Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Ses Dylan 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TYP-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SES150 Dylan(2008)
    İlk önce bende 2.el satın almak için bayağı bir araştırma yaptım fakat motosikleti satan kişiler çok uyanıklığa kaçıyorlar 8000km dediği motor 20000km çıkabilir,birde 2006 model düşünün ayda 300km yapmış oluyor inandırıcı bir tarafı bence yok öyle güçlü ve çekici bir motor evin veya dükkanın önünde yatacakda ben kullanmayacağım, internette sitenin adını vermeyeyim baktığım bütün dylanlar km leri düşük yazıyor ama gerçekte hiçde öyle değil benim şahsi görüşüm bayiden plakanın araştırılması,hasarı varmı?gerçektende söylediği km demi?değişeni varmı?kırığı döküğü v.b. şeyler varmı...!aldanmayın arkadaşlar ilk önce araştırın bende kazıklanıyordum az daha bana adan 4000km dedi fiyat 4000ytl. hasarı yok sadece çizik var dedi fakat motor 2 kez büyük kaza yapmış ve km si 12000 de çıktı km saatine baktığımda 4320km yazıyor ama önceden bayide arıza nedeni ile km saati değişmiş bilgilerinize....!
    Motosiklet Kullanmak Bir Düşünme Yoludur....!
    0Rh+

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2006 dylan 34 EB 8652 (unutamam) paiggio X8 400
    o zaman zararı olmaz,hayrını gör derim allah kaza bela vermesin güle güle kullan kardeşim.
    Motorumu çalan hırsızın ALLAH belasını versin.34 EB 8652

cem-beat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kinetic style - honda beat - honda dylan ses 150
    Alıntı TYP-R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk önce bende 2.el satın almak için bayağı bir araştırma yaptım fakat motosikleti satan kişiler çok uyanıklığa kaçıyorlar 8000km dediği motor 20000km çıkabilir,birde 2006 model düşünün ayda 300km yapmış oluyor inandırıcı bir tarafı bence yok öyle güçlü ve çekici bir motor evin veya dükkanın önünde yatacakda ben kullanmayacağım, internette sitenin adını vermeyeyim baktığım bütün dylanlar km leri düşük yazıyor ama gerçekte hiçde öyle değil benim şahsi görüşüm bayiden plakanın araştırılması,hasarı varmı?gerçektende söylediği km demi?değişeni varmı?kırığı döküğü v.b. şeyler varmı...!aldanmayın arkadaşlar ilk önce araştırın bende kazıklanıyordum az daha bana adan 4000km dedi fiyat 4000ytl. hasarı yok sadece çizik var dedi fakat motor 2 kez büyük kaza yapmış ve km si 12000 de çıktı km saatine baktığımda 4320km yazıyor ama önceden bayide arıza nedeni ile km saati değişmiş bilgilerinize....!

söyledikleri aynen katılıyorum kardeş ama bnim alacağım motorun sahibinde bird suziki gsx 600 mü 1000 mi ne war o nedenle km düşük ayrıca dediğin gibi motor izmir yükseliş bakımlı dedi bana ben son almadan ewwel servise göstericem servisdeki arkadaşlarla aram iyi on lar dedi zaten direk geitr motoru burda bakalım die ben yarın gidip dış görünüşüne sağına soluna bakıcam sonrada servise götürücez motoru eğer servistende oluru alırsam öle yoksa bende öle bilmediğim motoru almam ayrıca zaten motorun sahibi anladığım kadrıyla izmirde tanınan motorculardan telefonda sölediğine göre sen sor servisetinkeri beni tanırlar filan dedii ama öle demekle olmuyo bakalım yarın hepsi çıkacak meydana

Alıntı RAMBOLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman zararı olmaz,hayrını gör derim allah kaza bela vermesin güle güle kullan kardeşim.

evet abi bende öyle dşünüyorum inşallah anlaşırızda 2005 den beri beklediğim motora kavuşurum
    aldım sonunda ama daha gelmedi dylan dylan dylan
    geliyo geliyo çarşamba(21.05.2008) gibi bende olacak inşallah

