Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
29. sayfa BirinciBirinci ... 19272829303139 ... SonuncuSonuncu

Kymco CK 125 hakkında herşey...

Motovento
    REKLAM ALANI
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı alicengel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevabınız için teşekkürler.acemi abi koltuğu kaplattığını yazmışsın nasıl yaptın komplemi kaplattın yoksa sadece o çukur olan kullanıcının oturduğu yerimi kaplattın.
    Koltuğun üzerine 3 kat sünger ilave edildi. Ve tamamen kaplandı.

Hep sorulara ben cevap veriyorum. Bir soru da ben sorayım. Bakalım cevap gelecek mi?

Benim motorun arka dişlisi jantın üzerine tam oturmuyor. Yaklaşık yarım santim aralık var. Benimkinde mi bir sorun var, yoksa arka dişli ile jant arasında normalde yarım santime yakın bir aralık var mıdır? Resmi koyuyorum. CK125'ci arkadaşlar, jantın iç tarafından aynı benim çektiğim gibi resmini çekip koyarsanız o zaman durumu tam anlarım. Resmi aşağıya koyuyorum. Kırmızı okla işaretli olan yerler dişlinin jant üzerine geçtiği yerler. Dikkat ederseniz yarım santime yakın boşluk var. İyi sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    deliberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco ck125
    panik yapma bendekide öle elinle sallayınca sallanıyor biraz boşluk vaar ustaya sordum normli bu zaten dedi

barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    aynı boşluk bende de mevcut. sanırım normali bu..

Tedbirde kusur koyup takdire bahane bulma!

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Cevaplar için teşekkürler. CK125'im 14500 km'ye geldi. Biraz erken oldu ama güvenli olsun diye zincir ve dişli takımını değiştirdim. Arka lastikten de (pirelli MT75 90-80-17) pek memnun değildim. Yaklaşık 12000km yol yapmıştı. Tam eskimemişti ama onuda değiştirdim. Sawa 100-80-17 taktım.
    http://www.motoliz.com/index.php?p=s..._id=989&kn=989
    Daha kalın olması motorun görüntüsünü değiştirdi. Kullanım ayrıntılarını zaman geçtikçe yazarım.
    İyi sürüşler.

Motosikleti
    Kymco CK 125 Pulsar

Kymco CK 125

Selam,CK 125 kullanıcı arkadaşlar bende bu forum sitesi aracılığı ile aranıza katılıyorum bende ck 125 var yeni aldım,sizler gibi oldukça kıyaslama yaparak sonunda bu modelde karar kıldım 29.08.2010 tarihinde Antalya'dan Kumluca'ya doğru yola çıktım,motorum 850 km de henüz ve 110 km hıza ulaştım o virajlı yollarda,ben kendi adıma motorumdan memnunum çekiş gücü güzel ama ne yazıkki sele ergonomik değil,yakıt mükemmel,sürüş zevkli,birazda vibrasyon var o kadar...

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı 07are35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam,CK 125 kullanıcı arkadaşlar bende bu forum sitesi aracılığı ile aranıza katılıyorum bende ck 125 var yeni aldım,sizler gibi oldukça kıyaslama yaparak sonunda bu modelde karar kıldım 29.08.2010 tarihinde Antalya'dan Kumluca'ya doğru yola çıktım,motorum 850 km de henüz ve 110 km hıza ulaştım o virajlı yollarda,ben kendi adıma motorumdan memnunum çekiş gücü güzel ama ne yazıkki sele ergonomik değil,yakıt mükemmel,sürüş zevkli,birazda vibrasyon var o kadar...
    Aramıza hoşgeldin. İlk 1000 km içinde yüksek devir çevirmen talihsizlik olmuş. 110 km/h gördüğüne göre 8500-9000 devir çevirmişsin. Biraz sıkıcı oldu ama rodaj döneminde kurallara harfiyyen uydum. Şimdi CK125'im 14500 km.de. Diğer birçok CK125'ten daha sorunsuz ve hızlı olduğunu düşünüyorum. Kazasız ve zevkli sürüşler dilerim.

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005

Zincir Dişli Takımı.

Evet arkadaşlar, motorda biraz değişiklik yapmaya karar verdim :D

Normalde bizim arka dişlimiz 39, ön dişlimiz 16 lık. Bu bizi kalkışta biraz yavaş ama topspeed'imizi diğer motorlara göre daha hızlı yapıyor.

Ben birazcık manyaklık yapmaya karar verdim..

Dişli takımımı ve zincirimi değiştiriyorum. Öne 14 lük arkaya 45 lik takıyorum. Bu şu demek. Düz yolda 125 gören motorum 110 u geçmeyecek ama kalkışta gazı fazla verirsem kafa kaldıracak. )

Şu dişli takımını ve zinciri alsam uyar mı, hemen cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar.

http://www.rialli.com/urunler/arka-d...eti-ybr-125cc/
    [B][COLOR="Black"]Camlar kırılıyor, çığlık atıyorsunuz. İnsanlar ölüyor, susuyorsunuz ![/COLOR][/B]

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı Hyp33Rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Normalde bizim arka dişlimiz 39, ön dişlimiz 16 lık. Bu bizi kalkışta biraz yavaş ama topspeed'imizi diğer motorlara göre daha hızlı yapıyor.

Dişli takımımı ve zincirimi değiştiriyorum. Öne 14 lük arkaya 45 lik takıyorum. Bu şu demek. Düz yolda 125 gören motorum 110 u geçmeyecek ama kalkışta gazı fazla verirsem kafa kaldıracak. )

Şu dişli takımını ve zinciri alsam uyar mı, hemen cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Ben senin yerinde olsam daha farklı bir değişiklik düşünürdüm. Motorun 50bin km ye yaklaşmış olduğu için motor kısmını toptan değiştirip yüksek hacimli bir motor takmayı düşünürdüm.(200cc - 250cc). Mümkünmüdür bilmiyorum.

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben senin yerinde olsam daha farklı bir değişiklik düşünürdüm. Motorun 50bin km ye yaklaşmış olduğu için motor kısmını toptan değiştirip yüksek hacimli bir motor takmayı düşünürdüm.(200cc - 250cc). Mümkünmüdür bilmiyorum.
    Mümkün elbette. 200cc yapan bir arkadaş var, 200 gördürdüm demişti. Ben o jantlara ve o iskelete o kadar güvenmem açıkçası, refektefe falanda uraşılacak iş değil gibi bence, zamanı gelince orjınal piston sekmanını attırmayı düşünüyorum yine. Zaten yetkili servisi falan 60.000 e kadar sorunsuz gider diyorlar.

Ama bu dişli olayına sardım, mutlaka yapacağım
    [B][COLOR="Black"]Camlar kırılıyor, çığlık atıyorsunuz. İnsanlar ölüyor, susuyorsunuz ![/COLOR][/B]

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford

iyi güzel düşünmüşsünde titreşim dahada artacak ama daha fazla bagıracak motorun yazık günah değilmi kafa beyin kalmayacak 20 km kadar pulsar kullandım saglam motor güzel hatta şehir içi motoru olarak düşünüyorum biraz titreşim var ama ybr den sonra beni fazla rahatsız etmez o kadarda rahatına düşkün biri sayılmam sen şimdi o titreşimi dahada artıracaksın vibrasyon makinesi olacak bence..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    ck 125 pulsar
    merhaba arkadaşlar uzun süredir giremiyorum foruma ıspartada oturan arkadaşlarla görüşmek isterim üniversite için ıspartaya taşınıyorum önümde 500 km yolculuk var kısmet olursa arada antalyada yapmak isterim oradaki arkadaşlarlada irtibata geçmek isterim

Motosikleti
    ck 125 pulsar
    kimseler yokmu arkadaşlar sesimiz çıkmıyor

deliberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco ck125
    bugun cok yağmurlu bı gundu yolda gıderken ön frenı sıktımda bır boşluk olustu yani frene cok seert basınca yavaşlatabılıyodu bunun nedenı nedir

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı deliberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun cok yağmurlu bı gundu yolda gıderken ön frenı sıktımda bır boşluk olustu yani frene cok seert basınca yavaşlatabılıyodu bunun nedenı nedir
    Kymco CK125'in kuru havada gayet etkili olan ön freni yağmurda çok zayıflıyor. Bunun birçok nedeni olabilir;

a) Bütün motorlarda durum aynı olabilir.
    b) Mevcut balata ıslakta tutmayan bir özellikte olabilir.
    c) Hidrolik basınç yetersizliğinden olabilir.
    d) Hiçbiri.

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Merhaba arkadaşlar, işinize yarar biraz bilgi ve görüş vericem.

*Motorlarımızda yağ filtresi yok, ufak bir süzgeç var, vites pedalının alt tarafında 26 veya 28 anahtarın açtığı bir yer var, filtremiz orda, arada bir çıkartıp temizleyin.(orayı açtığınızda yağ boşalıyor haberiniz olsun.)

*Motorlarımıza ybr nin viteskolu oluyor, yan sanayisi ucuz, ve bizimkilerde gelenler gibi uzun değil. Daha kısa ve daha kalın böylelıkle daha rahat edersiniz.

*Birçok yağ kullandım. Size tavsiyem Castrol Actevo 20/40 tır.

*Önde michelin pilot sporty 2.75 18, arkada İrc 100 /80 var, 2 side tubeless ve çok güzel viraj yapabiliyorum. Lastiklerin fiyatı pahalı değil. ( Michelin = 90 Tl, Irc = 65 TL)

*Yağ değişiminde 900 gram yağ koyun, ne azı ne fazlası tam ayarı odur.

*Kickstarter'ı kullanırken sente olayına dikkat edin, Geçen gün bileğimi incittim.

*Güzel bir lastikle motorumuzun stoppie yeteneği mevcut tabi sizde de yetenek varsa birazcık...

Sorunuz varsa yardımcı olmaya çalışırım.

Sergeant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck

benim ön dişli büyüktü aldıgımdan beri tekrar orjinale çevirdim rahatladım. yokus asagı 140 görsede motor kalkmıyordu. 2 kişi işkence. vites araları uzun daha iyiydi ama böyle daha iyi. ne olursa olsun.
    Now the world is gone. Im just one.

arkadaşlar selam. ck 125 motorum var. benim kafama takılan bir soru var. motorumu sabah çalıştırıyorum ve rolantinin düşemesini bekliyomrum. düşünce hareket ediyorum. ancak ilk vitese taktığımda sanki debriyaja hiç basmıyormuşum gibi vitese bir gürültü ve sarsıntıyla geçiyor. hatta frene basmasam motor yürüyecek. bu ilk hareketten sonra tık yok. herşey normal. daha sonra şunu farkettim motoru ısıttıktan sonra 20 - 30 metre boşta ama çalışır vaziyette yürütürsem bu ilk ses ve vuruntuyu yaşamıyorum. bunun sebebi ne olabilir ? bir çözüm yolu varmı acaba?

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Alıntı gurcam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam. ck 125 motorum var. benim kafama takılan bir soru var. motorumu sabah çalıştırıyorum ve rolantinin düşemesini bekliyomrum. düşünce hareket ediyorum. ancak ilk vitese taktığımda sanki debriyaja hiç basmıyormuşum gibi vitese bir gürültü ve sarsıntıyla geçiyor. hatta frene basmasam motor yürüyecek. bu ilk hareketten sonra tık yok. herşey normal. daha sonra şunu farkettim motoru ısıttıktan sonra 20 - 30 metre boşta ama çalışır vaziyette yürütürsem bu ilk ses ve vuruntuyu yaşamıyorum. bunun sebebi ne olabilir ? bir çözüm yolu varmı acaba?
    Hocam aynı sorun bendede mevcut, vites motor soğukken ilk kez atıldığında debriyaj ayırmıyor, 1-2 kere atınca sorun kalmıyor, sanırım vites kutusuna yağ tam olarak girmiyor ilk calıştırma da, sorun olcağını zannetmiyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    öncelikle hepinize slmlar hayırlı günler kazasız belasız sürüşler ck 125 pulsarın tipine baktım gayet güzel motor fiyatıda ucuz almayı düşünüyorum motorun yakıt tankı toplam kaç lt alıyor birde sanırsam benzin göstergeleri yok bunda bu arada motordan memnunmusunuz kısaca bi özet alabilirmiyim xD şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı gurcam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzer teknoloji ile yapılan tüm motorlarda bu durum vardır. Hafif teker dönerken birinci vitese tak o zaman sarsıntı olmaz. Ben buna da gerek duymuyorum. İyi sürüşler.

Alıntı cengaver29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle hepinize slmlar hayırlı günler kazasız belasız sürüşler ck 125 pulsarın tipine baktım gayet güzel motor fiyatıda ucuz almayı düşünüyorum motorun yakıt tankı toplam kaç lt alıyor birde sanırsam benzin göstergeleri yok bunda bu arada motordan memnunmusunuz kısaca bi özet alabilirmiyim xD şimdiden teşekkürler
    Tipini çok güzel bulmasamda çok sağlam bir motosiklet olduğu kesin. Türkiye'de pek tanınmadığı için ikinci elini çok ucuza alırsın. Kaza veya parçalamak için özel çaba göstermezsen biraz zor eskitirsin. Depo hacmi 13 lt. Benzin göstergesine ihtiyaç duymazsın. Benzin bitince depo musluğunu yedek konuma getirip 30-40 km gidersin. Ben çok memnunum. İki konuda şikayetim var.
    1. İkinci el piyasası çok düşük. Elden çıkarmak biraz zor.
    2. Eskise, yıpransa, bozulsa da daha büyük bir motor alsam diye bekliyorum. 3 seneyi geride bıraktı. Eskime, bozulma bir yana, hala tam formunda.

REKLAM ALANI
29. sayfa BirinciBirinci ... 19272829303139 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler