Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda PS 150 i Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda ps150i
    Herkese selamlar.ben siteye daha yeni kaydoldum suan ps150 kullanıyorum ve gayet memnunum kesinlikle tavsiye ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bilmiyorum siteye bakan varmı bende ps150 kullanıcısıyım çokta memnunum ufak bi kaza geçirmiş dahi olsam soft yan çanta kullanan varmı yani varmı önerisi olan birde 46 lt çanta denge problemi yaratır mı ?

Motosikleti
    2012 kymco agility125

ps 150 i nin incelikleri hakkinda

Alıntı Muhammed knc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar.ben siteye daha yeni kaydoldum suan ps150 kullanıyorum ve gayet memnunum kesinlikle tavsiye ederim
    Selâm bende yeni üyesiyim sitenin izmirden uğur ben nasib olursa yarın ps 150 mle kavuşacağız beyaz prensimle bol bol resim ve bilgi paylaşımda bulunursak çok sevinirim izmirli arkadaşları özellikle beklerim nasıl bir heyecan bu Allah'ımm birde orjinal on cam yazın daha ucuz bulabilirmiyiz bir bilen varsa paylaşımini bekliyorum

Motosikleti
    sym fiddle 2012-pulsar 200ns-dominar400
    merhaba herkese ps 150 yağ yakıyormu. birde oturuş pozisyonu çok dik bel ağrısı yapar mı yada bel ağrısı çeken oldu mu . teşekkürler.

Motosikleti
    Honda forza 250
    uzun bir aradan sonra tekrar merhaba. 2009 model psmi hala kullanıyorum km 21500 de herhangi bir sorun yok alacak olan arkadaşlar hiç düşünmeden alabilirler kazasız sürüşler...

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    arkadaşlar merhaba bizim motosiklete takılan buji hangisi oluyor? internetten NGK marka buji sipariş ettim "CR7E" kodunda geldi, doğru mudur bu?

Motosikleti
    REBEL
    HONDA PS150 motorumu (2011 model) FI ışığı 9 kere yanmaya başladı servise gittim gaz kelebeği problemi olduğunu ve yaklaşık 1200 tl gibi bir rakama değiştirdiklerini söylediler ama biraz araştırdım ps150 lerin bir çoğunda bu problem oluyormuş zaten servis konuya hiç uzak değil 9 kere yanıyor dedim gaz kelebeği dedi hemen satşdaki personel abi ışığı yanmaya başladımı diye sordu
    bu problem kullanıcı hatası olamaz honda Türkiye ye başvurdum ama sonuç olumsuz

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    C3nk . sparis ettigin buji yanlis standart buji (cr8eh-9) olmaliydi
    Rebel .kardes f1 isik problebi her enjecsiyonlu aracin bas belasidir .bircok sebebide vardir zamanlada olabilir ama hic bir kucuk motorda boylesine bir kazik fiyat cikamaz .iyi bir motorcu tanidiginizda ps150 cogu parcasini baska motorlarinkinden uydurabilirsiniz.gecen sene 1500 tl arka suspnsiyon dediklerine 100 tlye baska motorunkinden parca uydurduk zor degil.

Ayrica sizlere guzl bisi anlaticam solmus konsolonuzu eski haline getirmenin cok pratik bir yolunu buldum vede motorunuzun surekli korasi yaniyor korna yeride cok kucuk diger kornalar uymuyor diyorsaniz bana msj atin yardimci olurum

Motosikleti
    REBEL
    Valla benim hoşuma gitmeyen durum bu problem ps lerin çoğunda belli bir zaman oluyor demekki kullanıcı hatası değil, hondanın buna çözüm bulması lazım, zaten bu problemi giderip satmayı düşünüyorum bir daha da ps 150 ne alırım nede bulaşırım

keser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 hafta oncesi pcx 125 motorumu satıp omurgasız yani önü açık bi motor alıcaktım babam 65 yaşında bınerken zorluk yaşıyordu. ırtıbat halınde oldugum dürüst bir satıcı ıle ırtıbat kurdum motoru almaya gidecektım fakat motor ısıgının arada bir f1 yanıp sondugunu hatayı anlayan usta olmadıgından bahsettı bulundugu yerdede servis yok cok kararsız kaldım.. bu hata genelde akünun zayıf olmasından ve yakıt hava karışımı yani enjksoyondan kaynaklı oldugunu araştırdım sizce motoru almaktan vazgeçmelimiyim motor 2011 model 25 000 km de saygılar..

Motosikleti
    Bu motorla 4 senem kronik debriyaj balata sesi fena ve f1 isik sensoru cogu motorda bozuk calisiyor parca fiyatlari ise inanilmaz pahali ya ben ne diyim artik yamaha xenter 150 alin bu tip sorularla bosa zaman bile harcamayin

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    arac 2012 model 7000 km de,yakıt durumu :

sehir içi sürekli düşük hız dur kalkla 162 km de 30 lira. (5,97 lt)

yaklasık km de 185 kurus

ölçümlerimiz aynı stil kullanımla 170-185 kurus arası cıkıyor

gecen sene gaz kelebegi arızası cıkarttı, düşük hızda sabit gazda ilerlerken tekleme yapıyordu

grantisi bitmeden değişti. baska da sorun olmadı

Motosikleti
    honda psi 150
    11.000 KM DE iken benimde FI beyini değişmişti garantiden 2 ay bekledim.benimkinde de ışık yanıyodu ama gidişinde hiç bi sorun yoktu.şehir içi 0,18.5-19 kuruş altına düşmüyor uzun yolda da 16 kuruştan aşaya indiremedim.nasıl yakıt cimrisi diyolar psi ye anlamadım.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı MARMARİSLİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    11.000 KM DE iken benimde FI beyini değişmişti garantiden 2 ay bekledim.benimkinde de ışık yanıyodu ama gidişinde hiç bi sorun yoktu.şehir içi 0,18.5-19 kuruş altına düşmüyor uzun yolda da 16 kuruştan aşaya indiremedim.nasıl yakıt cimrisi diyolar psi ye anlamadım.
    türk parası ile 5 para etmez...
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

K-max - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K12000 RS, K1200S, Honda Today, PS150i
    2009 dan beri kullanıyorum. 2011 de yenilemiştim. tamamen sorunsuz diyebilirm.(göğüs plastiklerinde solma ve seledeki dikişlerin bozulması hariç) 2009 model olan ilk motorumu bir arkadaşıma satmıştım. 65000 km yi geçmiş. Hala masraf yok. Yağ yakma yok. Benimki şu anda 17000 e yaklaştı. Her iki motorla birer defa Ege-Akdeniz turu yaptım. Bazı günler günde 9-10 saat motor üzerindeydim. Hiç yormuyor ve bel ağrısı yapmıyor. Uzun yolda motor yüklü halde neredeyse hiç gaz kesmeden 200 km gittiğim zamanlar oldu, en ufak bir sıkıntı yok. Fabrika lastıkleri iyi değildir diye aldığım gün Michelin City grip takmıştım ama bence beş para etmezler (en azından fiyatına göre). İlk motorumdaki fabrika Pirellileri bile bunlardan iyiydi. 3000 km kadar önce FI lambası yanmaya başladı ama herhangi bir sorun yaratmadan yürüyor. İki sene önce J-costa varyatör taktım. Kalkış ve ara hızlanmalar süper oldu ama yakıt sarfiyatı 3,7 litreye yükseldi. Fabrika varyatörü ile 3,2 litre yakıyordu. Vartayör bagalarına 2 şer gr. ağırlık ekledim, performansı biraz düştü ama yakıt tüketimi şehir içinde 2,95 litreye geriledi. Performansı orijinal varyatöre göre hala çok iyi. J-costa daha yüksek devirde kavramaya sebep olduğu için şehir içi dur-kalk kullanımda debriyaj çok çabuk ısınıyordu. 2 gr. ağırlıkları ekledikten sonra bu sorunla karşılaşmadım. Modifiye edilmemiş J-costa kullanmak için ısıya daha dayanıklı bir debriyaj seti kullanmak gerekir diye düşünüyorum. Uzun yolda dur kalk olmadığı için herhangi bir sorun olmaz sanırım. Yüksek performans buji ve hava filtrelerinin hiç bir faydasını görmedim. Olduysa bile o kadar az ki ben fark edemiyorum. Bu arada merak edenler için, maksimum hız 118,9 km/saat tir. Her iki motoru da düz yolda GPS ile defalarca ölçtüm. Her ikisi de 119'u göremedi. Ancak GPS 118,9 gösterirken kadranlar 130'a yaklaşıyordu.
    motorcu48 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar bizim plastik grenajları tamir ettirmek mümkün mü?

Slm herkese ben de ps150 almak istiyorum daha önce dylan 150 gilera wxr200 piaggio fly 100 kullandım forumlarda dikkatimi çekti biçok kişi beyin enjeksiyon sorunu yaşamış bu gerçekten bir kronik sorun mu yoksa aşırı ısınmayla flan ilgili olusabilen bir sorun mu fly100 de de beyin ateşleme sorunu yaşamıştım sattım cevaplarsanız sevinirm tesekkürler. ( beyin sorunu gerçekten korkutucu miğde bulandırıcı )

Motosikleti
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    türk parası ile 5 para etmez...
    ben her zaman objektif olmayı kendime misyon edinmiş bir insanım ancak 1.yamaha xenter ise 2.honda ps 150i'dir.sym markası,kymco markası,aprilla scarabeo vs bunlar inanın bana rezalet ötesi

Alıntı kero48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bizim plastik grenajları tamir ettirmek mümkün mü?
    evet bu sadece bu model için değil tüm motorlar için gecerli ancak asla eskisi gibi olmuyor lakalarda kırılıyor.

Alıntı denizpachenk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm herkese ben de ps150 almak istiyorum daha önce dylan 150 gilera wxr200 piaggio fly 100 kullandım forumlarda dikkatimi çekti biçok kişi beyin enjeksiyon sorunu yaşamış bu gerçekten bir kronik sorun mu yoksa aşırı ısınmayla flan ilgili olusabilen bir sorun mu fly100 de de beyin ateşleme sorunu yaşamıştım sattım cevaplarsanız sevinirm tesekkürler. ( beyin sorunu gerçekten korkutucu miğde bulandırıcı )
    eğer bir üründe hatırı sayılır derecede aynı sorun lanse edilirse o koronik sayılmaktadır.bende bu sorun hiç olmadı

------------------------------------------------------------------------------------
    beyler size yararlı bilgi .on gögüs plastiği solduysa badem yağı sürün .inanın bana kolay kolay çıkmaz ve toz çekmiyor.
    2.bu motordan soğuma nedenim debriyaj balata sesim idi ancak çok uzun bir süredir o sesi hiç yaşamadım çünkü farklı bir usta özenle temizledi (hava tutup,bezle silip,zımparayla düşürdü) artık çok zevkli sürmek
    bu motorla 33300 kusurlardayım 4. senem çoktan doldu gece yarısı 5 te uzun yollara çıktım güvenip beni bu konuda hiç yanıltmadı ve hiç eskimedi bakınız ben o kadar eleştiririm ancak yiğidi öldür hakkını yemeymiş

evet bu motor benim için kötü ama daha iyisini almak için 13 bin tl lazım diğerleri tam bir rezalet yada emsali yamaha xenter150 almalı

keser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar 14 000 km ps 150 bazen kalkıslarda ve düşük hızlarda gaz kesme titreme yapıyor sanki buji kesermiş gibi elektirik keser gıbı buji iridyum benden oncekı sahıbı 4000 km once degıstırmıs hava fıltresını temızledım daha once karsılasmıs arkadaslar varmıdır f1 hatası yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar 2 gün önce talihsiz bir kaza yaşadım. Şase yamuldu sizce düzelir mi ve eskisi gibi olur mu? Motoru kışın belli günleri ve yazın kullanıyorum eğer yaptırmazsam daha küçük hacimli bir şey alıcam yaptırmaya değer mi dersiniz?Motorum 18.000 de öylece satıp geçeyim mi yoksa yaptırmalımıyım?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)