güzel bilader.sen cam arıyorsun galiba.bende ps nin iki parça var iç göğüs bide fan tarafını tutan parça ihtiyacı olan varsa ücretsiz veririm.ben ps kaza yaptığımda kaskodan bu parçalar fazladan geldi.tabi yenileri taktirdim parçaci yanlış sipariş gönderince bunlar fazladan kaldı.ps canavar gibi ama acayip kaydırıyor tekerleri çok dikkatli kullanın arkadaşlar virajda.ben sıcak asfaltta o kadar yatırmadigim halde düşük süratte kaydırdım çarşının ortasında rezil olduk be tekerler pirelli olduğu halde.tabi bu benim hatamda olabilir asfalta bir neden ama düz parkede kaydıriyor

---------- Post added at 23:30 ---------- Previous post was at 23:19 ----------

Şimdi yamahaci olduk her ne kadar yamahaci olsakta ps yle gönlümde hep taht kurmuştur.kaan bu x-city deneme sürüşü yaptınmi.x-city formu baya hareketsiz bir özer var başka kimse yok.

blow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R
    eski PS150i cilerden kim kaldı yaaa )

Mrb aslında çok arkadaşlar var keyfini susuyorlar yada modeli yükseltmisler tıpkı benim gibi

Motosikleti
    Güncel

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:56 ----------

Valla bilmiyom alacam ama
    o fiyata kaçırma bencede şükrü abi
    yalnız almadan önce alttan far tarafında ön cam takmak için vida yatakları varya ordan da bağlantı yeri varmıymış bence sor

Alıntı adibendesakl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm şükrü iyilik kardeş senden nbr sen motoru aldin kayboldun gittin keyfini sürüyon.yakışır dostum ps.ben sadece şuan sh ile takas düşünüyorum.ama sh ler piyasada yok gerçeği motorumdan çok memnunum hem yakıt hem performans 16 janttin keyfi çok güzel bilader.sen cam arıyorsun galiba.bende ps nin iki parça var iç göğüs bide fan tarafını tutan parça ihtiyacı olan varsa ücretsiz veririm.ben ps kaza yaptığımda kaskodan bu parçalar fazladan geldi.tabi yenileri taktirdim parçaci yanlış sipariş gönderince bunlar fazladan kaldı.ps canavar gibi ama acayip kaydırıyor tekerleri çok dikkatli kullanın arkadaşlar virajda.ben sıcak asfaltta o kadar yatırmadigim halde düşük süratte kaydırdım çarşının ortasında rezil olduk be tekerler pirelli olduğu halde.tabi bu benim hatamda olabilir asfalta bir neden ama düz parkede kaydıriyor

---------- Post added at 23:30 ---------- Previous post was at 23:19 ----------

Şimdi yamahaci olduk her ne kadar yamahaci olsakta ps yle gönlümde hep taht kurmuştur.kaan bu x-city deneme sürüşü yaptınmi.x-city formu baya hareketsiz bir özer var başka kimse yok.
    geçmiş olsun
    neyse sana daha iyisine vesile olmuş işte cana gelmesinde malın kıymeti yok
    ben x max ları biliyorum yakından ama x city olan veryonumu yenilemişler yoksa yenimi çıkarmışlar ilk defa geçen ay burda gördüm bende istanbulda
    motoru piaggio sanıp baktım yamaha çıktı çok şaşırdım
    olur olur herşey yavaş yavaş ee herkezin altında 250 motor yok ybr cbf alaydın eheh

Alıntı blow07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski PS150i cilerden kim kaldı yaaa )
    geç bakalım dalganı ali kaptan
    uğramaz oldun sennn
    bi numune beni bıraktınız
    Mustafa Kemal Atatürk

Bide bunun 150 cc yamaha xunter çıkarmışlar fiyat belli değil sanırım bunu ps nin rakibi olarak çıkaracaklar adamlar baktılar ps satış piyasasini yakaladı rakip olarak piyasa bunu sürecekler ama bu yeni verisyonda yakıyor fiyatta tabi uçmazlarsa

Motosikleti
    aa bu motoru fotoraflar arşivinden görmüştüm türkiyeye gelmez sanıyordum

hemen yamaha tr ye girdim harbidende getirmişler
    güçüde 11.6 yanılmıyorsam 15,55
    evet bu güçle bu sınıfla kesin rakip getirmişler cant yapısıda 16 iyiymiş
    fiyatı ps den az pahalı olur
    ben karşı değilim çok iyi olmuş
    tek olumsuz yanı bagaj yeri gibi gözüküyo onun haricinde mükemmel bir scooter olduğu daha fotoraflardan anlaşılıyor
    Mustafa Kemal Atatürk

Ama x-city 250 konforu bambaşka sele rahatlığı sırt dayamasi sürüş zevki çok tatmin edici 22 hp.xmaxla motor kısımları hemen hemen aynı.insanın inmesi gelmiyor motordan biraz reklam yaptık gibi olduk yanlış anlasilmasin.ps yle çok güzel anılarımiz oldu ama dostum şunu söyleyeyim 16 jantin keyfi güvenirliği bir başka oluyor.bu motor acayip bir illet ınan insanın hepsini kullanması geliyor ama hangisine yetisirki vs

---------- Post added at 00:35 ---------- Previous post was at 00:31 ----------

NEyse kardeş sohbet güzeldi bu muhabbetler daha cook olur bu motor piyasasında biz hep iyi olanı kazasız belasız olmasını temenni edelim iyi geceler

---------- Post added at 00:37 ---------- Previous post was at 00:35 ----------

Ama fotosu bile iclendiriyor insanı ne yaptın sen be kardeş.bunlar çok güzel aletler resmi patlattin yine

Motosikleti
    estafurlah ne reklamı .ps150 scooterın atası vespa modeli olarak çıkmış bir motor 250 lik ise maxi sınıfına giriyo o rahatlık bambaşkadır tabikide bende sym gts250 sürdüm tabiri caizze popomu selesi kavrıyo :D konforu çok iyiydi gerçekten

bende xenter la ps kıyasladım teknik veriler olarak çok dişliiii
    inanırmısın adamlar torkuna kadar aynı gücü elde adip sunmuşlar hatta
    daha uzun olarak gözüken xenter la ps nin uzunluklarına kadar aynı yapılmış
    özelliklede 16 inc cantla psden dylandan daha hızlı gidicektir
    lastik inceliği ve imc büyüklüğüyle daha iyi alucak herhalde
    yalnız sele altı küçük ve tek disk kaliper miş
    aynen konuş konuş dur bu muhabbet bitmez iyi geceler
    Mustafa Kemal Atatürk

murat_71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650cs /Scarabeo
    xenteriçin yamaha ile görüştüğümde yılbaşından sonra geleceğini söylemişlerdi, neyse yinede honda dan şaşmamak lazım diyorum, ps nin klasik görüntüsü çok hoşuma gidiyor, gücü de şehiriçi için uygun... beklentilerimi fazlasıyla karşılamakta daha büyük hacimli büyük cüsseli scooterler istanbul trafiğinde sorun olur, hele ki cuma trafiği...

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    PS150 ciler namı diğer cep herkülcüleri selam.

Hondanın teknik olarak harika olan bu scooterinin belkide tek problemi TR sartlarında dahada önemli olan jant ebatları. Çoğu kişinin 120 ye kadar nazlanmadan çıkan hacmine oranlara torklu ve su soğutmalı moturundan şikayeti zaten yok. Honda teknik olarak PS ile ikiz olan 16 jantlı SH150 yi Türkiyeye 2002 de getirdi klasik hatları ve biraz yüksek olan fiyatı ile çok az sattı. Sahibinde bikaç tane hayaleti dolaşıyordu hala varmı bilmiyorum

Honda dizaynı biraz yetersiz kalan bu skuteri hala aynı dizaynda ufak bir makyajla şuanda üretiyor ve 150 lik olanı ile avrupada satış rekorları kırıyor Ben geçen yıl İstanbulun en çok satış yapan bayilerinin sahibine avrupada yok satan bu modeli niye yeniden getirrmediklerini sordum cevabı fiyatı Türkiyeye göre yüksek kalıyor ondan getiremiyoruz oldu.

Yurt dışında örnegin İtalyada PS 150i 2600 Euro iken bu 16 cantlı ikizi 3250 Euro. Bizde PS 150 6200tl ise aradaki farkı koyunca(650 avrocuk) 7700 e falan geliyorki 7500 bile piyasaya sürülse Bayi son derece haklı. Çoğu kişi için o fiyata PS 150 kadar cazip gelmez. Bide Hondanın dizaynı çok eski ve fiyasko olamsına rağmen Avrupada satışlar tıkırında olduğundan 10 yıldır demade dizaynıyla millet idare ediyor.

Motorcu48 seninde dediğin gibi Yamaha SH150i yi motor hacmi ve dış boyutlar olarak tamamen kopyalıyarak X-City250 ye benzeyen bi anlayışta modern hatlarla üretmiş ve iyide yapmış. Adamlar reklamında bile direk Hondayı kullanmışlar ve Sh ın demade ve kötü görünüşünü yermişler
    http://www.youtube.com/watch?v=mSbLQ...eature=related

Dizayn olarak Honda-Yamah-Aprilla'yı karşılaştırırsak Yamaha bence çok başarılı

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Yamahanın TR'ye gelirken uyguluyacağı fiyat politikası çok önemli. 7000 ini geçrse müşterilerini kendi markası da dahil olmak üzere 250 cc lere kaptırır. Ama yamaha bu konuda pek iddialı olmıcak muhtemelen çünkü Hava soğutmakı 125 lik yeni BWS ve Cygnus-X 6000 tl. Aynı doğrultuda 7200-7500 civarından daha düşük piyasaya girebilmesini bekleyemiyorum. Scarebo 200 de 7400 tl ye satılıyor zaten. İnşallah rekabetçi bi fiyata 7000 in altına sunulurda ortalık iyice kızışır..

Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Evet gerçekten güzel bir model yapmış yamaha..
    Görmek için sabırsızlanıyorum.. Belki ps'yi satar xenter alırız nedersiniz..?

Motosikleti
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    PS150 ciler namı diğer cep herkülcüleri selam.

Hondanın teknik olarak harika olan bu scooterinin belkide tek problemi TR sartlarında dahada önemli olan jant ebatları. Çoğu kişinin 120 ye kadar nazlanmadan çıkan hacmine oranlara torklu ve su soğutmalı moturundan şikayeti zaten yok. Honda teknik olarak PS ile ikiz olan 16 jantlı SH150 yi Türkiyeye 2002 de getirdi klasik hatları ve biraz yüksek olan fiyatı ile çok az sattı. Sahibinde bikaç tane hayaleti dolaşıyordu hala varmı bilmiyorum

Honda dizaynı biraz yetersiz kalan bu skuteri hala aynı dizaynda ufak bir makyajla şuanda üretiyor ve 150 lik olanı ile avrupada satış rekorları kırıyor Ben geçen yıl İstanbulun en çok satış yapan bayilerinin sahibine avrupada yok satan bu modeli niye yeniden getirrmediklerini sordum cevabı fiyatı Türkiyeye göre yüksek kalıyor ondan getiremiyoruz oldu.

Yurt dışında örnegin İtalyada PS 150i 2600 Euro iken bu 16 cantlı ikizi 3250 Euro. Bizde PS 150 6200tl ise aradaki farkı koyunca(650 avrocuk) 7700 e falan geliyorki 7500 bile piyasaya sürülse Bayi son derece haklı. Çoğu kişi için o fiyata PS 150 kadar cazip gelmez. Bide Hondanın dizaynı çok eski ve fiyasko olamsına rağmen Avrupada satışlar tıkırında olduğundan 10 yıldır demade dizaynıyla millet idare ediyor.

Motorcu48 seninde dediğin gibi Yamaha SH150i yi motor hacmi ve dış boyutlar olarak tamamen kopyalıyarak X-City250 ye benzeyen bi anlayışta modern hatlarla üretmiş ve iyide yapmış. Adamlar reklamında bile direk Hondayı kullanmışlar ve Sh ın demade ve kötü görünüşünü yermişler
    http://www.youtube.com/watch?v=mSbLQ...eature=related

Dizayn olarak Honda-Yamah-Aprilla'yı karşılaştırırsak Yamaha bence çok başarılı
    http://img163.imageshack.us/img163/2028/shnden.jpg

Uploaded with ImageShack.ushttp://img560.imageshack.us/img560/6...beo200dolu.jpg

Uploaded with ImageShack.ushttp://img254.imageshack.us/img254/9551/0xenter08n.jpg

Yamahanın TR'ye gelirken uyguluyacağı fiyat politikası çok önemli. 7000 ini geçrse müşterilerini kendi markası da dahil olmak üzere 250 cc lere kaptırır. Ama yamaha bu konuda pek iddialı olmıcak muhtemelen çünkü Hava soğutmakı 125 lik yeni BWS ve Cygnus-X 6000 tl. Aynı doğrultuda 7200-7500 civarından daha düşük piyasaya girebilmesini bekleyemiyorum. Scarebo 200 de 7400 tl ye satılıyor zaten. İnşallah rekabetçi bi fiyata 7000 in altına sunulurda ortalık iyice kızışır..
    bencede honda bunu yapıp daha ucuza satıyor ancak yamahanın ps ye yakın fiyatlarda sunulucağına pek inanmıyorum
    aslında cant yapısından bu güne kadar bir sıkıntı yaşamadım hatta hondanın 600 lük maxi scooterı şuan ps150 ile aynı inç büyüklüğünde (13)
    ancakki şrz... taksiciler sırf daha çok para gelsin diye cant ı küçültürler bilirsiniz bizimkide o hesap
    motor daha fazla güç sarfediyo gereksiz yere bence .hiç bi sorun yaşamasamda büyük inç cant tabiki atlanılmıcak bir unsur
    yamaha bu sefer çok iyi iş çıkartmışa benziyo ps dylan performansında hemde tipli büyük inçli bir scooter valla benim bile gönlümü çaldı gibi
    tabi bir daha motor alıcak olsam bu tip bişiler almıcam için sorun yok ama gerçekten güzel motora benziyo

Evet gerçekten güzel bir model yapmış yamaha..
    Görmek için sabırsızlanıyorum.. Belki ps'yi satar xenter alırız nedersiniz..?
    xenter benimde dikkatimi çekti ama biz almışız motorumuzu şükrü abi
    bu saatten sonra altın yumurtluyan tavuk satılmaz
    yalnız dikkatimi çeken motorun iki kötü yanı var

buda tek kaliper
    Mustafa Kemal Atatürk

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)