Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Gilera Nexus 500 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Nexus 500

Tutkularından vazgeçmeyenlere ...
    Hızlı, pratik ve şehirli!
    Hızın, konforun, sonsuz keyfin ve elbette özgürlüğün takipçisi olmak ...

Scooter kullanmaktan vazgeçemeyen, ancak daha hızlı motosiklet arayanların tercihi kısaca budur. Şehir içinde ideal kullanım imkanı sağlayan Gilera Nexus 500, rahat ve sportif görüntüsü ile kendine özgü tarzını en iyi şekilde yansıtmayı başarıyor.

Tasarım

Tasarımında kullanışlı ve işlevsel özellikleri ağır basan Gilera Nexus 500’ün selesinin altında entegral kask bölmesi bulunuyor. İçeri giren, yeni arka ayak koyma yerleri motosikletin tasarımı ile son derece uyumlu ve her boydaki sürücünün rahat seyahat etmesini sağlıyor.
    12’’lik çelik jantlı ön lastiği ve 220 mm’lik disk frenleri sayesinde frenajı mükemmel kılan Gilera Nexus 500 ’ün ışıklandırma ve priz sistemi, kullanıcısına maksimum rahatlık sağlamayı amaçlıyor.

Göstergeleri analog ve dijital bir panelden oluşan Gilera Nexus 500’de bulunan sağ elinizin işaret parmağı ile kolayca basabileceğiniz bir düğme, mevcut tüm bilgileri görsel hale getiriyor.
    Oturma yerinin ayarlanmasına yarayan yeni düğme sayesinde en rahat en sportif sürüşü ve mükemmel yol tutuşu sağlıyor.

Motor

4 zamanlı, 4 sübaplı elektronik enjeksiyonlu güçlü motoru ile doğaya saygılı olan Gilera Nexus 500, 40, 1 beygir gücünde ve Euro2 normlarına uygun olarak üretiliyor.

Aksesuarlar

Standart Aksesuarlar

• Ön cam
    • Sele altı bölmesi
    • Immobiliser sistemi

Opsiyonel Aksesuarlar

• Motor ile aynı renk kask seçenekleri
    • Motor ilse aynı renk arka çanta seçenekleri
    • Branda
    • Diz örtüsü

NEXUS 500

Motor
    Tek silindir 4 zamanlı 4 sübaplı
    Şasi
    Çift kaplamalı çelik boru

Silindir hacmi
    460 cc
    Ön süspansiyon
    Hidrolik furş ile 41 mm boru çapı

Arka süspansiyon
    Çift etkili hidrolik amortisör, 4 yay pozisyonu
    Silindir çapı
    92 mm
    Silindir kursu
    69 mm
    Ön fren
    260 mm çift disk ile
    Arka fren
    240 mm disk ile

Max. güç KW - HP
    40,1 hp

Max. tork
    43 Nm 5.500 devirde
    Jant ölçüleri
    Ön: 15”x3,50” Arka: 14”x4,50”

Yakıt besleme
    Enjeksiyon
    Ön lastik
    İç lastiksiz 120/70-15”
    Arka lastik
    İç lastiksiz 160/60-14”
    Yakıt türü
    Kurşunsuz benzin 95 oktan min.

Dağıtım
    Üstten tek eksantrik, 4 sübap ile
    Ateşleme
    Elektronik, değişken avanslı
    Çalıştırma
    Elektrik, otomatik jigle ile
    Aks aralığı
    1.515 mm

Uzunluk
    2.090 mm
    Genişlik (en geniş yer)
    765 mm

Yağlama
    Islak karter, pompa ile
    Sele yüksekliği
    780 mm

Karter yağ kapasitesi
    1,7 lt
    Kuru ağırlık
    195 kg

Soğutma
    Sıvı ile
    Yakıt deposu
    15 lt 2,8 lt yedek içinde

Debriyaj
    Otomatik, kuru tip santrifüjlü
    En yüksek h›z
    160 km/h

Vites
    Değişken kayıplı aktarım sistemi
    Egzost çıkışı
    Euro 2 normlarında

MODEL
    NAKİT FİYAT (15.11.2007)

NEXUS 500
    15.216 YTL

NEXUS 250
    11.199 YTL

RUNNER 200
    7.964 YTL

Not: Alıntıdır...

(Bu motor hakkında görüşlerinizi bekliyorum.. şimdilik ikinci el olarak düşünüyorum.. tip olarak ve özellik olarak çok hoşuma gitti.. benim motorun "babası" versiyonu..)

bunlarda bazı videolar.
    http://www.youtube.com/watch?v=_zZxU08HRQs
    http://www.youtube.com/watch?v=T6h_V...eature=related
    KIRMIZI BOĞA..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Benimde yolda gördüğümde dikkatimi çekmişti. Ama sanırım parça sorunu var. Dikkat etmeni öneririm.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    motosikletin ferrarisi derler kendisine
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletin ferrarisi derler kendisine
    evet etkileyici bişey..
    KIRMIZI BOĞA..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Aprilia Atlantic 500 Sprint Scooter'ların Atası
    Sanırım bu kulvarda başka ferrarilerde var mesela benim makina gibi nede olsa scooter'ların atasıdır.Unutmayalım yani.

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    piaggio x9 500 ile yakın özelliklere sahip yanılmıyorsam..
    KIRMIZI BOĞA..

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    sitemizde tanımsız nickli arkadaşta vardı şile ye gitmiştik beraber uzuyor uzuyor uzuyordu,ben arkasından bakıyordum kendisi motoru sattı ama bilgi alabilirsin kendisinden
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Scooter'e devam edersem ilk tercihimdir kendisi.YAlnız şöyle bir ayrıntı var,bu motorun makine dairesi Kymco tarafından üretiliyor.Yani Xciting500'le yakın akrabalar.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Ahmet cok guzel bır makına alabılırsen hayırlı olsun bence cok ıyı bı secım olur.
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı SAKİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım bu kulvarda başka ferrarilerde var mesela benim makina gibi nede olsa scooter'ların atasıdır.Unutmayalım yani.
    Eğer güç yanında konforda istiyorsanız Scarebeo 500 de gayet güzel makina.... Tam uzun yol scooteri... Az yakıtı ile de göz dolduruyor....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    ayın 21 inde test sürüşüne gidiyorum nexus u park ormana izlenimlerimi aktarırım dostum
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayın 21 inde test sürüşüne gidiyorum nexus u park ormana izlenimlerimi aktarırım dostum
    bende başvurmuştum kabul etmişler yarın gidicem bende test sürüşüne.... bu park orman ne tarafta acaba...
    şimdi buldum sayılır..

arkadaşlar bugün parkormanda nexus 500 test sürüşü yaptım. Yalnız yol şartları pek elverişli olmadığı için fazla uzun sürmedi. Fazla bi yolda gitmedik. Edindiğim bilgileri aktarmaya çalışacağım. Bu motosikletlerin marka olarak piaggio, gilera, aprilla, vespa aklıma gelenler bunlar motorları aynı üretime sahip. Sürüş sırasında 20 km hızı aşmasakta motor adeta kızgın bir boğa gibi duruyor. içinden bana yol açın dercesine bir ses mevcut. Yetkili kişinin de söylediği üzere bunlar daha çok uzun yollarda tercih edilen bi model.Şehir içinde çok trafikli bi alanda pekte elverişli bir motor değil. Sürüş tecrübeme göre kalkış sırasında motorunda gücü itibari ile bi vibrasyon mevcut. Yani çok düşük hızlarda pekte elverişli değil. Gideceği mesafe kısa olan için motor gücü fazla olan bi model. Ama performans sürüş hakimiyeti harkulade. Fren sistemi çok hassas. Bu motosikletede bu lazım zaten. Sele oldukça geniş. İlk binmede biraz uç kısıma oturmuşum. biraz mesafe den sonra arkaya doğru biraz ittim kendimi. "Rahatlık bu olsa gerek" dedim. Ama dediğim gibi düşük hızda motorun gücünden kaynaklanan debriyaj kavrama sırasında bi vibrasyon mevcut. Bununda şehir içi trafikte epey rahatsız edeceği kanaatindeyim. Açıkcası bu motosiklet için yol lazım. Güç "ben burdayım" diyor. çektiğim bi kaç kareyi paylaşayım. Bu arada test sürüşü yapmaya gelenler içinde bu motora oldukça yabancı olanlarda varki motosikletin kenar uçlarında düşme izleri de mevcuttu.

işte test motorumuz.

KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    yorumları bekliyorum
    KIRMIZI BOĞA..

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    20 km geçemiyomuyuz şimdi olmadı işte.ama kullanmak için sabırsızlanıyorum açıkçası
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 km geçemiyomuyuz şimdi olmadı işte.ama kullanmak için sabırsızlanıyorum açıkçası
    evet belki senin gideceğin zaman hava düzgün olursa yollarda çamur olmassa daha uzun mesafe gidersin inşallah.. birde uzunda gitsen hızlı gideceğini sanmıyorum çünkü önünde yetkili kişi oluyor onu takip ediyorsun.
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125+Kanuni Popcorn 90
    bende begenıyorum ılerde alırım inşallah

Marv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    güzel bir scooter.yakıt durumu nasıl acaba?birde anlamadığım bişey var.bu scooter otomatik vites değilmi?e otomatik vites ise neden devir göstergesi koyuyorlar?
    Drift Religion

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Aprilia Atlantic 500 Sprint Scooter'ların Atası
    Devir göstergesi olacak tabi kaç devirde gittiğini görmek daha sağlıklı kullanmaktır.Yokuş yukarı çıkarken gazı ne kadar açacağını rahatlıkla görebilirsin olmasaydı yükleneceksin gaza ve fazla devirde yokuş çıkacaksın halbuki daha az gaz vererekte o yokuşu çıkabileceğini bakarak anlıyorsun çok güzel bence,yani motorun sesini dinlemektense göstergeye bakmak daha güzel. Enjeksiyonlu olduğu için 150 cc lik bir scooterdan daha az yakar,benimde motorum 500 cc ve enjeksiyonlu ve km de 11 kuruş yakıyor yani full enjeksiyon olduğu için hesaplı.İnsanlar 500 cc olunca zannediyorlarki km de 25 kuruş yakar tek silindir ve teknoloji bir motor ne kadar yakacakki.

Marv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    Alıntı SAKİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devir göstergesi olacak tabi kaç devirde gittiğini görmek daha sağlıklı kullanmaktır.Yokuş yukarı çıkarken gazı ne kadar açacağını rahatlıkla görebilirsin olmasaydı yükleneceksin gaza ve fazla devirde yokuş çıkacaksın halbuki daha az gaz vererekte o yokuşu çıkabileceğini bakarak anlıyorsun çok güzel bence,yani motorun sesini dinlemektense göstergeye bakmak daha güzel. Enjeksiyonlu olduğu için 150 cc lik bir scooterdan daha az yakar,benimde motorum 500 cc ve enjeksiyonlu ve km de 11 kuruş yakıyor yani full enjeksiyon olduğu için hesaplı.İnsanlar 500 cc olunca zannediyorlarki km de 25 kuruş yakar tek silindir ve teknoloji bir motor ne kadar yakacakki.
    bilgilendirdiğin için teşekkürler.
    Drift Religion

2.el de bulmuştum bi tane bu yakınlarda italyanlara bakan servisime götürdüm uzun süredir teknik destek aldığım ustamın motora dokunmadan söylediğini yazayım sen düşün gerisini ''alıpta ne kendini üz ne bizi strese sok!'' sebebini sorduğumda aldığım cevapta gayet açıklayıcı '' çok kaliteli bi makina ama en ufak parça sorununda 1-1.5 ay beklemeyi göze al '' benden bu kadar üstat...
    BEN GÜZELE GÜZEL DEMEM KAFAM GÜZEL OLMADIKÇA

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler