Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
36. sayfa BirinciBirinci ... 26343536373846 ... SonuncuSonuncu

Kymco CK 125 hakkında herşey...

Motovento
    REKLAM ALANI
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı bY_aLp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyat banada uygun geldi yarın kendi servisimle birlikte gidip görmeyi planlıyorum fotoğraflarınıda unutmazsam çekmeye çalışacağım birde bunun benzinin ne kadar kaldığını azaldığınıfalan nasıl anlıyorsunuz bildiğim kadarıyla göstergesi yokmuş
    Baktığın motor aşağıdaki linkteki motorsa fiyatına göre iyi görünüyor. Yalnız yaptığı km ye bakınca motor isteyebilir. En azından yağ yakıyordur. Biraz masrafı göze alman lazım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8722107/detay/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baktığın motor aşağıdaki linkteki motorsa fiyatına göre iyi görünüyor. Yalnız yaptığı km ye bakınca motor isteyebilir. En azından yağ yakıyordur. Biraz masrafı göze alman lazım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8722107/detay/
    Acemi hocam haklı en azından yağ eksiltiyordur, ama fiyatı makul. 350-400 arası gibi bir tutar çıkar motor yaptırmak sanırım orjinal parçalarla, kymco bayisi öyle demişti. Piston, sekman, gömlek ve işçilik.
    [B][COLOR="Black"]Camlar kırılıyor, çığlık atıyorsunuz. İnsanlar ölüyor, susuyorsunuz ![/COLOR][/B]

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    2007 model 57bin kilometreyi ne zaman nasıl yaptın yaw maşallah :D

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2007 model 57bin kilometreyi ne zaman nasıl yaptın yaw maşallah :D
    Benimki 2005 model 2007 trafiğe çıkışlı 6 ay önce aldım, 6 ayda 11.500 km yaptım şuanda 39.500 de. :D Hakkaten baya gezmiş, yada kuryelik falan yapmış.
    [B][COLOR="Black"]Camlar kırılıyor, çığlık atıyorsunuz. İnsanlar ölüyor, susuyorsunuz ![/COLOR][/B]

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Arkadaşlar, motora çok detaylı bir bakım yapmayı düşünüyorum bu pazar veya gelecek pazar.

Getirteceğim parçalar.

Honda CG125 Gidonu (bizimkinden çok hoşlanmıyorum)
    4 Tane karbon tip minik sinyal.
    1 Metre benzin borusu (boruyu komple yenileyeceğim)
    12 Volt 7 Amper jelli tip akü (aküm bitik)
    Ybr 125 far kafası komple.(benimki zırıltı yapıyor ve tipini beğenmiyorum.)
    Yeni kafaya uygun far ampulu
    Ön dişli(ön dişlim baya kötü durumda.)
    Arka teker rulmanı 2 tane.(artık vakti gelmiştir herhalde değiştirmek lazım.)
    Devir teli.(benimki kopuk.)
    Benzin Filtresi.
    2 Tane arka zincir gergisi.
    1 tane orta ayak takozu.
    1 tane arka fren yayı.
    Eksoz boğaz contası.
    Fren ve vites pedalı pabucları.

Hepsi toplam 110 lira tutuyor. İşçilik ise 2.5 Litre kola Kendim yapacağım çünkü.

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX250 ABS
    Alıntı Hyp33Rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimki 2005 model 2007 trafiğe çıkışlı 6 ay önce aldım, 6 ayda 11.500 km yaptım şuanda 39.500 de. :D Hakkaten baya gezmiş, yada kuryelik falan yapmış.
    yok adam sanayi dükkanında çalışıyor büyük ihtimal yanlış yazmış olabilir daha kısmet olmadı gitmek motoru incelemeye servisteki ustayla gideceğmiz için onun müsait zamanını bekliyorum bugun yarın satılmazsa gidip görecemde işin aksi tarafı parada yok çokta uygun kendi motorumuda satamıyorum ne yapacam bilmiyorum neyse olursa olur olmazsada demekki nasip değilmiş bana
    bu kawasaki bir başka dostummm

deliberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco ck125
    Arkadaşlar, motora çok detaylı bir bakım yapmayı düşünüyorum bu pazar veya gelecek pazar.

Getirteceğim parçalar.

Honda CG125 Gidonu (bizimkinden çok hoşlanmıyorum)
    4 Tane karbon tip minik sinyal.
    1 Metre benzin borusu (boruyu komple yenileyeceğim)
    12 Volt 7 Amper jelli tip akü (aküm bitik)
    Ybr 125 far kafası komple.(benimki zırıltı yapıyor ve tipini beğenmiyorum.)
    Yeni kafaya uygun far ampulu
    Ön dişli(ön dişlim baya kötü durumda.)
    Arka teker rulmanı 2 tane.(artık vakti gelmiştir herhalde değiştirmek lazım.)
    Devir teli.(benimki kopuk.)
    Benzin Filtresi.
    2 Tane arka zincir gergisi.
    1 tane orta ayak takozu.
    1 tane arka fren yayı.
    Eksoz boğaz contası.
    Fren ve vites pedalı pabucları.

