Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Kymco CK 125 hakkında herşey...

Motovento
    REKLAM ALANI
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı deliberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkdaşlar bu forumu neden bukadar boş bırakıyoruz
    Motorumu ilk aldığım zaman problemler vardı. Depo kapağı ve konjektör bozuk çıkmıştı. Ve çekişini beğenmiyordum. Bu problemler yüzünden "Kymco CK 125 Hakkında Herşey" başlığını ben açmıştım.Ama artık benzin koyup gidiyoruz. Motorum 4300 km.ye geldi herhangi bir sorun yok. Yazacak bir şey bulamıyorum. Bu arada şunu da söyleyeyim. artık motorumun periyodik bakımları için yetkili servise değil semtimizdeki tamirciye götüreceğim. Böyle yaparak motorumu garantiden çıkarmış oluyorum ama gördüğüm kadarıyla bu motorun garantiye ihtiyacı yok.

Demekki Kymco CK 125 sahipleri hayatlarından memnun motorlarını kullanıyorlar. Bu nedenle motoru hakkında yazı yazan yok.

İyi sürüşler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    deliberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco ck125
    sorun olarak bende bi sorun yaşamadım bende 6300 km geldim

bi tek şu amortisor konusu bi ona cözüm bulsam başka bişi istemeyeeğim

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı deliberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorun olarak bende bi sorun yaşamadım bende 6300 km geldim

bi tek şu amortisor konusu bi ona cözüm bulsam başka bişi istemeyeeğim
    Geçenlerde amrtisörlü bir bisiktete bindim. Yumuşak amortisörleri nedeniyle çukurlarda salıncak gibi sallanıyordu. Bu yaylanmalar nedeniyle bir iki kere dengem bozuldu bisikletten hiç zevk alamadım. O zaman motorumun amortisörleri iyi ki sert diye düşündüm. Yüksek hızda giderken bu şekilde yaylanırsa motosiklet huysuz bir at gibi insanı sırtından atar. Sert amortisör daha stabil bir sürüş demektir. Bunu unutmayın.

Motosikleti
    kymco ck125
    arakadaşlar birde ultrasonik buji için sizden bi fikir alabilirimiyim ben bu buji aldım ama daha takmam nasip olmadı

Motosikleti
    Kymco Movie XL 150
    Pazartesi günü ben de aranıza katılacağım. Motor hakkında bir çok olumlu şey öğrendim ve kararımı verdim.
    Motorda hoşuma gitmeyen tek şey estetik. Ama onu da sizlerden fikirler alarak değişiklikler yaparak düzelteceğime inanıyorum...

Motosikleti
    BMW Moto Guzzi CRF Vespa Activa
    Arkadaşım dikkat ettim ilk zamanda rodaj için 5000 deviri geçmediğini zaten belirtmişsin 5000 deviri geçirmeden 125 cc bir motor da doğal olarak yokuşu hızlı çıkamaz hızlanmak için vites büyütürsen bu seferde bayılır. Kısacası yokuşa geldiğinde 9000 devir ile çıkarsan o zaman sorun olmadığını görürsün bu tüm 125 cc motorlarda böyledir.

Motosikleti
    Kymco Movie XL 150

Rodaj

Rodaj için motosikletçi arkadaşımla görüştüm. Sabit vitesle belli devirde belli süre gitmek yerine devamlı ileri vites değiştirerek hızlandırarak rodajdan bahsetti. İşin açıkçası kafam karıştı.
    Bu işin kesin ve net bilgileri yok mudur acaba?

Motosikleti
    net bilgileri vardır ama bizim insanımız anlamak istemez kimisi devirli kullan motor sağır olmasın der kimisi devire bindirme silindirlerde aşınma çizilme olmasın der. Tabiiki bunların her ikiside yanlış doğru olan her ikisininde tam ortasıdır yani ne devirli nede devirsiz motor yüke binmeden tatlı tatlı sakin sakin kullanılacak hepsi bu..... Çünkü devirli kullanırsan silindirler çizilir devirsiz kullanırsan vuruntuya yakın çalışır tüm motor parçaları zorlanır bu kadar basit.

Motosikleti
    kymco ck125
    arkadaşım ne 9000 bin deviri 9000 de motor redline giriyo ben motoru 0 aldım 60 km gecmedim ilk 500 de sonra bi yağ değiştirdim 1000 km kadar 6500-7000 gecmedim sonra 1000 bakıma giriyosun zaten ondan sona da bas ama redline yanaşma fazla suan 6300km deyim motorumdan gayet memnuum bi amortisör konuunu kafama takmışdım ondada acemi arkadaşımız acıkladıo sorunda kafamdan sildim iyi bi secim yapmışsın güle güle kzasız belasız sürüşler

Motosikleti
    Yokuşlarda çekmeme nedeni düşük devirde yüksek vites kullanmandır başka birşey olamaz çünkü şu anda herhangibir onarıma girmediğin halde yokuş çıkma şikayetin yok bu başka türlü açıklanamaz

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı enolaguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yokuşlarda çekmeme nedeni düşük devirde yüksek vites kullanmandır başka birşey olamaz çünkü şu anda herhangibir onarıma girmediğin halde yokuş çıkma şikayetin yok bu başka türlü açıklanamaz
    Doğru olabilir. Rodaj döneminde 5000 deviri geçmemeye çalıştım. 125 cc. bir motosiklet düşük devirlerde fazla torklu olamıyor. Sanırım bu da normal. Şimdi rodaj derdim olmadığı için motorun gücünü gösterebileceği devirleri kullanıyorum. Ama şu da bir gerçek rodaj kurallarına uyunca motor çok daha verimli bir hale geliyor. Sabreden derviş misali. İyi sürüşler.

Motosikleti
    kymco ck125
    arkadaşlar lastikci ile görüştüm bizim motorlara arka lastiğe 100/80/17 takabiliyormuş öle dedi ama genede bi arştırmakda fayda var kanımca

Motosikleti
    biraz nakitte, biraz da vakitte problem var.
    size bir soru sormak istiyorum. bu ck 125 km ye kaç yakıyor? tam olarak cevap almak istiyorum. herkese teşekkürler şimdiden.
    Dikkat! Motosiklette nikotin vardır, bağımlılık yapar! :bounce:

Motosikleti
    kymco ck 125
    Ortalama 100 km yi 10.5 ytl ye gidersin ayrıca gerçekten sağlam bi motosiklet benim herhangi bir sorunum çıkmadı şimdiye kadar inş. çıkmaz

barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    arkadaşlar selamlar bende aranıza katılmış bulunuyorum. 13.500kmde 2005 model bi ck125im var artık

Motosikleti
    lifan 100 a(satılık)
    Alıntı barannet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selamlar bende aranıza katılmış bulunuyorum. 13.500kmde 2005 model bi ck125im var artık
    hoşgeldin arkadaşım
    lifan 100

Motosikleti
    Alıntı goldenhead adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortalama 100 km yi 10.5 ytl ye gidersin ayrıca gerçekten sağlam bi motosiklet benim herhangi bir sorunum çıkmadı şimdiye kadar inş. çıkmaz
    yani k yi 10 buçuk kuruşa... bence biraz fazla yakıyo gibi. regal raptor dd 250 e ler bile km ye 11 krş yakıyo. yani demek istediğim gibi 250 lik bi motorum 11 yaktığı yerde 125 likin daha az yakması beklenemezmi? sizce?

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı barannet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramıza hoş geldin. Kazasız belasız iyi sürüşler.

Alıntı COMPACT5555 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani k yi 10 buçuk kuruşa... bence biraz fazla yakıyo gibi. regal raptor dd 250 e ler bile km ye 11 krş yakıyo. yani demek istediğim gibi 250 lik bi motorum 11 yaktığı yerde 125 likin daha az yakması beklenemezmi? sizce?
    Yakıt sarfiyatı hesaplamasını 100 km. de tüketilen litre olarak hesaplıyorum. Benim de hesaplamalarıma göre 100 km.de 3 LT'ye yakın bir harcaması var. Ama ben İstanbul şartlarında sıkıştırma veya araç kalabalığı içinden sıyrılabilmek için sık sık ani gazlamalar yapıyorum. Ani gazlamalarda bir motor normal tüketimini kat kat aşar. Ayrıca CK125 seri ve atak bir motor. Serilik ve ataklık yakıt harcayarak olabiliyor. Bu nedenle CK 125 hacmine oranla çok tasarruflu olmayabilir. 125 cc. ile 250 cc. motor arasındaki yakıt kıyaslamasına gelince arada zaten çok büyük bir fark olmuyor. 250 cc motor normalde biraz daha fazla yakar ama arada iki kat gibi farklar olmaz. İyi sürüşler.

Motosikleti
    cevabınız için teşekkürler. ilk motorum olacak inşallah. çok hoşuma gitmeye başladı. hele bide benim gibi 58 kilo ve 1.68 boy lular için bu motor mükemmel .fakat ben turing motosiklet seviyorum. buna yan çanta takılabilir mi? vvarsa resim ekleyebilirmisiniz? şimdiden teşekkürler.

barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    hoşbulduk arkadaşlar. motor neredeyse 14bin oldu ama lastikler sanırım orjinal olan duro marka lastikler hala. kış için lastik önerisi olan var mı? özellikle yağışlı havalar için?

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler