Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda PS 150 i Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha xmax 250 ABS
    191102259 sahibinden ilan nolu Honda ps150i motorumumu satıyorum mükemmel durumdadır satış sebebim Yamaha xmax 250 aldığım için

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

yaklaşık 1 sene önce ps 150i 2012 model motorumu severek ve hevesle satın aldım. geçtiğimiz günlerde sürüş sırasında yağ ışığı yandı. gaz kesme, stop etme sorunu başladı. 8.000 km de. servise götürüp bakımını yaptırdım, yaşadığım sorunu anlattım. kontrol ettiler ve ps150i 2012 modellerinin kronik arızası tp sensörünün değişmesi gerektiğini söylediler. fiyat sorduğumda, inanın honda markasından ve motosikletimden soğudum. parmak kadar bir parça için tam 1.500 tl istiyorlar. garantim de bitmiş. Yazıklar olsun hondaya. İsmine güvenip te alınacak motor değil. servisin tutumu da tartışılır.
    "ps 150i 2012 model kronik arızası"
    kardeşim madem kronik arıza, neden garanti dahilinde tutup değiştirmiyorsun?
    kullanıcı hatası değil diyorlar, sonra da malzeme ömrü tükenmiş diyerek kıvırıyorlar.
    Bu kadar pahalı bir malzemenin ömrü nasıl olur da 2 yıl olur?
    tamir ettirir ettirmez moturumu satacağım ve bir daha honda motoru kimseye önermeyeceğim. Sırf şu servis rezaletinden dolayı.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı tevfikkk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaklaşık 1 sene önce ps 150i 2012 model motorumu severek ve hevesle satın aldım. geçtiğimiz günlerde sürüş sırasında yağ ışığı yandı. gaz kesme, stop etme sorunu başladı. 8.000 km de. servise götürüp bakımını yaptırdım, yaşadığım sorunu anlattım. kontrol ettiler ve ps150i 2012 modellerinin kronik arızası tp sensörünün değişmesi gerektiğini söylediler. fiyat sorduğumda, inanın honda markasından ve motosikletimden soğudum. parmak kadar bir parça için tam 1.500 tl istiyorlar. garantim de bitmiş. Yazıklar olsun hondaya. İsmine güvenip te alınacak motor değil. servisin tutumu da tartışılır.
    "ps 150i 2012 model kronik arızası"
    kardeşim madem kronik arıza, neden garanti dahilinde tutup değiştirmiyorsun?
    kullanıcı hatası değil diyorlar, sonra da malzeme ömrü tükenmiş diyerek kıvırıyorlar.
    Bu kadar pahalı bir malzemenin ömrü nasıl olur da 2 yıl olur?
    tamir ettirir ettirmez moturumu satacağım ve bir daha honda motoru kimseye önermeyeceğim. Sırf şu servis rezaletinden dolayı.

evet bu doğru kronik bir arıza eğer honda türkiyeye kendin durumu arayarak bildirirsen garantisi bitmiş bile olsa ücretsiz değiştiriyorlar çünkü enjectionun üstüne beyin koymuşlar çok ilginç bir şekilde ve neredeyse tüm hepsinde aynı sıkıntı var .sorun enjecsion gaz kelebeğinde (beyinle alakalı)
    Mustafa Kemal Atatürk

WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    2013 model Nisan 2014 çıkışlı motosikletimde de 9000 km de F1 9 yanıp sönme hatası verdi , servis tarafından garanti dahilinde değişim yapıldı. Servis tarafından kronik sorun olduğu tarafıma bildirildi ve Honda bu sorunun ne yazık ki farkında değil galiba... Ücretsiz şekilde servis bakımlı motosikletlerin gaz kelebeğini değiştirmeleri gerekir diye düşünüyorum...

ayni problem bendede oluştu motorum 2013 8 ayında trafiğe çıkmış .ben motoru by sene martta aldım 3000 km de idi. motorsiklet 2015 9 ayında 15 inde bu problemi verdi servisi gittiğmde problemin -gaz kelebeği gövdesinden olduğunu söylediler 850 tl masraf olduğunu garantisinin 20 gün geçmiş olduğunu söylediler.ilk başta endişelenmedim çünkü kendimde kombi yetkili servisiyim ve şirketim bu gibi kısa sürelerde garantisi geçmiş ürünlerde garanti yi uyguluyor. honda gibi dünyanın en büyük firmalarından birinin bu konuda kesinlikle yardımcı olacağını düşündüm. ama demekki japoınlar göründüğü gibi veya bildiğimiz gibi onurlu insanlar değillermiş.mail attım beni aradılar motorun 6500 km olduğunu 2 yılı 20 gün geçmiş olduğunu bakımlarını yetkili serviste yapımış olduğumu anlattım. oradaki arkadaş bana kesinlikle garantiyew sokamayacaklarını ayni zamanda motorsiklette geniş bakım yapılmadığını söyleyerek utanmadan problemin sanki biz yapmısıza getirdi. velhasıl 850 tl yi verdim parçam değişşti.motorum su anda cok güzel çalışıyor. ama tekrar edermi endişesi duyuyorum aynı zamanda bundan sonra asla ve asla ne motorsikletini nede arabasını alırım bu markanın.eskiden sıloganım vardı honda hayat onda derdim şimdi honda yar... onda diyorum.. her gittiğim yerdede konuyu anlatıyorum.

WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    Alıntı yolcu45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayni problem bendede oluştu motorum 2013 8 ayında trafiğe çıkmış .ben motoru by sene martta aldım 3000 km de idi. motorsiklet 2015 9 ayında 15 inde bu problemi verdi servisi gittiğmde problemin -gaz kelebeği gövdesinden olduğunu söylediler 850 tl masraf olduğunu garantisinin 20 gün geçmiş olduğunu söylediler.ilk başta endişelenmedim çünkü kendimde kombi yetkili servisiyim ve şirketim bu gibi kısa sürelerde garantisi geçmiş ürünlerde garanti yi uyguluyor. honda gibi dünyanın en büyük firmalarından birinin bu konuda kesinlikle yardımcı olacağını düşündüm. ama demekki japoınlar göründüğü gibi veya bildiğimiz gibi onurlu insanlar değillermiş.mail attım beni aradılar motorun 6500 km olduğunu 2 yılı 20 gün geçmiş olduğunu bakımlarını yetkili serviste yapımış olduğumu anlattım. oradaki arkadaş bana kesinlikle garantiyew sokamayacaklarını ayni zamanda motorsiklette geniş bakım yapılmadığını söyleyerek utanmadan problemin sanki biz yapmısıza getirdi. velhasıl 850 tl yi verdim parçam değişşti.motorum su anda cok güzel çalışıyor. ama tekrar edermi endişesi duyuyorum aynı zamanda bundan sonra asla ve asla ne motorsikletini nede arabasını alırım bu markanın.eskiden sıloganım vardı honda hayat onda derdim şimdi honda yar... onda diyorum.. her gittiğim yerdede konuyu anlatıyorum.
    Arızanın şöyle bir çözümünü öğrendim birkaç tane teknik serviste çalışan arkadaştan... Gaz kelebeğinin sökülüp , balata spreyi ile dikkatli şekilde temizlendiğinde hatanın kaybolduğunu ilettiler. Garantili olduğu için ben buna gerek duymadım direk değişim sağlandı. Kullanılan benzinden pislik vs ile arıza ışığının yandığı notunu da iletti. Bilginiz olsun.

PCX 150 şehir içinde rahat ve kullanışlı olmasının yanı sıra oldukça eğlenceli. Ayrıca star-stop özelliği ile oldukça da cimri

Merhaba arkadaşlar gruba yeni üye oldum. Adım Mehmet. Ps yorumlarınızı okudum bir tek f1 arızası kafamı kurcaladı onu da ben şahsen kontak açıp f1 ışığının sönmeden marşa basılmasına bağladım şahsi fikrim :-)
    Sizlerden bir konuda bilgi almak istiyorum lastik ne marka almalıyım üzerinde orjinal lastikleri var onlar da kayıyor motor 2012 model 2013 çıkışlı daha 3555 binde sıfır gibi
    Önerilerinizi bekliyorum

Tlga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar diger sayfalarda bulamadim, grenaj yedek parca nerden siparis verebiliriz ? Varmi bilgisi olan ? Malum sahibinden, n11, gittigidiyor, motoay...vs sadece debriyaj...vs var fakat grenaj yok. Ayak bastigim plastikten istiyorum. Cevaplarinizi bekliyorum

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Alıntı Tlga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar diger sayfalarda bulamadim, grenaj yedek parca nerden siparis verebiliriz ? Varmi bilgisi olan ? Malum sahibinden, n11, gittigidiyor, motoay...vs sadece debriyaj...vs var fakat grenaj yok. Ayak bastigim plastikten istiyorum. Cevaplarinizi bekliyorum
    Dokuyucu motor var Antalyada int sitesinde belki bulursunuz yalnız orj mi yan sanayi mi sorun.

Tlga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dokuyucuda korna, buji basligi ve hava filtresinden baska birsey cikmiyor. Kaporta aksami ile ilgili hicbirsey yok :(

Motosikleti
    Honda forza 250
    SELAM ARKADAŞLAR. 2009 MODEL SIFIR ALDIĞIM MOTORUMU HALA KULLANIYORUM. 24 BİN KMDE ÇOK ŞÜKÜR HİÇBİR SORUNU YOK. İLK KONTAK AÇARKEN F1 IŞIĞI SÖNÜNCE ÇALIŞTIRIYORUM. MOTOR SOĞUKKEN ANİDEN GAZI AÇMIYORUM. 4 BİN KMDE BAKIM YAPTIRIYORUM. GEÇEN GÜN HARARET FANI SÜREKLİ ÇALIŞTI SUYUNU KONTROL ETTİĞİMDE SUYUN AZALDIĞINI FARKETTİM SU TAKVİYESİ YAPTIM. ŞİMDİLİK SORUN YOK. UZUZN ZAMAN OLDU AKLIMA GELDİ Bİ BAKAYIM DEDİM AMA KONU ÇOK ZAYIF KALMIŞ
    KAZASIZ SÜRÜŞLER..

Motosikleti
    SYM GTS 250İ
    Merhaba arkadaşlar bu motordan almayı çok istiyorum özellikle şehir içi trafikte ilaç gibi gelecek bana fakat şu F1 meselesi kafamı çok kurcalıyor...

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    arkadaşlar bu motoru yeni aldım ve kayışımın değişmesi gerekiyor marka ve boyutu hakkında bilgisi olan varsa ve tedarik edebileceğim bir yer biliyor sanız paylaşır mısınız ?

Ps150i kullanıcıları azalmıs galiba.Forum çok sakin

Kimse cevap vermiyecek gibi. (Neden mi Forumda Ps150 ciler eksilmiş)
    Zaman saatim gözükmeyecek derecede çok zayıf sebebi nedir acaba. Akü haricinde pil felan mı var. Çok zor okunuyor.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Meraba arkadaşlar, 10 bin km de ps 150 alacağım, fiyat 6200 uygun mudur, bir diğer sorum alırken dikkat etmem gereken bişisi var mi ps 150 nin

Motosikleti
    Honda forza 250
    SELAM MOTORUM 26 BİN KMDE MAŞALLAHI VAR HALA TAŞ GİBİ ALACAKLARA TAVSİYE EDERİM HIZLANMASI SERİ BİR MOTOR SON HIZ 115 120 KMH YAKITI AZ HONDA PCXLERDEN DAHA SERİ KALKIŞI VAR BİZZAT DENENDİ

Motosikleti
    honda psi 150
    2011 yılında sıfır olarak alıp 6 yıl ps150 i kullandım 2 gün önce sattım satmadan öncede son süprizini yaptı beyin arzası verdi.çok güzel motor sınıfında tek ama kronik beyin problemi ve parça fiyatları çok yüksek alacak olanlar iyice baktırıp öyle alsınlar.benimki ilk 11 bin km de iken 9 kere FI lambasını yaktı garanti kapsamında iken değişti.20 bin km sonrada hiç FI lambasını yakmadan teklemeye başladı sonuç 850 tl ona göre alcak olanlar iyi düşünsün derim.

Arkadaşlar merhaba,

İlk motorumu alacağım ve Honda ps 150 i almaya karar verdim. Motor patronumun motoru, yaklaşık 1 yıldır kapalı garajda yatıyordu ve hiç kullanılmadı. 20.000 km de, kazası ve herhangi bir sorunu yoktu. Cumartesi günü motoru kapalı garajdan almaya gittik ancak çalışmadı, takviye yaptık çalıştırdık ancak sanırım akü öldüğünden motor çalışır vaziyetteyken takviye kablolarını sökünce motor stop etti (daha önce akü 2 kere bittiğinden şarj edilmişti) Motoru ite ite 6 km uzaklıktaki Pazarbaşı(yeniköy)Honda servisine götürdük.

Bugün bir fiyat listesi çıkarttlar, motoru indirimle birlikte 3.600 TL ye alacağım, servis 2100 TL masraf çıkarttı akü dahil.

Fiyat listesindeki anormal rakamları aşağıya yazıyorum;

Debriyaj balata taşı : 100 TL
    Debriyaj balatası: 370 TL
    Tahrik katışı : 285 TL
    İşçilik: 403 TL

Bunlara ek olarak periyodik bakımla birlikte KDV dahil 1.692,00 TL

Ayrıca motor aküsüne de 420,00 TL fiyat verdiler. Araç aküleri 200 - 300 TL arasında değiştiğini düşününce bir aküye 420 TL çok uçuk bir rakammış gibi geldi.

Rica ediyorum bu konuda bilgili arkadaşlar yardımcı olabilirler mi? Fiyatlar normal mi yoksa uçuk mu ve ne yapabilirim?

Teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)