Hepsi toplam 110 lira tutuyor. İşçilik ise 2.5 Litre kola Kendim yapacağım çünkü.
    jellı aku tevsye etmem sulu tıp bence daha ıyı cunku marşa basarken cok yuklenılıyo akuye bıde orjınal parca kullanmıyosun sanırım

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Alıntı deliberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jellı aku tevsye etmem sulu tıp bence daha ıyı cunku marşa basarken cok yuklenılıyo akuye bıde orjınal parca kullanmıyosun sanırım
    Jelli aküyü almak konusunda bende kararsızım. Ne gibi sonuçlar doğurabilir. Motor bloğu ve tekerlekler haricinde genelde çin malı parça kullanmayı yeğliyorum. Vites pedalı olsun, gidon olsun, sinyal olsun. Ucuz oluyorlar

Motosikleti
    Honda CBF 500
    jelli tip aküler bende daha iyidir diye biliyordum ama merak ettim şimdi?
    ybr 125 yuvarlak farı zaten bizimki ile aynı gereksiz bir değişim olucak diye düşünüyorum. far ampulüde aynıdır.
    ön dişlini değiştireceksen arkayıda değiştir.
    vites papucu 0,5 lira bende aldım geçenlerde rialliden yedek olsun diye duruyor. bir de fren pedalı için güzel görünen bir parça vardı onuda aldım ama gelince baktım biraz büyük olcak garip durucak diye takmadım duruyor kenarda. linkini de veriyim bari.

ÖN BASAMAK LASTİKLERİ (malum her düşürmede ilk bunlar zarar görüyor, 2 adet sipariş ver yoksa benim gibi çift zannedip 1 tane alırsın
    http://www.rialli.com/ara/1239__basamak-lastigi-kymco/

VİTES KOLU LASTİĞİ
    http://www.rialli.com/ara/8520__vite...lastigi-cupcg/

BENZİN FİLTRESİ (aldım ama takmadım, korktum sökmeye)
    http://www.rialli.com/ara/8599__benzin-filtresi-001/

FREN PEDALI ÜST BASAMAK
    http://www.rialli.com/ara/9437__fren...t-basamak-no3/

ayrıca bu kadar işi tek başına yapıcaksan helal olsun, bende geliyom motorun bakımını sana yaptırıcam. 2,5 litre değil 25 litre kolayı yığarım kapına

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    ybr 125 yuvarlak farı zaten bizimki ile aynı gereksiz bir değişim olucak diye düşünüyorum. far ampulüde aynıdır.
    vites papucu 0,5 lira bende aldım geçenlerde rialliden yedek olsun diye duruyor. bir de fren pedalı için güzel görünen bir parça vardı onuda aldım ama gelince baktım biraz büyük olcak garip durucak diye takmadım duruyor kenarda. linkini de veriyim bari.

ÖN BASAMAK LASTİKLERİ (malum her düşürmede ilk bunlar zarar görüyor, 2 adet sipariş ver yoksa benim gibi çift zannedip 1 tane alırsın

VİTES KOLU LASTİĞİ

FREN PEDALI ÜST BASAMAK

ayrıca bu kadar işi tek başına yapıcaksan helal olsun, bende geliyom motorun bakımını sana yaptırıcam. 2,5 litre değil 25 litre kolayı yığarım kapına
    Benzin hortumunu değiştirmeye hiç korkma, off a getir musluğu, cıkart filtreyi, aksın benzın yere yada motorun üzerine tak geç

Benim farın içi eriyik hocam. Çok bilmiş bir arkadaşım 55 / 60 ampul takmıstı folyosu eridi yolu göremıyorum o yuzden.

Arka dişli de çok iyi durumda.

Ayıpsın, motorcu motorcunun dostudur, yakınlardaysan gel halledeyim. Birlikte içeriz kolayı da

Motosikleti
    Honda CBF 500
    eh yakın sayılır Bursa

ya ben artık korkar oldum aslında çok iyi anlarım mekanikten elektronikten ama ne zaman bakımı kendim yapayım 3 kuruş kar edeyim hemde zevkimi alayım dediysem 5 kuruş zarar açıyorum.
    mesela geçen yağımı kendim değiştireyim dedim, açtım alttaki tapayı boşalttım eski yağı sonra tapayı taktım yerine sıkıyorum ben sıktıkça sıkılıyor, sıkıyorum ben sıktıkça sıkılıyor, sıkıyorum ben sıktıkça sıkılıyor, aha dedim ziki tuttuk yalama oldu.

yapıcak bişey yok bıraktım öyle koydum yağı 30 km yol yaptım kontrol ettim kaçak yok. üzerinden 1 ay geçti heralde hala sorun yok ama bir sonraki yağ değişiminde ne olacak merak ediyorum.

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    eh yakın sayılır Bursa

ya ben artık korkar oldum aslında çok iyi anlarım mekanikten elektronikten ama ne zaman bakımı kendim yapayım 3 kuruş kar edeyim hemde zevkimi alayım dediysem 5 kuruş zarar açıyorum.
    mesela geçen yağımı kendim değiştireyim dedim, açtım alttaki tapayı boşalttım eski yağı sonra tapayı taktım yerine sıkıyorum ben sıktıkça sıkılıyor, sıkıyorum ben sıktıkça sıkılıyor, sıkıyorum ben sıktıkça sıkılıyor, aha dedim ziki tuttuk yalama oldu.

yapıcak bişey yok bıraktım öyle koydum yağı 30 km yol yaptım kontrol ettim kaçak yok. üzerinden 1 ay geçti heralde hala sorun yok ama bir sonraki yağ değişiminde ne olacak merak ediyorum.
    Ouf o çok kötü olmuş hocam. Yetenekli bir tornacı bence bloğu sökmeden oraya diş açabilir. Sanayideki tornacıları bir dolaşmanızı tavsiye ederim. Olmazsa söktürün bloğu sokun tornaya gitsin üzülmeye değmez

Motosikleti
    kymco ck125

VİTES KOLU LASTİĞİ

FREN PEDALI ÜST BASAMAK

ya bızım motorlarda böle bı benzın fılıtresı yok sankı ben görmedım hıç

Motosikleti
    ck 125 pulsar
    o benzin filtresi depodan çıkan boruya ara eleman olarak takılıyor benzinin içerisinde ki parça nitelikteki herşeyi topluyor yoksa takmanı tavsiye ederim karbüratöre pislik gitmez motor aksamınada zarar vermemiş olur yakıt

Motosikleti
    kymco ck125
    varmış bugun gördum hatta cıkartım ufledım bı temız

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Yahu akü alacaktım ben, benım motorun üstünde 12 volt 7 amper vardı, bende orjinalı o sandım, kullanma kılavuzunu okuyunca 6 amper olduğunu farkettim

Sizinki kaç amper acaba bilgi verirmsiniz?

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Kullanım kılavuzuna niye güvenmiyorsunda, soruyorsun diyen arkadaş olursa diyerekten ;

Adamlar yaptıkları motoru bilmiyorlar yahu !

Motosikleti
    Honda CBF 500
    benimkinden çıkan kymco marka akü 12v 7a idi bende aynısından aldım 7amper yani

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Acemi60 hocam, halen buralardamısınız bilemedim de yazayım yinede. Arka lastiğinizden memnunmusunuz acaba sava kullanıyordunuz galiba enduro desenli gibi olan modelden. Frenajı nasıl yatırdığınızda kayma atma yapıyormu yağmurda nasıl. Birde son olarak fırsatınız olursa resmini çekip koyarmısınız nasıl duruyor merak ettim. Çok teşekkürler
    sava 100-80-17 mc için resim istemiştin. Bu sıralar temizlik için zaman ayıramadığımdan oldukça kirliyken çekmek zorunda kaldım. Umarım bir fikir verir. İyi sürüşler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:58 ----------

Resim ekleme konusunda sorun çıktı. Ancak ekleyebildim.

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sava 100-80-17 mc için resim istemiştin. Bu sıralar temizlik için zaman ayıramadığımdan oldukça kirliyken çekmek zorunda kaldım. Umarım bir fikir verir. İyi sürüşler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:58 ----------

Resim ekleme konusunda sorun çıktı. Ancak ekleyebildim.

Hocam cok teşekkür ederim, alıyorum galiba lastiği kısa bi süre sonra

Arkadaşlar, çok saçma bi arıza var benim motorda şuanda. Motoru çalıştırıyorsunuz, bi süre sonra lıp diye stop ediyor. Biraz zorlayıp yine calıstıyorsunuz, bir süre sonra yine stop ediyor. Bugün tamircideydim baya bi, tam olarak bulamadılar sebebi, bende açtırmadım motoru.

Yolda giderken benzin bitmiş gibi oluyor motor vuğğğğ diye ses gelir ya bitince aynen o ses geliyor.

Galiba karbüratör arıza yaptı benim, yarın karbüratörcüye gideceğim bakalım. gelişmeleri yazarım.

REKLAM ALANI
36. sayfa BirinciBirinci ... 26343536373846 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler