Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
34. sayfa BirinciBirinci ... 24323334353644 ... SonuncuSonuncu

Kymco CK 125 hakkında herşey...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana göre ikinci elde CK125 rakipsizdir. Başka markalarda bisiklet fiyatına bu kalitedeki motosikleti bulamazsınız.

Titreşime gelince. Ben hiçbir zaman titreşimden rahatsız olmadım. Çünkü limitlerin üzerine çıkmıyorum. Limitlerin üzerine çıkmayacaksanız titreşim konusunu aklınıza bile getirmeyin.
    Hocam dediğinize katılıyorum dediğim gibi, CK125, çin malları ve ybr arasındaki klasmanda. 1250 liranız varsa cebinizde gidip hemen bir ck almalısınız. ama 2000-2500 tl niz varsa bence ck boş seçim. temiz bir ybr alınmalıdır. yahu anlamadığım kısmı ben 6.000 7.000 devirle gidiyorum ayaklarım uyuşuyor titreşimden ben mi hassasım biraz ne
    [B][COLOR="Black"]Camlar kırılıyor, çığlık atıyorsunuz. İnsanlar ölüyor, susuyorsunuz ![/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    3 yılı aşkın bir zamandır CK125 kullanıyorum. Titreşimden rahatsız olmadım. Hele ayak uyuşması durumu limitleri aştığım zaman bile olmadı. Belki de rodajı düzgün yapılmayınca veya çok zorlanınca Titreşim artışı oluyordur.

Fazla uzun yol yapmayacağımdan titreşimin bana pek bir zararı olmaz fakat kafama takılan yer titreşim motosikletin parçalarını etkilermi örneğin vida gevşemesi gibi yada titreşime bağlı dökülme ?

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı ' Ferhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazla uzun yol yapmayacağımdan titreşimin bana pek bir zararı olmaz fakat kafama takılan yer titreşim motosikletin parçalarını etkilermi örneğin vida gevşemesi gibi yada titreşime bağlı dökülme ?
    Üç yılı aşkın zamandır. Vida gevşemesi, vida düşmesi, titreşimden kırılma, dökülme olmadı. Bu durum zaten titreşim konusunu açıklığa kavuşturuyor. Bizim insanlarımız limit nedir bilmedikleri için titreşim var diyorlar. YBR 125 (2011) kullandım. Onun gibi değil. Ama limitleri geçmezseniz kesinlikle rahatsız etmiyor. 100 km/h yi geçmeden sabat 07:00 den akşam hava kararıncaya kadar kullandığım oldu. Sırt ağrısı haricinde en ufak bir rahatsızlığım olmadı. O da oturma pozisyonunun hafif öne eğimli olduğu için. İnsanlar rodaj yapmayı da bilmedikleri için belki de kötü rodajlı motorlarda titreşim oluyordur. Bilmem anlatabildim mi?

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Bizim insanlarımız limit nedir bilmedikleri için titreşim var diyorlar. YBR 125 (2011) kullandım. Onun gibi değil. Ama limitleri geçmezseniz kesinlikle rahatsız etmiyor. 100 km/h yi geçmeden sabat 07:00 den akşam hava kararıncaya kadar kullandığım oldu. Sırt ağrısı haricinde en ufak bir rahatsızlığım olmadı. O da oturma pozisyonunun hafif öne eğimli olduğu için. İnsanlar rodaj yapmayı da bilmedikleri için belki de kötü rodajlı motorlarda titreşim oluyordur. Bilmem anlatabildim mi?
    Titreşim var diyenlerden biride ben olduğum için üzerime alınıyorum yazdıklarınızı.
    benim ortalama sürüş hızım 60-80km arasıdır. limitlerim nedir çok iyi bilirim, genelde relax bir şekilde keyfini çıkararak 60-70km ile yolculuk etmekten hoşlanırım. titreşim daima var. hızınız belli bir seviyeyi geçincede daha çok artmakta. nasıl bu kadar titreşimsiz diyorsunuz ck125 e ben anlamıyorum. Rodaj konusunda da motorumu ilk satın aldığımda gerek internetten, gerek motosikletin servisinden okuyup araştırıp nasıl yapılır öğrenmiş ve elimden geldiğince yapmıştım. Rodajında titreşime etkisi yok. Servisin bana söylediği bu motorda Balansör yok, YBR de balansör var ondan böle demişlerdi.

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titreşim var diyenlerden biride ben olduğum için üzerime alınıyorum yazdıklarınızı.
    benim ortalama sürüş hızım 60-80km arasıdır. limitlerim nedir çok iyi bilirim, genelde relax bir şekilde keyfini çıkararak 60-70km ile yolculuk etmekten hoşlanırım. titreşim daima var. hızınız belli bir seviyeyi geçincede daha çok artmakta. nasıl bu kadar titreşimsiz diyorsunuz ck125 e ben anlamıyorum. Rodaj konusunda da motorumu ilk satın aldığımda gerek internetten, gerek motosikletin servisinden okuyup araştırıp nasıl yapılır öğrenmiş ve elimden geldiğince yapmıştım. Rodajında titreşime etkisi yok. Servisin bana söylediği bu motorda Balansör yok, YBR de balansör var ondan böle demişlerdi.
    Oh, sonunda benden başka ayakları uyuşan birisi var burada Hocam evet balansör yok, neden yok onu da çözemedim zaten. Bu motor rodajı temiz de olsa olmasa da, yağı ince de olsa kalın da olsa titriyor.

sebeb 1- balansör yok.
    sebeb 2 (kendi görüşüm) eksozun motora bağlı olduğu yer çok verimli bir yer değil. bu da titreme oluşturuyor bence. zaten forumda bir yerde birisi eksozu kopartmıştı koptuktan sonra titreşim azaldıydı demişti
    [B][COLOR="Black"]Camlar kırılıyor, çığlık atıyorsunuz. İnsanlar ölüyor, susuyorsunuz ![/COLOR][/B]

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    Alıntı Hyp33Rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sen bizim inanç abi misin? Gökhanın Gs'yi alan. yusuf abilerin arkadaşı?

evet benim gs 500 ü biraz kendime göre değiştirdim))şaka bir yana o makinayıo 2007 de ben de 1250 ye satmıştım))

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:21 ----------

cgl veya titan egsozu al rialliden dostum senin egsoz bela)) bu arada yağ seviyeni sık kontrol et. sekman felan atmakla uğraşma. yağa bak paranı biriktir.uygun fiyata ver geç para harcama.o motor kirlide bende patlamadıysa patlamaz. senin gibi 2 kişi dah biner. bne tek seferde dip gaz antalyaya gittim o motorla. yolda egsoz koptu şaseye bağlantı yerinden. sebebide o sonradan kaynatılan dev gibi egsoz ucu. idi 2007 de 20 liraya 330 km yapmıştı o motor şaka gibi makine.aynı yolu gs 500 50 tl tt 600 70 tl ye gidiyordu))
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Söylediklerimi üzerinize alınmayın. Genel olarak söyledim. Ama titreşimden muzdarip olan motorlarda somunların gevşemesi hatta parça kırılmaları gibi durumlar oluyor. Benimkinde böyle bir durum olmadı. Titreşim yok demedim. Rahatsız etmiyor dedim. Konforu arttırmak amacıyla seleye sünger takviyesi yaptırmıştım. Elcikleri de söküp çok yumuşak(sünger ve bez malzemeli) elcikler takmıştım. Belki de yaptığım bu değişiklikler nedeniyle titreşimden rahatsız olmuyorum. MT li arkadaşlarla yaptığımız İstanbul-İznik gezisinde gün boyunca yaptığımız yüzlerce km. sonunda bile en ufak el-ayak uyuşması vs rahatsızlık yaşamadım. Benim rahatsız olduğum şey amortisörlerin çok sert olması. Bozuk yollarda sürüş yaptığım zaman rahatsız oluyorum. Motorda adeta amortisör hiç yok gibi. Sarsıntıyı doğrudan üzerimde hissediyorum.

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Alıntı gs500inanc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet benim gs 500 ü biraz kendime göre değiştirdim))şaka bir yana o makinayıo 2007 de ben de 1250 ye satmıştım))

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:21 ----------

cgl veya titan egsozu al rialliden dostum senin egsoz bela)) bu arada yağ seviyeni sık kontrol et. sekman felan atmakla uğraşma. yağa bak paranı biriktir.uygun fiyata ver geç para harcama.o motor kirlide bende patlamadıysa patlamaz. senin gibi 2 kişi dah biner. bne tek seferde dip gaz antalyaya gittim o motorla. yolda egsoz koptu şaseye bağlantı yerinden. sebebide o sonradan kaynatılan dev gibi egsoz ucu. idi 2007 de 20 liraya 330 km yapmıştı o motor şaka gibi makine.aynı yolu gs 500 50 tl tt 600 70 tl ye gidiyordu))
    Allah korusun abi, yusuf abinin kullanışını anlattılar ben almazdım o motoru Köyceğizli bi elemandan aldım benimki çok zorlanmamış hali Depoda siyah file falan var görmüşsündür yusuf abilerin yanında(nydd) beni mutlaka =D Şaka gibi bi motor olduğu doğru, resmen sen onu kullanmıorsun, o seni kullanıyor =D ( eksozum tamamiyle kapalı, beni eşekler kovalasa açtırmam )

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:00 ----------

Söylediklerimi üzerinize alınmayın. Genel olarak söyledim. Ama titreşimden muzdarip olan motorlarda somunların gevşemesi hatta parça kırılmaları gibi durumlar oluyor. Benimkinde böyle bir durum olmadı. Titreşim yok demedim. Rahatsız etmiyor dedim. Konforu arttırmak amacıyla seleye sünger takviyesi yaptırmıştım. Elcikleri de söküp çok yumuşak(sünger ve bez malzemeli) elcikler takmıştım. Belki de yaptığım bu değişiklikler nedeniyle titreşimden rahatsız olmuyorum. MT li arkadaşlarla yaptığımız İstanbul-İznik gezisinde gün boyunca yaptığımız yüzlerce km. sonunda bile en ufak el-ayak uyuşması vs rahatsızlık yaşamadım. Benim rahatsız olduğum şey amortisörlerin çok sert olması. Bozuk yollarda sürüş yaptığım zaman rahatsız oluyorum. Motorda adeta amortisör hiç yok gibi. Sarsıntıyı doğrudan üzerimde hissediyorum.
    Hocam çukurda, bozuk yolda, tümsekte benim yaptığımı yap Ayağa kalk! Marmaris'in yolları ölüm. Malesef bu şaka gibi yöntemi uygulamazsam belim ağrıyarak gezmek zorunda kalıyorum.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı Hyp33Rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah korusun abi, yusuf abinin kullanışını anlattılar ben almazdım o motoru Köyceğizli bi elemandan aldım benimki çok zorlanmamış hali Depoda siyah file falan var görmüşsündür yusuf abilerin yanında(nydd) beni mutlaka =D Şaka gibi bi motor olduğu doğru, resmen sen onu kullanmıorsun, o seni kullanıyor =D ( eksozum tamamiyle kapalı, beni eşekler kovalasa açtırmam )

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:00 ----------

Hocam çukurda, bozuk yolda, tümsekte benim yaptığımı yap Ayağa kalk! Marmaris'in yolları ölüm. Malesef bu şaka gibi yöntemi uygulamazsam belim ağrıyarak gezmek zorunda kalıyorum.
    Ayağa kalkma yöntemini bende kullanıyorum. Aksi takdirde çukura sert girince tekme yemiş gibi oluyor insan. Kötü yolda fazla sürüş yapmadığım için amortisorleri değiştirmedim. İyi sürüşler.

beyler tvs rtr 150 apache ile farkı illaki vardır ama mahalle de arkadaşımda apache var, alıp kullanıyorum. titreşim artçıyken baya bi hissediyorsun ama kullanırken pek hissetmiyorsun. bu motor da onun gibi sanırım.
    tvs almayı düşünüyordum ama bu motoru gördüm sahibinden de araştırim dedim. acemi60 arkadaş konuyu başlatan arkadaş. 2007 de aşmış konuyu hala sürüyor.
    ikinci el alacağım, nasıl birşey almamı önerirsin. bir de yaz sonuna kadar alamam diye tahmin ediyorum.

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Alıntı snnkydn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler tvs rtr 150 apache ile farkı illaki vardır ama mahalle de arkadaşımda apache var, alıp kullanıyorum. titreşim artçıyken baya bi hissediyorsun ama kullanırken pek hissetmiyorsun. bu motor da onun gibi sanırım.
    tvs almayı düşünüyordum ama bu motoru gördüm sahibinden de araştırim dedim. acemi60 arkadaş konuyu başlatan arkadaş. 2007 de aşmış konuyu hala sürüyor.
    ikinci el alacağım, nasıl birşey almamı önerirsin. bir de yaz sonuna kadar alamam diye tahmin ediyorum.
    Hocam alacağın motor mümkünse 2007 model sonrası, 20000.25000 km yi geçmemiş, bakımları güzel yapılmış, sağından solundan ses gelmeyen 1000-1500 tl arası bi paraya güzel bir ck bulabilirsin, ben apache'ye tercih ederim motorumu, apache daha hızlıdır belki bilemem ama benim motorum taş gibi. kaç kere kaza yaptım, bakımlarını aksattım banamısın demiyor hala.

Motosikleti
    Honda CBF 500
    iyi seneler herkese

daha önce linkini verip size uyarmı diye sorduğum beyaz ışık veren ampulu dün motoruma taktım ve gece denedim, çokda güzel oldu ! orjinal sarı aydınlatmaya göre aydınlatma performansı düşmedi hatta daha iyi bile oldu denemenizi tavsiye ederim.

Motosikleti
    Honda CBF 500
    arkadaşlar Ebay'de ck 125 için karbüratör yerine takılan bir jetkit denen performans ve motor ömrünü yükselten bir şey buldum ama tam anlayamadım linki aşağıda
    ingilizcesi daha iyi olan varsa bakabilir

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/99-06...item35a7961a9d

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    arkadaşlar Ebay'de ck 125 için karbüratör yerine takılan bir jetkit denen performans ve motor ömrünü yükselten bir şey buldum ama tam anlayamadım linki aşağıda

Doğru demişsin, karbüratöre takılan performans veren bir parça bu. Ama sanırım pulsar 125 in türkiyeye gelmeyen kasası için, ama fark yok karbüratörlü bütün motosikletlere takılabilir gibi bi ibare gördüm gibi. dünya çapına 16 dolara kargo yapıyolarmış, birimiz alıp denesekmi ne :p

Motosikleti
    Yamaha X-City 250

Google translate'den çeviri yapıp okudum. Orijinal karbüratör donanımlarının teknik şartnameleri karşılamaya yönelik olduğunu, performansa yönelik olmadığını, bu kitin performansa yönelik üretildiğini yazmışlar. CK125 çok iyi gaz yiyen bir motor. Bir de bu kiti takarsak herhalde şahane olur. Fakat bu kiti adam gibi takacak, takarken karbüratör ayarlarını rezil etmeyecek bir usta yoksa taktırmayın daha iyi derim.

Motosikleti
    Honda CBF 500
    benim ufak bir sorunum var
    motor soğuk havalarda marş ile çalışmıyor. marşa basıyorum marş motoru ve aküde sorun yok gayet güzel döndürüyor fakat motor nedense çalışmıyor. baya bi uğraştıktan sonra vazgeçiyorum kick startı açıyorum basıyorum 1 kerede çalışıyor.
    yani akü sağlam, marş motoru sağlam, buji 1 hafta önce iridyum ile değişti. neden böyle yapar?

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    benim ufak bir sorunum var
    motor soğuk havalarda marş ile çalışmıyor. marşa basıyorum marş motoru ve aküde sorun yok gayet güzel döndürüyor fakat motor nedense çalışmıyor. baya bi uğraştıktan sonra vazgeçiyorum kick startı açıyorum basıyorum 1 kerede çalışıyor.
    yani akü sağlam, marş motoru sağlam, buji 1 hafta önce iridyum ile değişti. neden böyle yapar?
    Ayakla bir basmada çalıştığına göre demekki marşa basınca aynı güçte çeviremiyor. Deneme şansın varsa başka birinin aküsü ile dene.

Motosikleti
    Honda CBF 500
    akü iyi çeviriyo gibime geldi benim ama olabilir. yeni şarj cihazı almıştım bari bu akşam sökeyim aküyü şarja koyayım 1 gün bakalım nolcak

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    akü iyi çeviriyo gibime geldi benim ama olabilir. yeni şarj cihazı almıştım bari bu akşam sökeyim aküyü şarja koyayım 1 gün bakalım nolcak
    Akü iyi çeviriyor gibi gelmiştir hatta iyi de çeviriyor olabilir, ama çalışması için özellikle bizim motorda çok iyi çevirmesi gerekiyor. CBR 125 kullanan arkadaşım resmen bitmiş aküyle çalıştırıyor ama benim aküm bazen yetmiyor çalıştırmaya.

REKLAM ALANI
34. sayfa BirinciBirinci ... 24323334353644 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler