Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

http://www.youtube.com/watch?v=c9EhJ...ature=youtu.be

Arkadaşlar videodaki motor sesini dinleyip yorumlayabilir misiniz?

---------- Post added at 15:33 ---------- Previous post was at 14:52 ----------

Yamaha Ybr 125 Facebook Grubu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.youtube.com/watch?v=c9EhJ...ature=youtu.be

Arkadaşlar videodaki motor sesini dinleyip yorumlayabilir misiniz?

---------- Post added at 15:33 ---------- Previous post was at 14:52 ----------

Yamaha Ybr 125 Facebook Grubu
    çıkı çıkı çıkı çıkı angara oyun havası gibi şaka bir yana ses büyük ihtimal subaplar gevşek ayar istiyor olabilir.
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı COMTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çıkı çıkı çıkı çıkı angara oyun havası gibi şaka bir yana ses büyük ihtimal subaplar gevşek ayar istiyor olabilir.
    Ramazan bey teşekkür ederim yorumunuz için.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    subap dedim bastan ama gaz verince kesmesi lazım.

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramazan bey teşekkür ederim yorumunuz için.
    önemli değil +1 faydamız olursa ne mutlu yakın zamanda subap ayarı yapıldımı motoruna yapılmamışsa katalog değerleri neyse onu yaptır.yapılmışsa eğer ve normalden fazla ses varsa yapan usta gevşek bırakmış demektir.
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    arkadaşlar benim motordan da bir ses gelmeye başladı.zincirin motora girdiği yerden gelen biz zıngırtı sesi.teker ve zincir dönünce ortaya çıkıyor yalnızca.zincir de gevşemiş gibiydi onu gerdim demin videodan izleyip gene düzelmedi.sanki zincir içerde birşeye sürtüyor gibi bir ses.

ahanda bu da videosu.boşta dururken de motorun sesi nasıl bir bakın lütfen.hiç anlamıyorum 1 ay olmadı motora başlayalı.

http://www.youtube.com/watch?v=bRWsy...ature=youtu.be

xVaLeNx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakın zamanda yag degimi yaptınızmı ?
    Samandırada sorun var sanırım.
    Yağı değiştireli 1200 km (1.5 hafta oldu) castrol magnatec 10-40 w koydum.
    Şamandırayı sökmeyi denememiştim söker bakarım bir kurcalarım teşekkurler

Motosikleti
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim motordan da bir ses gelmeye başladı.zincirin motora girdiği yerden gelen biz zıngırtı sesi.teker ve zincir dönünce ortaya çıkıyor yalnızca.zincir de gevşemiş gibiydi onu gerdim demin videodan izleyip gene düzelmedi.sanki zincir içerde birşeye sürtüyor gibi bir ses.

ahanda bu da videosu.boşta dururken de motorun sesi nasıl bir bakın lütfen.hiç anlamıyorum 1 ay olmadı motora başlayalı.

zincirden gelmedigi kesin.motordan geliyor

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster

zincir çok gerginse o sesi yapar, gerginlik ayarına bi bak.

RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    yeni şehir efsanesi ybr krank yiyor. Ben daha düzgün binip 30 binde 40 binde ybr nin alt bölümünde her hangi bir parçayı bozanı görmedim
    F54 bunu beğendi.

MOTO71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Istanbulda onereceginiz servis neresidir simdiden cevap icin tesekkurler

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Merhaba arkadaşlar motorumu satalı epey oldu.Yamaha Ybr 125 kullanıcısıydım.Motorumu yeni almıştım 400 km'deydi daha.Honda'cı bir arkadaş aklımı çelip bana motorumu takas ettirdi Honda Cbf ile.Başta güzeldi ama güzelliği çok sürmedi ne yazık ki.Uzun lafın kısası Ybr'mi çok aradım..Motoru sattım kurtuldum,tayinim Diyarbakır'a çıktı 3 yıldır burda ikamet ediyorum,görev icabı.Yeniden Ybr almak istiyorum ama bir arkadaşta gördüm.Yamaha Ybr'nin de vites göstergesini iptal etmişler.Çok üzüldüm,çünkü sıfır bir Ybr almak istiyorum.Siz Ybr'ci dostlardan bir kaç kısa sorularım olacaktı.Yanıtlarsanız çok sevinirim..4 Yıldır Ybr'den uzak bir hayat yaşıyorum daha doğrusu motosikletten uzak bir hayat.Ybr çok değişmiş,hala aynı sağlamlık,aynı uzun yol keyfi,aynı amartisörlerin konforu ve en önemlisi 2013 model de vites göstergesi var mı ? Eğer yoksa 2014'ü beklicem..Başkada motor olmam,vites göstergesine neden taktın diye sorarsanız.Yeni kullanıcıyım,benim için önemli bir özellik.Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler,Tekeriniz hep düz bassın..

Motosikleti
    Ybr ve vites göstergesi 2004-2013 Arası yoktur,Sizinki Özel üretimmiydi ?

Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Hayır ne özel üretimi ? yazdıklarımı iyi okumadınız galiba..Vites göstergesi vardı diye zaten Honda ile takas yaptım.İlk vitesli motorum olduğu için süremedim.vitesleri karıştıyordum..cevabınız için teşekkürler.2014'ü beklicez anlaşılan..Onda da olmazsa eğer uydurmaya çalışıcaz,uzun yol ağırlıklı kullanacağım için Ybr'den başka alternatif düşünmüyorum..Bu arada sattığım ybr'em 2010 model di..
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    yamaha nın ybr ye vites göstergesini koyacağını sanmıyorum açıkcası ben

zafer5959 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 13" Estoril Blue
    daha onceki modellerde var mi yok die hatirliyorum da koycak olsa zaten ESD'ye koyardi ayrica yeni baslayanlar icin dezavantaj olsada bence kullanmaya baslayip alistiktan sonra cokta gerekli bisey degil die dusunuyorum şahsi fikrim tabi..

cm_strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo
    Aynen, bir haftada alışırsınız. İhtiyaç hissetmezsiniz.

Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Alıntı cm_strider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen, bir haftada alışırsınız. İhtiyaç hissetmezsiniz.
    Çok model araştırdım,ybr'den başka alternatif yok.2014 model hakkında internette bazı videolar resimler gördüm.Şuan ki modelden pekte farklı değil.Çok ufak tefek değişiklikler var,anlaşılan Yamaha Ybr için 2014'te de aynı tasarımı kullanacak.Sadece tel jant seçeneği ve mevcut renklere ek olarak beyaz rengininde olacağı söyleniyor..Alışmaya çalışıcam dediğiniz gibi,nelere alışmadık buna da alışırız..Bulunduğum yer bir ilçe ve merkezden 70 km uzakta.Bu ilçede serviste yok bayi de,servise götürmek için 70 km yol gitmem gerekecek.Benim canıma minnet tabi,altımdaki motor ybr olduktan sonra seve seve gideriz de.Motor arıza yapıp yüreyemeyecek duruma gelirse.İşte o zaman yandık,neyse gülü seven dikenine katlanır hesabı.Ybr sevdası bu napalım engel tanımıyor..))
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

cm_strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo
    Alıntı suato21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok model araştırdım,ybr'den başka alternatif yok.2014 model hakkında internette bazı videolar resimler gördüm.Şuan ki modelden pekte farklı değil.Çok ufak tefek değişiklikler var,anlaşılan Yamaha Ybr için 2014'te de aynı tasarımı kullanacak.Sadece tel jant seçeneği ve mevcut renklere ek olarak beyaz rengininde olacağı söyleniyor..Alışmaya çalışıcam dediğiniz gibi,nelere alışmadık buna da alışırız..Bulunduğum yer bir ilçe ve merkezden 70 km uzakta.Bu ilçede serviste yok bayi de,servise götürmek için 70 km yol gitmem gerekecek.Benim canıma minnet tabi,altımdaki motor ybr olduktan sonra seve seve gideriz de.Motor arıza yapıp yüreyemeyecek duruma gelirse.İşte o zaman yandık,neyse gülü seven dikenine katlanır hesabı.Ybr sevdası bu napalım engel tanımıyor..))
    Yürümemek ve ybr ifadeleri çok zor yanyana gelir. Merak etmeyin
    Yeri gelmişken ve bu ihtimale binaen ybr sağlamlığı;

http://www.ikiteker.org/modules.php?...wtopic&t=15541

paketci03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 125ESD
    Arkadaşlar bi kac sorum olcak motor 1800 km de rolantide stop etmiyor ama dur kalklarda stop ediyor 2000 binde servise gidesiye kadar bi sorun olurmu ? Ayrica ilerde 150 cc silindir takmayi dusunuyorum bi sorun olurmu yoksa ayriyeten oynanmis cg almayi dusunuyorum hiz icin .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler