Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Kymco CK 125 hakkında herşey...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    biraz nakitte, biraz da vakitte problem var.
    bir de isim yapmış olsa bu motor tam süper olacak. herkes çinli zannediyor bunu. kime kymco alacağım desem, az daha para biriktir, almışken iyisini al diyor. işin yoksa anlat... kimse bilmiyor yani bu ismi. ama olsun biz biliyoruz ya...
    Dikkat! Motosiklette nikotin vardır, bağımlılık yapar! :bounce:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Kymco CK 125 motorum debriyaj kaçırıyor. 5 yaylı debriyaj taslarının daha iyi olduğunu okudum. Bu debriyaj tasları hakkında bilgisi olan varmı? Kymco CK 125'e uyar mı? Bilgi sahibi olan arkadaşlar açıklama yaparsa sevinirim. İyi sürüşler.

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kymco ck125 li arkadaşlar bu motorda titreme olayı nasıl, konfor nasıl. ayrıca balansörlümü? bende çin malı var balansörlü ama yine titriyor. bunu satıp ck125 alsam değermi. detaylı bilgi verirseniz sevinirim.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kymco ck125 li arkadaşlar bu motorda titreme olayı nasıl, konfor nasıl. ayrıca balansörlümü? bende çin malı var balansörlü ama yine titriyor. bunu satıp ck125 alsam değermi. detaylı bilgi verirseniz sevinirim.
    kymco ck125 çin motorlarla kıyaslanmayacak kadar iyi bir motor. Titreşim var. Fakat çok rahatsız edici değil. El ayak uyuşmasına yol açacak kadar değil. En Fazla 110 km/h sürat ile ve en çok 140 km yol yaptım herhangi bir rahatsızlık çekmedim. İyi sürüşler.

absolit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar benim amcaoğlunda vardı ck125 düz yolda rahat 130 yapıyordu. İbre ne kadar doğru bilmem ama. Fakat hafif rampada motor boğuluyordu. Titreşim ise 8bin devirden sonra çok hissediliyordu...
    __To Be Or NoT tO be__

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    titreşim varsa hiç gerek yok ozaman. bendekide aşırı değil titreme. 200km uzun yol yaparım yazları, 15dak mola veririm banamısın demez. 100-110.

Motosikleti
    kymco ck 125,sym gts 250
    sa arkadaşlar motordan anlayan arkadaşlara bir sorum var motoru çalıştırmak için marşa bastığım zaman arada sırada motordan çat diye bi ses geliyor ama her zamn olmuyor ayakla çalıştırayım diyorum o zman da bazen tam kola basıyorum tam aşağı inerken birden duruyor gene bi ses geliyor problem ne olabilir bilgi istiyorum teşekkürler sağolun

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı ömer bilal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sa arkadaşlar motordan anlayan arkadaşlara bir sorum var motoru çalıştırmak için marşa bastığım zaman arada sırada motordan çat diye bi ses geliyor ama her zamn olmuyor ayakla çalıştırayım diyorum o zman da bazen tam kola basıyorum tam aşağı inerken birden duruyor gene bi ses geliyor problem ne olabilir bilgi istiyorum teşekkürler sağolun
    Aynı sorun bende de olmuştu. Ondan sonra debriyaja başarak marş yaptım olmadı. Artık debriyajla çalıştırıyorum hiç olmuyor. İyi sürüşler.

Motosikleti
    kymco/ck 125
    Arkadaşlar redlineden niye bu kadar çok korkuyorsunuz anlamadım 2008 nisan ayında aldıgım ck 125 im şuan 10.000 km de ve hiç bir sorunu yok. Ben vites degiştirirkene redline görmeden degiştirmem. Geçenlerde Yamaha ybr ve tvs ile yarıştık hiç biri arkamdan gelemiyor.. Ve teyze olumdada var ck 125 oda siz gibi 5000 deviri geçmedi şuanda benle güç konusundada hız konusundada yetişemiyorrrr..Motorum ilk çalıştırdıgım zaman 5 dk binmem oldugu yerde çalışır. Uzun yola çıktıgımda ise ilke başlarda max hızı 110 km olur tabiki ısındıkça düz yoldaa 135 km yi görüyorum. Rampa aşagıya iseee denedim. 140 km yi gördüm daha gidecekti ama korktugumdan basamadım daha fazlaa

Arkadaşlar yeni site açtıgım için o sitede oluyorum sürekli buyrun gelin hepiniz davetlisinizzz..
    www.kawasakiturkiye.net herkes davetlidir....

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Kymco CK 125 teknik özellikleri hakkında farklı bilgiler olduğunu görüyorum. Satıcı firmanın verdiği bilgilere göre 11 HP olan motor, El kitabına göre 9,5 HP. Sanıyorum firmalar bizdeki güç merakını gözönüne alarak değerleri biraz daha göz okşayıcı hale getiriyor.

[IMG][/IMG]

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    Bende 140km görüyorum dedim herkes yalancılıkla suçladı , kıskançlıktan olsa gerek, hem ucuz hem kaliteli hem hızlı olması ybr-cbf-cbr kulanıcılarını çıldırtıyor

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 140km görüyorum dedim herkes yalancılıkla suçladı , kıskançlıktan olsa gerek, hem ucuz hem kaliteli hem hızlı olması ybr-cbf-cbr kulanıcılarını çıldırtıyor
    Önemli olan bir aracın kaç gördüğü değil güvenli olarak kaç gördüğüdür. Şehir içi ve yakın mesafe kullanım için üretilmiş 125 cc. bir motorla hız denemeleri yapmaktansa racing motorla hız denemesi yapmak daha mantıklıdır. Motosikleti yırtarcasına bağırtarak hız yapmak pek zevkli değildir herhalde. MT'den kawasaki ZXR 250 sürücüsü bir arkadaş bile 140'dan sonraki sürüşten zevk alamadığını yazmış.

Motosikleti
    kymco/ck 125
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önemli olan bir aracın kaç gördüğü değil güvenli olarak kaç gördüğüdür. Şehir içi ve yakın mesafe kullanım için üretilmiş 125 cc. bir motorla hız denemeleri yapmaktansa racing motorla hız denemesi yapmak daha mantıklıdır. Motosikleti yırtarcasına bağırtarak hız yapmak pek zevkli değildir herhalde. MT'den kawasaki ZXR 250 sürücüsü bir arkadaş bile 140'dan sonraki sürüşten zevk alamadığını yazmış.
    Herkesin kendine göre zavk anlayışı farklıdır. Bide size bir sorum olacak.KYmco ck 125 motosikleti olan arkadaşlar. motorunun modelini ve ön dişlinin kaç oldugunu yazabilirlermi????

Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kymco CK 125 teknik özellikleri hakkında farklı bilgiler olduğunu görüyorum. Satıcı firmanın verdiği bilgilere göre 11 HP olan motor, El kitabına göre 9,5 HP. Sanıyorum firmalar bizdeki güç merakını gözönüne alarak değerleri biraz daha göz okşayıcı hale getiriyor.

[IMG][/IMG]
    Arkadaşım dikkatle kontrol etmeni tavsiye ederim.. O 9.5 hp degil pc yani 9.5 ps hp le aralarında bi dünya fark var...

hegemonya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sanıyorum ck 125 ler ön 15, arka 39 dişli olması lazım.

ve bir şey daha ; hp ile ps arasında büyük bir fark yoktur. 1 hp=0.986 ps, 9.5 ps = 9,634 hp eder .

aradaki farkın nedeni (11,5-9,5) net beygir gücüyle krankda ölçülen bildiğimiz beygir gücü arasındaki farktan kaynaklanıyor olabilir. (genelde yüzde 15 kayıp olarak düşünülebilir. ama belirtilmez bu.) ayrıca eskiden firmalar kendileri ölçüp değerlerini yazarlardı kağıda, 2005'den sonra isteyen firmalar SAE belgesi almak için gözetim altında test yapabiliyorlar. ve çoğunlukla kendi verdikleri değerler SAE değerlerinden düşük oluyor.

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    arkadaşlar bende ck125 alacam gibi ama aklımda bi kaç soru işareti var yardımcı olursanız sevinirim
    1. servis olayı çok nadirmiş :S
    2. benzin göstergesi yok galiba
    3. benzin yakma durumu nasıl
    4. ben büyük ihtimal çok uzun yol yaparım bi çıkmaya dayanırmı acaba

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    servise pek ihtiyaç duyacağını zannetmiyorum ben yaklaşık 6.000km kullandım, arkadaşıma sattım o da 10.000km kullandı, tek yaptığımız yağ değişimi, bırak bir arıza yapmayı,teli bile kopmadı,çok sağlam bir motor, sağlam mal istersen arabada volvo motorda kymco sözünü unutma benzin göstergesi yok ve ihtiyaçta yok inan, bir kere fulle bitmek bilmiyor diyebilirim, ayrıca yedek depo ile çok rahat 100km civarı gidersin, ben bu yazın sıcağında 11 saatte 700km yol yaptım, şişme yorulma olmadı, hız olarak tatmin edici, 700kmde 52TLlik benzin almıştım ki o zaman benzinin litresi 3.3YTL idi ve hala çeyrek depo duruyordu.Benim hesabıma göre 80-90sabir hızla ortalama yakıtı 2litre/100kmdir.

Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    servise pek ihtiyaç duyacağını zannetmiyorum ben yaklaşık 6.000km kullandım, arkadaşıma sattım o da 10.000km kullandı, tek yaptığımız yağ değişimi, bırak bir arıza yapmayı,teli bile kopmadı,çok sağlam bir motor, sağlam mal istersen arabada volvo motorda kymco sözünü unutma benzin göstergesi yok ve ihtiyaçta yok inan, bir kere fulle bitmek bilmiyor diyebilirim, ayrıca yedek depo ile çok rahat 100km civarı gidersin, ben bu yazın sıcağında 11 saatte 700km yol yaptım, şişme yorulma olmadı, hız olarak tatmin edici, 700kmde 52TLlik benzin almıştım ki o zaman benzinin litresi 3.3YTL idi ve hala çeyrek depo duruyordu.Benim hesabıma göre 80-90sabir hızla ortalama yakıtı 2litre/100kmdir.
    teşekür ederim hocam peki vitesin kaçta olduğunu gösteriyormu ilk motor için ideal bi motormu sence

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    vites göstergesi var, ilk motor için tavsiye ederim, kolay kolay eskitemezsin ve sorun yaşamazsın, en iyi yanı da çok ekonomik bir motor

Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    vites göstergesi var, ilk motor için tavsiye ederim, kolay kolay eskitemezsin ve sorun yaşamazsın, en iyi yanı da çok ekonomik bir motor

çok teşekür ederim hocam fikrim tamamen oturdu yarında inş harakete geçicem almayı istiyorum motor biraz tipsiz ama pek önemi yok hem bi kaç modifikasyonla istediğim gibi yaparım gibi

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı mertka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende ck125 alacam gibi ama aklımda bi kaç soru işareti var yardımcı olursanız sevinirim
    1. servis olayı çok nadirmiş :S
    2. benzin göstergesi yok galiba
    3. benzin yakma durumu nasıl
    4. ben büyük ihtimal çok uzun yol yaparım bi çıkmaya dayanırmı acaba
    1. Sana yakın Yetkili servisin olması tabii ki önemli.
    2. Yedek depo musluğu olduğu için benzin göstergesi olmasa da olur. Otomobillerin çoğunda bile benzin göstergeleri tam doğru göstermez.
    3. Yakıt tüketimi gayet iyi.
    4. Hiç durmadan 140 km. yaptım. Uzun yol sayılmaz ama iyi gitti.
    Sonuç : CBF150 veya YBR125 almayacaksan en iyisi.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler