Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: 100kh yi beğendiniz mi ?

Katılımcı sayısı
176. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • beğendim

135 76.70%
  • beğenmedim

41 23.30%

mondial 100 kh paylaşım

Motovento
    REKLAM ALANI
    yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    arkadaşlar bende yaklaşık 7 yıldır scooter kullanıyordum bu motorla vitesliye geçmek için satın aldım şu an iyi gidiyor fakat bu motor hakkında bilgim olmadığı için tecrübelilere birkaç sorum olacak
    1 motorda aşırı titreşim var bu normalmi
    2 gazı sonlayıp bir sonraki vites için bıraktığımda motor kendini çok tutuyor bir sonraki vitese geçene kadar
    3 yüksek devirde aşırı bir ses var

eğer bunlar normal deilse bir servise götüreceğim şimdiden ilginenenlere teşekkürler

1. motorun buyuk aksamı kotu plastıkten oldugu ıcın tıtreme yapar sen bunu su sekılde onleyebılrısın motorun sasıye baglantı yerlerıne lastıkle destekleyerek montelettır bu sorunu kokten deıl ama baya bı cozer
    2. bıraz daha acık anlatırsan yardımcı olabılıcegımı sanıyorum
    3.sonucta hp sı bellı cc sıde ona gore ayarlaman lazım racıng motor deıl unutma altındakı tavsıyem motoru pek yormamandır aksı taktırde motorunda problem cıkabılır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    küba xy100-e

küba xy100-e

bana sorarsam küba al derim bende var 9uncu ayda aldım mondial kanuni ve bisan gibi motorlardan daha seri daha çabuk hızlanıyor ve düz yolda 105 kmh ye ulaştım benim bi sorum olcak konu açmayı bulamadığım için buraya yazıyım siyah renk kırmızı modifiyeli motora hangi renk led gider

Motosikleti
    Mondial 100 kh,Honda CBF 500,Kawasaki ER 5
    bende 1 hafta önce aldım 100 kh gri çok güzel motor abartısız tek kişi 120 yi gördüm arkamdaki honda twister söyledi bunu ama 120 den fazla yapma ihtimali vardı çünkü zorlamadım 125 130 falan bulurdu ...saygılarla kardeşlerim
    Ride to Live , Live to Ride...
    :bounce:

Motosikleti

125 i vurdum kardeşim :)

BENDE MONDİAL 100 KH VAR İZMİR KONAK YOLU ÜZERİNDEN İNCİRALTINA GİDEN SAHİL YOLUNDA 125 KM HIZ YAPTIM YANIMDAKİ HONDA TWİSTER 250 CC İLE DENEME YAPTIK....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:06 ----------

.................................................. ...............

Motosikleti
    2010 yaz tatilinde alıcam inş.
    bana göre cup motorlarda bisan şekil ve sğlamlık konusunda(honda ve yamaha haricinde) ilk sırada. 2. sırada ise mondial var. Dayımda 4 senedir kullandığı mondial var ve 2009 yazında akşam balıktan gelrken 2 kişi 115 gördk. ama indiğimde ayaklarım tutmuyodu titreşim yüzünden. benim zevklerime ve gördüğüm motorlara göre bisan gayet sağlam ve güzel bir motor. bu yaz 2. el bi motorsiklet alıcam. en büyük hayalim yıllardır. bisan ilk hedefim ama olmazsa mondial alıcaz yapcak bişe yok. beni mondialden iten 2 sebep var: 1 çok titreme yapması. 2.) motorun dışı çok çabuk eskiyip dökülüyo(plastikleri falan)...
    bu yaz alıcam motorsiqlet inş...:queen::queen:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    arkadaşlar bu motor için dış görünüşünde nasıl bir değiştirme yapabiliriz ?

kışları ERZURUM yazları BALIKESİR,ANTALYA
    Motosikleti
    .....
    Alıntı serseri07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir konuda yardımınızı isticem bende mondial 100 ukh aldım işte plaka işlemlerini bekliyorum
    bu mondial orjinalinde üzerinde yapıştırmalar var bunları nasıl sökerim sıkıntı olurmu deneyimi olan warmı daha doğrusu ?

BEN modifiye yapmayı düşünmüyorum sadece jantları siyaha boyatıcam birde dışındaki yapıştırmaları sökücem o kadar zaten motor siyah renkte
    ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM TEŞEKKÜRLER
    Saç kurutma makinasını bayağı bi(yapıştırmalar yumuşayıncaya kadar) yapıştırmalara tut daha sonra yavaşça yapıştırmaları çıkart hepsi çıkardıktan sonra sanayide arasan bulursun 5 tl lik gaz yağı al motoru bir güzel gaz yağı ile yıka sda ha sonra normal köpükle yıka motorunun hem rengi parlıyacaktır hemde yapıştırmalar çıkmış olacaktır.

Motosikleti
    kuba xcg 150
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiye ederim 100 kh güzel motor zamanında az kullanmadık yaa...
    Gerçekten çok az yakıyor 100km/1,9lt. filan...
    Hızıda güzel rodajdan sonra düz yolda 95kmh e cıkarsın bayır inerkende 110kmh...
    Yeni modelleri türk malı diye biliyorum hele sesi harika ya...
    Tavsiye Ederim
    Saygılar...
    kuba da 100 km de 1.5 yakıyor benim var 3 lt ile 210 km gitti hemde uzunyol du yolun 200 km oldugunu biliyorum

Motosikleti
    KUBA - RAINBOW-100 CUB
    5500 km yi geçtim hayırlısıyla, bir sorun yok. Açıldı motor çok daha rahat hızlanıyor şimdi. Zaten 60 bana yeterli genellikle. 3000 de yağ değiştirmiştim Castrol 10-40 tam sentetik yağ, 8000-9000 arası değiştirmeyi düşünüyorum. Castrol 6000 km garanti veriyormuş, güveniyorum. Motordan memnunum, farını ve bujisini de değiştirdim. Far patlamıştı, usta bu ne dedi, Türkiye'de monte oluyomuş artık, önceden gelenlerde philips varmış neyse ondan taktık. Bujinin kapağı da dandikmiş değiştimi falan diye soruyor hep, ne bulurlarsa takmışlar galiba dedi. Neyse kapakla beraber bujiyi de kalite bir markayla değiştirdik süper oldu. Sadece yağmurlu havalarda ısınana kadar tekliyor motor, acaba diyorum içine su mu kaçıyor. ) Çinli ya o bakımdan. )
    Motosiklet = Özgürlük

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu arkadaş için ;

yazıyor!

Bu yaşta ve trafiğin yoğun olduğu bir ilde, önerilerinizi ayakta alkışlamak istiyorum

Motosikleti
    mondial 100kh
    ben de 2006 ilk çıktığında aldım 100kh suan 57000 km de .lastikler ,dişli takozu,yağ,2 adet ampul den başka hiç birşey değiştirmedim....maşallah...kullanıcıya göre motor da sağlam kalır..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaşlar hiç abartısız söylüyorum bu motorun 150000 km de olanını gördüm 4 yılda yapmış o kilometreyi sadece akü lastik buji yani sarf malzemeleri değişmiş hala da taş gibi gidiyo çocuk köyde kullanıyo traktör misali yani aklım şaştı anlayacağınız
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Kanuni Ronny
    Az evvel mavi renk 2010 model 3650 kilometrede temiz bir motor gördüm.1400 lira verebilirim dedi nasıl? Hala 2010 larda da hala bol titreşim varmı?
    Neyi Beğenip Seçersen Seç,Aklın Hep Seçemedigin de Kalır :-(.

egeli35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial drift 125
    Alıntı BayBilir2007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az evvel mavi renk 2010 model 3650 kilometrede temiz bir motor gördüm.1400 lira verebilirim dedi nasıl? Hala 2010 larda da hala bol titreşim varmı?
    2030a gelsek bile titreşim olucak kardeş 1400 verceğine git sıfır al daha iyi
    KsK 1912 C*

Motosikleti
    MONDİAL 100 KH
    SLM ARKADAŞLAR BENDEDE MONDİAL 100 KH VAR 2007 MODEL SATACAĞIM YADA TAKASTA YAPABİLİRİM YBR 125 İLE BALIKESİRDEN VARSA GÖRÜŞELİM MSNİM s--a--l--i--c--i--k123@hotmail.com

ybf55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 honda 251 mz. MOTORAN MT 150.CURİSSER
    arkadaşlar 100 ukh kullanıyorom 10 tl benzinle şehir içi 160 km gidiyorum hiç sorun çıkarmadı buda fotoları

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Bak celil bende de mondial 100ukh lük metalik gri var ve çok memnunum seri makine 3 kişi rahat 70 i görüyo sana tavsiye ederim arada bi yağına baktırcan tamam hiç bi arıza vermiyo 3 senedir biniyorum daha arıza yaptığını görmedim

Motosikleti
    CBR600RR '11 , CB125E '12
    Bu konu yaşıyormu daha...

Hayırlı iftarlar Motosiklet.net kullanıcıları...
    [B]GEÇERLİ...[/B]

Alıntı genç kaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BEN BİŞE DEMİYORUM ALIRSIN İNŞ Bİ MOTOR. BAŞKA NE DİYİM.
    alın bakın bir kaç kh benden size.

buda benim makina. izzet bey nasıl duruyo ledler. sen anlarsın..
    motor çok tatLı oLmus mavı oLan ..
    [B]ahmT :bounce:[/B]

Motosikleti
    (siyah cup) modifiye yapmak isteyenlere tavsiyem hafif motoru yere basın. jantların iç kısmını siyaha boyayın fosforlu yeşil jant şeridi çekin ön farın içini siyaha boyayın ve x-enon takın. park lambalarına beyaz ampül takın low yansın. tatlı ses veren güzel bir egzos takın.arka demiri sökmeyin daha güzel duruyor.diğer türlü çok boş. arka plakalığı plakaya kadar kesin sadece plaka tutsun ve plaka gözüksün.aynaları sökme taraftarı değilim ama sökünce daha iyi duruyor.imkan varsa rektefe ye sokun motoru . saygılar kardeşlerim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)