Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ducati 1098 F08

Motovento
    REKLAM ALANI
    tderida - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '99 Blackbird; '03 Blackbird; 02 Gsx750F; '93ZZR60
    Yer: Jerez dela Frontera- İspanya; 30 Ocak

Ducati 1098 F08 modeli, İspanya'daki Jerez pistinde, Ducati Xerox takımı tarafından resmi olarak tanıtıldı.Yeni model, bu sene Dünya Superbike şampiyonasında boy gösterecek.

WSB kurallarını değiştirip bir ilke imza atarak, 2 silindir 1200cc motorların 1000cc 4 silindirlerle start alabilmesine olanak tanıdı buna dayanarak yeni 1098 F08,doğrudan 1098R modelinden türetildi. Aslında daha önce Ducati Superbike yollarda kullanılan versiyonuna hiç bu kadar benzer olarak üretilmemişti. Üzerinde çok az bir oynama yapılan seri üretim motorun sadece eksantrik mili, şanzımanı ve pistonlarında modifikasyona gidildi.

Ducati Corse yöneticisi Filippo Preziosi, Bu motosikletin değişimini başlangıç aşamasından itibaren dikkatle izleyerek yeni projenin öneminin altını çizdi ve Superbike Şampiyonasında Ducati Corse'un kararlılığına desteğini göstermiş oldu.

Jerez pistinde hem 1098 R, hem de 1098 F08, Michel Fabrizio (ducati Xerox) tarafından test edildi. Fabrizio test sonrasında yeni motorlardan bu kadar etkilenmeyi beklemediğini, Ducati ekibinin yarışlarda elde ettiği tecrübeyi yol motosikletlerine aynen adapte ettiğini, motosiklet tutkunlarının pistlere özgü bu yüksek performans makinalarına sahip olabileceklerini ayrıca yeni sezondaki sponsorlarınnın da kendilerini çok içten bir hoşgeldinle karşılamasının da kendisinin şampiyonayı sabırsızlıkla beklemesine neden olduğunu söyledi.

Takım arkadaşı Troy Bayliss ise Phillip Island da devam etmekte olan test sürüşlerinde sakatlanmasından ötürü tanıtıma katılamadı. Ancak Avustralyalı sürücünün durumunun iyiye gittiği ve gelecek teslerde 12 şubatta Katar'da bulunacağı açıklandı.

ALINTI:WWW.REYZING.COM

Bir mum diger bir mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bboy_iced - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki zx6r
    ducati bir efsane ne diyebilirimki keşke bir ducatiye sahip olacak kadar param olsa
    Albert EİNSTEİN derki;
    Biri sana çok kötüsün derse boşver takma. Banada GERİZEKALI sın dediler, ATOMU PARÇALAYIP ELLERİNE VERDİM

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    Borumu Abi

Ducati Desmosedici RR bile 50.000€

Ee nede olsa Motorlarin Ferrarisi
    My life Starts after 12.500Rpm

tderida - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '99 Blackbird; '03 Blackbird; 02 Gsx750F; '93ZZR60
    Bu Ferrari benzetmesine aynen katılıyorum, aslında hiç ducati sürme ayrıcalığı yaşamadım hatta bu haber çevirilerini yapana kada ilgimi bile çekmiyordu ama okudukça Japonlardan bariz üstünlükleri beni bi hayli şaşırtıyor!!!
    Bir mum diger bir mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    bi otursam koltuguna indiremezler beni bundan

Apachee62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi otursam koltuguna indiremezler beni bundan
    aynen süremem ama yinede inmem hortlatdık topigixd

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler