Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda PS 150 i Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda PS150i
    Alıntı ramops adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kar düştü, en kötüsü akşamları eriyen kar suları donmaya başladı yada zeminde bi yoğunluk oluşturdu. Activa ya yerli IRC kışlık lastik mükemmel işe yarıyordu. ps in yoğunlaşmış zeminde, karda buzda takılabilecek pabuçları yok !! Herkes maksimum süratın derdine düşmüş. Uygun pabuç bulan var mı arkadaşlar?
    Bazı PS'lerde IRC bazılarında Pirelli lastik takılı oluyo fabrika çıkışı. Pirelliler IRCden çok daha iyi... o gün karda yolda bırakmadı, Eskişehirde;)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD

beyler nasıl benim makina ya bu arada branda alcaktımya aldım ama bu yagmurlarda suyu oldugu gibi içine çekmiş artık kullanmıyorum bile
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    makinen harika kardeşim güle güle kullan
    bu arada yolların en kaygan olduğu zaman bence kuru zemine ufaktan yağmur yağdığı zamandır öyle düşünüyorum ben bendeki lastikler pirelli ön frene basıyorum hatta bi kere ani fren yapmak zorunda kaldım ön lastik yola yapıştı resmen bi görseniz motor olduğu yere yapıştı hayret ettim beat olsa kesin kayardı eski motorum beatti yani resmen ben gidiyom ön lastik gitmiyo o derece yapıştı frenleme yapınca maşallah)

Motosikleti
    aynen kardeşim benim motorunkide pirelli yola tutuşu olsun ani frenleme olsun hiç kızaklama yapmadı gerçekten helalı var o konuda
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    millet konuşup duruyor yok buna mı verdin 6 milyarı fln die.ben aydında oturuyorum yapcam burdan ankara yada istanbula fln bi gezi milletin ağzı açık kalacak

Motosikleti
    Alıntı Adrion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    millet konuşup duruyor yok buna mı verdin 6 milyarı fln die.ben aydında oturuyorum yapcam burdan ankara yada istanbula fln bi gezi milletin ağzı açık kalacak
    hocam yapmazmı gezi ya su soğutmalı motorumuz cbfn bile gidemedigi kadar uzun yol kat ediceğine ınanıyorum ben,bu motorada krediyle filan 8 e geldi bana şuandaki fiyatıda hemen hemen 7 bin ztn ama olsun ya sağlam olsun yeterki.bu arada hocam ben kayış kapağına yapılması gerekeni yaptım istiyende yapsın çok güzel görünüyo
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    hocam uzun yol gider tabi, anasını ağlatır ama cbf ten çok yakacağı kesin yani...
    birkaç şey soracağım size; motorun ilk kalkışında kavramada debriyaj kutusundan bir gıcırtı sesi geliyormu sizin motordan?
    birde motorun selesinden ses geliyormu hani kapatıyoruz ya bagajı arada bi boşluk kalıyo galiba servise gittiğimizdede sordum çoğunda var diyolar harbiden varmış iki PS li geldi oraya onlardada varmış aynı problem araya bi bez fln koyunca geçiyormuş

Motosikleti

honda ps

sgl adrion kardeşim.senin sorunların ise aynısının tıpkıları bendede var hiç merak etme demekki kronik vakaaa.bu arada bikepics sayfasına honda ps150i katogorisini ekledim her kullanıcının fotoraflarını bekliyorum
    Mustafa Kemal Atatürk

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    çok seri makina arkadaşlar...gerçek bir 150 cc...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok seri makina arkadaşlar...gerçek bir 150 cc...
    heyt be bu gazla duramam artık metehan abimiz bizim forumada el atmış
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    4000 bakımı geldi beyler oil change lambası yandı bakıma götürmem lazım hava filtresi yağı değişceek hava filtresi 30 yağ 25 işçilikte 45 lira bu işçilik olarak ne yapılcak dedim motorun önü hariç her tarafı açılacak bakım yapılacak dedi sübap ayarı fln ama madem garantisi vakken işçilik nie alınıyor anlamadım ben...

Motosikleti
    Alıntı Adrion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4000 bakımı geldi beyler oil change lambası yandı bakıma götürmem lazım hava filtresi yağı değişceek hava filtresi 30 yağ 25 işçilikte 45 lira bu işçilik olarak ne yapılcak dedim motorun önü hariç her tarafı açılacak bakım yapılacak dedi sübap ayarı fln ama madem garantisi vakken işçilik nie alınıyor anlamadım ben...
    doğru kardeşim pek akıl işi değil almaları,hadi garantisi olmasa neyse
    Mustafa Kemal Atatürk

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    4000 km de olan bir scooter'in her tarafı açılıp bakımı yapılmaz..Yapılacak işlem hava filtresi(temizlenir), yağ filtresi(temizlenir gerekirse değişir), motor yağı değişir ve varyatör kontrol edilir,genel bir kontrol yapılır..
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

scuba1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Agility 200i.
    Selam arkadaşlar.
    2003 ten beri honda beat kullanıyorum şuan 80.000 km ye yakın kendisi.hatta gecti bile.
    6-7 yıldır bu motorla çok yol gittim, hor kullandım, kaza yaptım, plastikleri kırdım değiştirdim, yinede banamısın demedi ve en son 500 tl lik bir bakımla şuan yine tertemiz oldu en az 2-3 sene sorunsuz gider.
    Büyük kazalar yaptık beat le motor darmadağın oldu ama servis toparlayıp geri verdi.Motor katır gibi bozmak isteyen bile bozamaz.
    Yani, hondanın kalitesini test ettim.
    Eskiyen beatımı kymco agility city ile değiştirmek gibi bi fikrim var. Az bütce zorlarsam birazda sabredersem ps 150 alabilirim belki.kullanıcı arkadaşlar 1-2 yorum yazarsa sevinirim.

Motosikleti
    Alıntı tasarslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4000 km de olan bir scooter'in her tarafı açılıp bakımı yapılmaz..Yapılacak işlem hava filtresi(temizlenir), yağ filtresi(temizlenir gerekirse değişir), motor yağı değişir ve varyatör kontrol edilir,genel bir kontrol yapılır..
    işte verilcek parayı hak ettik dedirticeklerye ondan kardeşim

Alıntı scuba1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar.
    2003 ten beri honda beat kullanıyorum şuan 80.000 km ye yakın kendisi.hatta gecti bile.
    6-7 yıldır bu motorla çok yol gittim, hor kullandım, kaza yaptım, plastikleri kırdım değiştirdim, yinede banamısın demedi ve en son 500 tl lik bir bakımla şuan yine tertemiz oldu en az 2-3 sene sorunsuz gider.
    Büyük kazalar yaptık beat le motor darmadağın oldu ama servis toparlayıp geri verdi.Motor katır gibi bozmak isteyen bile bozamaz.
    Yani, hondanın kalitesini test ettim.
    Eskiyen beatımı kymco agility city ile değiştirmek gibi bi fikrim var. Az bütce zorlarsam birazda sabredersem ps 150 alabilirim belki.kullanıcı arkadaşlar 1-2 yorum yazarsa sevinirim.
    valla kardeşim agility düşünüyosan süper 8 al derim ama honda ps alsan tabi banbaşka olur eğer beklerim diosan ps üzmez kardeşim beatten biliyosun zaten
    Mustafa Kemal Atatürk

scuba1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Agility 200i.
    =
    valla kardeşim agility düşünüyosan süper 8 al derim ama honda ps alsan tabi banbaşka olur eğer beklerim diosan ps üzmez kardeşim beatten biliyosun zaten
    Agility city, süper 8 e göre çok daha güzel görünümlü.
    Süper 8 daha süratli olabilir.Bugüne kadar çok kazalar yaptığımız için motorda sürat benim için gerekli değil.Zaten sürat isteseydim scooter tercih etmezdim sanırım.
    Süper 8 belki daha kuvvetli olabilir ama tipini beğenmedim.
    Honda ps 150i güzel bir motor bence biraz pahalı.
    bugüne kadar hep sırasıyla Vespa px 200 e, yamaha cygnus, honda beat kullandığım için japon mptprlarının ve italyanın kalitesini biliyorum fakat taiwan olan kymcoya karşı kalite tereddütlerim var.

Motosikleti
    hızdan değilde ben nedense süper 8 i daha güzel buluyodum e zevkler ve renkler olayır tbi tartışılmaz.vespa motor satan satıcı gecenlerde bize 10 kattan motoru aşa at sonra bin git ve 50 sene fabrikası garanti veriyo dedi tabi baya bi salladı oha dedim herneyse yani italyan motorlarıda sağlam demek istedi sonuçta sence varmıdır ama böyle bişi ya 50 sene garanti
    Mustafa Kemal Atatürk

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hızdan değilde ben nedense süper 8 i daha güzel buluyodum e zevkler ve renkler olayır tbi tartışılmaz.vespa motor satan satıcı gecenlerde bize 10 kattan motoru aşa at sonra bin git ve 50 sene fabrikası garanti veriyo dedi tabi baya bi salladı oha dedim herneyse yani italyan motorlarıda sağlam demek istedi sonuçta sence varmıdır ama böyle bişi ya 50 sene garanti
    Otomobilde Toyota, motosiklette Honda, en sorunsuzlar bunlar.

50 sene garantiyi Vespa verse hiçbir marka ayakta kalmaz.

Motosikleti
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otomobilde Toyota, motosiklette Honda, en sorunsuzlar bunlar.

50 sene garantiyi Vespa verse hiçbir marka ayakta kalmaz.
    hocam bende araba konusundaa toyatacıyımdır he

işte şu motor vardı orda

fiyatıda yaklaşık 9 a filan geliyo 150 lik

ps ciler:d bizim motora yan ayaklık takılmaz yeri yok diye biliyodum ama takanı varmış
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorcu ,kardeşim senle bizim zevkler uyuşuyo ya bende super 8i seviyorum gerçekten sportif ve kaliteli bi duruşu var hız fln demişsiniz hız yapmaz zaten o motorun yapacağı 120 fln aslında kymcodaki xciting 250yi çok beğendim ben ve gerçektede gördüm GEMİ gibi motor gerçekten güzel ama kalitesi beat kullanan arkdaşımız dediği gibi italyan ve japonu tutmaz... bu arada bakımın 2 saat sürdüğnü söylediler pahalı olmasa gözüm kapalı yaptırıcam ama 100 lira fazla ya

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)