Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
23. sayfa BirinciBirinci ... 13212223242533 ... SonuncuSonuncu

Kymco CK 125 hakkında herşey...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ck 125 pulsar
    Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ck 125 kullanıcılarına bir sorum olacak benim 23 binlerde honda activa 2006 model motorum var ve 2008 model 2binlerde bir ck125 ile takas düşünüyorum sizce nasıldır ck nın satışı ilerde sorun olabilir gibi geliyor, birde ben activa ile 300 km lik yola gidiyorum ck yı alırsam 500-600 km lik yol yapmayı düşünüyorum ck bunu kaldırır mı, ( simdilik ck sahibiyle konustuk 2 hafta içinde netleşecek hersey ilerde topic de açabilirim fakat önce siz değerli kullanıcı yorumlarını merak ediyorum)
    kısaca söylemek gerekirse 120 km yol aldım dün 100 ün altına hiç düşmedim tek seferde gittim ki benim motor artık yaşlanmaya başladı 41000 oldu dönüş yolunuda aynı şekilde hatta ara ara 120 üstünde tuttum yağmur geliyor diye sonuç daha hiç yolda kalmadım 2005 modelyolda cbfi bile yoruyor ondan daha az servise gidiyorum 40000 km de 1500 km de bir yağ değişimi 250 ml eksiltme yapıyor satmak için alma satması zor oluyor bu makinayı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:15 ----------

Alıntı deliberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    ledlerimi taktım fakat sadece parklarda yanıyor ben normal ve uzunlardada yanmasını istiyorum nasıl bağlamam lazım acaba
    değişik bir çalışma olmuş aydınlatmaya faydası filan nasıl oluyor aydınatma yetiyor ama güzel sislere benzer birşeyler filan de kötü olmaz daha farklı bir yerlerede montaj yapabilirdin daha hoş duracaktır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    ck 125 kullanıcılarına bir sorum olacak benim 23 binlerde honda activa 2006 model motorum var ve 2008 model 2binlerde bir ck125 ile takas düşünüyorum sizce nasıldır ck nın satışı ilerde sorun olabilir gibi geliyor, birde ben activa ile 300 km lik yola gidiyorum ck yı alırsam 500-600 km lik yol yapmayı düşünüyorum ck bunu kaldırır mı, ( simdilik ck sahibiyle konustuk 2 hafta içinde netleşecek hersey ilerde topic de açabilirim fakat önce siz değerli kullanıcı yorumlarını merak ediyorum)
    ikiside farklı tarz motosikletler biri scooter öteki commuter ,öncelikle tarz değiştireceğini göz önüne almalısın scooterin kullanım rahatlığını ck da bulabilceğini pek sanmıyorum, bence en güzeli üstüne binip deneyerek almak ,eğer sürüşü hoşuna giderse kullanımıda rahatsa, titreşimi benzin tüketimide azsa ve sana hondayı aratmayacağı hissinide veriyorsa değişilebilir ,ayrıca kymco lar genel olarak çok sağlam motor yapılarına sahip ama titreşim konfor olarak japonlara göre biraz daha kötüler ,ck nında dayanıklı bir motosiklet olduğunu söylebilirim , denemeden kesinlikle alma sonra kafanı böyle yaparsın
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    sehir içinde ne kadar zorlanırım bilmiyorum ilk vitesli tecrübem olacak sayılır, hondayla 300 km lik yol yaptım fazlada yorulmadım yazın 500 km lik yol yaptığımda beni hondadan daha fazla yorar mı hondada titreşim yok 90 i gecersen var bende 80-85 arası gidiyorum zaten, t,treşim oturuş pozisyonu vs vs beni hondadan az mı yorar fazla mı
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    sehir içinde ne kadar zorlanırım bilmiyorum ilk vitesli tecrübem olacak sayılır, hondayla 300 km lik yol yaptım fazlada yorulmadım yazın 500 km lik yol yaptığımda beni hondadan daha fazla yorar mı hondada titreşim yok 90 i gecersen var bende 80-85 arası gidiyorum zaten, t,treşim oturuş pozisyonu vs vs beni hondadan az mı yorar fazla mı
    buna sen karar vereceksin kullanmadan denemeden takas yapmamanı söylememin nedenide bu , bende senelerce scooter kullandığım için scooterin rahatlığını ve konforunu vitesli motosikletlerde bulamıyorum, eğer uzun yol istiyorsan 250cc lik bir piaggio,yamaha,honda,sym,kymco gibi markaların scooterlerine bakmanı öneririm SYM ve kymcoda daha uygun fiyatlı sağlam scooterler bulabilirsin mesela sym hd200 gibi,125cc lik commuter tarzı motosikletler sana ne kadar zevk verir bilemiyorum ben şahsen ybr 125 ten hoşlanmamıştım, oysa birçok kişi çok büyük zevkle kullandığını söylüyor,birazda senin motorundan ne beklediğine göre değişiyor, tamamen zevk meselesi bu işler ...
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buna sen karar vereceksin kullanmadan denemeden takas yapmamanı söylememin nedenide bu , bende senelerce scooter kullandığım için scooterin rahatlığını ve konforunu vitesli motosikletlerde bulamıyorum, eğer uzun yol istiyorsan 250cc lik bir piaggio,yamaha,honda,sym,kymco gibi markaların scooterlerine bakmanı öneririm SYM ve kymcoda daha uygun fiyatlı sağlam scooterler bulabilirsin mesela sym hd200 gibi,125cc lik commuter tarzı motosikletler sana ne kadar zevk verir bilemiyorum ben şahsen ybr 125 ten hoşlanmamıştım, oysa birçok kişi çok büyük zevkle kullandığını söylüyor,birazda senin motorundan ne beklediğine göre değişiyor, tamamen zevk meselesi bu işler ...
    sağolasın o zaman en iyisi denemek, bende 5 yıldır scooter kullanıyorum baya alıştım
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Kymco Grand Dink kilometre saatinin 10km fazla gösterdiğini daha önce okumuştum. CK125'in kilometre saatinin doğruluğunu otomobil ile test etme şansım olmuştu. Aynı çıkmıştı. Bugün tekrar denedim. Otomobil önümde 40 , 50 ve 60 km/h hızlarda sürati sabitleyip dörtlü yakarak bana haber verdi. Tekrar tekrar denedim. Bire bir aynı çıktı. Eğer CK125'in kilometre saati yanlış gösteriyorsa demek ki wolksvagen otomobillerin ki de yanlış gösteriyor. Navigasyon cihazı haricinde hiçbir farklılık vereceğini de sanmıyorum. Tabii ki kilometre saatiniz bozuk değilse. İyi sürüşler.

Motosikleti
    ck 125 pulsar
    kilometre saati zamanla sapma yapmaya başlıyor 10 km filan en başlarda doğru ölçüyor hatta ufak cc li japonlarda bunu bilerek yaptıkları modeller bile varmışhonda yamaha suzuki filan açıkladı bunu can güvenliği diye ama artık böyle bir şey yapıldığını sanmıyorum 5000 km de bir bunu kontrol edersen farkı görmeye başlarsın birde bu km ölçen cihaza sapmalara karşı ayar yapılabiliyormu bilen duyan varmı

deliberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco ck125
    bizim makinalarda karbüratörun oradaki pis benzin ve tortuyu atmaya taruyan bir vida vardı daha önce yapmıştım onu hafif gevşetince pis benzini tortu dökülüyodu ama o vidayı bulamadım bu gün

Motosikleti
    ck 125 pulsar
    iyice kontrol et istersen o vida çıkarsa karbüratörden benzin kaçagı olur üstüne benzin akmıssa sarı bir tortu yapmış olabilir ondan belki görememişsindir

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Daha önce resmini verdiğim ön grenajın bağlantı yerinde bir çok çatlamalar oldu. Çok zayıf imal edilmiş ne yazık ki. Fiyatı uygun. Fakat çok zayıf üretilmiş. Karbon kaplatarak durumu düzelmek istedim. Fakat bütün aramalarıma rağmen bulamadım. Sonunda mat siyah folyo ile kaplattım. Hem çatlakları kapatıp yapıştırdı. Hemde mat siyah daha güzel oldu.

deliberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco ck125
    arkadaşım ön grenaj dediğin sanırım ruzgarlık eper o ise catlamaları ısıtarak sanırım onarabilirisin

Motosikleti
    Yamaha X-City 250

CK125 için MGK İridyum ve Platin Bujiler

NGK nin yayınladığı listeye göre CK 125 için aşağıdaki bujiler uygun.
    Platin : NGK DR8EVX (No: 6354)
    İridyum : NGK DR8EIX (No:6681)

Motosikleti
    ck 125 pulsar
    ngk platin kullanıyorum ben çinli bujilerden sonra harbiden motorun çalıştığını birşeyler yaktığını hissettirdi çekişte değişti baymıyor pek yolda ama orj japon üretimi

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    CK125'imin rüzgarlığını siyah folyo ile kaplatmıştım. Resmi aşağıda.

Beğenmediğim için 3M karbon folyo ile kaplattım. Koruma demirini de kaplattım. Pas nedeniyle kötü görünüyordu.

Rüzgarlık yerine iyi oturmamıştı onuda ayarladım.

3M folyo daha iyi oldu.

Şimdi sıra sinyalleri değiştirmekte. Orijinal sinyaller çok kaba. Ledli sinyal hem daha görünür hem de daha şık olacaktır. İyi sürüşler...

Not: Karbon folyo kaplama yaptırmak için 0539 523 11 24 'ten Anıl'ı arayabilirsiniz.İşçiliği gayet iyi. (İstanbul)

merhabalar, bu topikte yeniyim...
    vaktiyle kanuni 150 c kullanmış birisi olarak biraz tecrübem var.
    Kanuniyi kesinlikle tavsiye etmiyorum ve nedenlerini o topikte açıklamıştım.
    Kymco ile ilgileniyorum ama;
    uluslararası sitesinde ck125 değilde sadece Pulsar teşhir ediliyor. görünen o ki Pulsar kesinlikle daha estetik. Türkiye sitesi, neden CK125 ile Pulsarı aynı gibi gösteriyor bilen varmı. Pulsar da ilave olarak çok şık bir siper, arka lambalar ve gösterge var. Uluslararası sitesinde verilmeyen bir modeli Türkiye Distirbütörü nereden bulup da satıyor. Pulsar satılsa çok daha iyi değilmi ?
    YBR ve CBF üstten eksantrikli diye biliyorum ,bu yüzden az ses ve titreşim yapıyolarmış. CK125 in sistemi hakkında bilgi sahibi olan varmı?
    abladığım; yakıt sarfiyatı sınıfı için makul. en hesaplılardandır sanırım.
    sanırım artık YBR satışı da yok(ihtilafdan dolayı).
    iyi bir alternatif eksilmiş durumda.
    görüşlerinizi paylaşmanızı umarım.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı herobike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar, bu topikte yeniyim...
    vaktiyle kanuni 150 c kullanmış birisi olarak biraz tecrübem var.
    Kanuniyi kesinlikle tavsiye etmiyorum ve nedenlerini o topikte açıklamıştım.
    Kymco ile ilgileniyorum ama;
    uluslararası sitesinde ck125 değilde sadece Pulsar teşhir ediliyor. görünen o ki Pulsar kesinlikle daha estetik. Türkiye sitesi, neden CK125 ile Pulsarı aynı gibi gösteriyor bilen varmı. Pulsar da ilave olarak çok şık bir siper, arka lambalar ve gösterge var. Uluslararası sitesinde verilmeyen bir modeli Türkiye Distirbütörü nereden bulup da satıyor. Pulsar satılsa çok daha iyi değilmi ?
    YBR ve CBF üstten eksantrikli diye biliyorum ,bu yüzden az ses ve titreşim yapıyolarmış. CK125 in sistemi hakkında bilgi sahibi olan varmı?
    abladığım; yakıt sarfiyatı sınıfı için makul. en hesaplılardandır sanırım.
    sanırım artık YBR satışı da yok(ihtilafdan dolayı).
    iyi bir alternatif eksilmiş durumda.
    görüşlerinizi paylaşmanızı umarım.
    İthalatçı firmalar ellerindeki stoklar bitmeden yeni model getirmiyor. Bu nedenle Pulsar gelmiyor. Fakat Kymco Quannon Naked modelini üretince Pulsar'da eski durumuna düştü. CK125'ten sonra Quannon 125'in getirilmesi daha mantıklı olur bence.
    YBR125'in satışı var. sahibinden.com'dan bakabilirsin.

barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    dün arka fren balatasını değiştirdik. Sağolsun forumdan bir arkadaşım uğrayıp halletti. Mondial MCT 250 balatası bizim arka balatanın aynısıymış arkadaşlar aklınızda olsun.

Tedbirde kusur koyup takdire bahane bulma!

ck 125 uluslararası sitesinde artık teşhir edilmiyor, Pulsar teşhir ediliyor derken; sitede bir de Zing diye bir model varki, kesinlikle daha rahat bir motor.
    Silkar Otomotiv Zing modelini getirerek müşterilerini rahat bir selede ve daha güvenli bir yol tutuş ile seyahat ettirmeli. Ck125 in ise artık devri bitmişitir.
    Pulsar ve Zing gibi yeni modeller için Silkar'ı rahatsız edin derim.
    Modasını geçenleri Türk tüketicisine itelemesinler artık.

Silkar girişimci bir kurum değil belliki...

Daha önce, Venox modeli için 2010 da satılmayacak demişlerdi.
    şimdi de son cevaplarını sizinle paylaşıyorum.
    ne kadar dandik mal varsa getiriyorlar, kaliteli olanlar başka milletlere.
    CK125'i neden Pulsar adıyla da tanıttıklarını sordum.
    sonrasında Zing - Pulsar modellerini Türkiye'ye kazandırmalarını tavsiye ettiğim mailime cevap yine olumsuz oldu;

Sayın ......................,
    Öncelikle ilginize teşekkür ederiz.
    İthalatını yapmış olduğumuz CK 125 modelinin daha önceki teknik belgelerindeki ticari tanımı "Pulsar" olduğundan, tanınan ismi Pulsar'dır.
    Fakat şu an teknik belgelerinde bulunan ticari adı CK 125'tir. Pulsar tanımı bilgilendirme amaçlı sitemizde kullanılmaktadır.
    Zing ve Pulsar 2010 ithalat programımızda bulunmamaktadır. Bu nedenle fiyat bilgisi mevcut değildir.

Saygılarımla,
    Nurfer Kama
    Satış Dept.

SİLKAR Otomotiv San. ve Tic. A. Ş.
    Maltepe Mah. Hastane Yolu Sok. No:1 34010
    Zeytinburnu / İSTANBUL-TÜRKİYE
    É : (0212) 567 95 50

benım motorda yokusta zayıf kalıor.motor seri 140 ı gordum ama yokusda kendını gosteremıor. acaba ??

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:54 ----------

Alıntı ilkere_14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orası öle bilader ck 125 ile düz yolda 2 kişi max kaç km yaptınız....?
    motorun uzerıne yattık 140 gorduk ama zorla yanı xD

REKLAM ALANI
23. sayfa BirinciBirinci ... 13212223242533 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler