Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Ses Dylan 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 600F6
    Alıntı -BSI- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben öğrenince yazıcam Dylanda kesici var mı yokmu tamam. Şimdi Dylanda kesici olduğunu düşünerekten şöyle sorular soruyorum kendime: 150 de diyelim (hadi oda tam kesin değil ya) diyelimki kesiciye giriyorsa, kesici olmasa bu motor kaç yapar? 2.soru madem Dylan 150 km hıza kadar riskli devirin altında çalışabiliyorsa neden son hızı 140 yazmışlar? Yazsınlar oraya 160-170 gözümüz gönlümüz açılsın. Birde Hakan dostum 150 de kesiciye girdiğini nasıl anladın? Motor daha fazla hızlanmadı mı? Yoksa bi titreme ya da ateşlemeyi kestiğini hissettirecek bir şey oldumu? 2.si oldu diyorsan eyvallah ama 1.si dersen sana şöyle söyleyeyim bu güçte bir moturun rüzgar direncidir, ağırlığıdır hepsini hesaba katınca zaten yapacağı limit hız bellidir. Yani kesici olmasaydı 150 den bile yukarı çıkacakmış gibi söylüyorsun. Hadi diyorum belki bende ibreyi 140ı geçirip sinyalin üstüne getirdim ama o bile senin dediğin hıza yetmedimi?? Okadar kesin yazıyosunki artık bende şüphe etmeye başladım.
    Ben son olarak şöyle düşünüyorum: Yani Erol abi benim motorum karbüratörlü dediği halde ve anlattığı durumuda görünce karbüratörlü motorda kesici olmaz diye idda edecek halim yok. Onun anlattığı durum evet kesicinin olması durumu. Ama senin anlattığın olay motorun o hızdan daha yukarı çıkamaması olayı. YBR de de var demiştin ama ben onda da olacağını sanmıyorum. Ama Dylan da olmadığı konusunda eminim. Şu anda 2 ihtimal öngörüyorum. 1.si ya sen motorun daha fazla hızlanmamasını, kesiciye girdi diye yorumluyosun ki büyük ihtimalle durum bu. 2.si bugüne kadar tanıdığım onlarca Dylan kullanıcısı senin çıktığın sürate çıkamadıkları için Dylanda kesici yok sanıyorlar bende dahil.
    Ayrıca bu konuda bence okuyanları sıkmıştır. Sonuçta varsa da yoksa da ben kendi adıma motorumdan memnunum. Şöyle bir bakıyorum 4 senedir 45000 km yol yapmışım. Ankaradan bu tarafta gitmediğim yer kalmamış. Kar,kış,yağmur,çamur,güneş,sıcak hepsini gördü maşallah. 1 kere yolda kaldım oda benzin bittiği için. Sırf Dylan dosyası altında 15 gb fotoğraf,video var bilgisayarda. 2 takım lastik,25 litreye yakın yağ,3 kayış,yanlış olmasın 5 tane buji,3 egzos, 2 branda eskitmişim. Ama bu aralar yatırıyorum motoru. Ben yapamıyorum ama yapanlardan biraz gezi yazıları, paylaşımlar vs bekliyorum. Başlığa renk gelsin biraz.
    motorun belli bi hızı varki adamlar 140 km koymuşlar ibreyi daha fazlası zarar yani bnm motorumda extra ngk lazer iridyum buji leovince egsoz ve leovince egsdoz bagaları ve dayco kayış vardı ! motor 150 km de kesiciye giriyo yani alev atmaya başkıyo egsozdan titreşim artıyo artık gitmiyo yani son hızı daha fazla gidemez olay bu sınırları zorladım doğrusu çok eminim çünkü yaptım bu hızı ve git sor bence dahada uzatmanın bi manası yok kesiici var dylanda satmasaydım su motoru video çekicektim
    [COLOR="Cyan"][B]
    Facebook grubumuz: ''MT ANTALYA''
    MSN Grubumuz: mgroup317122[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    beyler siz ibre tartışması yapıyosunuzda benim motorda 160 ibre var 105 i düzde bikere gördü motorum, anlamışta değilim.dylan daha seri ve son hızda daha iyi biliyorum ama sizin ibre 140 bizdeki 160 niye bu anlamadım bilen varsa yazsın yorumunu
    birde ps de olsa 130 görenler varmış cevremdende duyuyorum bendeki niye böyle anlamıyorum kayışındanda çok ses geliyo sabah motoru çalıştırdımdada debriyaj balatası motoru ayırırken kat diye ötüyo. yalnız benim motorum çok ekonomik o yönden hakkını yiyemem dün benzin göstergesi kırmızıdayken 20 tl benzin aldım full çizgisinin bi tırnak önündeydi muğlaya gittim geldim 111 km ibre yarıdan fazlada kaldı bugunde az bişi kullandım 140 kmde yarı deponun altında ibresi çok ama çok ekonomik geldi bana
    Mustafa Kemal Atatürk

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    Merhaba sevgili Dylan'cılar, bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Yaz gelmeden lastiklerimi değiştirmeyi düşünüyorum ve karar veremedim, kullananların tecrübelerinden yararlanmak isterim sizce;

michelin city grip mi?
    michelin pilot sport mu?
    yoksa pirelli gts 23-24 mü?

araştırmalarıma göre fiyat olarak 50 tl gibi bi fark oluşuyor bu sorun değil sadece doğru tercihi yapmak istiyorum ayrıca önceki sayfalarda arka lastiği 140/60-13 taktıran olduğunu görmüştüm bu bir sorun yaratır mı bende bu şekilde taktırmayı düşünüyorum, cevaplarınızı bekliyorum.

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba sevgili Dylan'cılar, bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Yaz gelmeden lastiklerimi değiştirmeyi düşünüyorum ve karar veremedim, kullananların tecrübelerinden yararlanmak isterim sizce;

michelin city grip mi?
    michelin pilot sport mu?

araştırmalarıma göre fiyat olarak 50 tl gibi bi fark oluşuyor bu sorun değil sadece doğru tercihi yapmak istiyorum ayrıca önceki sayfalarda arka lastiği 140/60-13 taktıran olduğunu görmüştüm bu bir sorun yaratır mı bende bu şekilde taktırmayı düşünüyorum, cevaplarınızı bekliyorum.
    aynı dert bendede var şu an brıgestone hoop kullanıyorum memnunum,cıty grip uretılmıyormuş.problemlı cıkmış.bakalım ne fıkırler gelecek
    MOTOR bence bır hastalıktır.

Motosikleti

michelin city grip mi?
    michelin pilot sport mu?

benim motorda pirelliler var valla yol tutuşunu çok beniyorum.su kanallarıda çok geniş tutulmuş ve aynı lastik modelinin tüm ebatları varmış ninja bile bu lastiği kullanıyo tabi marka olarak michelin daha iyi gbi dursada bilemem
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    HONDA Dylan
    Merhaba
    Ben de yaza değiştireceğim. Orjinalinden başka bi lastik kullanmadım henüz. Michelin düşünüyorum. Bu forumda kullananlar ve motorcular yumuşak olduğunu söylüyorlar.Çoğu motorcunun tavsiyesi michelin oldu.

Bugün ufak bir bakım yapayım dedim. Hava filtresini söktüm içinden çamur çıktı. Servis kapağı tam oturtmamış. Varyatörleri söktüm debriyajı vs. temizleyeceğim zımparalayacağım. Şimdi öyle açık duruyor. Yarın akşama yola çıkacağım. İnşallah toplarım...

Motosikleti
    Xmax250
    motorcu48 bende pirelli kullanıyorum michelinde fark var
    özellikle yağmurda çok iyi farkedersin

jayfast motorsikletin kaç kmde

Motosikleti
    doğrudur kardeşim sonuçta michelin yani en iyi lastik markası
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    HONDA Dylan
    Alıntı xburakx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorcu48 bende pirelli kullanıyorum michelinde fark var
    özellikle yağmurda çok iyi farkedersin

jayfast motorsikletin kaç kmde
    şu an 5500de aslında lastikler yepyeni duruyor ama çok sert. virajlara girerken korkuyorum. hele yağmurda buzda gider gibi gidiyorum.

Motosikleti
    Honda PS 150i
    şuana kadar gelen yorumlardan anladığım kadarıyla, michelin pirelliden daha iyi gibi duruyor. peki city grip mi yoksa pilot sport mu arkadaşlar?

Motosikleti
    HONDA Dylan
    şuana kadar gelen yorumlardan anladığım kadarıyla, michelin pirelliden daha iyi gibi duruyor. peki city grip mi yoksa pilot sport mu arkadaşlar?
    CITY GRIP... Hem kuru hem yaş zeminde tutunma daha iyi.

http://www.michelin.co.uk/motorcycle...elin-city-grip USAGE
    http://www.michelin.co.uk/motorcycle...pilot-sport-sc USAGE

Motosikleti
    Honda PS 150i
    Alıntı jayfast adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler jayfast, bu siteyi görmem iyi oldu, aynen dediğin gibi city grip, pilot sport a göre daha iyi duruyor. Sanırım tercihimi michelin city grip ten yana kullanıcam fakat sero35 şöyle bi yorum yapmıştı,o yüzden aklım karıştı.

Alıntı sero35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı dert bendede var şu an brıgestone hoop kullanıyorum memnunum,cıty grip uretılmıyormuş.problemlı cıkmış.bakalım ne fıkırler gelecek
    city grip yada pilot sport kullanan arkadaşlarında yorumlarını almak isteriz =)

-BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    Ben 2 sene önce lastik aldığımda 3 tane model vardı seçebileceğim. Pilot Sport, GTS 23-24 ve Dunlop. Ben ozamanlardaki fiyatları arasında 100 lira gibi bir fark olduğu için Pirelliyi tercih ettim ve hiçte pişman olmadım. Pirelli kesinlikle Michelinden daha uzun ömürlü bir lastik. Açıkçası ikisi aynı fiyata olsaydı Michelini tercih ederdim. Çünkü michelinin yol tutuşu biraz daha iyi. Şimdi varmı bilmiyorum ama Michelinin Gold standart serisinden Dylana uygun lastik varsa sadece onu listeden silin derim.
    City grip içinse jayfast arkadaşın attığı linkteki değerlere göre ıslak-kuru yol tutuş daha iyi ömür ise daha kısa göstermiş ama spor kullanım için pilot sportu daha iyi göstermiş. Bana açıkçası biraz garip geldi. Çünkü asıl spor kullanımda olması gereken özellikler city gripte yazan özelliklerdir. (kısa ömür, yol tutuş vs.) Bana bu değerler sanki yeni çıkan bi lastiği piyasaya kabul ettirmek için yazılmış da pilot sporta da adının hatrına spor özelliklerini yüksek gösterelim demişler gibi geldi. Şahsi fikrim ikisini de denemeden ya da bir deneyenden fikir almadan tercih yapılmaması. Ama pirellimi-pilot sportmu sorusuna fiyatlarından bağımsız olarak michelin derim. İşin içine fiyat girerse benim için belli bir farkın üstünde pirelli tercihi geçerli olur. Birde vakti zamanında şöyle bir yazı yazmıştım ama yeni modellerden sonra biraz demode kaldı. Yinede belki bir fikir verebilir diye koyayım dedim.
    http://www.hayatonda.com/index.php/h...-lastik-secimi
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

Motosikleti
    Honda PS 150i
    Alıntı -BSI- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2 sene önce lastik aldığımda 3 tane model vardı seçebileceğim. Pilot Sport, GTS 23-24 ve Dunlop. Ben ozamanlardaki fiyatları arasında 100 lira gibi bir fark olduğu için Pirelliyi tercih ettim ve hiçte pişman olmadım. Pirelli kesinlikle Michelinden daha uzun ömürlü bir lastik. Açıkçası ikisi aynı fiyata olsaydı Michelini tercih ederdim. Çünkü michelinin yol tutuşu biraz daha iyi. Şimdi varmı bilmiyorum ama Michelinin Gold standart serisinden Dylana uygun lastik varsa sadece onu listeden silin derim.
    City grip içinse jayfast arkadaşın attığı linkteki değerlere göre ıslak-kuru yol tutuş daha iyi ömür ise daha kısa göstermiş ama spor kullanım için pilot sportu daha iyi göstermiş. Bana açıkçası biraz garip geldi. Çünkü asıl spor kullanımda olması gereken özellikler city gripte yazan özelliklerdir. (kısa ömür, yol tutuş vs.) Bana bu değerler sanki yeni çıkan bi lastiği piyasaya kabul ettirmek için yazılmış da pilot sporta da adının hatrına spor özelliklerini yüksek gösterelim demişler gibi geldi. Şahsi fikrim ikisini de denemeden ya da bir deneyenden fikir almadan tercih yapılmaması. Ama pirellimi-pilot sportmu sorusuna fiyatlarından bağımsız olarak michelin derim. İşin içine fiyat girerse benim için belli bir farkın üstünde pirelli tercihi geçerli olur. Birde vakti zamanında şöyle bir yazı yazmıştım ama yeni modellerden sonra biraz demode kaldı. Yinede belki bir fikir verebilir diye koyayım dedim.
    http://www.hayatonda.com/index.php/h...-lastik-secimi
    Samimi yorumundan dolayı çok teşekkürler BSI, verdiğin linki daha öncede okuma imkanım olmuştu fiyat farkının çok fazla olmamasından dolayı ben michelin i tercih edicem sıkıntım hangi model olcağı yönünde, dediğin gibi o sitedeki değerler pazarlama politikası gereğide olabilir. Motorumu yağmurlu havalarda sürmeyi pek tercih etmiyorum oyüzden city gripin yağmur performansının iyi olması benim için kriter değil. Acaba normal kuru zamanlarda yol tutuşu, viraj kabiliyeti, konfor olarak hangisi daha iyi. Şu lastiklerden birini kullanan olsada yorum yapsa nekadarda iyi olur

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    maşallah maşallah dylan topiği hareketlenmiş.. ah honda ahh..ne geçti eline şu motoru üretimden kaldırdın..
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..:cat:

Motosikleti
    valla niye kaldırdı bende anlamadım şuan altımda dylan olucaktıxD ps de tam bir scooter havası var ve dylandan daha rahat ama gönül isterdi enjecsiyonlu bi dylanım olsun scooter olmasına ragmen yakışıklı be
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    HONDA Dylan
    kaportayı birbiriyle değiştirsek? veya sadece motorlarını?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:25 ----------

bugün gene su gibi içti benzini. 75ten yukarı çıkmıcam artık.
    debriyajı vs. güzelce temizledim zımparaladım taktım (somunları lastikçi sıkıyor). motor sanki yeniymiş gibi hiç titremeden yumuşakça yağ gibi kalktı. çok şaşırdım çok güzel olmuştu ama akşam 500 km sonra yine eski haline döndü ufak bi titremeyle kalkıyor. sizin dylanlarda aynımı?

Motosikleti
    eheh uyarsa hemen ben değiştireyim
    valla sizi bilmemde benim motor çok iktisatlı be bunu bilir bunu söylerim
    Mustafa Kemal Atatürk

TYP-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SES150 Dylan(2008)
    Mart sonunda bende metzeller alıcam kısmetse...
    Bildiğim kadarı ile metzeller sadece motosiklet lastiğinde uzman!
    [color=blue]Motosiklet Kullanmak Bir Düşünme Yoludur....![/color]
    [color=red]0Rh+[/color]

Motosikleti
    Honda PS 150i
    Alıntı TYP-R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mart sonunda bende metzeller alıcam kısmetse...
    Bildiğim kadarı ile metzeller sadece motosiklet lastiğinde uzman!
    ben kararımı michelin pilot sportta kıldım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler