Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Kymco CK 125 hakkında herşey...

Motovento
    REKLAM ALANI
    345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r
    ck 125 kullanan arkadaşlar yakıt tüketimini ciddi olarak ölçtünüz mü?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    bir depo ile 520 km. ama sonrasında ittirme

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    Alıntı metin3590 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu yazdıklarına katılmıyorum ben gecen sene mayıs ayında aldım motumu su an 12bınde we yokus cıkarken dusuk devırle cıkarsan vıtes dusurmen gerekır 1 vites 40km 2. vites 60km yapıyo yokus cıkarken rahatlıkla 50km hızla cıkabılırsın emın ol dene istersen bende bu sıkayetlerden hıcbırı yok sadece depo kapagından ses gelıyo oda genel bı sorun dıye dusunuyorum tek yapman gereken kapagı hafıf sola dogru cevırıosun
    depo kapğından gelen sesi yumusak stir yapıştırarak kesmiştim,depodan gelen ses vardı birde, onuda, kabloları toparlayan şaseye bağlı tel parçası var deponun arasında kalan,o yüksek devirde depoya çarpıp motorun sesinden farklı sesler çıkmasına sebeb oluyordu, yumuşak şamrel gibi malzeme ile çözmüştüm.ama böyle bir sorun varsa o tele yumuşak hortum takabilirsiniz motorun sesinden başka bir ses duymazsınız böylece.onun haricinde iki kişi biladerim 90 ben 75 kiloyum şimdiye kadar yokuşlarda bayıldığını hatırlamıyorum ama gaz kesersen vites düşürmeden toplamıyor tabiki buda bir gerçek, ona rağmen gayet başarılı bir makina.ucuz parçaları cabası
    SUZUKİ BURMAN UH 200

Motosikleti
    kawasaki EN500
    selamlar bende 5000 kmde ck125 sahibiyim. bir depo benzinle 450 km civarı gidebiliyorum, yokuş yukarı 60 - 70 km süratle çıkabiliyorum, şimdiye kadar sadece starter tuşu ile sinyal tuşu arıza yaptı ama çok sorun çıkarmadı bana çünkü çalıştırmak için birde kickstarterı var. periyodik bakımlarını aksatmadım bir kere çekişten düşmüştü 3000 bakımında hava filtresi temizlenemez şekilde dolduğu için yenisiyle değiştirdiler, motor eski haline geri döndü. yağmurlu havada bu motorla 50km nin üzerine çıkmamanızı yada çok fazla fren mesafesi bırakmanızı tavsiye ederim. hafif motor olması sebebiyle yüksek hızlarda rüzgardan fazlaca etkileniyorsunuz. maximum sürati 115, ön frene fazlaca yüklenildiğinde kızaklama yapabiliyor. araçların aralarından kıvrak hareket kabiliyeti var. istanbul motordaki ustayı tanıyorum. çok iyi adam ama oranın sahipleri biraz paragöz pistonları eski javalardaki hondalardaki sistemle aynı olduğundan şimdikilerden daha uzun ömürlü.
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bundan sonra 98 oktan benzin almayı düşünüyorum.
    motoru 98 oktan için rektefiyeye sokmadan bu tip yakıtı kullanamazsın. yoksa motor bloğun zarar görür.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Kymco CK 125 motorum şu an 1750 km.de. İlk aldığım zaman gücünü oldukça yetersiz bulmuş ve beğenmemiştim. Biraz acelecilik yapmışım. Rodaj dönemi ilerledikçe motorumun gücü ve ataklığı tatminkar bir seviyeye geldi. Artık yokuşları da çok daha iyi çıkıyor. Daha da açılır mı bilmiyorum ama şu anki hali benim için yeterli. Bu motorun şu anki eksileri süspansiyonun çok sert olması ve titreşimli bir motor olması. Titreşim çinliler gibi deprem yaratmıyor. Şehir içi kullanımlarda rahatsız etmiyor. 90 km/h ve üstü hızlarda ise kendini bariz bir şekilde gösteriyor. CK 125 için şimdilik söyleyeceklerim bunlar. İyi sürüşler.

deliberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco ck125
    ya arkadaslar siz hangi motor yagini kullaniyorsunuz

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    kış aylarında shell 10/40 yaz aylarında 20/40 kullnılabilir.

deliberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco ck125
    arkadaslar 1000 km bakimim yaklasti bana biraz bilgi verebilirmisiz

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı deliberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar 1000 km bakimim yaklasti bana biraz bilgi verebilirmisiz
    Kymco CK 125 1000km. bakımında benim motoruma yağ değişimi, yağ filtre temizliği, rölanti ayarı, gevşeyen cıvataların sıkılması ve supab'lar gevşek ses yapıyor denilerek supab ayarı yapılmıştı. Kızıltoprak İstanbul motor'da 35 ytl ödemiştim. İyi sürüşler. Bir sonraki bakım 3000km.de. Bu 2000 km.de bir bakım ve yağ değişimi biraz sıkıcı ama çare yok.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250

Stikır ları sökmenin pratik yolu

Kymco CK 125'in stikırları motorun görüntüsünü bozuyor. Hepsini sökmeye karar verdim. Fakat sökmek o kadar kolay değil. En sonunda pratik bir yol buldum. Stikır olan parçalardan ikisini sökerek eve götürdüm. Saç kurutma makinesiyle iyice ısıtarak yumuşattım. Daha sonra kolaylıkla ve pürüzsüz bir şekilde sökebildim. Kalan yapışkan artıklarını da balata temizleme spreyi ile temizledim. Geriye kaldı depo ve sele yan tarafındakiler. Hepsini temizleyince bana göre çok daha güzel görünüme kavuşacak. Tamamlayınca fotolarını koyacağım. İyi sürüşler.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250

CK 125'imden son fotolar.

Arka stoplar ve fren lambasını ledli yaptım(14 led). Bütün stikırları söktüm. Arka çantanın üzerine pilli stop lambası taktım. Pek rahat olmayan seleyi yeniledim. Koruma demiri taktım.

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    Motorda arka amortisörleri nasıl yumuşatabiliriz yada değiştirme imkanı var mı? Ne kadara malolur? Teşekkürler.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorda arka amortisörleri nasıl yumuşatabiliriz yada değiştirme imkanı var mı? Ne kadara malolur? Teşekkürler.
    Sanıyorum uğraşmaya değmez. Ama uzun yol yapıyorsan uğraşmaya değer. Bana gazlı yeni amortisör takma fikri daha akla yatkın geliyor.

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    Gazlı amortisör ne kadar malolur bilen var mı acaba? Uzun yol yapmak istiyorum.

aklınız arkada kalmadan kullanabılecegınız bır motor!2006 yılının avrupada en ıyı kurye motoru secılmıs cevremdekı arkadaslarımın 30000 km yı hıc sorunsuz devırdıgı cok saglam bır motor aklınız arkada kalmasın basın marsa memleketı taıwan a gıdın tık demez!

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    Gerçekten öyle, beni şaşırtan bir motor, alırken beklentim idare etsin bineyim biraz arasıra masraf çıkarır diye ama kesinlikle çok daha iyisini hakediyor, tek eksisi arka amortisörü o da kullanıcıyı değil artçıyı rahatsız ediyor uzun kullanımda, hız olarak düz yolda çok rahat iki kişi ( yaklaşık 200kg) 130kmyi görüyor, yakıt tüketimi çok az, bu kış boyunca üç ay kar altında ( branda vardı sadece) durdu, hiç bir kere dahi çalıştırmadım, bu sene karı herkes biliyor, 3 ay sonunda motoru almaya gittim yazlığa, kafamda kesin çalışmaz, akü bitiktir, motorun gitmesini bırak çalışacağına bile kuşkum vardı, inanın tek marş ile çalıştı ve hemen bir tur attım yaklaşık 100km en ufak bir sorun yok, bütçesi az olana çinli yerine Kymco tavsiye ederim.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Gerçekten öyle, beni şaşırtan bir motor, alırken beklentim idare etsin bineyim biraz arasıra masraf çıkarır diye ama kesinlikle çok daha iyisini hakediyor, tek eksisi arka amortisörü o da kullanıcıyı değil artçıyı rahatsız ediyor uzun kullanımda, hız olarak düz yolda çok rahat iki kişi ( yaklaşık 200kg) 130kmyi görüyor, yakıt tüketimi çok az, bu kış boyunca üç ay kar altında ( branda vardı sadece) durdu, hiç bir kere dahi çalıştırmadım, bu sene karı herkes biliyor, 3 ay sonunda motoru almaya gittim yazlığa, kafamda kesin çalışmaz, akü bitiktir, motorun gitmesini bırak çalışacağına bile kuşkum vardı, inanın tek marş ile çalıştı ve hemen bir tur attım yaklaşık 100km en ufak bir sorun yok, bütçesi az olana çinli yerine Kymco tavsiye ederim.

resmini koyduğun pulsar modeli Türkiye'ye gelmedi galiba. CK 125 ten daha iyi görünümü var. Ön grenaj, aynalar, arka lastiğin daha kalın olması, ön ve arka sinyaller ve stikırlar çok daha güzel bir görünüm kazandırmış. Göstergeler daha güzel ve benzin göstergesi eklenmiş. Diğer resimlerini de ben koyuyorum. İyi sürüşler.

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kymco CK 125'in stikırları motorun görüntüsünü bozuyor. Hepsini sökmeye karar verdim. Fakat sökmek o kadar kolay değil. En sonunda pratik bir yol buldum. Stikır olan parçalardan ikisini sökerek eve götürdüm. Saç kurutma makinesiyle iyice ısıtarak yumuşattım. Daha sonra kolaylıkla ve pürüzsüz bir şekilde sökebildim. Kalan yapışkan artıklarını da balata temizleme spreyi ile temizledim. Geriye kaldı depo ve sele yan tarafındakiler. Hepsini temizleyince bana göre çok daha güzel görünüme kavuşacak. Tamamlayınca fotolarını koyacağım. İyi sürüşler.
    sele için ne gibi bir değişiklik yaptınız,kaplatma filanmı ?
    SUZUKİ BURMAN UH 200

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    Motorumu satıyorum, ikinci el kısmında bulabilirsiniz, taksit ile alabilirsiniz. Çok acil.İlgilenen arkadaşlar mesaj atabilir, inşallah forumdan ve motorun değerini bilen biri alır.Teşekkürler.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı spil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sele için ne gibi bir değişiklik yaptınız,kaplatma filanmı ?
    eski selenin uzerine 3 kat sunger ve uzerine yeni kaplama yaptirdim. Sele daha rahat hale geldi.

Motorumu satıyorum, ikinci el kısmında bulabilirsiniz, taksit ile alabilirsiniz. Çok acil.İlgilenen arkadaşlar mesaj atabilir, inşallah forumdan ve motorun değerini bilen biri alır.Teşekkürler.
    Uzun yolda kullanabilecek bir motor alacaksin herhalde. CK 125 in Ikinci el piyasasi biraz dusuktur. Hemen satmak icin ucuza verme. Zarar edersin.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler