Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Suzuki Burgman AN 650 Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI
    sbuyukkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Genelde 650 cc lik maxsi scoter arayınca topikler arasında dolaşıp duruyoruz.
    Modeller kıyaslamalar ama bu koca deve ait kendine özel bir topik yok. An 650
    tek başına bir topiği hakediyor. Burada An 650 kullanıcılarının yorumlarını , resimlerini , bilgilerini tecrübelerini birbirimize aktaralımki bilgiler değer kazansın.

Motor yaşantım Sym Gts 250 Xciting 500 derken birden kendimi Burgman 650 nin üzerinde buldum. 3 tercihte farklı olmasına ragmen 3 de ihtiyaca göre doğru secimdi. Şu an Burgman An 650 oldukca mennunum.

Başlangıc için birkac bilgi. Benzin deposu 15 LİTRE Genelde 11.8 litre alıyor 33 ytl ye doluyor .225 km gidiyor. en son benzin ve son kademe ışığı yanınca depoyu dolduruyorum.
    Şehiriçide dibine kadar zorlarsam 240-250 km gider gibi gözüküyor. Bu tüketim şehir dışında 300 km leri zorlar gibime geliyor.

An 650 2003 yılından beri var. Kasa herşeyiyle aynı olmakla birlikte 2004 yılı sonlarında ABS , KATLANIR YAN AYNALAR VE Yukarı aşağı hareket eden ön cam extraları eklendi. Eksoz kaplaması krom oldu.
    2003 -2004 Modellerinde Tiptironik Şanzıman var. Sonrada devam etti. Birde power düğmesi var.
    Bu düğme cok ilginc. Yokuş aşağı frenlemede basarsanız kompresör yapıp motoru yavaşlatıyor.
    Hızlanırken basarsanız suratınızi arttırıyor. An 650 ile ilk 100 km ye kac sanıyede cıkarsınız diye sorduğunuzda cevabım cıkmıyor IŞINLANIYOR olacaktır. Çünki hakıkatten anlamıyorsunuz.

Birde şehir içinde ağır düşüncesi varsa katılmıyorum. Arkadaşın jorıde 200 ü nerden geciyorsa an 650 de ordan geciyor. Cok mu sıkıştınız. Kapatın katlanır aynaları tek bir dügmeyle yolunuza devam edin.

Bira nefes alayım devam ederiz.....]]]]]]]

An 650 hakıkatten gidiyor. Hemde koltuğunda bir araba konforunda
    Ya göründüğün gibi ol. ya da olduğun gibi görün.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Koltuk altı iki kaskı rahatlıkla alıyor. Didonun sağ ve sol yanında iki göz olduğu gibi birde alt tarafa doğru kilitli bir büyük torpido boşluguda var. Nakliye yapmayacaksanız. oldukca geniş bir bağaj kapasitesine sahip.
    Virajlarda ve sollamalarda genelde motoru yatırmak gerekir. AN 650 yatma işini kendisi yapıyor. Cüssesini gözümüzde buyütebiliriz abcak ebatları An 400 den cok az küçük. Büyüklüğü ve heybeti gaz kolunun altında. Bastınızmı gidiyor.
    Büğüne kadar en fazla kaç yaptın derseniz. 130 Gücü kısa mesafedeki hızlanmalarda kullanıyorum. Farlara xenon takarsanız oldukca iyi bir aydınlatması var. Elcık sıstmlarıyla soğuk havalarda elleriniz size dua ediyor.

Lastik ebatları 14-15 inc. Direksiyon catalı tam boy. Cift silindirli bu devin üzerine merak edip oturduysanız 50 -100 metrede gittiyseniz yandınız.
    En gec 3-5 aya kalmaz motorun üzerinde sizi görürüz.

Bilgisayardan anlayan arkadaşlar 650 nin bir kac fotoğrafını koyarsa sevinirim.

Motosikleti
    İlk=2008 Honda Beat, İkinci= 2008 Honda Dylan 150
    Merhabalar
    Güzel motor işte fotoğrafları

Ama arkadaşlar çok para ya 2006 modelini bile 19 milyara satıyorlar.

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Resimler için teşekkürler. Biraz daha yüzsüzlük yapayım. Birde teknik verlier için şimdiden teşekkür ederim. Ondan sonra artık kullanıcı yorumlarını bekleyelim. Sıfırı evet büyük para. Korlas galiba 20.900 ytl ye kampanya yaptı.
    Ancak bende alırken sahibinden comda epey araştırdım. Benimki 2004 model
    vadeli 15000 e maloldu. İkinci el 2005 ler 15-16 cıvarı 2006 lar 17000 ytl cıvarı 2007 ler ise 23.600 den 20.900 e gerilemesiyle fiyat düşürecekler gibi gözüküyor. An 400 ü sıfırın alacağıma 2 el An 650 alayım dedim.

choconut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    scooter sevenler için gerçekten son nokta olur burgman650..yanlız son hızı nasıl merak etmediniz anlaymadım bem 150cc dylanla ile 140 görüyorum.. burgman sahipleri son hızda baya cömert davranıyolar yanlız 200-220ler havada uçuşuyo..siz ne dersiniz?
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4
    200 ü zorlanmadan 220 yide biraz kasarsa görebilir diye dusunuyorum. Hayırlı olsun bu arada arkadasım xciting 500 den sonra gercekten werilebilcek en dogru karar.

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Alıntı choconut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooter sevenler için gerçekten son nokta olur burgman650..yanlız son hızı nasıl merak etmediniz anlaymadım bem 150cc dylanla ile 140 görüyorum.. burgman sahipleri son hızda baya cömert davranıyolar yanlız 200-220ler havada uçuşuyo..siz ne dersiniz?
    Valla arabayla daha 200 yapmadım. Otabanda boş yolda 160 ı zorlarım gibime geliyor. Benim burgman bu konuda şanssız. 160 ın üstünü göremeyecek. Ama 200 km süratler burgman 650 de yapılıyor.

Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200 ü zorlanmadan 220 yide biraz kasarsa görebilir diye dusunuyorum. Hayırlı olsun bu arada arkadasım xciting 500 den sonra gercekten werilebilcek en dogru karar.
    Teşekkür ederim: Hakıkatten xciting 500 kullanıcısına başka motor begendiremezsiniz. Bugun kısa mesafede kısa sürede hızlanma, sağlamlık ,
    büyük cüsse büyük tekerlek , tam catal, cift disk v.s hepsi xciting 500 de.

Ben yinede 160 ın üstünü kasmamaya gayret edeceğim. Ortalama 120.

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    650 Burgman şaka mı abi ne Xcity si ya bence tek eksiği lastikleri 16 olsaydı çok daha iyi olurdu o araba gibi bişey ben ışıklarda gördüm ve motorun gidişinden resmen anlaşılıyo nasıl gitti kaydığı ve gücü 650 ne demek abi araba parasına motor belki ama ne diyim inş bigün 650 gibi makinam olur o konforu tadarım...

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Alıntı sky_forever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    650 Burgman şaka mı abi ne Xcity si ya bence tek eksiği lastikleri 16 olsaydı çok daha iyi olurdu o araba gibi bişey ben ışıklarda gördüm ve motorun gidişinden resmen anlaşılıyo nasıl gitti kaydığı ve gücü 650 ne demek abi araba parasına motor belki ama ne diyim inş bigün 650 gibi makinam olur o konforu tadarım...
    Sym gts 250 cc den başladık 500 luk derken 650 . Yaşınız genc cok daha iyileri olur inşlallah.

Birde otomayık vites demiştik ya aynı zamanda tiptronik vites keyfinide beraberinde sunuyor. Sol koldan manuel düğmesine basıyorsunuz. 1-2-3-4-5 viteslerle motor artık otomatikten cıkıp sizin kontrolunuze giriyor.
    Debriaj yok. sol baş parmagınızla vitesleri büyültüp kücültebiliyorsunuz.
    Ama otomatik varken debriaj bile yokken vitesle uğraşmak zor geliyor.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    keyıflı rahat zevkli uzun yol yapcaksanız 650 cok güzel bir allet hiç yormuyor insanı birde yedek parca sorunu olmasa tam 2 ay dır motor serviste parca bekliyor allahtan kıs motora binmiyorum
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Alıntı silah1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keyıflı rahat zevkli uzun yol yapcaksanız 650 cok güzel bir allet hiç yormuyor insanı birde yedek parca sorunu olmasa tam 2 ay dır motor serviste parca bekliyor allahtan kıs motora binmiyorum
    Merkezi aramanız için telefon vermiştim . N e yaptınız Bir netice cıktımı. Ben ve bircok arkadadaş Kartalda Altan motoru servis olarak kullanıyoruz. An 400 dl 650 v.s Bircok modele bakıyor. Sym serviside aynı zamanda. Bize denk gelmedi. Hangi bayıde motorunuz. Demek extra bir durum var. Yoksa bazen tabiki olur bazı sıkıntılar ama özellikle Servise actım sordum. 45 gün ü gececekse bile motordan parca söker yine madur etmezler dedi. Bir araştırın.

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Motorda tiptronik vites olduğunu ilk defa duyuyorum.
    Çok rahattır mutlaka

Burgman'ın rahatlığından şüphe yok ama çok cüsseli geliyor bana bu motor
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Alıntı silah1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki burgman kullanıcıları topiğinde yüzlerce burgman kullanıcısı var.
    K7 lerdeki debriyaj sorunu dışında suzukiden parca bekleyen , sorununu olan bir arkadaşa rastlamadım. Servisinizle alakalı bir sorun olmasın.
    Mesela borcu vardır parca alamıyordur. Sizede gelmedi parca diyordur.
    Suzuki genel müdürlüğünü ararsanız eminim yardımcı olacaklardır.
    Altan motora sordum. Parca en kötü şartlarda 25 günde gelir diyorlar. Ayrıca
    gerektiğinde yeni motordan söker yinede sorunu çözerler diyor.

Alıntı sky_forever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbulda mondialden suzuki ye gecmiş bircok arkadaş var. Sym ile başladım.
    Kymco xciting ve burgman. Katılıyorum. Maxı scoter için 23000 ytl cok para.
    Sahininden comda 2005-2006-2007 650 ler 1500-17000 cıvarı var.
    Onun için istedikten sonra olur. 42 yaşında bindim. Sende binersin.

400 ü de kullanma fırsatım oldu. Burgman 400 e 14000 vereceğime ikinci el 650 alır scoter kullanmanın zevkini alırım. Kim ne derse desin Sym gts 250, xciting 500, burgman 400 şehir içinde ne kadar kıvraksa 650 de o kadar kıvrak.
    Hepsini kullanan birisi olarak görüşlerim bu şekilde. Hatta

Tek farkı 236 kg olarak ağır olması ve bir depoyla 230 km yapması.

Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorda tiptronik vites olduğunu ilk defa duyuyorum.
    Çok rahattır mutlaka

Burgman'ın rahatlığından şüphe yok ama çok cüsseli geliyor bana bu motor
    Burgman 400 cüsse olarak daha büyük dersem şaşıtmış olurmuyum.

Normal gaza basıp gidiyorum. Tiptronik e cok ihtiyac olmuyor. Bas gaza gitsin.

teksavasci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym GTS 250 simsiyahh
    s buyukkılıc bu topigi actıgın iyi olmus nasıl olurda an650 topigi olmaz hayret edilecek bir konu.
    bende bir sym gts250 kullanıcısı olarak an650 arıyorum, kafama göre bir motor bulursam alacagım . kıskandım seni

an650 nin kac kilometrede ögrenebilirmiyim. birde motoru kac bin kilometre gidiyor acaba 200 bin diye duydum dogrumudur .?
    ^^^ hic bir motorcunun acelesi olamaz...! ^^^
    olcay sym GTS250
    PY 889

okayyorukcuoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as t1
    hayallerimi süsleyen tek motor diye bilirim burgman 650 tam istediğim scooter ama çok pahalı birazdaha uygun olsa alabilme imkanım olurdu 20000 ytl de veremem onu alacağıma taksi alırım rahatlığından ödün vermiyeceğinden emin olduğum bir motor tek kelime süper ama kafama takılan bişey var bukadar güce neden gerek duyulmuş bu motorda lastikleri race motorlar gibi büyük değil aşırı süratlerde bu motor nasıl gider ben t1 le 110 yapıyorum yani kontrolün benden çıktığını hissediyorum bu motoda enfazla dayanacağı 160 km sürat olur 160 km den sonra ne olucak bu makina en az 190 200 km sürati görür zaten burgman 400 ler 170 km sürate ulaşıyor
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar.

Merhabalar arkadaslar bilmiyorum konu basligi hala takip ediliyo mu, ben 2003 model bir bg 650 kullanicisiyim, motorum 38000 kmde ve hala performansi super, grenaj agarlikli bi motor oldugu icin biraz sagindan solundan ses gelebiliyo ozellikle benim motorun yasinda bi motor icin elinizin biraz ustunde olmasi iyi bisey, bunun disinda motorumda 10lu cd changer radyo teyp gps gibi seyler ekledim, bide burgman sahibi arkadaslar on sinyalleri amerikan yaparsaniz inanin motor cok guzel duruyo, bir adet de kappa canta ekledim, cantanin icine de stop yaptim power led ile ve bayaga bi farkedilir oldu, bunun disinda ben max 170 yapabildim, tecrubeyle alakali biseymidir bilmiyorum ama beni gercekten tedirgin etti, ayrica fren mesafesi uzun bi motor bazen zor anlar yasayabiliyosunuz cunku bi anda hizlanabiliyo ama bi anda yavaslamiyo malesef . simdi touring cam almayi dusunuyorum, samura motorda varmis 250 ytl fiyati soylediklerine gore, fotograf eklemek isterdim ama nasil yapabilicegimi bilmiyorum biraz forumu arastirip eklemeye calisicam herkese kazasiz dikkatli gunler diliyorum.

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Alıntı teksavasci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s buyukkılıc bu topigi actıgın iyi olmus nasıl olurda an650 topigi olmaz hayret edilecek bir konu.
    bende bir sym gts250 kullanıcısı olarak an650 arıyorum, kafama göre bir motor bulursam alacagım . kıskandım seni

an650 nin kac kilometrede ögrenebilirmiyim. birde motoru kac bin kilometre gidiyor acaba 200 bin diye duydum dogrumudur .?
    Sirayla oluyor. Sym kymco ve burgman 650
    Motor 2004 model 8500 km de aldım. şimdi 10500 km de.
    Sahibinden comda 2004-2005 modeller var. Ama tabiki iyi bir servise göstermende fayda var. Ben Altan motora götürp makınaya bağlattım. Güzel motor onayını alıncada aldım. Kac bin gittiğini bilmiyorum ama 40000-50000 km de detaylı bakımdan geciyor diye biliyorum. Yanlız hakıkatten farklı motor.

Alıntı sbuyukkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    40000-50000 km de detaylı bakımdan geciyor diye biliyorum.
    Benim motor 38000 de ve dedigin gibi detayli bir bakim gerektigini soyledi bugun servis , o da yaklasik olarak 450 lirayi buluyo...

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Alıntı garoo10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaslar bilmiyorum konu basligi hala takip ediliyo mu, ben 2003 model bir bg 650 kullanicisiyim, motorum 38000 kmde ve hala performansi super, grenaj agarlikli bi motor oldugu icin biraz sagindan solundan ses gelebiliyo ozellikle benim motorun yasinda bi motor icin elinizin biraz ustunde olmasi iyi bisey, bunun disinda motorumda 10lu cd changer radyo teyp gps gibi seyler ekledim, bide burgman sahibi arkadaslar on sinyalleri amerikan yaparsaniz inanin motor cok guzel duruyo, bir adet de kappa canta ekledim, cantanin icine de stop yaptim power led ile ve bayaga bi farkedilir oldu, bunun disinda ben max 170 yapabildim, tecrubeyle alakali biseymidir bilmiyorum ama beni gercekten tedirgin etti, ayrica fren mesafesi uzun bi motor bazen zor anlar yasayabiliyosunuz cunku bi anda hizlanabiliyo ama bi anda yavaslamiyo malesef . simdi touring cam almayi dusunuyorum, samura motorda varmis 250 ytl fiyati soylediklerine gore, fotograf eklemek isterdim ama nasil yapabilicegimi bilmiyorum biraz forumu arastirip eklemeye calisicam herkese kazasiz dikkatli gunler diliyorum.
    Arka cantaya yaptırdıgın led leri nerden aldın . Bendeki camda sabit. Benden önceki sahibi kappa uzun cam taktırmış. Yağmurda camın uzun olması önu görme bakımından sıkıntılı olabiliyor. Bende yağmurda gezmıyorum.
    Ama rüzgarı kesmesi bakımından süper.
    Frenlemede povver duğmesi bayağı işe yarıyor. Motoru komprösöre bindiriyor.
    Servise nereye gidiyorsun. Ben Kartal yetkili serv. Altan Motora gidiyorum.

Alıntı sbuyukkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka cantaya yaptırdıgın led leri nerden aldın . Bendeki camda sabit. Benden önceki sahibi kappa uzun cam taktırmış. Yağmurda camın uzun olması önu görme bakımından sıkıntılı olabiliyor. Bende yağmurda gezmıyorum.
    Ama rüzgarı kesmesi bakımından süper.
    Frenlemede povver duğmesi bayağı işe yarıyor. Motoru komprösöre bindiriyor.
    Servise nereye gidiyorsun. Ben Kartal yetkili serv. Altan Motora gidiyorum.
    ben pek bozuk havalarda kullanmamaya calisiyorum zaten, nasil duruyo peki guzel duruyor mu motorun uzerinde? power dugmesini ben hic sehir halindeyken kullanmadim nedense sehir halindeyken ona basmak bana motora zarar vericekmisim gibi geliyo benimki ataturk sanayide yucel motor var cok iyi insanlar ben bazen hafta sonlari oturmaya bile gidiyorum Bu arada ledleri karakoyden aldim karakoy pasajindan 4 tane ayrrica mercekleri var istersen dar istersen geniş açı ben dar açi kullandim daha guzel topluyo işiiğin gucunu resim eklemeye calisicam beceremedim daha:D

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)