Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: 100kh yi beğendiniz mi ?

Katılımcı sayısı
176. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • beğendim

135 76.70%
  • beğenmedim

41 23.30%
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

mondial 100 kh paylaşım

Motovento
    REKLAM ALANI
    celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    120 İle giderken o hız 115 civarıdır.Yani motoru doğru gösteriyor sayabilirsin.+3-5 kmh den bişi olmaz...

namk
    mondial 100 kh iki arkadaş aldık ikimizde emekliyiz. az yakıyor. 16000. km. yaptım.günde 400 450 km. yaptık (yazın) uzun yolda gittik. ne buji ne bir arıza. mondial takıntım yok ama motorlar iyi çıktı.bu yaz izmir-trabzon (yaylaları) yapmayı düşünüyoruz. lastikleri dubleks yaptık. sprey(lastik yamayıcı)aldık.yedek buji,yedek bobin,sık sık yağ konrolü tamam. 4 zamanlı motor bunlar kim ne derse desin,yolda kalmazsınız.(çok sıkıştırmayın,bir şey olmazda) hepinize kazasız yolculuklar.

Haklısın dostum bu motora iyi bakarsan taş gibi...

Bizim bir arkadaşta 25.000 km oldu mondi mct250 kullanıyor hala sorun yok...
    evet ızzet abı okadar yanlıslıkta muhım degıl

Alıntı namk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondial 100 kh iki arkadaş aldık ikimizde emekliyiz. az yakıyor. 16000. km. yaptım.günde 400 450 km. yaptık (yazın) uzun yolda gittik. ne buji ne bir arıza. mondial takıntım yok ama motorlar iyi çıktı.bu yaz izmir-trabzon (yaylaları) yapmayı düşünüyoruz. lastikleri dubleks yaptık. sprey(lastik yamayıcı)aldık.yedek buji,yedek bobin,sık sık yağ konrolü tamam. 4 zamanlı motor bunlar kim ne derse desin,yolda kalmazsınız.(çok sıkıştırmayın,bir şey olmazda) hepinize kazasız yolculuklar.
    evet namk motor gayet saglam mondıalın en saglam modelı dıyebılırız pılastıgı bıraz kalıtesız okadar bunun harıcınde motora ıyı bakarsan hıc bıse olmaz 4 zamanlı demıssın 2 zamanlı olsa ne olurkı ıkı zamanlılar hep yoldamı bırakır??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    2 zamanlı yakıt fazla fakat hızda fazla...

Sorunu çok olur...Mesala yağ meselesi....

Yamaha Bws 100 diye 2 zamanlı bir motor var 100km de 5lt. benzin harcıyor...

Fakat 100 kh 1,7-2,1lt. arasu yakıyor...

2 zamanlılara yağ koymak şart...

Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    [QUOTE=mondializzet100;963305]2 zamanlı yakıt fazla fakat hızda fazla...

Sorunu çok olur...Mesala yağ meselesi....

Yamaha Bws 100 diye 2 zamanlı bir motor var 100km de 5lt. benzin harcıyor...

Fakat 100 kh 1,7-2,1lt. arasu yakıyor...

2 zamanlılara yağ koymak şart..

yuuuhhh okadar benzın yakmaz be ızzet abı sende naaptın tas catlasa 4 lıtre
    2zamanlıya fazla yag koydunmu duman atıyomus neden bu 2 zamanlı motorlara yaglama sıstemı koymuyolarkı motor yaglanamıyo tabı 100 kh acaıb az yakıyomus yav ben ıkı lıtre benzınle dunyaları gezerım be bıde bu 100 kh nın benzın deposu kac lıtre ben mondıalın resmı sıtesınden baktım 3.5 lıtre dıyor bukadar azmı barı 4.5 lıtre falan yapsınlar

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Doğru dostum 5lt. yakıyor...

100 Kh depo evet 3,5 lt. sonucta şehir içi motoru yeter bile...

Şu şartlarda 100 kh nin deposu 11-12 ytl ye dolar...

1 depo ile yaklaşık 160km civarı gidersin...

Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    abıcım o yamaha bws 100 ü aldıgında ozaman yanınada bıde petrol ofısı alıcan neredeysa 500 cc lık motorla yakması esıt

evet abı haklısın 3,5 lıtre nedırkı 11 mılyonla 160 km cok ıyı bıde benzın deposu bıraz buyuk olsa super olurdu

abı bıdeher hızda aynımı mesela motoru cok hızlı kullanıyosun kalkısları hızlı yapıyosun her buldugun yolda 120 yapıyosun sehırdısında fılan gene bu 2 lıtremı yakar yoksa artarmı??

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Hıza göre değişir 80km/h hızı geçmez isen 2lt. yi geçmez sarfiyat...

Dostum korkma alemin en ekonomik motoru...

Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Hıza göre değişir 80km/h hızı geçmez isen 2lt. yi geçmez sarfiyat...

Dostum korkma alemin en ekonomik motoru...
    evet abı haklısın vergısı yok cartı yok curtu yok vergısı yok pekı ruhsatı falan varmı abı bıde 110 ft dıye bı model vardı o bıraz daha az yakıyomus duyduguma gore ama onun vergısı vardı uretımı durdu sımdı

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Biri 110cc biri 100 cc hangisi az yakar bakiym.110cc diyen sallamış...

110ft de tip yokk.

Ben o motora yılda 60ytl vergi vermem..

Dostum ruhsatsız motormu olur?Plakasızmı dolaşcan?

Baksana şu siyahın asaletine

Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    ooo abı 10 numara yanlarına sarı falan serıtler komasalarmıs daha ıyı olurmus senınmı motor eskı motorun heralde abı sımdı bende ehlıyet yokya yakalanırsam cok ceza yermıyıjm motoru baglarlarmı kasktan yasımın 15 .-16 oldugunu bılmezlerde cevırme falan olunca

Motosikleti
    rialli dragon125
    tabiki eger yamahaya honda çekiş balatası taktır o zman 140 yapman ımkansız olmuyor adam gözümün önünde yaptı tek kişi düz yolda 120 ye rahat çıkabiliyor çok istiyosan kapışırız yapmadığımız şey değil ama bende ehliyet yok sinoptayım gelirsen büyük bi zevkle yoldan geçen bi motorluya aksamcı dersen o getirir seni yanıma

Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    yorumun ıcın cok tesekkurler arkadasım tanınmak guzel bısey sinop a yolum pek dusmez cunku ben kayserılıyım oralara pek gıdecegımı zannetmıyorum:9

Motosikleti
    rialli dragon125
    gelmeni tavsiye ederim güzeldir gelirsen beklerim

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Alıntı celıl ybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ooo abı 10 numara yanlarına sarı falan serıtler komasalarmıs daha ıyı olurmus senınmı motor eskı motorun heralde abı sımdı bende ehlıyet yokya yakalanırsam cok ceza yermıyıjm motoru baglarlarmı kasktan yasımın 15 .-16 oldugunu bılmezlerde cevırme falan olunca
    Dostum benim kardeşim senin yaşlarda ondada 100kh var.Oks yi kazanınca almıştım.

Dostum burda kardeşimi polisler durdurdu,baktılar plakalı motor geri bıraktılar fakat İstanbul daha ciddi bir memleket motoru bağlayabilirler...

Ahh....AhhhH...Polis Amca...

Motosikleti
    rialli dragon125
    izzet abi ben istanbullu değil sinopluyum burada hiçbir motorlunun ehliyeti yok polisler burada pek karışmıyor ama jandarma affetmiyor eğer gelirsen görürsün beklerim izzet abi

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Alıntı aksamcı_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izzet abi ben istanbullu değil sinopluyum burada hiçbir motorlunun ehliyeti yok polisler burada pek karışmıyor ama jandarma affetmiyor eğer gelirsen görürsün beklerim izzet abi
    Dostum ben o yazıyı sana değil yaa...

Celil arkadaşa yazdım...

Sinop'a birgün gitmek nasip olur inş...

Güzel diyolar fakat hiç gitmedim...

Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Dostum benim kardeşim senin yaşlarda ondada 100kh var.Oks yi kazanınca almıştım.

Dostum burda kardeşimi polisler durdurdu,baktılar plakalı motor geri bıraktılar fakat İstanbul daha ciddi bir memleket motoru bağlayabilirler...

Ahh....AhhhH...Polis Amca...
    banada ole tolerans tanısalar daha ne ısterımkı ugrasacak bızımı buldular yav baska selerle ugrassınlar abı cok korkuyorum yaa motoru baglayıp mılyarda ceza yazarlarsa motordan daha pahalıya gelır valla

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Zamanında amcamın mz 'ni kaçırırken polisi gördümmü basardım...

Dur deselerde ben gaza yüklenirdim daha sonra polis peşimi bırakırdı...

Haa!!Ondan önce plakaya t-shirt'imi koyardım çünki plakayı görüp yakalamasınlar diye...

Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Zamanında amcamın mz 'ni kaçırırken polisi gördümmü basardım...

Dur deselerde ben gaza yüklenirdim daha sonra polis peşimi bırakırdı...

Haa!!Ondan önce plakaya t-shirt'imi koyardım çünki plakayı görüp yakalamasınlar diye...
    kuryecı tıpı dıyosun yanı ızzet abı bızım burda kuryecıler var hem adamların pıslıkten plaka gozukmuyor hemde harf kısmına bant yapıstırıyolar ceza tememek ıcın ne yapsınlar

bıtanesıde bel cantasını plakaya baglamıs acaba bende ole bıse yapsammı

Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)
    2005'den beri onun üstündeyim ilk motorum.Ve hala kullanıyorum.Neyse, motorun hızlanması güzel parçası da bulunuyo yalnız tireşim çok fazla bıktım artık yani o derece tabiki bu titreşim mondialde de var bir de benim kanuni tigrinanın kronik bir sorunu var.O da şu: Motosikletin arka amortisör çok dandik.İki kişi binince arka çamurluk tekerleğe sürtüyor.Çamurluk da arka stop sistemine bağlı olduğu için arka stop ve arka çamurlukta sorun çıkıyor.Bu sorunu da halletmenin tek bir yolu var ki ben hallettim.Benim motorumu götürdüğüm usta var, Levent usta, uygun fiyata yaylı dikkat edelim yaylı ve standarttan daha yüksek bir amortisör taktı.Ayrıca arka çamurluğun bağlandığı yere küçük bir ek yapılarak arka çamurluğu üstteki resmin çamurluğu gibi yaptı.Tekerlek ile çamurluk arasındaki mesafe arttırıldı.Çok güzel oldu.Dediğim gibi performans güzel parça bol mondiale yapılan modifiyenin kralı benim motora yapılır.Benim motorda da ufak tefek modifiyeler var ama dış modifiye.
    Uzun oldu galiba,
    Saygılar....

Ayrıca ben de ehliyetsiz kullanıyorum.Celil ne hissettiğini anlıyorum.

KAÇAK HAYATI ZORDUR. (Ne demek olduğunu bilirim)
    2005'den beri motora biniyorum.Daha bir polisle bile münasebetim olmadı.

Ama kaskım daima kafamda.Kurallara uyarım.Zaten bizim burası küçük yer polisler kimlerin motosikletlerini toplayacaklarını biliyolar.İnsanları rahatsız edenler bellidir zaten bizim buralarda.Evimin karşısında Polis karakolu var.Bahçesinde koca bir yığın motosiklet devamlı yenisi ekleniyor.Ben hala yollardayım.Dediğim gibi.
    Saygılar...

Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Alıntı Ömercik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2005'den beri onun üstündeyim ilk motorum.Ve hala kullanıyorum.Neyse, motorun hızlanması güzel parçası da bulunuyo yalnız tireşim çok fazla bıktım artık yani o derece tabiki bu titreşim mondialde de var bir de benim kanuni tigrinanın kronik bir sorunu var.O da şu: Motosikletin arka amortisör çok dandik.İki kişi binince arka çamurluk tekerleğe sürtüyor.Çamurluk da arka stop sistemine bağlı olduğu için arka stop ve arka çamurlukta sorun çıkıyor.Bu sorunu da halletmenin tek bir yolu var ki ben hallettim.Benim motorumu götürdüğüm usta var, Levent usta, uygun fiyata yaylı dikkat edelim yaylı ve standarttan daha yüksek bir amortisör taktı.Ayrıca arka çamurluğun bağlandığı yere küçük bir ek yapılarak arka çamurluğu üstteki resmin çamurluğu gibi yaptı.Tekerlek ile çamurluk arasındaki mesafe arttırıldı.Çok güzel oldu.Dediğim gibi performans güzel parça bol mondiale yapılan modifiyenin kralı benim motora yapılır.Benim motorda da ufak tefek modifiyeler var ama dış modifiye.
    Uzun oldu galiba,
    Saygılar....

Ayrıca ben de ehliyetsiz kullanıyorum.Celil ne hissettiğini anlıyorum.

KAÇAK HAYATI ZORDUR. (Ne demek olduğunu bilirim)
    2005'den beri motora biniyorum.Daha bir polisle bile münasebetim olmadı.

Ama kaskım daima kafamda.Kurallara uyarım.Zaten bizim burası küçük yer polisler kimlerin motosikletlerini toplayacaklarını biliyolar.İnsanları rahatsız edenler bellidir zaten bizim buralarda.Evimin karşısında Polis karakolu var.Bahçesinde koca bir yığın motosiklet devamlı yenisi ekleniyor.Ben hala yollardayım.Dediğim gibi.
    Saygılar...
    ömer tesekkur ederım mesajın ıcın demek 2005 ten berıdır ehlıyetsız bılıyosun kac yasından berı bındıgınıde soylesen ıyı olurdu evet kardes cok korkuyorum valla yakalayıp cezayı basarla naparım ben yaw napalım artık polıslerden kose bucak kaccam baska caresı yok bıde adam gıbı kask alırım plakayada canta baglarım
    emınım senın motorda cok guzeldır yakıtındanda bahsedermısın bıde kanunıler yolda bırakır dıyolar
    vıbrasyon gercekten okadar cokmu mondıaldede fazladır oyleyse

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)