Motosikleti
    2006 dylan 34 EB 8652 (unutamam) paiggio X8 400
    typ-r sanada hak vermek lazım ama bazı kullanıcılar kış boyunca motoru garajdan çıkarmıyor belki cemede böyle si rastlamış olamazmı?bu arada senin kırmızıda hayırlı olsun.şimdiye kadar benim gördüğüm en kırmızı bsi nin kırmızısı allah nazardan saklasın SERKAN kardeşimizi.sen belki görmüşsündür yolunun üzerinde.
    Motorumu çalan hırsızın ALLAH belasını versin.34 EB 8652

Motosikleti
    walla bsı nin motorda çok güzel ve temiz allah kaza bela wermesin hele onun çakarlara bitiyorum alırsam bende yaptıracam

-BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    Valla eski dylan kullanıcılarından bir abi vardı. Kendi Dylanını satmıştı. Fren kaliperi boyalı. Sattığı motoru bir zaman sonra internette gördü. Kendi motoru olduğu için belli kısımlarından motorunu tanıdı. Ancak şöyle bir durumla karşılaşmıştı. Örneğin ben 8000 kmde sattım motoru. Adamlar benden almalarına rağmen 3000 kmde yazmışlar diyordu. Yani km saatleriyle oynanıyor doğrudur. Yani çok km yapılıp azmış gibi göstermenin haricinde, zaten yapılmış kmyi de azaltabiliyorlar. Km saatini kazalı, düşük kmli bir Dylanınkiyle değiştirirlerse al sana az km yapmış yeni bir dylan. Yapılan km saatin içinde kayıtlı çünkü.

Ama ben temiz ve bakımlı kullanılmış kmsi nispeten fazla olan motoru, acımasız ve hor kullanılmış az kmli bir motora tercih ederim. Onuda zaten motora bakınca, kullanınca anlarsınız eğer çok büyük bir hile yoksa motorda. Onun için eğer çizik dahi yoksa, arkaya sırt dayama aparatı, zemine metal aksesuar yaptıracak kadar motoruyla ilgili alakalı biriyse o motor büyük ihtimalle temizdir. 2 yıl için 8000 km motor için normal bence. Herkes bizim kadar çok gezmiyor. Yinede bilen birine danış tamam derse fiyatı uygun bencede. Şimdiden hayırlı olsun.

typ-r sanada hak vermek lazım ama bazı kullanıcılar kış boyunca motoru garajdan çıkarmıyor belki cemede böyle si rastlamış olamazmı?bu arada senin kırmızıda hayırlı olsun.şimdiye kadar benim gördüğüm en kırmızı bsi nin kırmızısı allah nazardan saklasın SERKAN kardeşimizi.sen belki görmüşsündür yolunun üzerinde.
    Ramazan abi saolasın iyi dileklerin için. Allah hepimizi nazardan korusun.

walla bsı nin motorda çok güzel ve temiz allah kaza bela wermesin hele onun çakarlara bitiyorum alırsam bende yaptıracam
    Saolasın. Bende 1 2 yıl hayaliyle yattım kalktım. Ondan sonra alınca üzerine titriyor insan. 1.5 sene oldu alalı. 12.000 kmdeyim. Hala ilk günkü gibi heryerini kontrol ediyorum her binişimde. Sen motoru al. Çakarlar kolay iş.
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

izel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dylan
    TYP-R
    benim motorda 2006 mayıs çıkışlı 10.500km yapmışım, ay olarak böldüğünüzde 437km yapıyor, bu mantıksız mı?
    bazı insanlar sadece yazın kullanıyor, bazılar ara sıra, bazıları sürekli.
    bunları km / ay hesabıyla algılamak mantıksız gibi geliyor.
    en güzeli yetkili servise gidersin, plakayı verirsin ve motorun ne bakımlara hangi kmlerde girdiğine bakarsın, tutarsızlık varsa km. de ve servis sürelerinde ozaman bi dur dersin.
    Ayrıca ustalara ufak bi sakal atarsın sana motorun ne alemde olduğunu, alınıp alınmayacağını söylerler.
    Geçen bi kurye gördüm 45bin km deymiş, sorun oldu mu diye sordum, gelen cevap şu: yağını suyunu eksik etme bişey olmaz bu motora
    bordo renkli, camı silecekli bi dylancı kurye vardı o herhalde 150bin km ye gelmiştir
    Cem sende o motoru baktırt servise, onların yorumlarına göre kararını ver.

Ne yazıcaktım nereye girdim
    Fenerbahçe Stadının orda polis çevirdi dün beni, ehliyet ruhsat sordu.
    Evrakları verdim ve bana trafik sig. nın bittiğini söyledi ve iplemez şekilde bana evraklarımı geri verip, yeni varsa ver yoksa bağlarım dedi.
    Aldım evrakları baktım, trafik sig. bitişi 25-5-2008 yazdığını gördüm ve bu süper polis bunu görmemiş!! Bende gösterdim bak dedim daha bitmemiş, bana bugün ayın kaçı diye sordu
    Sonuç olarak tam evraklarımı almışım gidiyorum, polis bu egzozu değiştir, dua et sonradan gördüm yoksa bağlardım vs..
    içime oturdu ve honda servisini aradım oytun beyi, dedim durum bu bu..
    Saçmalamasın polis, Leo Vince egzozlar eu-13 mü nedir ölçümlerine göre uyumlu, ithalatında engel yok, asla motorunu bağlayamaz dedi ve rahatladım.
    Egzozu farklı olanları uyarmak istedim.
    Ayrıca giderkende sordum polise hayırdır çeviriyosunuz diye, emir geldi diyor ve her motoru çeviriyordu. Bilginize ....
    34 BC 8561
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?p=371100
    Honda Dylan Kullanıcıları Sohbet Köşesi

Motosikleti
    SH 300
    Buyrun size silecekli bordo kurye. Hatta ön cama su fışkırtma sistemli. Ters duran şişeyi sıkıyosun ön cama su atıyor. En son geçen yaz gördüğümde 100.000 km yi biraz geçti demişti abi.

o kırmızı kapladığı şey nedir diye sormayın kimse bilmiyor. Eritip sıvamış plastiği tahminimce.

Motosikleti
    Alıntı -BSI- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla eski dylan kullanıcılarından bir abi vardı. Kendi Dylanını satmıştı. Fren kaliperi boyalı. Sattığı motoru bir zaman sonra internette gördü. Kendi motoru olduğu için belli kısımlarından motorunu tanıdı. Ancak şöyle bir durumla karşılaşmıştı. Örneğin ben 8000 kmde sattım motoru. Adamlar benden almalarına rağmen 3000 kmde yazmışlar diyordu. Yani km saatleriyle oynanıyor doğrudur. Yani çok km yapılıp azmış gibi göstermenin haricinde, zaten yapılmış kmyi de azaltabiliyorlar. Km saatini kazalı, düşük kmli bir Dylanınkiyle değiştirirlerse al sana az km yapmış yeni bir dylan. Yapılan km saatin içinde kayıtlı çünkü.

Ama ben temiz ve bakımlı kullanılmış kmsi nispeten fazla olan motoru, acımasız ve hor kullanılmış az kmli bir motora tercih ederim. Onuda zaten motora bakınca, kullanınca anlarsınız eğer çok büyük bir hile yoksa motorda. Onun için eğer çizik dahi yoksa, arkaya sırt dayama aparatı, zemine metal aksesuar yaptıracak kadar motoruyla ilgili alakalı biriyse o motor büyük ihtimalle temizdir. 2 yıl için 8000 km motor için normal bence. Herkes bizim kadar çok gezmiyor. Yinede bilen birine danış tamam derse fiyatı uygun bencede. Şimdiden hayırlı olsun.

Ramazan abi saolasın iyi dileklerin için. Allah hepimizi nazardan korusun.

Saolasın. Bende 1 2 yıl hayaliyle yattım kalktım. Ondan sonra alınca üzerine titriyor insan. 1.5 sene oldu alalı. 12.000 kmdeyim. Hala ilk günkü gibi heryerini kontrol ediyorum her binişimde. Sen motoru al. Çakarlar kolay iş.

kardeş sölediklerine aynen katılıyorum o dediğin siyah dylanı bende biliyodum yanlış hatırlamıyorsam muratti sahibinin adi

arkadaşlar bu arada bugün baktığım motoru söylyim size gitttik gördük motoru motor zaten dıştan bile belli ediyor kendini baktık ettik ben emin olmak için birde yükseliş servise gösterelim dedim gittik servisteki ustalar filan çoğu tanıdık direk ordan usta başı mustafa abim atladı motora bi tur attı geldi motorda tek bi sorun deil ama bi şey war dedi dediğide şöyle anlatıyım acaba kötü bi sorunmudur hatta sahibide bana göstermek için aldı orta sehpaya çalıştırdı gazı werip kestiğininde gazı kesince egzostan puop puop die ses geliyo ama öle çok abartı bi ses deil hatta benim hoşuma gitti servistekilerin dediğine göre motor eskir ama bu egzosa bişi olmaz dediler sizdede böle bi sorun oldumu bu aklıma takıldı zaten motorun akla takılan başka bi yeri yok...

ayrıca alacağım abi zaten ailece motor hastası bu motoruda satma nedeni 50 yaşındaki babasına bewerly piaggio almak istemese wede tam 3700 eksiği olması kendinin birde suziki 600 gsx i war babası gidip ona biniyomuş babası gsx e binmesin die babasına bewerly alacak

ayrıca motorda artıları söyleyim tekrar
    ayaklıklara çok güzel bir demir kaplama
    4lü flöşör düğmesi eklemesi
    bu dylanların orjinalinde far açma kapama düğmesi yokmuş galiba sürekli yanıyomuş abi ayrı bi anahtar taktırmış kapanabiliyomuş bununda faydası bi süre sonra farda kararma oluyo bu kararmayı engelliyo dedi---
    elciklerin dış kısımları metal deişik bi cinsten anlata bildinmi yani elciği düşünün 2 tarafıda açık modellerden takabiliyosun
    orjinal yan ayaklık açıldımı stop edebilenlerden
    arka tarafta yamahanın bi modeli için olan belliklerden
    döşemede ekstradan bi kılıf daha
    ayrıca full bakımlı

yalnız anlaşamadığımız nokta abi 3700 ben beş kuruş aşağı inmiyo 100 lira inidrsse alcaz ama bakalım yarın 12 de tekrar arıcaz inşallah 3600 e filan tamam derde alırızama daha bid 200liraya yakında bunun alım satmı tutuyomuş

ilk çıktığı günden beri resimleriyle yetindiğim motora kavuşuurum

Motosikleti
    SH 300
    Elciklerin dış kısımları metal derken şöyle birşey mi? Bende elcik alınca bunlarla birlikte takacağım. Coşkun abi saolsun.

Bu arada farlarda kararma olmuyor en azından 12.000 kmdir olmadı. Olacağınıda sanmıyorum. Belki 40 50000 lere gelince. Anahtarlada ne kadar farkeder? 4lü flaşör oluşu güzel. Bence gerekli. Dediğin orjinal yan ayak da 120 lira civarı serviste.

Ekzoz sesinede gelince benim bildiğim o ses noraldir. Özellikle sıcakken oluyor motor. Sıcakken motor yavaş giderken gazı ani açıp bırak tam bırakma anında hafif patlama sesi yapar. Eğer bu sorundur dedilerse ozaman biz ayrı şeylerden bahsediyoruz. Çünkü benim bahsettiğim şeyi ben sorun değil ve her motorda olabilen birşey olarak biliyorum. 100 lira indirmese bile 3700 anlattığın motor için uygun bence hala.

Motosikleti
    walla farın kararması konusunda bilgim yok ama yapmış belkide faydal bişeydir
    ewet ses aynı senin dediğin gib zaten servisteki ustalarda önemli bişey deil dediler

eklediğin resimdekilerden war ama şekli biraz daha sivri gibi sonuçta aynı şey peki bu parça ne işe yarıyoki

Motosikleti
    SH 300
    Bu parçanın özel olarak kullanılanları aslında biraz ağır. Gidonda takılınca titremeyi, yüksek süratte bozuk yolda yalpalamayı kesermiş büyük motorlarda. Hiç denemedim olanla olmayan arasındaki farkı ama onun için kullanılırmış. Bizdekiler ağır değil Biz sadece görüntü için takıyoruz. Daha şık olması için.

Fazla far anahtarı göz çıkarmaz tabiki. Anahtar olsun devamlı açık dursun birşey olmaz ama ben taksam kararması aklımın ucundan bile geçmez. Ancak belki akü biterde kontağı çevirince far yanmasın, akü bütün gücünü marşa versin diye anahtar takardım. Oda kaç kere olur malum. 2 sene civarında bitiyor herhalde bizim aküler yanlış olmasın. O yüzden ben hiç takmazdım kısacası.

Motosikleti
    anlafdım kardeş saolasın

bu arada dylan alacağım arkadaş fiyatta hiç bir ikram yapmayınca bizde almaktan vazgeçtik artık kesin sıfır alıcam zaten aklım sıfır dylandaydı çünkü alırsam uzun süre kullanıcam bu motoru nasibimizde warsa dylan olur

Motosikleti
    SH 300
    Alıntı cem-beat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlafdım kardeş saolasın

bu arada dylan alacağım arkadaş fiyatta hiç bir ikram yapmayınca bizde almaktan vazgeçtik artık kesin sıfır alıcam zaten aklım sıfır dylandaydı çünkü alırsam uzun süre kullanıcam bu motoru nasibimizde warsa dylan olur
    Hayırlısı olsun.

Bu arada gece demiyoruz gündüz demiyoruz. Çalışıyoruz..

http://www.motosiklet.net/forum/gezi...ml#post1082226

Motosikleti
    helal olsun walla gece wakti bile .....

Motosikleti
    suzuki hayabusa 2005
    arkadaslar selamlar, bu makine 1,86 boyundaki birisi için uygunmudur :D saygılar..

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Alıntı Trojan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar selamlar, bu makine 1,86 boyundaki birisi için uygunmudur :D saygılar..
    Çok Uygundur .

wes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ilk dylancılardan ama şimdi Piaggio beverly 500
    Alıntı Trojan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 188 im , bana biraz küçük gibi geliyordu,dizlik takınca nerdeyse dizlerim değiyordu on tarafa...

motor altında biraz küçük duruyo işin doğrusu

Alıntı -BSI- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla eski dylan kullanıcılarından bir abi vardı. Kendi Dylanını satmıştı. Fren kaliperi boyalı. Sattığı motoru bir zaman sonra internette gördü. Kendi motoru olduğu için belli kısımlarından motorunu tanıdı. Ancak şöyle bir durumla karşılaşmıştı. Örneğin ben 8000 kmde sattım motoru. Adamlar benden almalarına rağmen 3000 kmde yazmışlar diyordu. Yani km saatleriyle oynanıyor doğrudur.
    evet arkadaşlar o kişi bendim ve 10000km sattığım motoru 3000km'ye düşürüp tekrar sahibinden.com'a koymuşlardı..

bu arada küçücük bi devre km saati oynanması normaldir..
    garanti belgesine mutlaka bakın,tanıdığınızdan motor almaya çalışın.

wes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ilk dylancılardan ama şimdi Piaggio beverly 500
    murat yoksun ortalarda nassın???

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler